Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Compal CH7465LG
Autor Wiadomość
markx 
easy master

Dołączył: 18 Cze 2012
Posty: 32
Wysłany: 17-12-2017, 15:36   

MrPepka napisał/a:
A jaką prędkość osiągasz na tym 5ghz?


Tak samo bez zmia. Górny licznik na telefonie Redmi note 3 skacze od Mbit, potem zawis, spadek do kB, kręcenie, doczytanie i leci. Czasami doczyta całość, czasami znowu złapie zadyszkę. Obojętnie czy Youtube, czy WWW (biała kartka, wskaźnik ładowania stoi w miejscu przez np. 20 sekund, po czym następuje doładowanie strony w całości) . Wszystkie urządzenia zachowują się podobnie.

Redmi 4A faktycznie nie obsługuje 5 Ghz, bo nawet nie znajduje sieci w telefonie.

Prędkość.pl pokazuje ogólną przepustowość łącza na poziomie o dziwo 40 Mbit/s. Też oczywiście najpierw biała kartka, a po 15-20 sekundach załadowanie w 100% strony, kliknięcie w test kolejne 15 sekund do załadowania i następuje test. Wyniki:

ping 56
downolad 42 Mbit
upload 4 Mbit
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 17-12-2017, 15:40   

markx napisał/a:
Prędkość.pl pokazuje ogólną przepustowość łącza na poziomie o dziwo 40 Mbit/s.

Skorzystaj ze speedtest.net. Tak patrzę na te objawy, a zwłaszcza na to:
markx napisał/a:
biała kartka, wskaźnik ładowania stoi w miejscu przez np. 20 sekund, po czym następuje doładowanie strony w całości

markx napisał/a:
Też oczywiście najpierw biała kartka, a po 15-20 sekundach załadowanie w 100% strony

I u mnie coś podobnego jest z takimi stronami:
forum.przygodomania.pl
tekstowo.pl
Strony w ogóle się nie ładują (jest biały ekran tylko, czasem odświeżenie pomaga). Jak odświeżenie nie pomoże to trzeba zrestartować przeglądarkę. Dzieje się tak od zmiany modemu (wcześniej było cisco teraz compal). W telefonach też korzystasz z Chrome?
 
 
markx 
easy master

Dołączył: 18 Cze 2012
Posty: 32
Wysłany: 17-12-2017, 15:54   

Wklepuje speedtest.net.
Biała kartka przez 20-30 sekund.
Załadowanie. W poziomu przeglądarki nie da sie zrobic testu, przenosi do aplikacji.
Klikam w zainstaluj. Pisze "pobieram" i czeka prawie minute, po czym nastepuje momentalne zassanie aplikacji, instalacja.
Klikam test, wyskakuje "szukam najlepszego serwera", czekam z 40 sekund, klikam w rozpocznij test i wyniki:

Ping 10ms
Pobieranie 45 Mbps
Wysyłanie 7 Mbps


Operacje przeprowadziłem na Samsung Note 3 Neo (5Ghz) i Redmi 4A (2,4 Ghz). Te dwa urządzenia mam teraz pod ręką. Zachowują sie niemal identycznie i dają identyczne wyniki w speedtest.net.

Przeglądarka chrome, ale jak widać w aplikacjach youtube, sklep play, zewnętrzne aplikacje dzieje się dokładnie tak samo. Idzie się pochlastać.
 
 
FocusTM 
Klikacz

Dołączył: 18 Gru 2017
Posty: 3
Wysłany: 18-12-2017, 21:27   

Hejka,

jestem od dziś posiadaczem wyżej wymienionego modemu i niestety mam pewien problem. Mianowicie gdy ustawiam sobie pasmo 2.4 ghz po wifi na speedteście wychodzi mi w granicach 70 mb/s (wynik jest dobry gdyż mam ofertę do 120 mb). Problem zaczyna się jednak na 5 Ghz. Niezależnie jaki kanał ustawię, na speedteście pokazuję mi max 2 mb/s ... Nie wiem już co robić, mam adapter TP-Link podłączony do lapka, który na necie z Orange 5 ghz śmigał mi max prędkością na trybie AC z modemem umieszczonym 2 pokoje dalej. Obecny modem mam do dyspozycji w tym samym pokoju.

Dodam jedynie, że monter zamontował mi ogranicznik do kabla koncentrycznego, gdyż sygnał był ponoć "zbyt duży".

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 18-12-2017, 21:45   

W innych urządzeniach z 5 GHz też występuje ten problem?
 
 
FocusTM 
Klikacz

Dołączył: 18 Gru 2017
Posty: 3
Wysłany: 18-12-2017, 21:49   

Właśnie teraz sprawdziłem na telefonie i nie... jeszcze dziś przed instalacją chodziło mi wszystko ok na tym adapterze. Na telefonie mam prędkość rzędu 60 mb/s
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 18-12-2017, 22:04   

A co to za adapter TP-Linka (jaki model)? Sprawdzałeś najnowsze sterowniki?
 
 
FocusTM 
Klikacz

Dołączył: 18 Gru 2017
Posty: 3
Wysłany: 18-12-2017, 22:21   

Pomogło :) Super, dzięki wielkie :) )
 
 
kelt 
classic master

Dołączył: 04 Cze 2006
Posty: 293
Skąd: Kraków
Wysłany: 21-12-2017, 13:08   

Dla testujacych predkosc internetu na telefonie, nie wiem czy wy sobie zdajecie sprawe ale jestescie przedewszystkim ograniczeni predkoscia zapisu na karcie SD / pamieci wewnetrznej. Przeciez te speedtesty dzialaja na zasadzie sciagania pliku testowego, przynajmniej tak mi sie wydaje.. Wam sie wydaje ze telefon moze osiagnac zapis na poziomie 200mb/s? :mrgreen:
_________________
  kelt
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 21-12-2017, 13:45   

kelt napisał/a:
Dla testujacych predkosc internetu na telefonie, nie wiem czy wy sobie zdajecie sprawe ale jestescie przedewszystkim ograniczeni predkoscia zapisu na karcie SD / pamieci wewnetrznej.

A jaki to problem kupić lepszą kartę SD o szybszej prędkości zapisu do telefonu?
 
 
januszmk 
plus master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 18 Cze 2016
Posty: 537
Wysłany: 21-12-2017, 14:14   

kelt napisał/a:
Dla testujacych predkosc internetu na telefonie, nie wiem czy wy sobie zdajecie sprawe ale jestescie przedewszystkim ograniczeni predkoscia zapisu na karcie SD / pamieci wewnetrznej. Przeciez te speedtesty dzialaja na zasadzie sciagania pliku testowego, przynajmniej tak mi sie wydaje.. Wam sie wydaje ze telefon moze osiagnac zapis na poziomie 200mb/s? :mrgreen:



co za problem zaladowac do ramu? przy tym tescie speedtest sciagnal 64MB
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 21-12-2017, 14:25   

Cytat:
co za problem zaladowac do ramu?

Prędkość działania ramu :twisted:
 
 
Skreedi 
light master

Dołączył: 09 Mar 2013
Posty: 59
Wysłany: 21-12-2017, 17:01   

Zaspamowałem już forum UPC ale i tu zapytam - gdzie i jak dokładnie można zbadać tę usterkę z pingiem? Korzystam z internetu tak jak to robiłem na EPC3925 - gram w gry online, non stop streaming muzyki, gdzieś tam Netflix + urządzenia domowników po WiFi i kompletnie nie widzę niczego z pingiem. Gry zachowują się normalnie, żadnych lagów czy skoków pingu. Jedynie gdzie to widzę to na tym teście, tam rzeczywiście jest czerwono ale w normalnych warunkach nie mogę tego zauważyć...

Czy wersja sprzętu ma znaczenie? Aktualnie posiadam 4.01
_________________
  Skreedi
 
ogromny 
chello master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Wrz 2016
Posty: 1654
Wysłany: 21-12-2017, 21:31   

Skreedi u mnie różnica , ktora mnie wkurza po wymianie cisco na compala to głównie wolniejsze wczytywanie stron. Na tym samym sprzecie i tych samych kablach po za modemem wyraźnie czuć różnice, syn w grach tez mówi, ze są skoki pingu. Może to przypadek , nie wiem? Test ostatnio u mnie był mniej czerwony niż zawsze pewnie bardziej jest to spowodowane tym ze cos na sieci poprawiali niż wina compala. Cisco ping na speedtestach 8-9 ms a na tym najlepszym modemo routerze ostatnio wyciskam 17ms
_________________
  ogromny
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 22-12-2017, 00:18   

A masz ipv6 na compalu? Może stad ten ping? Ja mam 7ms na speedtescie (ipv4 config), ale skoki są w grach, większy jitter, jest np. 20ms w grze a nagle po 50-60 i spada znowu do 20ms.

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,34 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: