Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pilot uniwersalny
Autor Wiadomość
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 23-01-2018, 13:40   

Horizon ma też odbiornik podczerwieni.
 
 
marcin-eg 
Klikacz

Dołączył: 04 Gru 2016
Posty: 17
Wysłany: 23-01-2018, 15:01   

Ale czy przez podczerwień można sterować wszystkimi funkcjami jakie są na normalnym pilocie?
Np. nagrywanie, strzałki, przycisk Nagrane/Program TV?

[ Dodano: 25-01-2018, 08:53 ]
Czy miałby ktoś możliwość sczytania kodów IR jakie są wysyłane do dekodera Horizon np. poprzez pilot Logitech Harmony (dowolny model)? Chciałbym wykorzystać je do swojego systemu sterowania dekoderem.
 
 
kubucha 
light master

Dołączył: 05 Lut 2016
Posty: 62
Skąd: Warszawa
Wysłany: 11-02-2018, 19:33   

Ja mam trochę inne pytanie. Czy ktoś używał I-mote Comfy dla dzieci z Horizonem? Chce kupić dla małego, ale zastanawiam się czy będzie działać. Może ktoś się spotkał? :)

[ Dodano: 23-02-2018, 16:17 ]
Słuchajcie kupiłem tego pilota dla dziecka i nie wiem, jak go sparować. Teoretycznie w instrukcji jest napisane, żeby go umieścić na wprost nadajnika w pilocie od Horizona i ustawiać poszczególne kanały, ale pilot od Horizona nie używa portu podczerwieni np. do przełączania kanałów. Jakieś pomysły macie? Załączam instrukcję od pilota. Może pilot od MediaBoxa obsługuje też przełączanie kanałów w Horizon i wówczas mógłbym zaprogramować z pilota od Madiaboxa? Dzięki z góry za pomoc! :)

marko-baby.pl/pliki/download/Comfy/Pilot_CMIM-1_instrukcja_obslugi.pdf
_________________
 
 
swat997 
plus master

Dołączył: 22 Lis 2014
Posty: 624
Skąd: 3City
Wysłany: 03-03-2018, 12:47   

Naprawdę nie wiem jak to jest z tymi pilotami od Horizona.
Teoretycznie Logitech Elite nie powinien działać ze sprzętem UPC Horizon.
A działają dokładnie wszystkie funkcje z pilota.

Tylko zamiast Horizon UPC, bo wtedy faktycznie nie działa, trzeba zalogować go z dostępnej listy jako Pace DMC7002KLG

:shock:
_________________
 
 
eerozeteen 
Klikacz

Dołączył: 25 Lip 2018
Posty: 3
Wysłany: 25-07-2018, 22:27   

Chciałem się dowiedzieć waszej opinii nt użytkowania pilotów Harmony z dekoderami Horizon.

Miesiąc temu, kupiłem harmony 350 i bez problemy udalo mi sie go zaprogramować do obsługi horizona (urządzenie Pace DMC7002) jednak od pewnego czasu, mam problem z obsługą dekodera. Wygląda to tak, jakby odbiornik IR w dekoderze został zdezaktywowany. Pilot UPC od mediaboxa również nie reaguje. Czy ktos z was mial podobny problem i wie jak go rozwiązać? Niestety słuchawka UPC "zlewa" temat bo przecież pilot ich działa (radiowy) a to ze po IR nawet pilot mediabox nie działa to już nie jest wg nich problem...
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 25-07-2018, 23:42   

Ktoś miał podobny problem na oficjalnym forum UPC i udało mu się go rozwiązać. Poszukaj tam :)
_________________
 
 
eerozeteen 
Klikacz

Dołączył: 25 Lip 2018
Posty: 3
Wysłany: 25-07-2018, 23:54   

mówisz zapewne o temacie założonym przeze mnie ;) niestety tamto rozwiązanie (tak, moje) jest o "4 litery potłuc". Poprzednio przeszło samo po 3 dniach (nie wiem jakim cudem), teraz od piątku nadal nie bangla. A dziś sprawdziłem u rodziców czy działa pilot mediabox i u nich działał (przy pierwszym pojawieniu się problemu, również nie działał), wiec teraz nie mam jak się podeprzeć tym, że to znowu "globalny" problem. Stad moje pytanie tutaj czy ktoś z Was ma takie same problemy, bo tamto forum UPC widać jakie jest i raczej tam ludzie zaglądają tylko gdy maja problem ;)
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 26-07-2018, 00:23   

A to przepraszam w takim razie. Więcej niestety nie pomogę. Swoje problemy z Horizonem rozwiązywałem doraźnie poprzez restart prądowy, definitywnie poprzez zwrócenie go do UPC. To niestety bardzo słaby sprzęt, który ma problemy z obsługą podstawowych rzeczy, jak pilot w twoim przypadku. Może warto rozważyć moduł CI? Harmony raczej nie ma problemu z obsługa telewizorów.
_________________
 
 
eerozeteen 
Klikacz

Dołączył: 25 Lip 2018
Posty: 3
Wysłany: 26-07-2018, 00:38   

Od marca sie przeprowadzilem i zmieniolem umowe. Mialem wczesniej CI, teraz chcialem sprobowac czegos nowego. Powiem szczerze ze z samego horizona jestem zadowolony, korzystam caly czas z funkcji nagrywania. Gdyby nie ta obsluga IR (a raczej jej brak) to wcale bym nie marudzil :) Widzę ze musze pogodzic sie z dwoma pilotami, bo wyglada to raczej na bledy w moim stricto dekoderze, a UPC na pewno nie przyjmie reklamacji z tego tytulu.
 
 
gr0dek 
Klikacz

Dołączył: 28 Gru 2020
Posty: 1
Wysłany: 28-12-2020, 19:06   

swat997 napisał/a:
Naprawdę nie wiem jak to jest z tymi pilotami od Horizona.
Teoretycznie Logitech Elite nie powinien działać ze sprzętem UPC Horizon.
A działają dokładnie wszystkie funkcje z pilota.

Tylko zamiast Horizon UPC, bo wtedy faktycznie nie działa, trzeba zalogować go z dostępnej listy jako Pace DMC7002KLG

:shock:

Niestety nie działa przycisk "Previous Channel". W pilocie od MediaBox przycisk ten pełnił dwie funkcje (Exit i Previous Channel) a w pilocie od Horizona są to dwa osobne przyciski. Po załadowaniu z bazy Logitecha urządzenia Pace DMC7002KLG działa tylko przycisk Exit. Przycisk Previous Channel też jest na liście, ale Horizon na niego nie reaguje...
Czy może ktoś wie czy w bazie Logitecha jest jakieś inne urządzenie, które działa w 100% z dekoderem Horizon od UPC?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: