Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Compal CH7465LG
Autor Wiadomość
beny8989 
ultra master

Pomógł: 12 razy
Dołączył: 08 Sty 2013
Posty: 901
Skąd: Szczecin
Wysłany: 06-06-2017, 11:36   

wykręcą się że wifi jest nie gwarantowane. I że mogą technika przysłać. Przerabiałem już to na cisco 3925 jak wypuścili soft co na necie 120 przycinał download do 3 mb.
_________________
 
 
Yapio 
light master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Paź 2016
Posty: 128
Skąd: PL
Wysłany: 06-06-2017, 16:17   

@Jamal88
Jamal88 napisał/a:
Zauważyłem tez, ze nieraz przy połączeniu z siecią 5GHz, jest status połączenia "Ograniczone". Gdzie może tkwić problem?

Spróbuj wybrać ręcznie któryś z kanałów z zakresu: od 36 do 48 włącznie.
Przy wyborze kanałów od 52 wzwyż, Compal będzie się Ciebie pytał:
Ostrzeżenie!
Kanał ... jest kanałem DFS (Dynamic Frequency Selection).
Czy jesteś pewien, że chcesz użyć tego ustawienia?

U mnie, dla częstotliwości 5GHz Compal miał domyślnie ustawiony kanał 112.
Przy tym ustawieniu, w androidowym "WiFi analyzer" widziałem jak sygnał sieci 5GHz okresowo zanikał. Zmieniłem na kanał z puli 36 do 48 i objawy ustąpiły.

Trochę informacji na temat DFS znajdziesz np. na stronie: TP LINK

I jeszcze taka ciekawostka na dole strony: Pogodynka
 
 
adam1119 
Klikacz

Dołączył: 06 Cze 2017
Posty: 3
Wysłany: 06-06-2017, 16:36   

Dzień dobry,

Koledzy mam pytanie, po zalogowaniu na modem, zakładki WIFI, Bezpieczeństwo, sieć gościnna, wps, bezpieczeństwo są puste nic nie można zmienić brak wyświetlania jakichkolwiek ustawień oraz w zakładce Informacje o urządzeniu tez nic nie ma. Robiłem restart routera ale to nic nie pomogło. Ktoś tez miał taki przypadek ze swoim routerem
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 06-06-2017, 16:47   

adam1119 napisał/a:
Koledzy mam pytanie, po zalogowaniu na modem, zakładki WIFI, Bezpieczeństwo, sieć gościnna, wps, bezpieczeństwo są puste nic nie można zmienić brak wyświetlania jakichkolwiek ustawień oraz w zakładce Informacje o urządzeniu tez nic nie ma. Robiłem restart routera ale to nic nie pomogło. Ktoś tez miał taki przypadek ze swoim routerem

A wifi ma kolega wykupione? Bo jak nie to zakładki dotyczące wifi będą puste.
 
 
adam1119 
Klikacz

Dołączył: 06 Cze 2017
Posty: 3
Wysłany: 06-06-2017, 16:53   

no wcześniej wszystko było i teraz nagle nie ma? dziwne i WIFI działa mi normalnie nazwy ssid którą kiedyś sobie ustawiłem też wyświetla a teraz nic nie można zmienić
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 06-06-2017, 17:03   

adam1119 napisał/a:
no wcześniej wszystko było i teraz nagle nie ma? dziwne i WIFI działa mi normalnie nazwy ssid którą kiedyś sobie ustawiłem też wyświetla a teraz nic nie można zmienić

Przywrócenie ustawień fabrycznych też nic nie pomaga?
 
 
adam1119 
Klikacz

Dołączył: 06 Cze 2017
Posty: 3
Wysłany: 06-06-2017, 17:22   

nie wiem, kliknełem przywróć ustawienia fabryczne po zalogowaniu się na modem ale na razie tylko mieli na zakładce i nic więcej sie nie dzieje. W ogóle zero informacji w zakładce o kanałach dosyłowych itp a wcześniej to wszystko było nie wiem może to przez to że jakiś miesiąc temu prze strone moje upc rezygnowałem z upc wifi free i może coś się przez to pokrzaczyło


Klikanie przywróć ustawiania fabrycznie nic nie dało bo się nic nie zmieniło jak by nie przywrócił sie do ustawiań fabrycznych

Przepraszam panowie nie ma tematu cosik chyba nie tak z moim lapkiem i przeglądarką (może add-block syfi). Jak logowałem sie z innego laptopa na modem to wszystko się wyświetla ok.
 
 
Jamal88 
Klikacz

Dołączył: 04 Maj 2017
Posty: 6
Wysłany: 06-06-2017, 22:12   

@Pitrek
od początku mam dwie różne nazwy dla SSID dla 2.4 i 5GHz

@Yapio
na zagranicznym forum UPC, ktoś pisał, że Compal obsługuje DFS, szkoda mi ustawiać taki kanał, bo mam jakąś inną sieć w tym zakresie, na DFS jestem kompletnie sam

btw.
jak wyłączyć UPC Wifi-Free w Compalu? ktoś pisał, że się da, aczkolwiek przeszukałem cały panel ustawień modemu i nie znalazłem tej opcji
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 06-06-2017, 22:14   

Cytat:
jak wyłączyć UPC Wifi-Free w Compalu? ktoś pisał, że się da, aczkolwiek przeszukałem cały panel ustawień modemu i nie znalazłem tej opcji

To szukaj dalej tych postów. Podpowiem, że trzeba gdzieś zadzwonić.
 
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 07-06-2017, 08:07   

A w Moje UPC nie wystarczy tego zrobić?
 
 
Yapio 
light master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Paź 2016
Posty: 128
Skąd: PL
Wysłany: 07-06-2017, 10:40   

Jamal88 napisał/a:

jak wyłączyć UPC Wifi-Free w Compalu? ktoś pisał, że się da, aczkolwiek przeszukałem cały panel ustawień modemu i nie znalazłem tej opcji
W panelu administracyjnym Compala tej opcji nie ma.
Możesz spróbować wyłączyć wi-free poprzez:
1. "Moje UPC" - u mnie nie zadziałało
2. Telefon do UPC (pomoc techniczna) - u mnie zadziałało
3. Chat z konsultantem UPC.
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 07-06-2017, 13:38   

Yapio napisał/a:
1. "Moje UPC"

Cytat:
3. Chat z konsultantem UPC.

Chat jest w Moje UPC (jak ja wyłączałem WiFree to chat jeszcze tam był :twisted: ) - poprosiłem konsultanta o trwałe wyłączenie tego dziadostwa, Compal się zrestartował (trwało to takie 5 minut) i dostał takiego configa:
Plik konfiguracyjny
fiberpower250_nowifi4all_v4-sip.cfg

Oczywiście tym 250 się nie sugeruj, to ustawienia prędkości mojego neta, Ty będziesz miał tam swoją wartość zależną od Twojej prędkości.
_________________
 
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 07-06-2017, 14:03   

A jezeli miałem wyłaczone w Moje UPC i wymienili mi na Compala to znaczy że rozgłasza WiFree? czy nie?
jak sprawdzić czy nadaje WiFree?
 
 
piowor 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Cze 2016
Posty: 252
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 07-06-2017, 14:06   

Możesz użyć programu inssider home żeby zobaczyć jakie sieci wi-fi są rozgłaszane w okolicy.
_________________
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 07-06-2017, 14:08   

GDA napisał/a:
A jezeli miałem wyłaczone w Moje UPC i wymienili mi na Compala to znaczy że rozgłasza WiFree? czy nie?

To ustawienie się resetuje po zmianie modemu, a czasem nawet samoczynnie ni stąd ni zowąd.
GDA napisał/a:
jak sprawdzić czy nadaje WiFree?

Na jakimś analizatorze wi-fi (na komputery to darmowa wersja inssider, a na smartfony to ja korzystam z wifi analyzer od Zoltan Pallagi).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: