Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Horizon 2016 VS Mediabox
Autor Wiadomość
Fornacis 
ultra master


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 21 Lis 2013
Posty: 822
Skąd: Szczecin
Wysłany: 20-02-2016, 14:33   

Zastanawiałem się nad Horizonem przedłużając teraz umowę, ale koszta mnie skutecznie zniechęciły.
Dodatkowo czytając temat dotyczący działania też mnie jakoś nie przekonał.
Może kiedyś, przy następnej umowie, jak zejdą z kosztami i poprawią działanie się szarpnę.
_________________
 
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 20-02-2016, 15:25   

jeżeli dużo nie nagrywasz nie bierz - nie ma sensu płacić więcej

ja wziąłem rok temu bo myślałem ze będzie to Horizon jaki znany jest z rynków europejskich - niestety tak się nie stało
 
 
miaucoon 
light master

Dołączył: 20 Maj 2011
Posty: 140
Skąd: Warszawa
Wysłany: 20-02-2016, 21:45   

Pawop napisał/a:
Przede wszystkim pojawiły się problemy z nagrywaniem, głownie seriali


Problemy z nagrywaniem do tej pory są szczególnie na Mediaboxach

jarbor napisał/a:
Witam. Chciałbym aby się wypowiedziały osoby które korzystały z obu dekoderów. Czy warto zmieniać.


1080p zamiast 1080i, do tego 4 głowice zamiast dwóch, do tego brak problemów z dźwiękiem na kanałach hd jak Cisco
_________________
 
 
dareka 
plus master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 16 Mar 2007
Posty: 391
Skąd: 51.4200°N, 19.6800°E
Wysłany: 20-02-2016, 22:29   

miaucoon napisał/a:


Problemy z nagrywaniem do tej pory są szczególnie na Mediaboxach


To chyba zależy od ogzemplarza. Dwa lata i zero problemów z Mediaboxem.
 
 
 
miaucoon 
light master

Dołączył: 20 Maj 2011
Posty: 140
Skąd: Warszawa
Wysłany: 21-02-2016, 08:57   

dareka napisał/a:

To chyba zależy od ogzemplarza. Dwa lata i zero problemów z Mediaboxem.


Mam dwa, na obu to samo, np. na History HD nie jestem w stanie seryjnie nic nagrywać, a bywało tak, że jak miałem ustawione dwa programy do nagrania pod rząd, to nagrywał mi np. tylko drugi, ale z nazwą pierwszego.
_________________
 
 
dareka 
plus master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 16 Mar 2007
Posty: 391
Skąd: 51.4200°N, 19.6800°E
Wysłany: 21-02-2016, 12:47   

Przed wczoraj nagrywałem cztery programy pod rząd. Wszystko z odpowiednimi nazwami. Z serią tez nie mam jak narazie problemu. Dekoder był nówka, żadna regenerowana używka.
 
 
 
miaucoon 
light master

Dołączył: 20 Maj 2011
Posty: 140
Skąd: Warszawa
Wysłany: 21-02-2016, 19:02   

No to jesteś farciarzem, ale jak powiesz mi że masz dekoder podpięty pod kino domowe i nie masz problemu z dźwiękiem na większości zagranicznych kanałów HD to już Ci nie uwierzę.
_________________
 
 
jarbor 
Klikacz

Dołączył: 19 Lip 2013
Posty: 11
Wysłany: 21-02-2016, 23:34   

A może zamiast dekodera zaopatrzyć się w moduł? Zmieniłem ostatnio telewizor i chciałem zmienić dekoder teraz mam Cisco i jakość HD pozostawia wiele do życzenia.Kolega na podobnym TV ma dużo lepszą jakość na horioznie. A na module jakość też 1080p?Proszę znawców o pomoc.
 
 
flacha 
light master

Dołączył: 21 Lis 2011
Posty: 79
Skąd: Warszawa
Wysłany: 22-02-2016, 08:04   

Dużo nagrywam, na mediaxie mam 10% wolnego miejsca ale koszty Horizona mnie odstraszyły skutecznie..Wolę się zostań z mediaboxem niż płacić więcej..Problemy z nagrywaniem niestety są, nagrywam głownie seriale i ciągle trzeba coś od nowa ustawiać..
 
 
 
stivi 
ultra master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Paź 2009
Posty: 1108
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 22-02-2016, 09:59   

Dziwne ze aż tak duża różnica w cenie ja przechodząc na horizona doplacilem tylko 6 zl
  stivi
 
miaucoon 
light master

Dołączył: 20 Maj 2011
Posty: 140
Skąd: Warszawa
Wysłany: 22-02-2016, 10:19   

jarbor napisał/a:
A może zamiast dekodera zaopatrzyć się w moduł?


Ale na module ani nie nagrasz, ani nie podepniesz go pod kino domowe, chyba że z TV masz wyjście które do tego kina podepniesz i jakąś możliwość nagrywania. Teraz już różne cuda produkują. Moduł jak dla mnie dobry jest dla osób które potrzebują TV gdzieś np. w sypialni czyli taka wersja minimum ;)

stivi napisał/a:
Dziwne ze aż tak duża różnica w cenie ja przechodząc na horizona doplacilem tylko 6 zl


Wszystko pewnie zależy jakie rachunku płaciłeś do momentu przejścia i jakie miałeś możliwości negocjacji. Być może do momentu przejścia płaciłeś jakieś horrendalne rachunki stąd taka minimalna dopłata. Ja raczej na tak niewielką kwotę się bym nie załapał, aczkolwiek chyba zacznę jakieś negocjacje niedługo, bo akurat dla mnie 13 ulica i Universal Channel są w pakiecie kanałów gwarantowanych.
_________________
 
 
stivi 
ultra master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Paź 2009
Posty: 1108
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 22-02-2016, 11:39   

Płaciłem 115 teraz 121 przedtem max hd pvr .multiroom bez pvr .net 30 .tel do wszystkich max

Teraz horizon max pvr .multiroom z nagr .tel max do wszystkich. Internet 30

Pozdr
  stivi
 
pokrak55 
Klikacz

Dołączył: 02 Lis 2015
Posty: 13
Wysłany: 22-02-2016, 12:24   

mam horizona od okolo 2 tygodni a mediaboxa od prawie 2 lat. horizon zdazyl sie juz 3 razy zawiesic do tego guide w nim wola o pomste do nieba. na tv 55 cali nie zauwazam roznicy w jakosci obrazu miedzy nimi i jakos nie moge sie przyzwyczaic do menu horizona jest jakies przeladowane te obrazki i w ogole.. dodatkowo zdarza mu sie zamulic strasznie przy obsludze nagran np wiec tu zdecydowanie wole starego mediaboxa. do tego pradozernosc horizona nie ma trybu low energy w stand by wiec nawet wylaczony pobiera okolo 21W non stop..
 
 
stivi 
ultra master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Paź 2009
Posty: 1108
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 22-02-2016, 13:28   

pokrak55 napisał/a:
mam horizona od okolo 2 tygodni a mediaboxa od prawie 2 lat. horizon zdazyl sie juz 3 razy zawiesic do tego guide w nim wola o pomste do nieba. na tv 55 cali nie zauwazam roznicy w jakosci obrazu miedzy nimi i jakos nie moge sie przyzwyczaic do menu horizona jest jakies przeladowane te obrazki i w ogole.. dodatkowo zdarza mu sie zamulic strasznie przy obsludze nagran np wiec tu zdecydowanie wole starego mediaboxa. do tego pradozernosc horizona nie ma trybu low energy w stand by wiec nawet wylaczony pobiera okolo 21W non stop..


Czyli masz wszystko w normie .witaj w klubie ☺
  stivi
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 22-02-2016, 13:50   

Nie wiem dlaczego macie wciąż zwiechy
mój od miesięcy działa idealnie

co do pradozernosci to jest to mankament i UPC nie może przywrócić zarządzania energią jak była na początku

może i w tym trzeba ich postraszyc dyrektywa UE w sprawie pobierania prądu przez urządzenia w trybie czuwania?

@stivi - nie cytuj postu na który odpowiadasz bezposrednio
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: