Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pismo UOKiK - lista kanałów

Czy wyślesz zgłoszenie do UOKiK?
TAK
72%
 72%  [ 27 ]
NIE
27%
 27%  [ 10 ]
Głosowań: 37
Wszystkich Głosów: 37

Autor Wiadomość
Karol 
plus master

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 21 Sty 2007
Posty: 673
Skąd: Gdynia
Wysłany: 29-07-2016, 20:43   

antyjupisi napisał/a:
przedluzyc postepowanie moga z 3 na 6 miesiecy (zajrzalem do ustawy.

Sprawdź Art. 35. i 36. KPA - nie ma mowy o jakimś konkretnym czasie. Poza tym urzędy w Polsce opanowały do perfekcji przedłużanie terminów i powód zawsze się znajdzie. Ludzie w urzędach pracują na etatach i mają płacone za przepracowany miesiąc, niezależnie od tego ile wydadzą decyzji i w jakim terminie. Póki to się nie zmieni to nie ma co liczyć na UOKiK, UKE, czy jakikolwiek inny. Czasami tylko jak jest jakaś sprawa medialna to można liczyć na szybszy efekt (wydanie decyzji).

Zwróć jeszcze uwagę, że UPC w ogóle nie przejmuje się ewentualną karą, jaka może zostać na nich nałożona. Pewnie sobie skalkulowali, że bardziej opłacalne jest niedopuszczenie do utraty klientów z powodu zmiany listy kanałów.

PS.
Kto jest w ogóle stroną w tym postępowaniu?
_________________
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 29-07-2016, 21:10   

Karol napisał/a:
Kto jest w ogóle stroną w tym postępowaniu?

Mnie w piśmie Prezes UOKiK (poprzednia Pani prezes i na poprzednich przepisach prawnych) wskazała (nie mam odpowiedzi pod ręką), że o ile dobrze pamiętam ja NIE jestem stroną w sprawie - czyli wychodzi, że stroną obecnie jest tylko i wyłącznie Prezes UOKiK.
_________________
 
 
projupisi 
plus master


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 12 Lut 2016
Posty: 576
Skąd: Śląsk
Wysłany: 30-07-2016, 13:36   

Karol napisał/a:
antyjupisi napisał/a:
przedluzyc postepowanie moga z 3 na 6 miesiecy (zajrzalem do ustawy.

Sprawdź Art. 35. i 36. KPA - nie ma mowy o jakimś konkretnym czasie. Poza tym urzędy w Polsce opanowały do perfekcji przedłużanie terminów i powód zawsze się znajdzie. Ludzie w urzędach pracują na etatach i mają płacone za przepracowany miesiąc, niezależnie od tego ile wydadzą decyzji i w jakim terminie. Póki to się nie zmieni to nie ma co liczyć na UOKiK, UKE, czy jakikolwiek inny. Czasami tylko jak jest jakaś sprawa medialna to można liczyć na szybszy efekt (wydanie decyzji).

Zwróć jeszcze uwagę, że UPC w ogóle nie przejmuje się ewentualną karą, jaka może zostać na nich nałożona. Pewnie sobie skalkulowali, że bardziej opłacalne jest niedopuszczenie do utraty klientów z powodu zmiany listy kanałów.

PS.
Kto jest w ogóle stroną w tym postępowaniu?
To nie ma znaczenia kto jest strona. Kazdy kto zlozyl pismo moglby dowiedziec sie o jego przebiegu tylko trzeba byc naprawde bieglym w pisaniu tych urzedowych pism, zeby uzyskac ta informacje. Minely wszytkie terminy ustawowe, nikt sie nie dowiadywal. Na forum nie ma takich kozakow, zeby to pociagnac. Sprawa utknela i prawdopodobnie zakonczyla sie na postepowaniu wyjasniajacym, a nie wlasciwym administracyjnym wiec odnoszenie sie do KPA nic nie da. Tyle sam ustalilem, ciekaw jestem co autor calej akcji o tym mysli i co wie, bo zamilkl dawno temu.
 
 
Karol 
plus master

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 21 Sty 2007
Posty: 673
Skąd: Gdynia
Wysłany: 30-07-2016, 15:01   

antyjupisi napisał/a:
To nie ma znaczenia kto jest strona.

Ma o tyle, że strona jest zawiadamiana o każdym przesunięciu terminu rozstrzygnięcia sprawy. W tym przypadku stroną może być tylko UPC. Nie pozostaje nic innego, jak tylko cierpliwie czekać na zakończenie postępowania. :sad:
_________________
 
 
projupisi 
plus master


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 12 Lut 2016
Posty: 576
Skąd: Śląsk
Wysłany: 30-07-2016, 15:16   

Karol napisał/a:
antyjupisi napisał/a:
To nie ma znaczenia kto jest strona.

Ma o tyle, że strona jest zawiadamiana o każdym przesunięciu terminu rozstrzygnięcia sprawy. W tym przypadku stroną może być tylko UPC.
UOKiK zawiadomil, ze wszczal postepowanie wyjasniajace (niektorzy dostali pisma) i jesli zostanie zamkniete, bo nie znajda podstaw do wszecia admintracyjnego to ze swojej inicjatywy moga nie zawiadamac nikogo. Ktos na forum podawal przydatny link: http://forumprawne.org/pr...i-poradnik.html
Tam jest szczegolowo wypunktowane jak uzyskiwac informacje. Moze kazdy kto wyslal wzor z forum i podpisal swoimi danymi.

Karol napisał/a:
Nie pozostaje nic innego, jak tylko cierpliwie czekać na zakończenie postępowania.
Wlasnie odwrotnie, trzeba "obligować UOKIK do aktywności" jak radza na forum prawnym. Tylko nie ma kto.
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 30-07-2016, 16:31   

antyjupisi,
Inni już tu pismo i dla Ciebie stworzyli, poprawili, doprecyzowali - może czas, byś i Ty coś w drugą stronę dał - czekamy.
_________________
 
 
projupisi 
plus master


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 12 Lut 2016
Posty: 576
Skąd: Śląsk
Wysłany: 30-07-2016, 16:56   

KOCUREK1970 napisał/a:
antyjupisi,
Inni już tu pismo i dla Ciebie stworzyli, poprawili, doprecyzowali - może czas, byś i Ty coś w drugą stronę dał - czekamy.
Gdyby wszyscy znali sie na tym jak wytrawni prawnicy to napisalbys nawet ty :)

Ze swojej strony wyslalem pierwozwor i namowilem do tego wiele osob.

Okazuje sie, ze wyslanie pisma to dopiero poczatek. Tego nie wiedzialem od razu. Wyglada na to, ze ktos porwal sie z motyka na slonce i uciekl z forum. A moze odezwie sie jeszcze? Ja w kazdym badz razie dalsze pisma moge wyslac jesli ktos udostepni wzor, bo sama akcje uwazam za sluszna.
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 30-07-2016, 17:16   

antyjupisi napisał/a:
Gdyby wszyscy znali sie na tym jak wytrawni prawnicy to napisalbys nawet ty

Wystarczająco już wniosłem do tej sprawy - czas na Ciebie.
antyjupisi napisał/a:
Wyglada na to, ze ktos porwal sie z motyka na slonce i uciekl z forum. A moze odezwie sie jeszcze?

Kto ma z "nimi" kontakt ten ma.
Czy się tu odezwą - a co ich teraz to forum interesuje?
antyjupisi napisał/a:
Ja w kazdym badz razie dalsze pisma moge wyslac jesli ktos udostepni wzor,

Ale przecież taki biegły jesteś w prawie UPC, co w regulaminach mają, co w ustawie konsumenckiej się znajduje i prawie telekomunikacyjnym - to w czym problem?
_________________
 
 
projupisi 
plus master


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 12 Lut 2016
Posty: 576
Skąd: Śląsk
Wysłany: 30-07-2016, 17:24   

KOCUREK1970 napisał/a:
Ale przecież taki biegły jesteś w prawie UPC, co w regulaminach mają, co w ustawie konsumenckiej się znajduje i prawie telekomunikacyjnym - to w czym problem?
Dziekuje za uznanie, ale w odroznieniu od ciebie jestem swiadomy, ze jest to jest robota dla prawnika i to nie kazdego, bo specjalizujacego sie w prawie konsumenckim wiec nie bede sie wyglupial i wklejal wzory z netu.

KOCUREK1970 napisał/a:
Wystarczająco już wniosłem do tej sprawy - czas na Ciebie?
Pisalem - poszlo szereg pism z mojej inicjatywy. Nie ja ten temat i akcje zaczynalem, nie ja agitowalem, zebym bym odpowiedzialny za doprowadzenia do konca.
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 30-07-2016, 17:35   

antyjupisi napisał/a:
Dziekuje za uznanie,

To był sarkazm.
antyjupisi napisał/a:
ale w odroznieniu od ciebie jestem swiadomy, ze jest to jest robota dla prawnika i to nie kazdego, bo specjalizujacego sie w prawie konsumenckim wiec nie bede sie wyglupial i wklejal wzory z netu.

No jakoś wcześniej Ci nie przeszkadzało korzystanie z pism od laików - w tym i mojej pracy.
antyjupisi napisał/a:
nie ja agitowalem

antyjupisi napisał/a:
namowilem do tego wiele osob

antyjupisi napisał/a:
zebym bym odpowiedzialny za doprowadzenia do konca w formie redakcji specjalistycznych pism prawnych.

Miło się korzysta z pracy innych w jedną stronę - szkoda.

Dalsze przepychanki słowne z Tobą nic dla mnie nie wnoszą - temat dla mnie wyczerpany.
_________________
 
 
projupisi 
plus master


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 12 Lut 2016
Posty: 576
Skąd: Śląsk
Wysłany: 30-07-2016, 17:40   

Jezeli sa tu jakies zaczepki to z twojej strony.

Nie przypominam sobie, zebym korzystal tu z twojej pracy, wyslalem pierwszy wzor napisany przez prawnika udostepniony przez marcinosr.

Co do korzystania z pracy innych to raczej dzialam w cudzym interesie i dla zasady, bo programy TV z UPC malo mnie obchodza, prawie nie ogladam telewizji.
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 30-07-2016, 18:00   

antyjupisi napisał/a:
Nie przypominam sobie, zebym korzystal tu z twojej pracy, wyslalem pierwszy wzor napisany przez prawnika udostepniony przez marcinosr

Gdybyś skorzystał - skuteczność Twoich działań i Twoich znajomych była by zapewne większa.
antyjupisi napisał/a:
Jezeli sa tu jakies zaczepki to z twojej strony.

Stwierdzam tylko fakty.
Cytat:
Co do korzystania z pracy innych to raczej dzialam w cudzym interesie i dla zasady, bo programy TV z UPC malo mnie obchodza.

Dobrze, że o tym wspominasz - to skoro pracujesz dla UPC (jak już sam gdzieś stwierdziłeś) to pomożesz jakoś temu userowi z problemami - a nie tylko JAŁOWO się ze mną przepychać w tamtym temacie?
_________________
 
 
projupisi 
plus master


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 12 Lut 2016
Posty: 576
Skąd: Śląsk
Wysłany: 30-07-2016, 18:09   

Od Karola dowiedzialem sie ciekawej rzeczy, ze jak hipotetycznie wejdzie postepowanie adm. w omawianej sprawie to moze zostac przedluzone na podst. Art. 35. i 36. KPA.

Od ciebie KOCUREK nie dowiedzialem sie niczego.
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 30-07-2016, 18:20   

Cytat:
Od ciebie KOCUREK nie dowiedzialem sie niczego.

Ale ja tego nie robię dla Ciebie.
_________________
 
 
projupisi 
plus master


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 12 Lut 2016
Posty: 576
Skąd: Śląsk
Wysłany: 17-08-2016, 12:05   

Znalazlem decyzje UOKiK w sprawie MM, ktora jak juz wspominano zostala solidnie ukarana za podobne praktyki z kanalami gwarantowanymi.
https://uokik.gov.pl/download.php?plik=17599

Do posłuchania: https://uokik.gov.pl/download.php?plik=17597

[ Dodano: 17-08-2016, 13:11 ]
Nad UPC zaczynaja krazyc czarne chmury, podwyzka za internet niezgodna z prawem: https://uokik.gov.pl/aktualnosci.php?news_id=12512
Odzyskalem cien nadziei co do kanalow gwarantowanych, oby im nie odpuscili.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,23 sekundy. Zapytań do SQL: 15
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: