Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Supernova 600 Mb - pingi, routing, YouTube
Autor Wiadomość
Informatikus 
Klikacz

Dołączył: 25 Maj 2016
Posty: 14
Wysłany: 30-05-2016, 21:20   

Bardzo dziękuję.

Czyli pingi za granicę są dobre.

Ale ping z Warszawy do Warszawy 54 ms idąc przez Hamburg i Frankfurt hahahahahahahaha! :mrgreen:

Co z tego, że każdy inny ISP w Polsce ma tam 5-15 ms w zależności od tego jak daleko jest do Warszawy, skoro Orange skąpi na PLIXa i nie uznaje routingu wewnątrz jednego kraju inaczej niż po swoim szkielecie. Trochę słabo :sad:
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1258
Skąd: Warszawa
Wysłany: 30-05-2016, 22:03   

Pozbawię Was złudzeń bo widzę że część z Was zupełnie nie wie jak ten biznes funkcjonuje, otóż Orange nie skąpi na PLIX-a czy też innego iX-a tylko żyje między innymi z tego że to inni chcą się z nimi wymieniać ruchem a nie Orange z nimi ;) tak przynajmniej wydaje się tej firmie i nie tylko jej bo Netia i kilku innych dużych operatorów myśli podobnie, Orange nie będzie wymieniał ruchu za darmo w PLIX bo nie jest to dla niego biznes skoro inne firmy mu płacą za to (ma też swojego TP-IX) żeby z nim wymieniać ruch, zwróćcie uwagę kto nie ma open peeringu w PLIX i będzie wszystko jasne ;)
dlatego też problem z Telią ciągnie się miesiącami ponieważ są to ustalenia biznesowe i to Orange musi zabiegać tym razem żeby mieć punkt styku o większej przepływności bo sorry ale to Telia jest operatorem Tier 1 :)
wiele firm w europie, w tym hostujące gry, korzysta z usług Telii i żeby klienci Orange mogli komfortowo korzystać z różnych usług internetowych to Orange musi zadbać o odpowiednią przepustowość swojego styku ;)
najlepszą metodą jest zgłaszanie tych problemów do Orange, w końcu będą musieli coś z tym zrobić jeśli chcą mieć klientów innych tylko niż emeryci przeglądający maile i strony www ;)
usługa Supernova ma ogromny potencjał ale muszą rozwiązać problem swoich styków z innymi operatorami, i chyba z tym najciężej jest się im pogodzić!
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 30-05-2016, 22:19   

pawelb napisał/a:
najlepszą metodą jest zgłaszanie tych problemów do Orange, w końcu będą musieli coś z tym zrobić jeśli chcą mieć klientów innych tylko niż emeryci przeglądający maile i strony www

Skoro 80% ich klientów ma tylko neta DO 10 Mb - to bym na to nie liczył.


Informatikus napisał/a:
to, że Orange żal wydać kasy (w przeciwieństwie do dosłownie wszystkich innych ISP w Polsce) na to, żeby wpiąć się w porządne (i droższe) punkty wymiany ruchu niż jakieś tanie i przeciążone badziewia jak opentransit i telia to nie jest wina Orange?

Nie, no oczywiście, że to wina tylko Orange - reszta opów wręcz sra kasą, byś Ty miał 7 ms do każdego miejsca na świecie - bez urazy, ale grove up, albo załóż sobie własną firmę z netem i inwestuj.

Cytat:
Hej, zastanawiam się nad przejściem do UPC, jednak bardzo istotne są dla mnie pingi.

http://forum.mediaswiat.p...der=asc&start=0
No i czego się Kolega dowiedział z tych obydwóch wątków?
_________________
 
 
Informatikus 
Klikacz

Dołączył: 25 Maj 2016
Posty: 14
Wysłany: 30-05-2016, 23:14   

KOCUREK1970 napisał/a:

Nie, no oczywiście, że to wina tylko Orange - reszta opów wręcz sra kasą, byś Ty miał 7 ms do każdego miejsca na świecie - bez urazy, ale grove up, albo załóż sobie własną firmę z netem i inwestuj.


Wtf? Każdy liczący się duży operator inny niż Orange (UPC, Vectra, Multimedia, Inea, Netia) korzysta w mniejszym lub większym stopniu z PLIXa. Więc używając twojego słownictwa, tak, reszta opów sra kasą, żeby pakiety z Warszawy do Warszawy miały mniejsze opóźnienia niż 54 ms jak w Orange. Według mnie wymaganie od internetu, żeby wszystkie pakiety do polskich serwerów szły przez Polskę (czytaj podłączenie do PLIXa) nie jest przejawem "nie bycia grew up" tylko normalnym wymaganiem świadomego klienta.

Zwłaszcza, podkreślam jeszcze raz, Orange jest jedynym liczącym się operatorem w Polsce, który ma z tym problemy. Oni jedyni. Jasne, są jeszcze patologie takie jak w Multimedii, że pakiet z południa Polski do Warszawy idzie przez Gdynię, ale jednak i tak wygląda to o wiele lepiej niż w Orange.

To, że Orange jako jedyny duży ISP w Polsce nie korzysta z Google Cache, przez co nierzadko nawet przy sprawnie działającym łączu zacina YouTube, też wiele mówi o tej sytuacji. Jakoś inne liczące się firmy z tego korzystają, aby ich klienci nie mieli problemów z usługami Google, które generują bardzo dużo ruchu, głównie YouTube.

Może po prostu wszyscy inni ISP są dla tych co nie dorośli, a Orange jest dla tych prawdziwych, dojrzałych ludzi?

Oczywiście PLIX nie dotyczy tylko dużych sieci, używałem w życiu już kilku małych miejskich ISP, jak i podłączeń radiowych (nie mylić z LTE), i o dziwo, wszyscy mieli na pewnym etapie routingu w Polsce styk z PLIXem. Nie jest to nadzwyczajne, jak się przeleci po takich lepszych lokalnych ISP (czyli takich co nadążają za postępem, a nie że oferują 50 Mb w 2016 roku) to zdecydowane więszkość z nich też korzysta z PLIXa i tego typu rozwiązań.

A co się dowiedziałem? Dowiedziałem się, że potestuję u siebie UPC za złotówkę, jak będzie źle to wezmę Orange, licząc się z tym, że pingi za granicę powinny być wtedy lepsze niż w UPC, a w kraju to loteria, bo nie wszystko w Polsce ma styki z Orange i wtedy będę miał większe pingi do serwerów w PL niż do Londynu. Ale przynajmniej wiem na czym stoję.
 
 
omufo 
plus master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 11 Maj 2008
Posty: 318
Skąd: Warszawa
Wysłany: 30-05-2016, 23:59   

Zastanawiam się w jakich zawodach e-sportowych bierzesz regularnie udział, skoro różnice kilku ms mają dla Ciebie ogromne znaczenie, a nieznacznie (niezauważalnie?) gorsze czasy uniemożliwiają efektywny trening i przesądzają o wyborze dostawcy...

Zapytałeś o pingi w UPC, dostałeś kilka wyników. W przypadku dwóch serwerów czasy były porównywalne (raz lepsze, raz gorsze) z Twoim "ideałem" (netem znajomego), w przypadku trzeciego gorsze o ~15ms. Tobie nadal mało i liczysz, że biorąc Orange "zagranica będzie lepsza". Lepsza od czego? Od 30-40ms? Powodzenia...

I żeby nie było, że bronię UPC... Moim zdaniem 50ms do Warszawy w Orange też nie dyskwalifikuje tego dostawcy. Zgadzam się, im mniej tym lepiej i wynik Orange wygląda śmiesznie przy 10-15ms u konkurencji. Tylko kto tę różnicę wychwyci? To nie 100-150ms gdzie obraz w grach skacze...
 
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 31-05-2016, 01:18   

Cytat:
Według mnie wymaganie od internetu, żeby wszystkie pakiety do polskich serwerów szły przez Polskę (czytaj podłączenie do PLIXa) nie jest przejawem "nie bycia grew up" tylko normalnym wymaganiem świadomego klienta.

Wybór? - czego niby - bierzesz co dają albo wypad - nie rozśmieszaj mnie człowieku ze swoimi wymaganiami świadomy swoich potrzeb - bo takich jak Ty i Tobie podobnych KAŻDY operator ma w **** - nie wierzysz - zapraszam na Elektrodę do działu internetu - tam co drugi wątek to o pingach i w 99% przypadków można stosować jako odpowiedz kopiuj/wklej z pierwszego takiego tematu.
Informatikus napisał/a:
Każdy liczący się duży operator inny niż Orange (UPC, Vectra, Multimedia, Inea, Netia) korzysta w mniejszym lub większym stopniu z PLIXa. Więc używając twojego słownictwa, tak, reszta opów sra kasą, żeby pakiety z Warszawy do Warszawy miały mniejsze opóźnienia niż 54 ms jak w Orange.

To jak już będziesz w UPC - to odpal sobie WinMTR, wpisz tam sobie dowolne IP - i po 16, 20 hopkach będziesz wiedział jaką drogą i którędy to idzie ****
Informatikus napisał/a:
Ale przynajmniej wiem na czym stoję.

Ty już leżysz i kwiczysz - tylko jeszcze tego nie wiesz.

A może tak wypingujesz jakiś serwer w USA :mrgreen:

****
To jest jak z netem mobilnym - przez 14 dni wszystko chodzi jak strzała, pocisk, pingi - żyleta - tylko dlaczego od 15 dnia wszystko się tak kaszani?
_________________
Ostatnio zmieniony przez Anna 31-05-2016, 13:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Spike19 
Klikacz

Dołączył: 31 Maj 2016
Posty: 1
Wysłany: 31-05-2016, 14:22   Pierwsze testy Supernova po kalibracji na świeżym Windowsie

Szkoda ,że administrator usunął moje konto więc założyłem nowe ale jak tak ma wyglądać konkurencja ze strony Orange to nie dziwię się ,że UPC będzie tracić klientów w lokalizacjach gdzie już jest dostępna SUPERNOVA.
Na chwilę obecną na łączu UPC nie do osiągnięcia zarówno pod względem szybkości jak i czasów opóźnień w grach online.Musiałem zainstalować na nowo Windowsa bo poprzednio miałem problemy z działaniem usług ORANGE.Niżej zrzuty wyników.

Na spawie światłowodu tylko 0.20 straty na poziomie 19.50 więc jestem na razie zadowolony

No i test ściągania:

PO ZAINSTALOWANIU NA ŚWIEŻO WINDOWSA TEST SUPERNOVA 2016-05-31 11_44_51.png
Plik ściągnięto 351 raz(y) 40,59 KB

PO ZAINSTALOWANIU NA ŚWIEŻO WINDOWSA 2016-05-31 11_47_42 Test Szybkości Łącza Internetowego - speedtest.pl - Internet Explor.png
Plik ściągnięto 175 raz(y) 220,15 KB

PING TEST SUPERNOVA PO PIERWSZEJ KALIBRACJI 2016-05-31 13_19_58-PING Test Online - test do wielu serwerów na świecie - speedtest.pl - Internet E.png
Plik ściągnięto 245 raz(y) 30,59 KB

 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1258
Skąd: Warszawa
Wysłany: 31-05-2016, 15:46   

nie przypuszczam żeby UPC gwałtownie traciło abonentów na rzecz Orange i ich nowej usługi póki Orange nie rozwiąże m.in. problemu swojego styku z siecią Telia...jest coraz większa świadomość użytkowników jeśli chodzi o wybór usługi internetowej..ludzie wymieniają się informacjami, proszą o poradę znajomych albo rodzinę itd.
sprawa tego nieszczęsnego styku z Telią jest coraz bardziej znana o czym świadczy choćby fakt, że rozmawiamy o tym i że na forum Orange ten wątek jest ciągle na topie, to będzie obciążało Orange..zresztą wystarczy poczytać fora różnych gier na których pojawiają się regularnie dyskusje na temat problemów Orange i OpenTransit na styku z Telią...sam byłem bliski zmiany operatora na Orange ale korzystam z sieci osiedlowej w której nie ma problemów w grach online jakie potrafią występować w Supernowej
internet nie kończy się na serwerach w Polsce o czym Orange wydaje się zapominać :)
 
 
kiniecki 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 227
Skąd: Warszawa
Wysłany: 31-05-2016, 16:46   

Ciekawe od kogo ten operator ma łącze? ;)
  kiniecki
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 31-05-2016, 19:27   

Wykonajcie sobie:
TRACERT speedtest.pl
Ciekawe wyniki, trasa przez Francję. :?: :D

Polska spółka zależna od francuskiej firmy.
_________________
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1258
Skąd: Warszawa
Wysłany: 31-05-2016, 21:32   Re: Pierwsze testy Supernova po kalibracji na świeżym Window

Spike19 napisał/a:
Szkoda ,że administrator usunął moje konto więc założyłem nowe ale jak tak ma wyglądać konkurencja ze strony Orange to nie dziwię się ,że UPC będzie tracić klientów w lokalizacjach gdzie już jest dostępna SUPERNOVA.
Na chwilę obecną na łączu UPC nie do osiągnięcia zarówno pod względem szybkości jak i czasów opóźnień w grach online.Musiałem zainstalować na nowo Windowsa bo poprzednio miałem problemy z działaniem usług ORANGE.Niżej zrzuty wyników.

Na spawie światłowodu tylko 0.20 straty na poziomie 19.50 więc jestem na razie zadowolony

No i test ściągania:


Te wyniki masz rzeczywiście bardzo dobre, może Orange już rozszerzył styk z Telią, z tego co pamiętam mieli to zrobić w maju, te wartości dobrze wyglądają, nie tylko pingi ale i jitter, który ma nie mniejsze znaczenie niż ping! gratulacje :)

u mnie to wygląda tak, ale po WiFi i PLC ! wrzućcie jak to wygląda teraz z UPC i Vectry to będzie jakieś porównanie

internet1.png
u mnie to wygląda tak, lagów w grach brak!
Plik ściągnięto 175 raz(y) 37,4 KB

Ostatnio zmieniony przez pawelb 31-05-2016, 21:56, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
projupisi 
plus master


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 12 Lut 2016
Posty: 576
Skąd: Śląsk
Wysłany: 31-05-2016, 21:48   

Pitrek napisał/a:
Wykonajcie sobie:
TRACERT speedtest.pl
Ciekawe wyniki, trasa przez Francję. :?: :D

Polska spółka zależna od francuskiej firmy.
Co w tym dziwnego skoro ich adresy wskazuja na Francje?

Kod:
host www.speedtest.pl
www.speedtest.pl is an alias for speedtest.pl.
speedtest.pl has address 188.165.18.183

% Information related to '188.165.0.0/16AS16276'

route:          188.165.0.0/16
descr:          OVH ISP
descr:          Paris, France
origin:         AS16276
mnt-by:         OVH-MNT
created:        2009-06-08T16:23:41Z
last-modified:  2009-06-08T16:23:41Z
source:         RIPE # Filtered


Cala dyskusja jest smieszna. Ktory dostawca gwarantuje trasy, pingi dla niebiznesowych, no ktory? Zaden!

[ Dodano: 31-05-2016, 21:59 ]
Dzis jest dobry ping, a jutro moze byc do bani. Odwrotnie tez zdarza sie.
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1258
Skąd: Warszawa
Wysłany: 31-05-2016, 22:05   

a tak mi wyszło po kablu Ethernet (bez Wifi i PLC) o godzinie 22:00
kablówka osiedlowa, łącza zagraniczne przez Exatel
wrzućcie wyniki z UPC i Vectry dla porównania

internet2.png
Plik ściągnięto 212 raz(y) 38,16 KB

 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 01-06-2016, 08:37   

antyjupisi napisał/a:
Pitrek napisał/a:
Wykonajcie sobie:
TRACERT speedtest.pl
Ciekawe wyniki, trasa przez Francję. :?: :D

Polska spółka zależna od francuskiej firmy.
Co w tym dziwnego skoro ich adresy wskazuja na Francje?

Kod:
host www.speedtest.pl
www.speedtest.pl is an alias for speedtest.pl.
speedtest.pl has address 188.165.18.183

% Information related to '188.165.0.0/16AS16276'

route:          188.165.0.0/16
descr:          OVH ISP
descr:          Paris, France
origin:         AS16276
mnt-by:         OVH-MNT
created:        2009-06-08T16:23:41Z
last-modified:  2009-06-08T16:23:41Z
source:         RIPE # Filtered

antyjupisi, brawo za dociekliwość. :lol:

To co jest dla Ciebie "oczywistą oczywistością", niekoniecznie musi być dla innych.
Specjalnie nie podawałem więcej informacji.
Chyba nie myślisz, że nie potrafię korzystać z wyników TRACERT i z "RIPE Database".
To, że Ty masz dużą wiedzę nie znaczy że inni też, to forum czytają nie tylko wyjadacze, znajomość komendy TRACERT przyda się, tym co ją jeszcze nie znają. A Ci co ją znają niech się nie obruszają.

Adres 188.165.18.183 jest zawarty w 188.165.16.0 - 188.165.23.255.
Korzystając właśnie z "RIPE Database", na początku dostaje się taką informację.
Kod:
inetnum:         188.165.16.0 - 188.165.23.255
netname:         PL-OVH
organisation:    ORG-OS23-RIPE
org-name:        OVH Sp. z o. o.
org-type:        OTHER
address:         Ul. Szkocka 5 lok. 1
address:         54-402 Wroclaw
address:         Poland
Dopiero dalej jest info, że cały zakres 188.165.0.0/16 należy do francuzów.
_________________
 
 
kiniecki 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 227
Skąd: Warszawa
Wysłany: 01-06-2016, 10:08   

pawelb napisał/a:
a tak mi wyszło po kablu Ethernet (bez Wifi i PLC) o godzinie 22:00
kablówka osiedlowa, łącza zagraniczne przez Exatel
wrzućcie wyniki z UPC i Vectry dla porównania


Na mojej supernowej wygląda tak:

[ Dodano: 01-06-2016, 16:35 ]
Pitrek napisał/a:
Adres 188.165.18.183 jest zawarty w 188.165.16.0 - 188.165.23.255.
Korzystając właśnie z "RIPE Database", na początku dostaje się taką informację.
Kod:
inetnum:         188.165.16.0 - 188.165.23.255
netname:         PL-OVH
organisation:    ORG-OS23-RIPE
org-name:        OVH Sp. z o. o.
org-type:        OTHER
address:         Ul. Szkocka 5 lok. 1
address:         54-402 Wroclaw
address:         Poland



Ale ten adres mówi tylko o firmie, która posiada ten adres. Serwer wcale nie musi być we Wrocławiu.
  kiniecki
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,33 sekundy. Zapytań do SQL: 16
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: