Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
UPC pozbywa się kanałów grupy Discovery?
Autor Wiadomość
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 07-11-2020, 00:15   UPC pozbywa się kanałów grupy Discovery?

Dostałem na maila ankietę do wypełnienia, oto kilka pytań z niej:





Generalnie pytania dotyczą tego, co byś zrobił gdyby zniknęły kanały grupy Discovery (TVN, Eurosport, Discovery), czy rozwiązał byś umowę, czy wystarczył by dostęp do kanałów w aplikacji na dekoderze, co mogło by to wynagrodzić (5zł mniej, lepszy net, darmowy canal+ etc).
_________________
 
 
taggan 
plus master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 04 Lip 2010
Posty: 428
Skąd: Warszawa
Wysłany: 07-11-2020, 08:17   

To wygląda raczej na szukanie argumentów przed negocjacjami z nadawcą.
Przeciętny suweren nie ma pojęcia, że TVN jest częścią grupy Discovery i sądzę, że w ankiecie pytali wyłącznie o kanały z Discovery w nazwie.
 
 
marian_wierzbic 
light master

Dołączył: 18 Cze 2018
Posty: 91
Wysłany: 07-11-2020, 08:51   

Takie zmiany to dodatkowy argument do pozbycia się telewizji linearnej .
Co z tego że np. były by one dostępne w aplikacji na nowym dekoderze- jak użytkownicy modułów mieli by je oglądać?
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 07-11-2020, 09:55   

taggan, Dlatego zadawali trzy razy te same pytania, najpierw o kanały z TVN w nazwie, potem Discovery a na końcu Eurosport. Wszystkie te kanały należą do Dicovery.
marian_wierzbic napisał/a:
jak użytkownicy modułów mieli by je oglądać?

Istnienie modułu zostało w ankiecie całkowicie pominięte. Pytania były sformułowane w taki sposób, ze zakładały, że ma się dekoder. I jedynie opcja wymiany na inny dekoder była uwzględniana (z mediabox na horazion, z horizon na 4k). Co jednak ciekawe, autorzy zauważyli że aplikacje streamingowe działają też na smart TV i można było wybrać czy woli się oglądać bezpośrednio na w apce na tv, przez apke na dekoder czy linearnie.

_________________
Ostatnio zmieniony przez zylx 07-11-2020, 10:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
marian_wierzbic 
light master

Dołączył: 18 Cze 2018
Posty: 91
Wysłany: 07-11-2020, 11:12   

Zaletą kablówki był ,jest dostęp do prawie wszystkich dostępnych na naszym rynku kanałów.
Jeśli to się zmieni to część abonentów przejdzie do TV naziemnej plus jakaś platforma która dostarczy minimum wymaganych programów.
Takie zmiany to strzał w kolano zarówno dla właścicieli praw jak i dla nadawców.
To będzie tak jak z kanałem filmowym Premium. Miałem C+ na kluczyk i dostęp do najlepszej oferty filmowej. teraz jest ponad dwadzieścia kanałów filmowych które udają Premium i nie ma tam co oglądać.
 
 
Robin 
ultra master

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 1465
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 07-11-2020, 19:12   

Cytat:
- Bezpłatna zmiana pakietu na wyższy (Select na Max, Max na Max+) przez 6 miesięcy

A co to za pakiet Max+? :?
 
 
mmarti 
light master

Dołączył: 17 Cze 2010
Posty: 114
Skąd: Kraków
Wysłany: 08-11-2020, 11:20   

Do mnie ankieta dotarła, ale wczoraj (sobota) próba wejścia skończyła się informacją, iż czas na wypełnienie już upłynął.

Więc pewnie po jej wysłaniu albo zreflektowali się, że mają moduł CI w ofercie albo ich call-center zalane zostało telefonami od zdezorientowanych abonentów ;-)

Tak czy inaczej, patrząc na to co się dzieje - dekoder IPTV oraz promocja appki horizon, UPC zmierza do transformacji medium dostarczania telewizji z DVB-C na IP.
  mmarti
 
gst 
classic master

Dołączył: 03 Kwi 2016
Posty: 199
Wysłany: 08-11-2020, 20:43   

mmarti napisał/a:
Do mnie ankieta dotarła, ale wczoraj (sobota) próba wejścia skończyła się informacją, iż czas na wypełnienie już upłynął.

Więc pewnie po jej wysłaniu albo zreflektowali się, że mają moduł CI w ofercie albo ich call-center zalane zostało telefonami od zdezorientowanych abonentów ;-)

Tak czy inaczej, patrząc na to co się dzieje - dekoder IPTV oraz promocja appki horizon, UPC zmierza do transformacji medium dostarczania telewizji z DVB-C na IP.


Niech sobie robią transformację, tylko oby zrobili to porządnie od początku do końca. Dobra jakość wideo + 4K na wszystkich możliwych kanałach + dźwięk DD + nagrywanie i replay na praktycznie wszystkich możliwych kanałach + dostęp do wszystkich kanałów dzięki aplikacji Horizon. Wtedy to będzie miało sens.
_________________
 
 
clink 
light master

Dołączył: 11 Maj 2007
Posty: 122
Skąd: Gliwice
Wysłany: 09-11-2020, 11:48   

Ciekaw jestem jak Wy sobie wyobrażacie dziesiątki kanałów HD i jeszcze kilka 4K po kablu internetowym? Chyba że z bitrate 128kbps :) ) Przypomnijcie sobie co sie działo z netflixem na wiosnę przy lockdown'ie

DVB-C jest bezkonkurencyjne w porównaniu z kruchym i jakże podatnym na zakłócenia internetem. Nie wspominając już o tym, że część ludzi ma CI+ i nie spieszy im się instalować jakieś go...ne dekoderki

Jak dla mnie usunięcie Eurosportu oraz TVN oznacza pożegnanie z UPC.
 
 
Pawop 
ultra master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Cze 2012
Posty: 956
Skąd: Warszawa
Wysłany: 09-11-2020, 16:52   

Discovery planuje własny serwis streamingowy, być może ta ankieta jest spowodowana zmianą sposobu dostarczania treści.
 
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 09-11-2020, 17:25   

clink napisał/a:
Ciekaw jestem jak Wy sobie wyobrażacie dziesiątki kanałów HD i jeszcze kilka 4K po kablu internetowym? Chyba że z bitrate 128kbps :) ) Przypomnijcie sobie co sie działo z netflixem na wiosnę przy lockdown'ie

DVB-C jest bezkonkurencyjne w porównaniu z kruchym i jakże podatnym na zakłócenia internetem. Nie wspominając już o tym, że część ludzi ma CI+ i nie spieszy im się instalować jakieś go...ne dekoderki

Jak dla mnie usunięcie Eurosportu oraz TVN oznacza pożegnanie z UPC.


Wystarczy, że jakiś geniusz wpadnie na pomysł zrobienia aplikacji pod IPTV w UPC i już życie staje się lepsze.
 
 
marian_wierzbic 
light master

Dołączył: 18 Cze 2018
Posty: 91
Wysłany: 09-11-2020, 19:22   

Pawop napisał/a:
Discovery planuje własny serwis streamingowy, być może ta ankieta jest spowodowana zmianą sposobu dostarczania treści.


Amzon Prime już oferuje na kilku rynkach kanały TV płatne od 2 do 10 euro za kanał.
Dojdzie do tego że każda platforma będzie miała po kilka - kilkanaście kanałów.
Zamiast przełączać kanały , będziemy wybierać platformę a później poszukiwany kanał.
Pazerność nadawców spowoduje rozdrobnienie praw tak jak stało się to z kanałami filmowymi i jeszcze szybszy odpływ abonentów.
Kilkanaście kanałów w Amazon Prime kosztuje we Francji dodatkowe 50 euro
 
 
Woocash 
light master

Dołączył: 14 Sty 2018
Posty: 96
Wysłany: 09-11-2020, 21:25   

Tu jest Polska a nie Francja :) tu ludzie oglądają:
C+,HBO,Eleven itd. w cenie 7,- pln mieś. (dekoder z E2 i wio)
Netflixa się dzieli na 4 osoby 13,- pln.
HBO GO to koszt 4-7 pln (pełno ofert facebook)

Jak rozmawiam z kimś w pracy i mówię że mam UPC i płacę za TV to patrzą na mnie jak na dziwaka :)
Ludzie nauczyli się kombinować i z miesiąca na miesiąc to eskaluje i nikt z tym nic nie robi bo po co.
_________________
  Woocash
 
JANINAWRO 
light master

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 10 Lip 2019
Posty: 102
Wysłany: 11-11-2020, 17:19   

https://satkurier.pl/news/197286/discovery-wchodzi-do-13-krajow.html

Na razie bez Polski...
 
 
Studentka2 
light master

Dołączyła: 19 Gru 2017
Posty: 95
Wysłany: 11-11-2020, 18:04   

Lubię sobie pooglądać programy Discovery, ale czy wszyscy wiedzą, że na przykład Animal Planet i TLC należą do tej grupy? Wątpię. Ankieta nie wyjaśnia dostatecznie dobrze co można stracić.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: