Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
UPC usuwa kanały!
Autor Wiadomość
marcinosr
[Usunięty]

Wysłany: 26-01-2016, 20:25   

Eh boście ślepi byli...teraz będzie tak:
ci co mają grupy kanałów na liście już są ugotowani, ci którzy jeszcze nie mają zaraz będą mieli, a wtedy UPC rozdaje karty. Wywalą nadawców którzy im się nie kalkulują i tyle. A ludzie z nowymi umowami na 24 m-ce gówno zrobią. UPC ma talię asów i nieźle nią gra. To dopiero początek zmian.
 
 
eLBeG 
chello master

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 30 Mar 2013
Posty: 1854
Wysłany: 26-01-2016, 20:26   

Lepiej było kwiczeć o OWU, niż o gwarantowane. :P
 
 
Opiu 
plus master


Dołączył: 30 Cze 2015
Posty: 342
Wysłany: 26-01-2016, 20:44   

No dobra usuwają kanały ale czy pojawią się w ich miejsca jakieś nowe kanały ?
W jakim celu usuwają kanały?
_________________
  Opiu
 
kalach 
classic master

Dołączył: 28 Paź 2014
Posty: 205
Skąd: Warszawa- Gocław/Grochów
Wysłany: 26-01-2016, 20:53   

owszem mogą robić co chcą teraz, ale czy naprawdę wierzycie że "nic " nie zostawią i AŻ całe dwa lata biznes się będzie kręcił.
A w takim wypadku trzeba byłoby zwinąć interes po tym czasie, nie mówiąc o braku nowych aktywacji :)
Ostatnio zmieniony przez kalach 26-01-2016, 20:54, w całości zmieniany 1 raz  
  kalach
 
marcinosr
[Usunięty]

Wysłany: 26-01-2016, 20:54   

Opiu, a jak myślisz? :) Czytaj ze zrozumieniem, oni uważają że kanały w zamian już się pojawiły o czym mówi pierwsza część pisma.

[ Dodano: 26-01-2016, 20:55 ]
kalach, ja nie mówię że nic nie zostawią tylko że ograniczą ofertę na tyle na ile im się będzie to kalkulować. Musisz przyznać, że porównując duże kablówki mieli jedną z większych ofert...aż za dużą :)
 
 
Robin 
ultra master

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 1465
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 26-01-2016, 21:33   

Opiu napisał/a:
W jakim celu usuwają kanały?

W takim, aby nie płacić za nie nadawcy. Po usunięciu dubli SD wolnego miejsca na MUX-ach jest PEŁNO i jakby chcieli dodać coś nowego, to zrobiliby to bez wyłączania jakiegokolwiek innego kanału.
 
 
Opiu 
plus master


Dołączył: 30 Cze 2015
Posty: 342
Wysłany: 26-01-2016, 21:40   

Robin napisał/a:
Opiu napisał/a:
W jakim celu usuwają kanały?

W takim, aby nie płacić za nie nadawcy. Chyba nie sądzisz, że po to, aby zwolnić miejsce dla nowych kanałów? Po usunięciu dubli SD wolnego miejsca na MUX-ach jest PEŁNO.


to lipa chociaż ja i tak nie oglądam tamtych kanałów bo nie nadają nic co by mnie interesowało więc mi to bez znaczenia czy będą czy ich nie ma :)
  Opiu
 
Robin 
ultra master

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 1465
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 26-01-2016, 21:43   

W moim przypadku jest podobnie, ale furtka do negocjacji się otwiera. ;) Co ciekawe umowę podpisywałem na początku października 2014 r., a wykaz kanałów dostałem z dnia 17 lutego 2014 r. :lol:
 
 
Opiu 
plus master


Dołączył: 30 Cze 2015
Posty: 342
Wysłany: 26-01-2016, 21:48   

Robin napisał/a:
W moim przypadku jest podobnie, ale furtka do negocjacji się otwiera. ;) Co ciekawe umowę podpisywałem na początku października 2014 r., a wykaz kanałów dostałem z dnia 17 lutego 2014 r. :lol:


Ja podpisywałem w listopadzie 2014 roku to też mogę negocjować?muszę odszukać maila z listą kanałów

edit: lipa mam taki wykaz http://www.upc.pl/pdf/upc...iernik_2014.pdf
  Opiu
 
Pawop 
ultra master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Cze 2012
Posty: 956
Skąd: Warszawa
Wysłany: 26-01-2016, 22:43   

Opiu napisał/a:
W jakim celu usuwają kanały?

Skończyła się umowa z nadawcą, nie dogadali się co do nowej, to kanały znikają. Niewykluczone, że kiedyś wrócą.
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 26-01-2016, 22:45   

Robin napisał/a:
W moim przypadku jest podobnie, ale furtka do negocjacji się otwiera. ;) Co ciekawe umowę podpisywałem na początku października 2014 r., a wykaz kanałów dostałem z dnia 17 lutego 2014 r. :lol:
Czy pomimo tego, Ciebie nie obowiązuje już ten wykaz z 26.09.2014r. lub ten. :sad:
_________________
 
 
Robin 
ultra master

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 1465
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 27-01-2016, 00:39   

Obowiązuje mnie ten, który dostałem z umową. To ich błąd, że przysłali mi niewłaściwy. Ja o innych wykazach wiedzieć nie musiałem. ;)
W zasadzie negocjować specjalnie nie muszę, bo mam max co byłoby do ugrania. Gdybym jednak chciał się pobawić w negocjacje i UPC starałaby mi się wmawiać, że mam inny wykaz niż ten z 17 lutego 2014 r., udowodnię im to bardzo szybko. Na mojej umowie i wykazie kanałów w lewym górnym rogu jest odpowiedni numerek i kod kreskowy. Otrzymałem te dokumenty w formie papierowej. :)
 
 
matek3265 
plus master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 24 Lis 2014
Posty: 397
Wysłany: 27-01-2016, 00:57   

Pawop napisał/a:
Opiu napisał/a:
W jakim celu usuwają kanały?

Skończyła się umowa z nadawcą, nie dogadali się co do nowej, to kanały znikają. Niewykluczone, że kiedyś wrócą.


Dokładnie jest taka możliwość, nie wiem czy ktoś z Was pamięta ale raptem kilka lat temu zanim upc ruszyło z tv cyfrową z oferty został wycofany kanał Travel Channel co spotkało się z dużym "echem" w sieci, jednak po renegocjacji umowy kanał powrócił do oferty ponownie.
Podobnie odnosi się to do kanału Viasat Explorer, który "gościł" w ofercie cyfrowej upc z chwilą jej uruchomienia wraz z kanałem filmowym viasatu - TV1000. Ten drugi zakończył całkowicie nadawanie w naszym kraju jednakże Viasat Explorer (który nomen omen zajmował w dekoderach mediabox dokładnie ten sam kanał co dzisiaj a mianowicie 394) został wycofany z oferty po to, żeby raptem tydzień temu powrócić po długiej przerwie już jako Viasat Explore (bez literki "r") na końcu oraz tworzony we współpracy z Polsatem.
Być może po prostu cena zaoferowana przez dystrybutora kanałów zdawała się być nie do zaakceptowania przez upc, który zdecydował się kanały wycofać je ze swojej oferty.
Podobnie jak my mamy możliwość wypowiedzenia lub próby renegocjacji umów z operatorem gdy nam się kończą tak samo operator negocjuje je z nadawcą bądź dystrybutorem, czasami tak diametralne kroki jak usunięcie kanału z danej oferty zmusza nadawcę do obniżenia cen.
Pamiętajcie, że 13 Ulica oraz Universal Channel stracą dostęp do blisko miliona gniazdek UPC a tym samym spadną przychody z reklam dla nadawców, być może wtedy nadawca zaoferuje niższą cenę kiedy "poczuje" że powinien wrócić do danego operatora....
 
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 27-01-2016, 10:16   

Ach jaka szkoda że to te kanały usuwają a nie ta z listy głównej :-(

ja się załapałem na zmianę wykazu kanałów z dn. 1-02-2015

http://ftp.upcpl.pl/wykaz...tMaxExtraHD.pdf
 
 
d107 
classic master

Dołączył: 22 Mar 2013
Posty: 171
Wysłany: 27-01-2016, 14:00   

Za długo było dobrze. Ciagle tylko dodawali i dodawali. Nadszedł czas uszczuplenia oferty. Jakoś mnie nie dziwi komunikat. Niby oficjalna wersja brzmi UMOWA WYGASŁA, ale tajemnica poliszynela jest fakt, iż po prostu nie dogadali się. Operator ten ma w zwyczaju sugerowanie zaniżonych kwot, oni chcieliby wszystko dostawać za darmo. Nadawca też jest w patowej sytuacji. Niedawno co dopiero weszli na nowo do oferty vectry, a od marca zniknie im prawie milion potencjalnych odbiorców. Kto się pierwszy ugnie? Póki co grają twardo, ale zapewne będą musieli spasować z tematu i za parę miesięcy ujrzymy ich na nowo.
My jako abonenci też dostajemy po garach, zagrywki operatora w stylu niegwarantowana lista tudzież minimalna gwarancja ilości nadawców w ofercie woła o pomstę do nieba.
Niech sobie usuwają, ale też niech dodadzą zapis, iż za kazdy usunięty kanał kwota zostanie pomniejszona o jakiś tam odsetek.
Powiedzmy sobie szczerze i tak większość z posiadanych poakietów regularnie ogląda może z 20 kanałów. Reszta to tylko niepotrzebny dodatek.

PS. Cos czuje, że mogą zbierać mamonę na te wasze piłkarskie chocki klocki.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: