Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Compal CH7465LG
Autor Wiadomość
Gosc123 
classic master

Dołączył: 08 Sty 2015
Posty: 156
Wysłany: 12-02-2017, 22:31   

bo wyłączam cała listwę takim pstryczkiem na niej (a modem siła rzeczy podpięty być musi do listwy), żeby nie świeciły głośniki, monitor i żeby cichutko nie bzyczał jakieś element elektryczny w zasilaczu? no najważniejsze - żeby nie świecił sam modem. nie kręci mnie zaklejanie taśmą izolacyjną lampek...
serio dziwi cię, że ktoś np. na noc odłącza całą listwę od prądu? (och, zapomniałem, ona też ma światełko, nawet dwa! - drugie od warystora...)

A gdyby ktoś z was znał odpowiedź na moje pytanie o Compala, to chętnie posłucham :)
_________________
 
 
zico268 
Klikacz

Dołączył: 12 Lut 2017
Posty: 7
Wysłany: 13-02-2017, 00:24   

Cześć, już głupieję, a więc muszę zapytać.

1. Jak na Compalu jest z przekierowaniem portów? Bo na necie znalazłem, że normalnie jest to możliwe w zakładce "Bezpieczeństwo", ale oczywiście UPC ukrywa niektóre opcje. Poprzednio na Ubee mogłem przez adres : 192.168.0.1/ cgi-bin/setup.cgi?gonext=RgAdvancedForwarding dostać się do ukrytych opcji. Czy na Compalu też się tak da?

2. Jak to jest z tą prędkością na Wi-Fi? Po kablu idzie mi w granicach 240Mbsp bez problemu.
Bezprzewodowo sam nie wiem jaka prędkość powinna być? Na iPhone 5 i na laptopie (Ralink RT5390R 802.11bgn Wi-Fi Adapter) jest max 65Mbps. Czy to jest max dla tych urządzeń czy prędkość wifi jest tylko do tylu?

w załączniku screen z ustawieniami wifi na Compalu:

Z góry dzięki za odp

wifi config.JPG
Plik ściągnięto 52 raz(y) 43,32 KB

 
 
beep 
Klikacz

Dołączył: 13 Lut 2017
Posty: 3
Wysłany: 13-02-2017, 14:00   

zico268 napisał/a:
2. Jak to jest z tą prędkością na Wi-Fi? Po kablu idzie mi w granicach 240Mbsp bez problemu.
Bezprzewodowo sam nie wiem jaka prędkość powinna być? Na iPhone 5 i na laptopie (Ralink RT5390R 802.11bgn Wi-Fi Adapter) jest max 65Mbps. Czy to jest max dla tych urządzeń czy prędkość wifi jest tylko do tylu?


Na Wi-Fi bez problemu wyciągniesz max 250Mbps ale tylko na karcie z obsługą standardu 802.11AC lub 802.11N + połączenie w trybie 5Ghz.
 
 
zico268 
Klikacz

Dołączył: 12 Lut 2017
Posty: 7
Wysłany: 13-02-2017, 14:48   

beep napisał/a:
zico268 napisał/a:
2. Jak to jest z tą prędkością na Wi-Fi? Po kablu idzie mi w granicach 240Mbsp bez problemu.
Bezprzewodowo sam nie wiem jaka prędkość powinna być? Na iPhone 5 i na laptopie (Ralink RT5390R 802.11bgn Wi-Fi Adapter) jest max 65Mbps. Czy to jest max dla tych urządzeń czy prędkość wifi jest tylko do tylu?


Na Wi-Fi bez problemu wyciągniesz max 250Mbps ale tylko na karcie z obsługą standardu 802.11AC lub 802.11N + połączenie w trybie 5Ghz.

Dobra, włączyłem tylko 5Ghz i nadal prędękość nie przekracza 65Mbps na iPhone 5 który ma a/b/g/n. Za to na laptopie który widzi tylko 2,4Ghz prędkość jest taka sama. A więc mam rozumieć, że to jest wina UPC? Czy ktoś też ma taki problem?

(Proszę nadal o info z przekierowaniem portów na Compalu, czy to jest możliwe?)
 
 
beep 
Klikacz

Dołączył: 13 Lut 2017
Posty: 3
Wysłany: 13-02-2017, 15:48   

Wyłącz 2,4Ghz na modemie i wtedy przetestuj. Być może, że telefon automatycznie wybiera niższą częstotliwość. U mnie w komputerze karta WiFi w trybie AC osiąga prędkość 240Mbps.
iPhone 5 wg zapewnień Apple wyciąga max 150Mbps.
 
 
zico268 
Klikacz

Dołączył: 12 Lut 2017
Posty: 7
Wysłany: 13-02-2017, 15:55   

beep napisał/a:
Wyłącz 2,4Ghz na modemie i wtedy przetestuj. Być może, że telefon automatycznie wybiera niższą częstotliwość. U mnie w komputerze karta WiFi w trybie AC osiąga prędkość 240Mbps.

Sorry bo edytowałem post i może nie zauważyłeś. Zrobiłem już to. Włączyłem tylko 5Ghz i nadal jest tak samo.
 
 
beep 
Klikacz

Dołączył: 13 Lut 2017
Posty: 3
Wysłany: 13-02-2017, 16:37   

Na moim iPadzie mini 2 jest max 100Mbps.
Sprawdź po kablu ile max wyciąga jeśli masz taką możliwość.
 
 
piotreek88 
easy master

Dołączył: 30 Lis 2016
Posty: 46
Wysłany: 13-02-2017, 17:34   

trew napisał/a:
piotreek88
Nie wiem czy nie mylisz czasami jednostek.
30MB/s=240 Mbit
Jeśli przeglądarka pobiera 30MB/s to jest to blisko maksymalnych możliwości twojego łącza. Poza tym zależy jaka przeglądarka. Próbuj na kilku. U mnie firefox 50.0 pobiera z ftp.atman.pl jeden plik z prędkością ok 180 Mbit/s.
Mam łącze upc 250 Mbit z tą różnicą że mam modem cisco.


Nie mylę jednostek 30 megabitów/s a nie magabajtów



KOCUREK1970 napisał/a:
piotreek88,
Taa - i taki Atman każdemu na jedną sesję da pierdyliard Mb bo jaśnie pan ma necik 250 Mb - no pomyśl chłopie, jaką rurę z netem by musieli mieć z tamtej strony!
Ty POBIERASZ, ale oni WYSYŁAJĄ.
Ty na UPLOADZIE wysyłając jakiś plik jesteś sam, a oni mają tysiące osób w każdej chwili na pobieraniu (czyli na ICH uploadzie).
Pobierając jedną sesję, bierzesz dane z konkretnego serwera, ale wspomagacz pobierania działa tak, że szuka też tego pliku gdzie indziej (nie tylko u nich!).
Poza tym, wspomagacz jeden plik ściąga przez Frankfurt, a drugi przez Wiedeń (gdy podzielisz plik na kilka sesji) i szuka mniej obciążonych tras.

Wszystko jest ok.


Rozumiem, ale mylisz się. Jak miałem 120 mgabitów/s od upc, to z tych serwerów przez przeglądarkę z jednego łącza tyle leciało zazwyczaj.

Menadżer pobierania pliku nie szuka na innych serwerach, tylko z tego samego serwera pobiera w kilku sesjach, a poza tym nie sądzę, żeby ktoś plik testowy z atmana o wadze 5 gb hostował u siebie jako mirror.

A tak poza tym problem rozwiązany, musiałem przyciskiem zresetować modem do fabrycznych. Po tym zabiegu z atmana wyciąga mi po kablu okolice 220 megabitów/s, gdzie przed resetem było to 30 -50 megabitów/s (ten sam laptop, ten sam kabel, różnica w czasie kilka minut na ponowną konfigurację compala). WIęc szanowny kolego wychodzi na to, że atman ma jednak taką rurę z internetem, która daje radę nawet w jednej sesji przepchnąć okolice 250 megabitów/s.
 
 
zico268 
Klikacz

Dołączył: 12 Lut 2017
Posty: 7
Wysłany: 13-02-2017, 18:27   

beep napisał/a:

Na moim iPadzie mini 2 jest max 100Mbps.
Sprawdź po kablu ile max wyciąga jeśli masz taką możliwość.

zico268 napisał/a:
Po kablu idzie mi w granicach 240Mbsp bez problemu.
 
 
Tygrysek 
plus master

Dołączył: 22 Sie 2016
Posty: 367
Skąd: Chorzów ,Gdańsk
Wysłany: 13-02-2017, 20:13   

Po kablu leci 246,
iPhone 5 max wyciąga 65,
xiaomi mi mix leci prawie 200
samsungi s6-s7 ok 150
_________________
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 13-02-2017, 20:56   

iPhone 5 nie wynegocjuje większych prędkości w 802.11n (ani w 2,4 ghz ani w 5 ghz). Chip mu nie pozwala na to.
 
 
zico268 
Klikacz

Dołączył: 12 Lut 2017
Posty: 7
Wysłany: 13-02-2017, 21:49   

ok, o to mi chodziło, żeby mieć pewność że to tylko nie u mnie. dzięki!

Jeśli nadal będzie ktoś miał info o przekierowaniu portów na Compalu to proszę o odpowiedź
 
 
biorek 
light master

Dołączył: 08 Wrz 2014
Posty: 139
Wysłany: 14-02-2017, 13:33   

MrPepka napisał/a:
biorek napisał/a:
Na razie mam FP60 ale przyszłościowo chciałbym, żeby można było z routera po Wifi wycisnąć jak najwięcej czyli na ten moment FP250 (wiadomo wifi ac)

A masz karty wifi z wifi ac w komputerach? Inne urządzenia (jeśli jakieś będą się łączyły z routerem) mają wifi ac? Bo sam router nic ci nie da. A co do budżetu dołóż stówkę i kup to:
https://www.asus.com/pl/Networking/RT-AC58U/
Chętnie bym nawet kupił taki router tylko u mnie go nie ma :?


Pozwole sobie wrócić do tematu.
Na ten moment żaden z moich sprzętów nie obsługuje 5GHz (zakupów w tym temacie nie planuję). Dlatego pisałem o routerze przyszłościowo na kilka lat.
Nie mniej po namyśle uznałem, że w obecnej dobie nie ma chyba sensu kupować sprzętu "na zapas" i płacić za coś czego na ten moment nie wykorzystam. Dlatego zastanawiam się czy nie kupić czegoś tańszego np.: TP-Link 1043nd v. 4? Czy ktoś wie czy posiada on sieć gościnną na domyślnym sofcie? Czy posiada hardware NAT bo nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi.
Jeśli macie jakieś inne propozycje routera chętnie się zapoznam :)

Z góry dzięki za pomoc.
 
 
Yapio 
light master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Paź 2016
Posty: 128
Skąd: PL
Wysłany: 14-02-2017, 16:56   

@zico268
zico268 napisał/a:
Jeśli nadal będzie ktoś miał info o przekierowaniu portów na Compalu to proszę o odpowiedź
A o co dokładnie Ci chodzi? Doprecyzuj swoje zapytanie. Jeśli chodzi o zaawansowane ustawienia to napisz co chciałbyś osiągnąć, a może ktoś z zaawansowanych forumowiczów udzieli Ci pomocy. Jeśli o podstawowe ustawienia, to sprawdzałeś w instrukcji obsługi COMPAL'a dostępnej na stronach UPC? Przeglądałeś ustawienia zaawansowane w panelu administratora COMPAL'a?
 
 
piotreek88 
easy master

Dołączył: 30 Lis 2016
Posty: 46
Wysłany: 14-02-2017, 18:38   

z ciekawości wchodzę na router, a tam wersja softu: CH7465LG-NCIP-4.50.18.22-1-NOSH
wcześniej było coś z końcówką mówiącą o braku wifi dla wszystkich, czy to jakaś nowa wersja softu, czy jak?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,24 sekundy. Zapytań do SQL: 15
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: