Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Compal CH7465LG
Autor Wiadomość
Yapio 
light master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Paź 2016
Posty: 128
Skąd: PL
Wysłany: 03-04-2017, 21:23   

ARK napisał/a:
A u was compale chodzą bez zarzutu?
Ja osobiście nie narzekam, a korzystam z niego już prawie pół roku. Niemniej korzystam z niego w stopniu nazwijmy to "podstawowym". Bardziej wymagający użytkownicy mogą nie do końca być zadowoleni. Szczegóły w tym wątku.
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 03-04-2017, 21:38   

ARK, zgłoś tego Compala do naprawy, wymyśl sobie jakieś jeszcze usterki, szkoda Twoich nerwów na niego. :P
_________________
 
 
Astral699 
ultra master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Mar 2007
Posty: 1247
Skąd: Z Miasta
Wysłany: 04-04-2017, 00:17   

Nie wiem czy ktos pisał, ale zauważyłem pewna rzecz. Compal "piszczy" jak sie go raz na tydzien nie odłączy od prądu. Dzis rano zaczął wydawać dziwny, piskliwy dźwięk, a działał non stop 6 dni 23h 58minut. Reset i cisza...
Za tydzien dam znać czy to był odosobniony przypadek, czy nie.
 
 
ogromny 
chello master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Wrz 2016
Posty: 1653
Wysłany: 04-04-2017, 00:29   

U mnie dwa miechy był nie wyłączony i nie resetowany i nie piszczal. Jedynie raz na jakiś czas jest ciepły raz zimny
_________________
  ogromny
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 04-04-2017, 00:43   

U mnie dziś pojawiły się packet lossy, reset routera i 0 lossa. Dziwny ten router, muszą poprawić jego oprogramowanie.
 
 
Atlas334 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Maj 2016
Posty: 250
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 04-04-2017, 15:05   

Miałem dwa Compale, jeden miał problem z utrzymaniem stabilnego połączenia (rozłączał się i restartował). Teraz po wymianie Compal działa bardzo dobrze. Co prawda w trybie modemu ale nie mam z nim najmniejszych problemów. Żadnego piszczenia, rozłączania itd.

Co prawda pojawiają się te błędy Pre i Post RS ale to chyba norma.
 
 
wid3l3c 
easy master

Dołączył: 15 Lis 2016
Posty: 27
Wysłany: 07-04-2017, 21:53   

Wczoraj dostałem Compala zamiast Cisco, nie było mnie w domu podczas montażu i wyszło jak wyszło - chociaż jasno przez telefon mówiłem, że mam cisco i chce go zostawić.

Niestety okazało się, że to gówno jakieś jest... w ogóle nie trzyma parametrów.
Wcześniej pingi miałem po 12-13 stabilne, a teraz dochodzi do 20 i pikuje nawet na 70.

Wkurzyłem się i w poniedziałek do nich zadzwonię i mają przywieźć mi z powrotem Cisco.

Dzwoniłem do montera jak już opuścił lokal, powiedział, że będę zadowolony bo to takie niby dobre jest.
 
 
Atlas334 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Maj 2016
Posty: 250
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 08-04-2017, 01:34   

Compal i Hitron mają właśnie problem z opóźnieniami. Zaglądnij tutaj:
Problem z opóźnieniami w modemach na chipsetach Puma6.
 
 
konradantek 
light master

Dołączył: 17 Wrz 2015
Posty: 52
Wysłany: 12-04-2017, 23:43   

Wczoraj napisałem przez moje upc zapytanie techniczne. Miałem już 3 technicolor i kolejny po jakimś czasie miał ten sam problem - przestawał emitować sygnał i nie było neta.
Konsultant na czacie odpisał mi tylko "w takim razie wymienimy go na inny".

Dziś przyszedł technik. Dostałem ConnectBox'a.
Ping między 7 a 9.
Szybkość neta 60 mb/s down i 6 mb/s up.
Śmiga, aż miło :D
_________________
 
 
Atexor 
Klikacz


Dołączył: 03 Sty 2017
Posty: 15
Wysłany: 14-04-2017, 11:57   

Ciekawa ta informacja z opóźnieniem Compala. Myślałem, że to wina DNS, jednak compal nie ma możliwości ich zmiany więc zrobiłem to na PC - pingi te same. O ile te w Polsce są relatywnie niskie, to za granicą mam już po 60+, podczas gdy w internetii były na tych samych serwerach ok. 25-35.

Ogólnie od kilku dni się borykałem z zanikiem internetu. Działał sobie, aby nagle na compalu mrugały 2 diody gdzieś przez 10-40m. Dzisiaj przyjechał technik, gdzieś dzwonił, powiedział że niby awaria zażegnana oraz wymienił mi... złączkę na trójniku, bo moja już była dość wiekowa (z czasów telewizji upc).

Wcześniej nie zwracałem uwagi, ale teraz widzę, że mam: "Internet (Degradacja usług (tylko US))". Mieliście kiedyś taki problem?

Przy okazji, skwierczy Wam ten router? Bo mój tak. Nie, nie piszczy jak cewki, tylko skwierczy - nie głośno i nie jakby coś się przepalało. Niezależnie od obciążenia sieci elektrycznej, rano czy wieczorem. Dość rzadko, ale jednak.
 
 
ogromny 
chello master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Wrz 2016
Posty: 1653
Wysłany: 14-04-2017, 12:15   

U mnie ta degradacja uslug tylko us od pol roku wisi, generalnie to jest problem na lini i pewnie masz 2 kanały zwrotne. U mnie po za tym napisem tez rozlancza neta i potrafi zresetować moden
_________________
  ogromny
 
Atexor 
Klikacz


Dołączył: 03 Sty 2017
Posty: 15
Wysłany: 14-04-2017, 12:30   

Nie wiem za bardzo jak to działa, ale wcześniej nie miałem problemów z przerywaniem (internet z UPC prawie od pół roku) oraz jak ustawiałem router to tej degradacji także nie było. Prędkość neta dochodzi do 120mbps, więc w normie. Mam nadzieję, że faktycznie to wina tej złączki w co wątpię.

Gorzej z tym skwierczeniem routera oraz pingami.
 
 
ogromny 
chello master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Wrz 2016
Posty: 1653
Wysłany: 14-04-2017, 12:46   

Predkosc mi trzyma tylko skoki pingu i rozłączenia netu

[ Dodano: 14-04-2017, 12:47 ]
Po resecie przez około godzinę mam napis internet na zielono
_________________
  ogromny
 
januszmk 
plus master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 18 Cze 2016
Posty: 537
Wysłany: 14-04-2017, 13:03   

Atexor napisał/a:
Ciekawa ta informacja z opóźnieniem Compala. Myślałem, że to wina DNS, jednak compal nie ma możliwości ich zmiany więc zrobiłem to na PC - pingi te same. O ile te w Polsce są relatywnie niskie, to za granicą mam już po 60+, podczas gdy w internetii były na tych samych serwerach ok. 25-35.



bo dnsy nie mają wpływu za bardzo na routing, jako że i tak ci dadzą te same IP jako wynik tłumaczenia danej domeny.
 
 
Atlas334 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Maj 2016
Posty: 250
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 14-04-2017, 14:50   

Atexor napisał/a:

Wcześniej nie zwracałem uwagi, ale teraz widzę, że mam: "Internet (Degradacja usług (tylko US))". Mieliście kiedyś taki problem?


Miałem... Compal był uwalony. Najpierw wymienili jakiś filtr na kablu ale to nic nie dało więc potem przyjechali z nowym egzemplarzem. Od tej pory wszystko działa super. U mnie tylko jeszcze się cały modem restartował.

Atexor napisał/a:
Przy okazji, skwierczy Wam ten router? Bo mój tak. Nie, nie piszczy jak cewki, tylko skwierczy - nie głośno i nie jakby coś się przepalało. Niezależnie od obciążenia sieci elektrycznej, rano czy wieczorem. Dość rzadko, ale jednak.


Jak świerczy to reklamuj. Tak być nie powinno.

ogromny napisał/a:
U mnie ta degradacja uslug tylko us od pol roku wisi, generalnie to jest problem na lini i pewnie masz 2 kanały zwrotne. U mnie po za tym napisem tez rozlancza neta i potrafi zresetować moden


Jak pisałem wyżej u mnie było to samo. Wymiana modemu rozwiązała problem (Compal HW1.0 na HW5.01). Reklamuj i wołaj o nowy egzemplarz.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,98 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: