Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Compal CH7465LG
Autor Wiadomość
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 16-02-2017, 12:56   

Nie
 
 
splinter 
light master

Dołączył: 03 Lut 2017
Posty: 111
Skąd: internet
Wysłany: 16-02-2017, 13:38   

MrPepka napisał/a:
Nie
a może wiesz jak sprawdzić czy tryb ipv6 jest włączony??
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 16-02-2017, 13:40   

Nie mam compala więc nie wiem. Sprawdź czy masz dostępny dmz lub tryb bridge. Jak nie masz to masz ipv6.
 
 
splinter 
light master

Dołączył: 03 Lut 2017
Posty: 111
Skąd: internet
Wysłany: 16-02-2017, 13:46   

MrPepka napisał/a:
Nie mam compala więc nie wiem. Sprawdź czy masz dostępny dmz lub tryb bridge. Jak nie masz to masz ipv6.
aha to dzięki za odpowiedz
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 16-02-2017, 23:18   

ogromny napisał/a:
A kto Ci wcisnął, ze dwa lata nie maja? U nas w połowie zeszłego roku przed przepięciem na upc wszystkim dawali nowe cisca epc 3212 i mieli tego od zaje..a. Serwisant mówił ze jeszcze to maja i wymieniają tylko w razie awarii Ludką którzy są dalej na starych umowach przejętej sieci. Tym co podpisali cyrograf z upc to maja zakaz

Przecież jego nikt nie przejmuje, był i jest NADAL w UPC - więc co Twój post mu daje?
_________________
 
 
ogromny 
chello master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Wrz 2016
Posty: 1650
Wysłany: 17-02-2017, 00:07   

A twoje posty kocurek co mu dają?
  ogromny
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 17-02-2017, 11:41   

No ale skoro jest w UPC to jak ma ugrać sam modem? Ciebie przejęło UPC a modem mieli zapewne na okazję, że przechodziłeś z innej sieci i modem dali Ci na zachętę.
 
 
splinter 
light master

Dołączył: 03 Lut 2017
Posty: 111
Skąd: internet
Wysłany: 18-02-2017, 11:40   

niech mi ktoś wyjaśni po co jest wyzwalanie portów jak compal ma przekierowywanie portów??
 
 
zico268 
Klikacz

Dołączył: 12 Lut 2017
Posty: 7
Wysłany: 18-02-2017, 14:49   

Jakby ktoś się nadal zastanawiał jak dostać się do ukrytych opcji w Compalu (głównie mi chodziło o przekierowanie portów) to musicie zadzwonić na pomoc tech UPC i poprosić ich o udostępnienie wam tych ukrytych opcji na modemie.

Po 15min zresetowali mi modem i można się wszędzie dostać :D
 
 
woniu 
easy master

Dołączył: 02 Gru 2014
Posty: 33
Skąd: Leszno
Wysłany: 18-02-2017, 18:48   

Jakie ukryte opcje? Pokaż screena
_________________
 
 
Radeckiii 
classic master

Dołączył: 22 Lut 2016
Posty: 160
Wysłany: 18-02-2017, 18:51   

Żadne ukryte opcje tylko standardowe. Nie widział bo pewnie miał IPv6 o czym nie wiedział nawet - zakładki do przekierowania były niedostępne a po telefonie do UPC zmienili na IPv4 i zakładki zostały przywrócone.
Ja od zawsze mam IPv4 i od zawsze widoczne zakładki do przekierowania portów.
 
 
kelt 
classic master

Dołączył: 04 Cze 2006
Posty: 291
Skąd: Kraków
Wysłany: 22-02-2017, 16:53   

Nie aktualne.
_________________
  kelt
 
viktorvektor 
easy master

Dołączył: 16 Gru 2016
Posty: 34
Wysłany: 26-02-2017, 13:25   

Pytanko do bardziej ogarniętych w temacie, chodzi mi o tryb bridge w Compalu.

1. Po ustawieniu w tryb bridge Compal tracę możliwość wejścia na niego i jego konfiguracji (przestawienie z powrotem na modem) jedyna możliwość to restart ustawień. Tak?
2. Przestawiam Comapl w tryb bridge i na moim routerze TP-Link ustawiam połączenie WAN (takie jak było na Compalu) statyczne? Co w momencie, gdy zmieni się adres IP zewnętrzny, muszę pojawić się przy TP-Linku i go przekonfigurować? Czy zmiana adresu zewnętrznego UPC to rzadkość?

Dzięki za pomoc.
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 26-02-2017, 13:36   

viktorvektor napisał/a:
1. Po ustawieniu w tryb bridge Compal tracę możliwość wejścia na niego i jego konfiguracji (przestawienie z powrotem na modem) jedyna możliwość to restart ustawień. Tak?

Nie. Możesz dostać się do jego konfiguracji poprzez 192.168.100.1 ale tylko po podłączeniu compala bezpośrednio do komputera.
viktorvektor napisał/a:
2. Przestawiam Comapl w tryb bridge i na moim routerze TP-Link ustawiam połączenie WAN (takie jak było na Compalu) statyczne? Co w momencie, gdy zmieni się adres IP zewnętrzny, muszę pojawić się przy TP-Linku i go przekonfigurować? Czy zmiana adresu zewnętrznego UPC to rzadkość?

A po co ci adres zewnętrzny? Połączenie WAN ustaw na dynamiczne. Jeżeli chcesz się dostać do TP-Linka z zewnątrz to po IP routera. Jak się zmieni to spisujesz gdzieś jego nowe IP i po tym nowym IP się do niego dostajesz. A najprościej to skonfigurować sobie DDNS. UPC rzadko zmienia IP, ale to zależy od lokalizacji.
 
 
viktorvektor 
easy master

Dołączył: 16 Gru 2016
Posty: 34
Wysłany: 26-02-2017, 13:57   

MrPepka napisał/a:

A po co ci adres zewnętrzny? Połączenie WAN ustaw na dynamiczne. Jeżeli chcesz się dostać do TP-Linka z zewnątrz to po IP routera. Jak się zmieni to spisujesz gdzieś jego nowe IP i po tym nowym IP się do niego dostajesz. A najprościej to skonfigurować sobie DDNS. UPC rzadko zmienia IP, ale to zależy od lokalizacji.


Wydawało mi się, że jak przełączam Compal w tryb mostu to rolę główne rotuera dostaje mój TPLink z pominięciem Compal i wpierw muszę ustawić adres WAN by działało połączenie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: