Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowe kanały w UPC - v.2
Autor Wiadomość
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 16-04-2018, 16:35   

Blacha napisał/a:
Nawet UPC nie ma jak brać przykład od lepszych-Technicznie niewykonalne.Orange choćby dlatego ,że mniej kompresuje sygnał.

UPC Polska już od dnia kiedy się w Polsce pojawili stosują DOCSIS - Twój wspaniały Orange z tym swoim światłowodem jest tak wspaniały, że UPC u mnie jest od samego początku kiedy do mojego miasta weszli a tych do dnia dzisiejszego nie widać.
Nawet w centrum WARSZAWY nie mają tego swojego światłowodu i oferują ADSL DO 1Mb - chciało by się powiedzieć "a idź pan w ...." z taką firmą.
Ile ludzi ma ten światłowód - 50 tys a może 100 tys a może jeszcze mniej?
A może UPC porównasz do MM, a może do Vectry (i tego ich badziewnego obrazu), a może inna kablówka DOCSIS?
Porównywać można tylko to co ma swój odpowiednik gdzie indziej!
_________________
 
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 16-04-2018, 16:48   

Blacha napisał/a:
Czyli coś z dekodowaniem sygnału w Horajzonie jest nie halo. :o Nawet DVBT ma lepszy obraz przy takich samych ustawieniach telewizora.
Co do Hurajzona i jego działania jak pisałem nie mam zastrzeżeń.

Ja nie zauważam różnicy między Horizon a kartą CI+
wszystko zależy jednak od telewizora i jego wszelkich ulepszaczy
 
 
Blacha
[Usunięty]

Wysłany: 16-04-2018, 16:49   

Wszystko fajnie a co z Multicast i DVBC-2?
Co takiego fajnego w tym DOCSIS. Przepustowość taka ,że brakuje tylu kanałów HD a z 4 K w polu
 
 
Pawop 
ultra master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Cze 2012
Posty: 956
Skąd: Warszawa
Wysłany: 16-04-2018, 17:35   

Blacha napisał/a:
Czyli coś z dekodowaniem sygnału w Horajzonie jest nie halo. :o Nawet DVBT ma lepszy obraz przy takich samych ustawieniach telewizora.
Co do Hurajzona i jego działania jak pisałem nie mam zastrzeżeń.

Jakie Ty bzdury wypisujesz. DVB-T lepsze od Horizona? Widziałeś kiedyś, czy piszesz żeby pisać? Horizon daje bardzo dobry obraz, jeden z najlepszych na rynku.
Orange kompresuje kanały HD do 8 Mbit/s, UPC daje po kilkanaście.
Kanałów w UPC brakuje nie z powodu miejsca, tylko z takiej a nie inne polityki programowej.
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 16-04-2018, 17:39   

Blacha,
Będzie czas, potrzeba - to zostanie wprowadzone.
Na chwilę obecną nie widzę najmniejszego sensu (oferta 4K żadna).
_________________
 
 
matek3265 
plus master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 24 Lis 2014
Posty: 397
Wysłany: 16-04-2018, 17:46   

Proponuję trzymać się tematu wątku czyli nowych kanałów a tych jak na razie brak. ...
 
 
Blacha
[Usunięty]

Wysłany: 16-04-2018, 19:03   

Pawop napisał/a:
Blacha napisał/a:
Czyli coś z dekodowaniem sygnału w Horajzonie jest nie halo. :o Nawet DVBT ma lepszy obraz przy takich samych ustawieniach telewizora.
Co do Hurajzona i jego działania jak pisałem nie mam zastrzeżeń.

Jakie Ty bzdury wypisujesz. DVB-T lepsze od Horizona? Widziałeś kiedyś, czy piszesz żeby pisać? Horizon daje bardzo dobry obraz, jeden z najlepszych na rynku.
Orange kompresuje kanały HD do 8 Mbit/s, UPC daje po kilkanaście.
Kanałów w UPC brakuje nie z powodu miejsca, tylko z takiej a nie inne polityki programowej.


Taaak, ciekawe, które kanały mają po kilkanaście Mb/s (błagam tylko nie pisz TVP1 /2pobierane światłowodem) i kto zawija te cukierki w sreberka? ;)
Gdyby było tak różowo już dawno oferta UPC nie miałaby aż tyle braków.A może UPC boi się cos dodawać bo brakuje miejsca i pogorszy jakość pozostałych? W światłowodzie jest miejsca no limit...niestety. Dlatego twierdzę, że kablowa tv niedługo przejdzie do lamusa historii.
 
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 16-04-2018, 19:13   

Chociażby paczka TVP które pobierane są światłowodem z przepływnością 12 Mbit/s

Coś Ty się uparł na przekonywanie nas o wyższości światłowodu? Idź do pomarańczowych i się przekonaj mnie nie musisz bo ja wolę oferte DVB-C że względu na jakość od IPTV
 
 
Robin 
ultra master

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 1465
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 16-04-2018, 19:40   

Pawop napisał/a:
Kanałów w UPC brakuje nie z powodu miejsca, tylko z takiej a nie inne polityki programowej.

Dokładnie tak. Przykładowo na MUX-ie, na którym nadawany jest Nicktoons HD miejsce leży odłogiem (w tzw. null packets), bo nadawany na tym MUX-ie póki co jest tylko ten jeden kanał. Spokojnie można tam dopchnąć jeszcze ze 4 kanały HD (i pewnie tak się docelowo stanie). Ponadto jest jeszcze niewykorzystany zapas kanałów po redukcji analogu. Z tych kanałów można odpalić kolejne MUX-y cyfrowe.

Pawop napisał/a:
Orange kompresuje kanały HD do 8 Mbit/s, UPC daje po kilkanaście.

Takich kanałów HD nadawanych w UPC z bitrate video kilkanaście Mb/s jest niewiele. Przykładowo: TVP 1 HD, TVP 2 HD, TVN HD (bo tylko te 3 kanały tworzą MUX-a), Polsat HD, nSport+ HD, Top Kids HD (bo tylko te 3 kanały tworzą MUX-a), Nicktoons HD (bo tylko ten jeden kanał póki co tworzy MUX-a).
Przeważnie UPC na MUX-ach umieszcza od 5 do nawet 7 kanałów HD (a pasmo zabierają także inne dane, np. ścieżki audio, napisy, EPG). Pojemność MUX-a kablowego (modulacja QAM 256, SR 6900) to nieco ponad 50 Mb/s. A zatem kilkanaście Mb/s dany kanał HD może osiągać jedynie chwilowo, gdy pozostałe kanały, z którymi współdzieli MUX w danym momencie potrzebują mniej pasma.

GDA napisał/a:
Chociażby paczka TVP które pobierane są światłowodem z przepływnością 12 Mbit/s

To nie ma nic do rzeczy z jaką przepływnością i z jakiego źródła UPC pobiera dany kanał. Większość bowiem kanałów i tak jest przez UPC rekompresowana.
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 16-04-2018, 19:46   

Blacha napisał/a:
W światłowodzie jest miejsca no limit...niestety

Sam światłowód nic nie znaczy - bez urządzeń towarzyszących to tylko kawałek szkła, a urządzenia te mają swoje maksymalne parametry i wartości, więc prędzej czy później i tak trzeba je wymienić.
Blacha napisał/a:
Dlatego twierdzę, że kablowa tv niedługo przejdzie do lamusa historii.

Czyli Orange już niedługo zniknie? :D
_________________
 
 
Żebro 
classic master

Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 176
Skąd: Warszawa
Wysłany: 16-04-2018, 21:56   

Boomerang HD 17 kwietnia br. kanał dla dzieci Boomerang rozpocznie nadawanie w wysokiej rozdzielczości.
Więc jak mógł dzisiaj wystartować w UPC?

http://satkurier.pl/news/...a-w-polsce.html
  Żebro
 
Blacha
[Usunięty]

Wysłany: 16-04-2018, 23:38   

W szanownej UPC pewnie nadal będzie wersja SD ;)
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 17-04-2018, 00:18   

http://satkurier.pl/news/...e-w-polsce.html
Czekamy UPC
 
 
Blacha
[Usunięty]

Wysłany: 17-04-2018, 07:57   

Poczekamy..aż wyłączą wersję SD i UPC nie będzie miało wyboru.
----------------------------
Zdażyło się kiedykolwiek by UPC dołączył nowy kanał od momentu jego zaistnienia lub podmienił na wersję HD. Jakoś nie przypominam sobie. :idea:
 
 
atomix 
chello guru

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 31 Gru 2005
Posty: 3537
Skąd: Śląsk
Wysłany: 17-04-2018, 10:36   

UPC ma czas na podmianę. Jak informują, do 7 maja Boomerang w jakości SD zniknie z oferty operatorów.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,4 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: