Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pismo UOKiK - lista kanałów

Czy wyślesz zgłoszenie do UOKiK?
TAK
72%
 72%  [ 27 ]
NIE
27%
 27%  [ 10 ]
Głosowań: 37
Wszystkich Głosów: 37

Autor Wiadomość
eLBeG 
chello master

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 30 Mar 2013
Posty: 1854
Wysłany: 17-02-2016, 23:07   

To tylko kamuflaż. :P ;)
 
 
sirkubas 
classic master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Mar 2015
Posty: 226
Skąd: PL
Wysłany: 18-02-2016, 00:22   

Przeczytałem wątek, przeczytałem również pismo (kilka literówek jeszcze się znalazło, ale to tylko na marginesie wspominam) i zastanawiam się, czy ja, nie będąc abonentem jupisu, również mogę takie pismo wysłać, czy jednak musiałbym być abonentem? W sumie nawet nie mieszkam w zasięgu ich sieci ;)
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 18-02-2016, 02:13   

sirkubas napisał/a:
nie będąc abonentem jupisu, również mogę takie pismo wysłać,

Wysłać może KAŻDY - nie ma znaczenia czy korzystasz, masz, chcesz mieć, czy nawet nie wiesz o kim mowa - zawiadomienie może złożyć KAŻDY.
_________________
 
 
Andrew150 
light master

Dołączył: 18 Mar 2015
Posty: 65
Wysłany: 18-02-2016, 09:35   

Czy może ktoś krótko napisać, czy poza UPC jeszcze ktoś z większych operatorów w PL stosuje w umowach zapisy o minimalnej ilości kanałów bez konkretnych gwarantowanych kanałów?
 
 
ferc 
easy master


Dołączył: 16 Cze 2014
Posty: 23
Wysłany: 18-02-2016, 11:19   

Z wiekszych chyba tylko Multimedia Polska stosuje zapisy o minimalnej liczbie kanalow > http://www.multimedia.pl/
_________________
 
 
tomeko 
light master

Dołączył: 13 Wrz 2013
Posty: 95
Skąd: 3miasto
Wysłany: 22-02-2016, 11:57   

Ale już nie mogą:
Multimedia Polska ukarana i zobowiązana do rekompensaty publicznej
 
 
Picia68 
Klikacz

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Lut 2016
Posty: 11
Wysłany: 22-02-2016, 12:07   

Wysłane pocztą, odebrane przez UOKIK. Jaki jest czas nna odpowiedź: 14 czy 30 dni?
 
 
LNR 
chello master


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 28 Wrz 2012
Posty: 1508
Skąd: Warszawa
Wysłany: 22-02-2016, 12:22   

http://media2.pl/media/13...C-i-ncplus.html
_________________
 
 
winforGD 
plus master

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 360
Skąd: Gdynia
Wysłany: 22-02-2016, 12:34   

Dzieje się :mrgreen:

Cytat:
Operator telewizji kablowej nie może gwarantować konsumentom jedynie liczby programów telewizyjnych. Umowa obejmuje również zawartość programową pakietu. UOKiK zobowiązał Multimedia Polska do rekompensaty publicznej.

Urząd ustalił, że operator w sposób jednostronny wprowadzał zmiany w pakietach programów objętych umowami z abonentami. Polegały one - obok rozszerzania oferty programowej - również na wyłączaniu niektórych kanałów i zastępowaniu ich innymi. Gdy zmienia się zawartość programowa pakietu, konsument ma prawo nie zgodzić się na proponowaną zmianę i wypowiedzieć umowę bez konieczności zwrotu ulgi przyznanej przy podpisaniu umowy. Spółka ukształtowała swoją ofertę w sposób, który pozwalał jej na niestosowanie się do tej zasady i obejście w tym zakresie przepisów prawa. Multimedia Polska zastrzegała sobie prawo do takiego działania, nie określając w umowach z konsumentami gwarantowanej zawartości programowej pakietów, a jedynie ilość kanałów. Na tej podstawie rozpatrywała też negatywnie skargi swoich klientów.

Postępowanie Urzędu wykazało, że spółka nie tylko nie przyznawała abonentom prawa do niezaakceptowania zmian programowych i wypowiedzenia umowy bez ponoszenia kosztów, ale nawet nie gwarantowała, że nowe kanały wprowadzane w miejsce programów wycofywanych będą o podobnej tematyce.

W ramach rekompensaty publicznej byli abonenci spółki, którzy w związku ze zmianami programowymi rozwiązali umowę i zwrócili przedsiębiorcy ulgę przyznaną za zawarcie umowy na czas określony otrzymają zwrot pobranych kwot. Aktualni abonenci dotknięci zmianami programowymi zostaną poinformowani za pośrednictwem listów poleconych oraz strony internetowej operatora o przysługującym im prawie do rozwiązania umowy bez ponoszenia kosztów, gdy operator jednostronnie zmienia ofertę programową. Na przedsiębiorcę została nałożona kara finansowa w wysokości ponad 4,81 mln zł.


Źródło
 
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 22-02-2016, 12:57   

po co to wklejasz?
kilka postów przed tobą masz linki

czasami poczytaj temat zanim napiszesz
 
 
winforGD 
plus master

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 360
Skąd: Gdynia
Wysłany: 22-02-2016, 13:22   

Powyżej są linki do dwóch innych serwisów. Ja wklejam do trzeciego, no i nie trzeba klikać w link, tylko można przeczytać natychmiast :|
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 22-02-2016, 22:52   

"Aktualni abonenci dotknięci zmianami programowymi zostaną poinformowani za pośrednictwem listów poleconych oraz strony internetowej operatora o przysługującym im prawie do rozwiązania umowy bez ponoszenia kosztów, gdy operator jednostronnie zmienia ofertę programową."

Czyżby wreszcie przyszła normalność - tylko jak znam życie, to następne zmiany wprowadzą w wakacje letnie i znowu 80% klientów nie zdąży zareagować (jak kiedyś zrobiło T-Mobile).

Czyli wynika z tego, że każdy będzie mógł wypowiedzieć umowę, jeśli zmieni się oferta operatora - każdy a nie tylko klienci uprawnieni, czy dotknięci zmianami - w tym i ja (bo mnie też zabierają te kanały).
_________________
 
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 23-02-2016, 08:33   

Tak każdy abonent MM nie UPC
 
 
milosz 
easy master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Kwi 2015
Posty: 20
Skąd: Kraków
Wysłany: 25-02-2016, 17:08   

KOCUREK1970 napisał/a:
"Aktualni abonenci dotknięci zmianami programowymi zostaną poinformowani za pośrednictwem listów poleconych oraz strony internetowej operatora o przysługującym im prawie do rozwiązania umowy bez ponoszenia kosztów, gdy operator jednostronnie zmienia ofertę programową."

Czyżby wreszcie przyszła normalność - tylko jak znam życie, to następne zmiany wprowadzą w wakacje letnie i znowu 80% klientów nie zdąży zareagować (jak kiedyś zrobiło T-Mobile).

Czyli wynika z tego, że każdy będzie mógł wypowiedzieć umowę, jeśli zmieni się oferta operatora - każdy a nie tylko klienci uprawnieni, czy dotknięci zmianami - w tym i ja (bo mnie też zabierają te kanały).




Postępowanie wyjaśniające prowadzone w stosunku do UPC przez Prezesa UOKiK nie zakończyło się jeszcze ostateczną decyzją. Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nie wydał też orzeczeń uznających wzorce umowne stosowane przez UPC Polska za niedozwolone. Nasz ukochany operator jest jak na razie dopiero "pod lupą". Oznacza to, że dopóki nie będzie decyzji i wyroku Sądu Okręgowego w Warszawie o stwierdzeniu, że zapisy regulaminów i wykazów kanałów są klauzulami niedozwolonymi nic się dla nas jako abonentów nie zmienia. Jednym słowem drogi abonencie płać i płacz.
_________________
 
 
 
projupisi 
plus master


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 12 Lut 2016
Posty: 576
Skąd: Śląsk
Wysłany: 09-04-2016, 19:34   

Dostał ktoś jakąkolwiek odpowiedź na piśmie? U mnie cisza, nikt ze znajomych co wysłali też nie ma, a powinno byc pismo o sposobie rozpatrzenia sprawy jak niektórzy tu mówili. Ktoś prowadzi to jakoś, czy tylko pisma poszły i trzeba liczyć na łut szczęścia?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: