Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Supernova 600 Mb - pingi, routing, YouTube
Autor Wiadomość
WORD_LIFE 
Klikacz

Dołączył: 19 Maj 2016
Posty: 18
Wysłany: 01-06-2016, 18:25   

Ja miałem niedawno Supernove 300 Mb/s może wszystko dobrze jeżeli chodzi o prędkości bo na speedtestach miałem zawsze po 315-317 Mb/s na 30-40 Mb/s, ale zrezygnowałem po tygodniu bo masakra była przez tą Telie ... Streamy na Twitchu zacinały się co 5 sekund nieważne o jakiej porze dnia, w dodatku loss'y na niektórych serwerach w CS:GO przez co nie dało się grać ... Dla tych którzy chcą wziąć internet od Orange radzę się zastanowić.
 
 
VDSL 
easy master

Dołączył: 19 Mar 2016
Posty: 47
Wysłany: 01-06-2016, 18:46   

WORD_LIFE napisał/a:
Ja miałem niedawno Supernove 300 Mb/s może wszystko dobrze jeżeli chodzi o prędkości bo na speedtestach miałem zawsze po 315-317 Mb/s na 30-40 Mb/s, ale zrezygnowałem po tygodniu bo masakra była przez tą Telie ... Streamy na Twitchu zacinały się co 5 sekund nieważne o jakiej porze dnia, w dodatku loss'y na niektórych serwerach w CS:GO przez co nie dało się grać ... Dla tych którzy chcą wziąć internet od Orange radzę się zastanowić.

Jak widać każdy ma swoje zdanie ale przez ten Telia jest masakra czy masz 10Mb 80MB czy 600Mb
http://www.dslreports.com...-link.telia.net
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 01-06-2016, 20:54   

kiniecki napisał/a:
Ale ten adres mówi tylko o firmie, która posiada ten adres. Serwer wcale nie musi być we Wrocławiu.

A co ja pisałem? :P
Pitrek napisał/a:
Wykonajcie sobie:
TRACERT speedtest.pl
Ciekawe wyniki, trasa przez Francję. :?: :D

Pitrek napisał/a:
Adres 188.165.18.183 jest zawarty w 188.165.16.0 - 188.165.23.255.
Korzystając właśnie z "RIPE Database", na początku dostaje się taką informację.
Kod:
address:         Poland

Dopiero dalej jest info, że cały zakres 188.165.0.0/16 należy do francuzów.
_________________
 
 
kiniecki 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 227
Skąd: Warszawa
Wysłany: 01-06-2016, 21:24   

Wydawało mi się, że sugerujesz, że serwer jest w Polsce :P
  kiniecki
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 01-06-2016, 21:33   

Nic takiego. :P
Po to zaproponowałem wykonanie "TRACERT speedtest.pl". Można zobaczyć jaki jest ostatni węzeł przed speedtest.pl i do kogo należy.
_________________
 
 
MariuszHL 
classic master

Dołączył: 23 Lis 2015
Posty: 216
Skąd: Wrocław
Wysłany: 05-06-2016, 12:10   Supernova ,a cfosspeed...

ze sobą nie współpracują ,a szkoda bo spełniał swoją rolę bardzo dobrze na łączu Netii czy UPC.
Na chwilę obecną jak chcę mieć pingi w League of Legends na poziomie 20ms muszę mieć szybkość łącza ograniczoną do 220Mbits na łączu 600Mbits.Także kilka dni potestuje jeszcze i zobaczę czy może kalibracja łącza coś polepszy.Jednak nawet jak używam opcji pierwszeństwa dla pasma moje łącze jest ograniczone o ponad 100Mbits ,a sam program mimo rozwoju nie ma opcji ustawień dla łącz światłowodowych:(
Zrzut ekranu ograniczonego łącza przez cfosspeed:
I bez używania ograniczającego szybkość na łączu SUpernova cfosspeeda:

PRĘDKOŚĆ BEZ CFOSSPEEDA NIE OGRANICZONA ALE W GRACH ONLINE WYŻSZE PINGI 2016-06-05 13_12_55-Speedtest.net by Ookla - Wyniki ‎- Microsoft Edge.png
Plik ściągnięto 14922 raz(y) 4,82 KB

OGRANICZONY PRZEZ CFOSSPEEDA 2016-06-05 13_09_55-Speedtest.net by Ookla - Wyniki ‎- Microsoft Edge.png
Plik ściągnięto 14925 raz(y) 5 KB

 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1248
Skąd: Warszawa
Wysłany: 05-06-2016, 14:02   

Przydaloby sie zeby ktos kto ma łacze od Vectry napisał jak to u niego wygląda
 
 
trew 
classic master

Dołączył: 11 Mar 2010
Posty: 212
Wysłany: 08-06-2016, 16:09   

Testowanie orange na przypadkowych serwerach w Polsce niewiele daje ponieważ orange ma problemy z konkretnymi serwerami czyli z youtube i serwerami gier. Proponuję testować prędkość ściągania filmów z youtube.
Tutaj link do pliku ponad 5 GB więc jest czas na włączenie stopera:
http://www.youtube.com/watch?v=f77SKdyn-1Y

Ja korzystam z dodatku do firefoksa YouTube Video Download
http://addons.mozilla.org...o-download-team

Stoperem może być np. Dumeter albo NetWorx
http://www.dobreprogramy....dows,15976.html

Mój wynik w ciągu 1 minuty na upc 250 Mbit



Czekam na wyniki osób korzystające z Supernova.
 
 
MariuszHL 
classic master

Dołączył: 23 Lis 2015
Posty: 216
Skąd: Wrocław
Wysłany: 09-06-2016, 22:18   

trew napisał/a:
Testowanie orange na przypadkowych serwerach w Polsce niewiele daje ponieważ orange ma problemy z konkretnymi serwerami czyli z youtube i serwerami gier. Proponuję testować prędkość ściągania filmów z youtube.
Tutaj link do pliku ponad 5 GB więc jest czas na włączenie stopera:
http://www.youtube.com/watch?v=f77SKdyn-1Y

Ja korzystam z dodatku do firefoksa YouTube Video Download
http://addons.mozilla.org...o-download-team

Stoperem może być np. Dumeter albo NetWorx
http://www.dobreprogramy....dows,15976.html

Mój wynik w ciągu 1 minuty na upc 250 Mbit

Obrazek

Czekam na wyniki osób korzystające z Supernova.


Witaj.Specjalnie chciałem sprawdzić jak działa ściąganie video z youtuba więc przetestowałem na swoim łączu (w tej chwili mam łącze ograniczone przez cfosspeeda ale jak go odinstaluje to wtedy sprawdzę jeszcze raz).Na dole zrzut ekranu.

Ściąganie z youtuba 2016-06-09 23_03_48-.png
Plik ściągnięto 263 raz(y) 51,21 KB

 
 
trew 
classic master

Dołączył: 11 Mar 2010
Posty: 212
Wysłany: 10-06-2016, 08:42   

MariuszHL
Jakbyś mógł dać wynik średni i maksimum tak jak u mnie na screenie to dałoby to pełniejszy obraz.
Nie cytuj mojej odpowiedzi.
Podaj łącze jakie posiadasz.
 
 
MariuszHL 
classic master

Dołączył: 23 Lis 2015
Posty: 216
Skąd: Wrocław
Wysłany: 10-06-2016, 17:45   

trew napisał/a:
MariuszHL
Jakbyś mógł dać wynik średni i maksimum tak jak u mnie na screenie to dałoby to pełniejszy obraz.
Nie cytuj mojej odpowiedzi.
Podaj łącze jakie posiadasz.


Witam.
Prosiłeś Mnie o to żebym dokonał pomiaru tak ja chciałeś więc to jest zrzut ekranu.
Pozdro.

Właśnie i mam łącze 600Mbits od nie całych 2tygodni więc jeszcze nie jest w pełni skonfigurowane.

ŚCIĄGANIE Z YOUTUBA 2016-06-10 18_35_10-Calming Seas #1 - 11 Hours Ocean Sound for relaxation, yoga, meditation, reading.png
Plik ściągnięto 296 raz(y) 344,46 KB

 
 
trew 
classic master

Dołączył: 11 Mar 2010
Posty: 212
Wysłany: 11-06-2016, 17:31   

MariuszHL
Widzę że jest całkiem nieźle. Mam mozliwość przejścia na Orange 600Mbit a za kilka miesięcy kończy mi się umowa z upc.
Masz własny router czy z orange ?
TV dobrze odbiera czy są przycinania ?
Czy orange daje tak jak w upc dekoder z dyskiem w którym można cofnąć oglądany program albo zrobić pauzę ?
P.S. Jeśli chcesz komuś odpowiedzieć to nie klikaj "cytuj" tylko od razu wpisuj odpowiedź. Nie musisz mnie cytować pod każdą wypowiedzią.
 
 
MariuszHL 
classic master

Dołączył: 23 Lis 2015
Posty: 216
Skąd: Wrocław
Wysłany: 11-06-2016, 17:54   Mam swój router ale go nie używam.

Oni tego modemo routera pod względem ustawień mają strasznie ubogiego.Większość wycięta.W Netii nie było problemu bo dostęp z konta admina dodawał wiele ustawień i mogłeś sobie konfigurować.Tutaj nie ma funkcji BRIDGE ale technik powiedział mi ,że mogę się kontaktować z Orange w tej sprawie.Bardzo duży minus to właśnie zmienne IP i właśnie dzisiaj zmieniło się tak co trzy dni.Właśnie zauważyłem ,że na Polskę mam jakiś podwyższony PING od momentu gdy zmienił mi się IP w południe.
Jak pisałem mam u Nich usługi od końca maja i dzisiaj na świeżo znów windowsa postawiłem żeby mieć pełną przepustowość łącza (gdy odinstalowałem cfosspeeda dalej miałem ograniczone łącze).Za darmo masz multiroom więc wziąłem na przyszłość.Obiło mi się o uszy że można nagrywać kilka programów na raz ale nie chce wprowadzać w błąd bo jeszcze tego nie testowałem.

Pogorszenie PINGU od 12 stej na terenie Polski.

SUPERNOVA PING TEST GLOBALNY Z DZIWNYMI WYNIKAMI 2016-06-11 18_38_59-PING Test Online - test do wielu serwerów na świecie - speedtest.pl.png
Plik ściągnięto 110 raz(y) 30,53 KB

 
 
VDSL 
easy master

Dołączył: 19 Mar 2016
Posty: 47
Wysłany: 11-06-2016, 19:57   

MariuszHL napisał/a:
trew napisał/a:
MariuszHL
Jakbyś mógł dać wynik średni i maksimum tak jak u mnie na screenie to dałoby to pełniejszy obraz.
Nie cytuj mojej odpowiedzi.
Podaj łącze jakie posiadasz.


Witam.
Prosiłeś Mnie o to żebym dokonał pomiaru tak ja chciałeś więc to jest zrzut ekranu.
Pozdro.

Właśnie i mam łącze 600Mbits od nie całych 2tygodni więc jeszcze nie jest w pełni skonfigurowane.

Szalu niema
 
 
kiniecki 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 227
Skąd: Warszawa
Wysłany: 12-06-2016, 11:39   

MariuszHL napisał/a:
Obiło mi się o uszy że można nagrywać kilka programów na raz ale nie chce wprowadzać w błąd bo jeszcze tego nie testowałem.


Można nagrywać jeden program i w tym czasie oglądać inny.
Tak jak w NC+ przy dekoderach z 2 antemami...
  kiniecki
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,6 sekundy. Zapytań do SQL: 17
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: