Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Supernova 600 Mb - pingi, routing, YouTube
Autor Wiadomość
Longhtorn 
Klikacz

Dołączył: 30 Lis 2012
Posty: 10
Wysłany: 20-06-2016, 07:55   

Na ipv4 są zacięcia na you tubie, ale na ipv6 ten problem nie występuje dlaczego ? nie pytajcie nie wiem, przy ustawieniu ipv6, nie działa telefon voip. Pingi w grach są ok WoT 18~24 LoL 16~20 na TS3 ping zadziwia 1ms !
łącze skalibrowane pod gry

Przechwytywanie1.JPG
Plik ściągnięto 16038 raz(y) 20,89 KB

 
 
infernovip 
Klikacz

Dołączył: 26 Cze 2016
Posty: 3
Wysłany: 26-06-2016, 10:53   

mógłbyś napisać jak to zrobiłeś?
rozumiem,że w liveboxie czy funboxie na końcu loginu dodałeś "/ipv6"
jednak tak naprawdę wtedy działa ci ip6 i ip4, jak w opcjach karty wyłączysz ip4 to przy samym ip6 mało stron działa jak i nie połączysz się z serwerami gier.
No chyba ,że wykonałeś jeszcze jakiś "myk".
 
 
VDSL 
easy master

Dołączył: 19 Mar 2016
Posty: 47
Wysłany: 26-06-2016, 22:11   

infernovip napisał/a:
mógłbyś napisać jak to zrobiłeś?
rozumiem,że w liveboxie czy funboxie na końcu loginu dodałeś "/ipv6"
jednak tak naprawdę wtedy działa ci ip6 i ip4, jak w opcjach karty wyłączysz ip4 to przy samym ip6 mało stron działa jak i nie połączysz się z serwerami gier.
No chyba ,że wykonałeś jeszcze jakiś "myk".

kalibracja łącza pod gry
https://www.youtube.com/watch?v=geqHgbW5838
 
 
infernovip 
Klikacz

Dołączył: 26 Cze 2016
Posty: 3
Wysłany: 27-06-2016, 01:01   

ehhh... to o ta aplikacje ci chodziło :]
myślałem,że może masz jakiś router inny niż funbox i opcjami się pobawiłeś.
Zmiana loginu i dodanie końcówki "/ipv6" mi dużo nie dała może nawet nic..., muszę w tygodniu zdobić kilka testów.
Jeśli chodzi o ten program cfospeed to też go używałem konfigurowałem np tylko pod samego LOL no nie miałem najmniejszych zmian w pingach w grze.

U mnie na supernova 100mb pingi w LOL wahają mi się 40-58ms w zależności odp pory dnia i dnia tygodnia serwery eune. Co było dla mnie dużym zaskoczeniem ponieważ w Multimedii zawsze miałem stabilne 46-46ms... zawsze. multimedie mam do końca czerwca i robiłem testy przełączając kable podczas gry na tym samym serwerze i nie raz było na światłowodzie 58 a na multimedii 46ms.

Najlepszy ping jaki udaje mi się uzyskać na speedtest net to 16ms(1 serwer w Szczecinie, jestem ze Szczecina), testowałem mnóstwo serwerów w Polsce i tam pingi były od około 21-40.

Najlepszy ping na pingtest net to 9ms i jitter 2ms. Jednak często jest 10=12ms i jitter 5-6ms.

No i jak pisałem wyżej jak przełączę się tylko na IP6 (w opcjach karty sieciowej ) to działa bardzo mało stron i nie działają serwery gier.
 
 
MariuszHL 
classic master

Dołączył: 23 Lis 2015
Posty: 216
Skąd: Wrocław
Wysłany: 30-06-2016, 20:05   

infernovip napisał/a:
ehhh... to o ta aplikacje ci chodziło :]
myślałem,że może masz jakiś router inny niż funbox i opcjami się pobawiłeś.
Zmiana loginu i dodanie końcówki "/ipv6" mi dużo nie dała może nawet nic..., muszę w tygodniu zdobić kilka testów.
Jeśli chodzi o ten program cfospeed to też go używałem konfigurowałem np tylko pod samego LOL no nie miałem najmniejszych zmian w pingach w grze.

U mnie na supernova 100mb pingi w LOL wahają mi się 40-58ms w zależności odp pory dnia i dnia tygodnia serwery eune. Co było dla mnie dużym zaskoczeniem ponieważ w Multimedii zawsze miałem stabilne 46-46ms... zawsze. multimedie mam do końca czerwca i robiłem testy przełączając kable podczas gry na tym samym serwerze i nie raz było na światłowodzie 58 a na multimedii 46ms.

Najlepszy ping jaki udaje mi się uzyskać na speedtest net to 16ms(1 serwer w Szczecinie, jestem ze Szczecina), testowałem mnóstwo serwerów w Polsce i tam pingi były od około 21-40.

Najlepszy ping na pingtest net to 9ms i jitter 2ms. Jednak często jest 10=12ms i jitter 5-6ms.

No i jak pisałem wyżej jak przełączę się tylko na IP6 (w opcjach karty sieciowej ) to działa bardzo mało stron i nie działają serwery gier.


Hejka.Fajnie gdy są ludzie ,którzy realnie przetestowali jak się sprawuje łącze Supernova w grach online.Ja mam u Siebie w League of Legends w tej chwili od 32ms do 45ms i rozrzut jest duży.W Netii-Internetii Wrocław jeszcze pięć lat temu miałem 25ms ale u Nich się pogorszyło i jak w maju jeszcze korzystałem to ping wynosił 45ms.Cfosspeeda jak używasz to po kalibracji łącza na kilka dni musisz coś pogrywać online ,żeby widzieć różnicę jednak do łącza Supernova on się nie nadaje bo zmniejsza mi całkowitą przepustowość łącza.Co z tego ,że z nim miałem minimalnie 20ms w League of Legends jak wyżej wymieniony parametr pogorszony.
Czeka Mnie kolejna instalka windowsa bo ja pozmieniałem w rejestrze trochę ustawień na to by polepszyć warunki podczas grania online i teraz na dysku SSD system mi wstaje w 50sekund:).

A tak po za tym zrobiłem sobie testa jaką szybkość po WIFI będę miał na komórce LG G2 i rzeczywiście jest porządna - odległość ponad dwa metry od routera.

WIFI SUPERNOVA 600MBITS NA TELEFONIE LG G2 2016-06-30 19_46_23-Speedtest.net by Ookla - My Results.png
Plik ściągnięto 98 raz(y) 35,29 KB

 
 
VDSL 
easy master

Dołączył: 19 Mar 2016
Posty: 47
Wysłany: 06-07-2016, 19:14   

Longhtorn napisał/a:
Na ipv4 są zacięcia na you tubie, ale na ipv6 ten problem nie występuje dlaczego ? nie pytajcie nie wiem, przy ustawieniu ipv6, nie działa telefon voip. Pingi w grach są ok WoT 18~24 LoL 16~20 na TS3 ping zadziwia 1ms !
łącze skalibrowane pod gry

Działa prawidłowo wszystko YouTube tez telefon Voip na ipv6 :D
 
 
kiniecki 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 227
Skąd: Warszawa
Wysłany: 06-07-2016, 19:39   

U mnie na ipv6 telefon nie chce działać od czasu podłączenia...
  kiniecki
 
VDSL 
easy master

Dołączył: 19 Mar 2016
Posty: 47
Wysłany: 08-07-2016, 19:49   

kiniecki napisał/a:
U mnie na ipv6 telefon nie chce działać od czasu podłączenia...

Ja u klientki która miała przez 6 miesięcy problem z YouTube na TV Samsung i napisała wiele pism do Orange i Samsunga to firma Orange twierdzili ze jest problem po stronie TV gdzie technikowi pokazałem ze na mobilny z Orange działa na 1Mb/s to technik wykonał telefon na platformę Orange gdzie nie rozwiązano problemu po dopisano /ipv6 działa telefon Voip i YouTube na 100Mb/s W-wa
 
 
Bayron 
light master

Dołączył: 31 Sie 2005
Posty: 60
Wysłany: 12-07-2016, 02:11   

VDSL napisał/a:
kiniecki napisał/a:
U mnie na ipv6 telefon nie chce działać od czasu podłączenia...

Ja u klientki która miała przez 6 miesięcy problem z YouTube na TV Samsung i napisała wiele pism do Orange i Samsunga to firma Orange twierdzili ze jest problem po stronie TV gdzie technikowi pokazałem ze na mobilny z Orange działa na 1Mb/s to technik wykonał telefon na platformę Orange gdzie nie rozwiązano problemu po dopisano /ipv6 działa telefon Voip i YouTube na 100Mb/s W-wa

aż się musiałem zalogować. Czy ty wiesz co to znaki interpunkcyjne?
Jeżeli nie to zapoznaj się i zacznij stosować, bo to co napisałeś nie nadaje się do umieszczania gdziekolwiek.
I nie zapomnij poprawić posta.
 
 
VDSL 
easy master

Dołączył: 19 Mar 2016
Posty: 47
Wysłany: 13-07-2016, 19:52   

Bayron napisał/a:
VDSL napisał/a:
kiniecki napisał/a:
U mnie na ipv6 telefon nie chce działać od czasu podłączenia...

Ja u klientki która miała przez 6 miesięcy problem z YouTube na TV Samsung i napisała wiele pism do Orange i Samsunga to firma Orange twierdzili ze jest problem po stronie TV gdzie technikowi pokazałem ze na mobilny z Orange działa na 1Mb/s to technik wykonał telefon na platformę Orange gdzie nie rozwiązano problemu po dopisano /ipv6 działa telefon Voip i YouTube na 100Mb/s W-wa

aż się musiałem zalogować. Czy ty wiesz co to znaki interpunkcyjne?
Jeżeli nie to zapoznaj się i zacznij stosować, bo to co napisałeś nie nadaje się do umieszczania gdziekolwiek.
I nie zapomnij poprawić posta.

Brak możliwości
 
 
jacze 
easy master

Dołączył: 11 Wrz 2014
Posty: 35
Wysłany: 20-07-2016, 19:16   

WItam,
Czy moze mi ktos podpowiedziec.
czy mozna podpiac w jakis sposob swoj wlasny router do tej oferty?
 
 
VDSL 
easy master

Dołączył: 19 Mar 2016
Posty: 47
Wysłany: 20-07-2016, 19:33   

jacze napisał/a:
WItam,
Czy moze mi ktos podpowiedziec.
czy mozna podpiac w jakis sposob swoj wlasny router do tej oferty?

Raczej nie
http://www.micrology.pl/2...ox-lub-livebox/
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 20-07-2016, 21:23   

VDSL napisał/a:
Raczej nie

A dlaczego niby nie - przecież to usługa FTTH - dostaniesz sprzęt GPON i dalej jak sam chcesz.
_________________
 
 
vito007 
classic master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 178
Skąd: Warszawa
Wysłany: 20-07-2016, 21:58   

jacze napisał/a:
WItam,
czy mozna podpiac wlasny router ?


Można.
Szczegóły techniczne na forum elektroda.pl.
Problemy pojawiają się jedynie, gdy chcesz mieć jednocześnie pomarańczową telewizję, lub/i pomarańczowy telefon.
Router musiałby mieć w tym przypadku możliwość obsługi kilku v-lanów, a mało który router z segmentu SOHO to ma.
_________________
 
 
infernovip 
Klikacz

Dołączył: 26 Cze 2016
Posty: 3
Wysłany: 18-08-2016, 09:56   w Szczecinie od 15.08

Coś dziwnego dzieje się w Szczecinie przynajmniej u mnie...
zaczęło się to od 15.08.2016 Poniedziałku wieczorem.
Od około godziny 19:00 zaczął strasznie wolno działać internet. Wolno się wczytywały strony lub w ogóle się nie wczytywały, można było zapomnieć o grze online. Wyłączyłem WIFI,podłączyłem tylko jeden komputer w wejście ethernet i.. dalej to samo wyłanczałem urządzenie restartowałem je i nadal to samo... miałem takie wyniki jak w załączniku.
Rano dnia 16.08.2016 wszystko wróciło do normy... w europie pingi po 36-50 a w Polsce 9-12.
Strony wczytywały się szybko, można było grac online, ale znów wieczorem ta sama sytuacja... pingi po 200-300 straty pakietów i problemy z ładowaniem stron...
ostatnie 3 dni dokładnie ta sama sytuacja od około 19-20 do powiedzmy 1:00 (potem idę spać) nie da się korzystać z internetu... dopiero rano sytuacja jest normalna... zobaczymy jak będzie dziś...

OK MALY UPDATE 23.08.2016
Codziennie ta sama sytuacja. Po godzinie 19-20 wzrastają pingi do przedziału 100-250ms nie da się normalnie grać online i stronki długo się wczytują... Jednak testując ping nie mam juz straty pakietow. Oczywiście codziennie rano wszystko wraca do normy i pingi w polsce mam po 7ms...

supernova 15.08.16 godz22.02.PNG
Plik ściągnięto 122 raz(y) 172,06 KB

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 1,05 sekundy. Zapytań do SQL: 15
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: