Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pismo UOKiK - lista kanałów

Czy wyślesz zgłoszenie do UOKiK?
TAK
72%
 72%  [ 27 ]
NIE
27%
 27%  [ 10 ]
Głosowań: 37
Wszystkich Głosów: 37

Autor Wiadomość
eLBeG 
chello master

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 30 Mar 2013
Posty: 1854
Wysłany: 11-02-2016, 16:29   Pismo UOKiK - lista kanałów

W związku z tym, że dzisiaj skontaktował się mailowo ze mną użytkownik marcinosr, który nie posiada już konta na tym forum poprosił mnie o wrzucenie poniższej wiadomości i linku do pliku. Z racji wspólnej sprawy nas abonentów proszę o przeczytanie i wypełnienie ankiety, a moderatorów o przyklejenie tematu.
Cytat:

" Witam,
wiele osób miało i ma mi za złe, że tak uciąłem temat i zniknąłem. Wiem, nie zaczyna się i nie zostawia pracy w połowie. Niestety atmosfera która się wytworzyła nie służyła mojej / naszej sprawie. Jednak ochłonąłem i doszedłem do wniosku, że moje ambicję są mniej ważne, niż akcja która naprawdę może się powieść. Dlatego ostatnia rzecz jaką robią na forum (a w sumie dla nas) to publikacja gotowego pisma które wystarczy wypełnić i wysłać albo za pośrednictwem ePUAP albo listu poleconego na adres:


Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów
plac Powstańców Warszawy 1
00-950 Warszawa


Pamiętajcie to jest nasza sprawa i nasz interes. I im więcej pism tym lepiej. Mam nadzieje, że pomimo nie fajnej atmosfery jaka się utworzyła przy temacie, znajdą się chętni by akcję wspomóc. Za to z góry dziękuje i serdecznie pozdrawiam (nawet tych co mają mnie gdzieś ;) )

P.S.
Dla marudów i pieniaczy – pismo zostało napisane przez radcę prawnego :P

Pozdrawiam
Marcinosr "


http://marcinr.ayz.pl/Pismo_do_Prezesa_UOKIK.pdf
Ostatnio zmieniony przez Jacek 13-02-2016, 10:31, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
docent 
easy master

Dołączył: 23 Sty 2015
Posty: 39
Wysłany: 11-02-2016, 17:54   

@marcinosr
Świetna robota!!! Gdybym mógł, to bym od razu poszedł na pocztę i to wysłał.

Pozwolę sobie tylko na drobną korektę obywatelską :)

Strona 3, wiersz 4 pod tabelką:
konsumentówi :arrow: konsumentowi

Strona 4:
Cytat:
Jednakże Zawiadamiający z całą stanowczością
podkreśla, że w myśl zmiany programowe dokonane przez Dostawcę w ramach usługi
telewizji kablowej nie stanowią według UPC Polska Sp. z o. o. zmiany umowy (§ 18 ust. 5
Regulaminu świadczenia usług).

Brakuje fragmentu w myśl czego.
Ta sama strona:
Cytat:
Pozostając w dalszym ciągu tematyce dotyczącej opłat za usługi świadczone
przez UPC Polska Sp. z o. o. (...)

Powinno chyba być: Pozostając w dalszym ciągu w tematyce dotyczącej opłat za usługi świadczone przez UPC Polska Sp. z o. o.

Strona 5:
Cytat:
Przywołane przepisy formalne maja następujące brzmienie:
:arrow: Przywołane przepisy formalne mają następujące brzmienie:
Ta sama strona, ostatni wiersz:
Cytat:
w kontekście tzw. klauzul abuzywnych będących zarazem praktykę naruszającą
:arrow: w kontekście tzw. klauzul abuzywnych będących zarazem praktyką naruszającą

Strona 6:
Cytat:
Po pierwsze Zawiadamiający odnośnie się do postanowień § 2 ust. 4 Ogólnych warunków umowy abonenckiej dla abonentów indywidualnych umożliwiającego
:arrow: Po pierwsze Zawiadamiający odniesie się do postanowień § 2 ust. 4 Ogólnych warunków umowy abonenckiej dla abonentów indywidualnych umożliwiających
Na końcu tej strony zabrakło chyba końcowej części w wytłuszczonym cytacie.

Strona 7:
Cytat:
Dostawca może dokonać oferty programowej aż o 65 kanałów

Chyba chodziło o dokonanie zmniejszenia/ograniczenia?
Jeśli dobrze widzę, to w przywołanej na tej stronie korespondencji występują powtórzenia.

Gdyby była potrzeba, to chętnie naniosę te poprawki. Potrzebowałbym oczywiście edytowalnej wersji dokumentu :)
_________________
 
 
milosz 
easy master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Kwi 2015
Posty: 20
Skąd: Kraków
Wysłany: 11-02-2016, 18:05   Przyłączam się do akcji

Witajcie przyłączam się do akcji. Warto to wysłać.
_________________
Ostatnio zmieniony przez milosz 11-02-2016, 19:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
eLBeG 
chello master

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 30 Mar 2013
Posty: 1854
Wysłany: 11-02-2016, 19:27   

docent napisał/a:
Pozwolę sobie tylko na drobną korektę obywatelską :)

Korekta wprowadzona.
 
 
winforGD 
plus master

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 360
Skąd: Gdynia
Wysłany: 11-02-2016, 21:10   

Pismo wysłałem w dniu dzisiejszym za pomocą ePUAP z podpisem profilem zaufanym. Jak ktoś z was ma konto zaufane na ePUAP, to pismo możecie wysłać bez wychodzenia z domu za pomocą tej skrzynki. Polecam coś zrobić, a nie tylko narzekać :mrgreen: Jak otrzymam odpowiedź, to ją tu wkleję.

ePUAP.jpeg
Plik ściągnięto 252 raz(y) 352,03 KB

 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 12-02-2016, 04:52   

Też pismo wysyłam, ale macie błędy w podanym piśmie.
Proszę je jeszcze raz przeczytać i zredagować (sam też postaram się to w wolnej chwili zrobić) - babole, które mi wpadły w oko:

strona 2:
"Te niekorzystne dla konsumentów zapisy ww. wzorca umownego znajduje swoje potwierdzenie w Wykazie Programów Pakietu"
Powinno chyba być:
"Te niekorzystne dla konsumentów zapisy ww. wzorca umownego znajdują swoje potwierdzenie w Wykazie Programów Pakietu."

strona 6:
"Po pierwsze Zawiadamiający odnośnie się do postanowień § 2 ust. 4 Ogólnych warunków umowy abonenckiej dla abonentów indywidualnych umożliwiających
Dostawcy arbitralnie podwyższać o 8,00 PLN opłaty za świadczone przez niego usługi na rzecz abonenta."
Powinno chyba być:
"Po pierwsze Zawiadamiający odniesie się do postanowień § 2 ust. 4 Ogólnych Warunków Umowy Abonenckiej dla abonentów indywidualnych umożliwiających Dostawcy arbitralnie podwyższać corocznie o 8,00 PLN opłaty za świadczone przez niego usługi na rzecz abonenta."

Strona 7 - zdublowany tekst:
Ponieważ jednak celem UPC jest by usługa telewizyjna świadczona
naszym abonentom miała jednolity charakter, sukcesywnie obejmujemy zmianami także
abonentów, którzy korzystają z usług na podstawie umów na czas nieokreślony zawartych
przed 1 czerwca b.r.
Ponieważ jednak celem UPC jest by usługa telewizyjna świadczona
naszym abonentom miała jednolity charakter, sukcesywnie obejmujemy zmianami także
abonentów, którzy korzystają z usług na podstawie umów na czas nieokreślony zawartych
przed 1 czerwca b.r.

strona 7:
„Programy w ramach kategorii mogą ulec zmianie z zachowaniem Minimalnej”
powinno chyba być:
"Programy w ramach kategorii mogą ulec zmianie z zachowaniem ilości/liczby minimalnej."

strona 8:
"Operator może zmienić zawartość Pakietu programów. O zmianie zawartości pakietu programów operator powiadomi abonenta
poprzez kanał informacyjny ŚTK".
Powinno chyba być:
"Operator może zmienić zawartość pakietu programów. O zmianie zawartości pakietu programów operator powiadomi abonenta
poprzez kanał informacyjny ŚTK".

strona 8:
"Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów potwierdza stanowisko Zawiadamiającego o tym, że integralnym elementem umowy jest „Oferta programowa”.
powinno chyba być:
"Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów potwierdza stanowisko Zawiadamiającego o tym, że integralnym elementem umowy jest „Oferta Programowa”.

strona 9:
"Taki stan rzeczy skutkuje tym, iż skoro modyfikacja oferty
programowej przez Przedsiębiorcę stanowi istotną zmianę umowy, to UPC Polska Sp. z o. o. nie jest uprawniona do wypowiadania konsumentów umowy abonenckiej"
powinno chyba być:
"Taki stan rzeczy skutkuje tym, iż skoro modyfikacja oferty
programowej przez Przedsiębiorcę stanowi istotną zmianę umowy, to UPC Polska Sp. z o. o. nie jest uprawniona do uniemożliwienia wypowiadania konsumentowi umowy abonenckiej".

strona 9:
"Praktyki podjęte przez UPC Polska Sp. z o. o. narusza to ważne
uprawnienie konsumentów do rzetelnej i informacji. Godzi w zaufanie abonentów
do Dostawcy, co jest sprzeczne z dobrymi obyczajami".
powinno być:
"Praktyki podjęte przez UPC Polska Sp. z o. o. naruszają to ważne
uprawnienie konsumentów do rzetelnej i informacji, oraz godzą w zaufanie abonentów do Dostawcy, co jest sprzeczne z dobrymi obyczajami".


Nie było moim zamiarem czepianie się, tylko doprecyzowanie i wskazanie ewentualnych błędów w toku rozumowania (by z tego powodu nie dać szansy odwalenia tego wniosku) - mając nadzieję, że prawidłowo zrozumiałem intencje piszącego wniosek :mrgreen: .

Mam nadzieję, że i moje poprawki pomogą/ły.
Ja takowe w swoim zawiadomieniu zastosuję.
Oczywiście, chyba każdy zauważy, że pismo jest w tonie "męskim" - kobiety proszę odpowiednio zredagować odpowiednie akapity :D .
_________________
 
 
medi 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Kwi 2015
Posty: 89
Wysłany: 12-02-2016, 11:39   

Znakomita inicjatywa, pismo wysyłam poleconym.
Dzięki i pozdrawiam.
 
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 12-02-2016, 12:10   

Czy już ostateczna wersja pisma została ustalona?

bo widze że znowu grono "internetowych radców prawnych" się zebrało w temacie i za chwile znowu jeden drugiemu wejdzie na ambicje i ostentacyjnie zacznie się usuwanie kont

pytam więc - skąd mogę pobrać pismo i wysłać pocztą ?!
 
 
Michal 
Jr Admin



Pomógł: 40 razy
Dołączył: 05 Lis 2004
Posty: 1332
Skąd: Warszawa
Wysłany: 12-02-2016, 15:30   

Cytat:
"
Ze względu na to iż ktoś zamieścił link do pisma na profilu UPC na facebooku. Aktualnie link został wyłączony.
Pojawi się niedługo ponownie byście nadal mogli pobrać i wysłać pismo.
Jednak bardzo proszę nie ułatwiać pracy prawnikom z UPC i nie zamieszczać ponownie linku.

Ponad to proszę osobę która to zrobiła o usunięcie swoich postów dot. sprawy zarówno linku jak i opisu.

Dziękuje i pozdrawiam
Marcinosr"
 
 
mseifer 
classic master

Dołączył: 28 Lut 2009
Posty: 160
Wysłany: 12-02-2016, 17:20   

Ktoś może w skrócie napisać o co dokładnie chodzi w tym piśmie?
_________________
 
 
eLBeG 
chello master

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 30 Mar 2013
Posty: 1854
Wysłany: 12-02-2016, 18:01   

W skrócie? Nie chcemy być rucha... przez UPC, jeśli też nie zamierzasz, to wyślij pismo poleconym, w niedługim czasie będzie dostępny link.
 
 
mseifer 
classic master

Dołączył: 28 Lut 2009
Posty: 160
Wysłany: 12-02-2016, 18:52   

Czy musi to napisać abonent czy można każdy kto korzysta? Mam konto epuap ale umowa jest na ojca.
_________________
 
 
milosz 
easy master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Kwi 2015
Posty: 20
Skąd: Kraków
Wysłany: 12-02-2016, 19:22   

mseifer napisał/a:
Czy musi to napisać abonent czy można każdy kto korzysta? Mam konto epuap ale umowa jest na ojca.


Praktycznie każda osoba może to pismo wysłać, niekoniecznie abonent UPC Polska Sp. z o. o. Nie zapomnijcie podpisać maila z pismem swoim profilem zaufanym, bowiem wtedy pismo będzie skuteczne.
_________________
 
 
 
eLBeG 
chello master

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 30 Mar 2013
Posty: 1854
Wysłany: 12-02-2016, 20:06   

PISMO Z NANIESIONYMI POPRAWKAMI, MOŻNA WYSYŁAĆ!!!

LINK W PIERWSZYM POŚCIE NIE DZIAŁA. NIE MOGĘ JUŻ EDYTOWAĆ
PONIŻEJ POPRAWNY LINK Z POPRAWKAMI KOCURKA.


http://marcinr.ayz.pl/Pismo_do_Prezesa_UOKIK.pdf

@UP Autor pisma też wysłał i się nie przejmuje... więc organizator akcji w osobie marcinosr dziękuje za wszystkie wysłane pisma, ja się dołączam i również dziękuję.

[ Komentarz dodany przez: Jacek: 13-02-2016, 10:33 ]
Uaktualniłem link w 1 poście wg prośby
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 12-02-2016, 22:32   

Po co ktoś to tam próbował wstawić?.
http://www.elektroda.pl/r...429811#15429811

Dla wrażliwych - wstawiając MOJE, podkreślam MOJE poprawki - pisałem to w znaczeniu jak JA i TYLKO JA to pismo rozumiem - jeśli to komuś nie odpowiada, może z tego nie skorzystać i wysłać po staremu, bo mam kopię pierwotną.
http://1drv.ms/1Wi7IRh

Znalazłem jeszcze bodajże 2 błędy (literówkę i przejęzyczenie) - ale myślę, że tego nie ma już sensu zmieniać, co by się nie narażać na określenie mianem "upierdliwca".

Co niektórym pragnę przypomnieć, że "jak cię widzą, tak cię piszą" - skoro to pismo urzędowe, to wypada choć zadbać o poprawną formę.

Swoją drogą, jestem ciekaw jak Wasze CV by wyglądało - a może lepiej nie...
Gdybyście takie błędy tam popełnili, to gwarantuję Wam, że Wasze CV ląduje w koszu i nikt by sobie Wami głowy nie zawracał... (to do tych marudzących).

Jeśli ktoś się dla innych poświęca, robi coś czego nie musi, ktoś inny to poprawia by było w miarę idealnie - to uszanujcie to trochę - nosem każdy potrafi kręcić, ale własnego zaangażowania już żadnego.

eLBeG, marcinosr i reszta pożytecznych - dobra robota.

Panowie i Panie - zwycięstwo jest NASZE.
_________________
Ostatnio zmieniony przez Jacek 13-02-2016, 10:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,26 sekundy. Zapytań do SQL: 19
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: