Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Filmbox vs Cinemax
Autor Wiadomość
kubucha 
light master

Dołączył: 05 Lut 2016
Posty: 62
Skąd: Warszawa
Wysłany: 02-03-2016, 15:53   Filmbox vs Cinemax

Bardzo popularne w ostatnim czasie stało się dobieranie w naszym kochanym UPC pakietów za złotówkę. Zwykle są to pakiety Filmbox lub Cinemax. Wybór jest o tyle trudny, że oba pakiety zawierają kanały filmowe. Filmbox niby oferuje dużo więcej kanałów, chociaż posiadając pakiet MAX mamy zwykłego Filmboxa w cenie. Z drugiej strony Cinemax to jedynie dwa kanały. No i co tu brać? :)
_________________
 
 
sawcio 
Klikacz

Dołączył: 12 Sty 2010
Posty: 13
Wysłany: 02-03-2016, 15:59   

- Mam oba. Cinemax 2 to powtórka z poprzedniego dnia, ale i tak wybrałbym właśnie Cinemax. Filmbox'y to III liga.
 
 
enrico2000 
plus master

Dołączył: 22 Gru 2009
Posty: 353
Skąd: KRK
Wysłany: 02-03-2016, 16:05   

Było już wałkowane.
Mam Cinemax za 1 zł i Filmbox za 5 zł. Z Filmboxa rezygnuję, ostatni miesiąc to kwiecień. Szkoda nawet 5 za to. Maks to 1 zł po prostu żeby mieć. 2 filmy na rok oglądniesz.
A na Cinemaxie naprawdę dobre kino można dorwać.
_________________
 
 
Fornacis 
ultra master


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 21 Lis 2013
Posty: 822
Skąd: Szczecin
Wysłany: 02-03-2016, 16:58   

Da się dwa w jednym :) Oba bez rozterek który brać można dostać.
_________________
 
 
LNR 
chello master


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 28 Wrz 2012
Posty: 1508
Skąd: Warszawa
Wysłany: 02-03-2016, 17:02   

Mam oba za 1zł więc jestem przykładem że da się ;) Jednak gdy pierwszy raz stałem przed tym wyborem też nie mogłem się zdecydować. Ciężko powiedzieć co jest dla kogo lepsze. Jeśli chodzi o jakość filmów to Cinemax na pewno (tu zyskujemy produkcje HBO), ogólnie pakiet należy do HBO i jest jakby jego uzupełnieniem. Jeśli chodzi o ilość to FilmBox (więcej kanałów, więcej filmów, dostęp do VOD, ale i więcej powtórek). Najlepiej mieć oba bo i tu i tu czasem coś ciekawego jest. Jednak osobiście wziąłbym Cinemax, gdybym mógł tylko jedno.
_________________
Ostatnio zmieniony przez LNR 02-03-2016, 17:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 02-03-2016, 17:04   

Zależy co kto lubi.

Wszyscy wiedzą, że:
Filmboxy to 6 programów (w tym FilmBox z Pakietu MAX)
Cinemaxy to naprawdę jeden program.

Cinemax jest w HD, Filmboxy w HD są tylko 2: FilmBox Extra HD i Filmbox Arthouse HD.
Cinemax jest bardziej ambitny.
W Filmbox Arthouse HD znaleźć można stare (czasem ciekawe) filmy.
W FilmBox Action jak sama nazwa wskazuje, filmy niezbyt wysokiego lotu, ale horrory czasem ciekawe.
Szkoda, że FilmBox Premium nie jest w HD, tu z wszystkich Filmboxów coś się da znaleźć.
_________________
 
 
LNR 
chello master


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 28 Wrz 2012
Posty: 1508
Skąd: Warszawa
Wysłany: 02-03-2016, 17:11   

Pitrek napisał/a:
filmy niezbyt wysokiego lotu, ale horrory czasem ciekawe

Właśnie jako fan gatunku, mogę powiedzieć że jeśli chodzi o dość ubogą ofertę horrorów w polskiej tv to po za HBO właśnie Cinemax i FilmBox mają najlepszą ofertę pod tym względem. Ostatnio jeszcze TNT potrafi puścić jakiś niezły stary horror. W Cinemax w piątki jest coś takiego jak cykl "Ostry piątek" ok 22:00-23:00 i zawsze dają jakiś horror/thriller lub coś mocnego. Cinemax2 to kanał o 24h opóźniony w stosunku do Cinemax. O dziwo nawet często się przydaje. Natomiast jak ktoś ma HBO i opcje HBO GO to może i lepiej wziąć FilmBox bo HBO bardzo wiele filmów i seriale z ramówki Cinemax udostępnia właśnie w tym serwisie.
_________________
 
 
Nope 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Lut 2016
Posty: 148
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 02-03-2016, 17:47   

Ja wybrałem Filmbox z prostego powodu. Wolę mieć 6 kanałów niż tak na prawdę 1 w Cinemaxie. Podejrzewam, że obojętnie co weźmiesz to będziesz to i tak wykorzystywał sporadycznie. Jak się wahasz weź internetowy program, przewertuj i zobacz co puszczają na 1 cinemaxie i 6 kanałach FB. Co do horrorów/thrillerów, które lecą na fb to można je porównać troszkę do produkcji puszczanych na tv Puls, niby mało ambitne ale nie są to złe filmy i nie napotkasz ich przeważnie na innych kanałach :P
 
 
matek3265 
plus master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 24 Lis 2014
Posty: 397
Wysłany: 02-03-2016, 18:25   

ocena "Filmbox" czy "Cinemax" to tak samo jak "czerwone" czy "Zielone". tak naprawdę wszystko zależy od preferencji widza. Dla jednym ciekawym kanałem będzie TVN inny stwierdzi, że lepszy jest Polsat i tak dalej.

Po krótce należy jednak stwierdzić, że Cinemax w USA stanowi zwykle odrębny kilku kanałowy pakiet filmowy (CineMax, MoreMax, ActionMax, ThrillerMax, 5StarMax, MovieMax, OuterMax) natomiast w Europie jest nazywany "czwartym kanałem HBO". Tak naprawde nadawcą jest ten sam właściciel co HBO. W Cinemax znajdują się zarówno głośne filmy i seriale z USA (tych drugich bardzo mało) jak też kino z całego świata - pamietam tam kilka dobrych filmów francuskich, włoskich czy też nawet dobre kino izraelskie.

Warto też dodać, że pakiet Cinemax to tak naprawdę jeden kanał, gdyż Cinemax 2 ma identyczną ramówkę co Cinemax różni się jedynie 24 godzinnym przesunięciem czasowym (opóźnieniem) w emisji w stosunku do tego pierwszego.
Zaletą Cinemax'ów jest m.in. możliwość wyboru przez widza wersji językowej, gdyż każda pozycja emitowana jest zarówno z napisami jak też z lektorem i oryginalną ścieżką dźwiękową - oczywiście wybór należy do samego widza. Niestety brak jest usługi Cinemax na żądanie, zaś wybrane pozycje z Cinemax'ów dostępne są w HBO VOD jednakże aby je obejrzeć niezbędne jest posiadanie opcji HBO plus dopłata za dostęp do HBO VOD i GO.
Ramówka Cinemax jest jednakowa dla wszystkich wersji w Europie - to samo obejrzymy więc u nas jak też w Czechach, Słowacji, na Węgrzech i w Rumunii.

Co do kanałów Filmbox - hmm można tu nieraz "ustrzelić" naprawdę dobry film. Fakt nie znajdzie się na FilmBox'ach głośnich "hitów prosto z kin", gdyż kanał prezentuje głównie produkcje stricte filmów telewizyjnych. Jest tu bardzo rozbudowany "system powtórkowy" więc na pewno widzowi nie umknie żaden film. Totalną klasykę kina można znaleźć np. na kanale FilmBox Arthouse HD chociaż z uwagi na prezentowanie w dosyć sporej części filmów z dawnych lat (często czarno białych) raczej dziwne wydaje się dostępność tego kanału w wersji HD. Natomiast na kanale FilmBox Action w godzinach późno wieczornych i nocnych można znaleźć erotykę z gatunku "soft" a w niej także pozycje prezentowane w "siostrzanym" kanale również należącym do SPI Internatiional Inc. - tj. Erox HD który dostępny jest poza granicami naszego kraju.
Niestety w przeciwieństwie do Cinemax'ów na Filmbox'ach trudno szukać możliwości wyboru wersji językowej. Kanały bowiem nadawane są wyłacznie z polskim lektorem i nie można nawet włączyć oryginalnego dźwięku. Jedynym wyjątkiem jest wspomniany "arthouse" gdzie każdy film nadawany jest tylko z oryginalnym dźwiękiem zaś polska wersja dostępna jest dopiero po włączeniu napisów w naszym języku.
Plusem zaś w przypadku pakietu Filmbox jest dostęp do Filmbox na żądanie - w cenie pakietu. Dla abonentów upc nie posiadających pakietu Filmbox opcja tego kanału na żądanie jest dostępna ale za dodatkową odpłatnością - zwykle 5 zł za każdy film odrębnie.
Nie mylcie jednak kanałów FilmBox dostępnych w Polsce z tymi znanymi w Czechach, na Węgrzech, Słowacji czy Rumunii gdzie FilmBox'y posiadają więcej praw do emisji filmów, które u nas posiada np. Canal+ (brak C+ w tych krajach) tym samym oferta FB u nas wydaje się być uboższa od np. wersji czeskiej.

Co zatem wybrać? Jeden widz będzie zadowolony z Cinemax'ów drugi zaś z Filmbox'ów. Ja mam obydwa po złotówce każdy z gwarancją upustu na zawsze, i zarówno na Filmbox'ach jak i na Cinemax'ach znajduję coś ciekawego dla mnie.

PS - chodzą pogłoski o tym, że wkrótce Cinemax'y przejdą małą metamorfozę w Europie podobnie jak będzie to z pakietem HBO, który przekształci HBO Comedy na HBO 3, wzorem tego ma powstać najprawdopodobniej zamiast Cinemax2 kanał Moremax znany z rynku amerykańskiego. Ponadto zmianie ma ulec logo które obecnie jest starym logiem grupy "max" w USA, gdzie obecnie obowiązuje nowe bardziej dynamiczne.

przedstawiam link do programu pakietu Cinemax w USA (również nowe logo) http://www.cinemax.com/ap...ION_TODAY=TODAY
 
 
Astromatrix 
easy master

Dołączył: 04 Sie 2008
Posty: 23
Wysłany: 02-03-2016, 20:37   

Nope napisał/a:
Ja wybrałem Filmbox z prostego powodu. Wolę mieć 6 kanałów niż tak na prawdę 1 w Cinemaxie.

Tak jak by te całe 6 kanałów Filmbox nie było tak naprawdę jednym ;)
Ja tam wolę mieć Cinemaxy, gdzie jest co oglądać niż Filmbox, na którym jak żyję nic nigdy nie obejrzałem. Cinemax + AleKino+ i spokojnie do obejrzenia kilka dobrych filmów w tygodniu.
 
 
kkarpinski 
Klikacz

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Lut 2016
Posty: 9
Skąd: Kraków
Wysłany: 02-03-2016, 21:20   

Proponuję negocjować dwa za złotówkę każdy.
Ja napisałem przez Aplikację Asystent w Facebook, że interesują mnie oba.
Następnie zadzwoniłem do DUK ale nie było mojego konsultanta i powiedział mi pracownik, że przekazuje prośbę o kontakt i że jest zgoda na 1 pakiet ale szczegóły będzie uzgadniała ze mną osoba, która rozpoczęła negocjacje.
Zadzwoniłem dzień później i powiedziałem że zależy mi na szybkim zakończeniu tematu ale konsultant był zajęty i jeszcze raz przekazał prośbę o kontakt.

I tak parę minut później dostałem telefon że oba pakiety są aktywne za 1 zł.

Polecam do końca negocjować bo lepiej mieć 8 kanałów za 2 zł :-) niż 2 za 1 zł.
 
 
LNR 
chello master


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 28 Wrz 2012
Posty: 1508
Skąd: Warszawa
Wysłany: 02-03-2016, 21:25   

Co by nie mówić to naprawdę świetną sprawą jest że w UPC można takie cuda ugrać jak te pakiety po złotówce na zawsze. Nigdzie tego byśmy nie dostali za 2 zł.
_________________
 
 
zyke 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 59
Wysłany: 03-03-2016, 08:29   

Posiadam Filmboxa za 1 zł. Oferta filmów raczej mało interesująca więc dość rzadko coś oglądam - ostatnio oglądałem serial Texas Rising. Arthouse to kino ambitne dla koneserów. Na Action w nocy lecą erotyki jak ktoś lubi. Ogólnie wziąłem bo to kilka kanałów za 1 zł i liczę że może kiedyś się rozwiną programową. Jakby mi dali Cinemaxa za 1 zł też bym wziął :)
 
 
Artur9999 
Klikacz

Dołączył: 14 Sie 2015
Posty: 18
Wysłany: 03-03-2016, 20:03   

Zdecydowanie Cinemax. Filmbox to smietnik kablowy.
 
 
shagi 
Klikacz

Dołączył: 01 Mar 2016
Posty: 3
Skąd: Kraków
Wysłany: 09-03-2016, 10:47   

Telefon do DUK i pakiet Cinemax za 1 zł beż większych problemów.
I słusznie wolę Cinemax niż pakiet Filmbox.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: