Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Compal CH7465LG
Autor Wiadomość
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 03-10-2018, 18:02   

Co znaczy że sieć dominuje? Na innym routerze w tej samej lokalizacji masz lepsze prędkości niż na CB? Mi to wygląda po prostu na fatalne warunki w eterze. 5ghz daje radę, ale jak to 5ghz prędkości mocno spadają wraz z wzrostem odległości i kolejnymi przeszkodami.
_________________
 
 
Mr.Panda 
Klikacz

Dołączył: 03 Paź 2018
Posty: 7
Wysłany: 03-10-2018, 18:15   

Dominuje ponieważ jest mało sieci na 1 kanale, a jak są to o słabym zasięgu. Jeżeli uważasz, że 2mb/s na 2.4ghz a 20 na 5ghz gdzie jest 0 tłum to chyba jednak coś jest nie tak. Przez tyle lat kożystałem z innych operatorów i również miałem burdel w eterze a jakoś z gwarantowanych 80mb/s potrafiłem uzyskać 80 bądź zbliżone do tego. Eter nie powinien tak wpływać na jakość połączenia które jest w odległości metr od routera. W tym momencie sieci LTE działają lepiej przy godzinach szczytu na nadajnikach. Nawet jeżeli przyjąć, że 2.4 jest zaśmiecone to nie tłumaczy to czemu 5ghz posiada też skoki jakości równorzędnie z 2.4ghz będąc w trybie AC.
Funkcja repeater jako przedłużenie sygnału także powinno zwalczać zakłócenia z eteru i w sumie zwalczyło bo z 2 zrobiło się 10 ale to nie jest normale zachowanie, do tej pory nie spotkałem się nigdy z takim problemem z innymi sieciami czy też routerami, zarówno budżetowymi jak i lepszej jakości, a jak na razie to tylko widzę, że najwięcej osób ma taki problem z UPC.

W zeszłym roku blok obok, w którym praktycznie jest tylko UPC, kolega posiadał tak samo posiadał umowę na 300mb/s i nie miał takich problemów, a laptop potrafił na wifi osiągnąć normalną prędkość 60 bądź też więcej mb/s przy tak samo zaśmieconym eterze.
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 03-10-2018, 18:20   

Pamiętaj, że w Compalu nie ma opcji tylko 40 MHz więc może Compal przeskakuje Ci na 20 MHz?
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 03-10-2018, 18:25   

Nie da się zwalczać zakłóceń. Jak jest źle to może być tylko gorzej. No nic. Podepnij jakikolwiek inny router i będziesz miał pewność czy to compal czy coś innego. Problemem może być też reapeter jeśli nadaje na tym samym kanal.

Mr.Pepka, mi Compal na 20mhz pozwala.osiagnac blisko 100mbs.
Ostatnio zmieniony przez zylx 03-10-2018, 18:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Mr.Panda 
Klikacz

Dołączył: 03 Paź 2018
Posty: 7
Wysłany: 03-10-2018, 18:26   

Tyle, że wtedy osiągi nie były by tak małe jak 2 megabity a prędzej już 20. Nawet jeżeli przeskakuje, to nie tłumaczy to czemu na 5ghz jakoś też się pogorszyła w tym samym czasie spadając ze stabilnych 120 na niestabilne, skaczące połączenie które raz ma 10 a za sekundę skacze na 30, będąc nawet na maksymalnym zasięgu. Na screenach to widać, jednak nie mogę wstawić linków.
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 03-10-2018, 18:33   

Zasięg sprawdza się programem typu wifi analyzer (polecam ten od Zoltana)
 
 
Mr.Panda 
Klikacz

Dołączył: 03 Paź 2018
Posty: 7
Wysłany: 03-10-2018, 18:37   

Co do routera to nie mam innego który podepnę pod rj, a budżet studencki nie za bardzo pozwala na wydatki.

Z wifi analyzera cały czas korzystam na mobilnych, na stacjonarce jest inSSIDer. Jak już pisałem zasięg jest rzędu -55db, z drugim routerem w funkcji repeater było to koło -30db.

Edit: Na ostatnim obrazie można zobaczyć, że do czasu gdzie linia jest w miarę prosta wifi działało dobrze na dużej prędkości i nagle zaczynają się skoki w których momencie internet zwalnia do 1mb albo mniej bądź też nie działą, traci pakiety w 100%

Edit2: Jeżeli chodzi o repeater to działał na tym samym kanale pod tą samą nazwą

Przechwytywanie.PNG
Plik ściągnięto 24 raz(y) 69,34 KB

internet_wykres.PNG
Plik ściągnięto 4 raz(y) 31,63 KB

internet_1.PNG
Plik ściągnięto 22 raz(y) 225,59 KB

adapter_5ghz_2.PNG
Plik ściągnięto 12 raz(y) 75,65 KB

adapter_5ghz.PNG
Plik ściągnięto 14 raz(y) 46,69 KB

 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 03-10-2018, 19:12   

Mr Panda, a mierzyłeś czymś innym niż USb wirleless adapter, bo z tego co widać to on nawet AC nie ma.
_________________
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 03-10-2018, 19:14   

Mr.Panda, A brałeś pod uwagę, że po prostu jakieś urządzenie sieje Ci zakłócenia na 2,4 GHz (i być może na 5 GHz)? Pasowałyby mi tu telefony bezprzewodowe (analogowe i cyfrowe)
 
 
Mr.Panda 
Klikacz

Dołączył: 03 Paź 2018
Posty: 7
Wysłany: 03-10-2018, 19:24   

Testowałem też telefonem, tabletem i 2 innymi laptopami. Obecnie na 5ghz jak ponownie sprawdziłem tabletem to wróciło ładnie 120 ale 2.4 nadal ma problemy.
Będę jeszcze obserwował co się dzieję i zrobię zgłoszenie, może technik coś podziała.
Archer T1U teoretycznie powinien mieć ac ale ma chyba tylko n, tablet działa na 100% w AC.

No właśnie nie wiem co mogło by zakłócać 5ghz, ale jak zaczyna padać 5ghz to tak samo 2.4 się ogranicza, więc cały czas stawiam na jakąś wadę w sygnale wifi, bo w ciągu kilkunastu minut ze stabilnego 5ghz i prędkości 60-120 robi się skokowy sygnał, który praktycznie nie daje transferu.

Jeszcze pytanko odnośnie samego comapala, na jakiej zasadzie konfiguruje prędkość dla danego urządzenia?
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 03-10-2018, 20:10   

Mr.Panda napisał/a:
Archer T1U teoretycznie powinien mieć ac

I ma ac, ale to jest nanokarta to nie oczekuj od niej jakiś superosiągów z uwagi na słabą czułość tej karty
Mr.Panda napisał/a:
No właśnie nie wiem co mogło by zakłócać 5ghz, ale jak zaczyna padać 5ghz to tak samo 2.4 się ogranicza, więc cały czas stawiam na jakąś wadę w sygnale wifi, bo w ciągu kilkunastu minut ze stabilnego 5ghz i prędkości 60-120 robi się skokowy sygnał, który praktycznie nie daje transferu.

Mieszkasz w bloku? Sprawdzałeś tą ewentualność z telefonami bezprzewodowymi?
 
 
Mr.Panda 
Klikacz

Dołączył: 03 Paź 2018
Posty: 7
Wysłany: 03-10-2018, 20:57   

W sumie nie za bardzo mam sprawdzić to z telefonami, ale to by raczej zakłócało cały czas, a tutaj problem występuje okresowo. Najbardziej dziwi zarówno na 2.4 jak i na 5ghz sposób działania, ponieważ można zauważyć że jest to uporządkowane i schematyczne jak widać poniżej. Internet potrafi działać chwilę stabilnie nawet na niskiej prędkości a za chwilę zaczynają się skoki gdzie w równych odstępach czasu co sekundę zaczynają się skoki a w tych skokach traci połączenie. Takie same skoki są na 2.4ghz jak i na 5ghz co widać na wcześniej załączonych obrazkach.
Przy 5g poniżej po kresce zaczynają się skoki i mniej więcej w tym czasie czy też chwilę przed zerwało mi połączenie (chociaż dalej byłem połączony z siecią), net zwalnia i na skokach traci połączenie. Najbardziej to widać było podczas gry, gdzie po jakoś 5 minutach stabilnego połączenia zaczęły się skoki na 2.4g i widać było idealne utraty co 1 sekundę, po komunikatach z gry o połączeniu i utracie pakietów. Przy 5g po prostu wywaliło mnie.

Od archera raczej nie oczekuję pełnej prędkości ale stabilności i w miarę szybkiego łącze, bo wiem, że 80mb/s spokojnie ciągnęło stabilnie w domu z orange.

stabilność.PNG
Plik ściągnięto 7 raz(y) 69 KB

skoki.PNG
Plik ściągnięto 6 raz(y) 59,63 KB

 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 03-10-2018, 21:14   

A podpinasz pod USB 2.0 czy 3.0? Jaki prąd w gnieździe?
_________________
 
 
Mr.Panda 
Klikacz

Dołączył: 03 Paź 2018
Posty: 7
Wysłany: 03-10-2018, 22:02   

Podpięte pod 3.0. Jeżeli chodzi o gniazdo USB to w zasadzie nie wiem jak to sprawdzić.
Compal też zauważyłem teraz mi konfiguruje połączenie na 40mb/s, karta na kompie konfiguruje się do 120, a pobieranie w tym momencie wynosi 0.53mb/s, tylko znowu zrobiłem test na telefonie i w lokalizacji gdzie stoi komputer lata od 5 do 10 skokami a 2-3 metry dalej, poza pokojem pokazuje już w miarę normalne prędkości 20-30mb/s
 
 
Tygrysek 
plus master

Dołączył: 22 Sie 2016
Posty: 367
Skąd: Chorzów ,Gdańsk
Wysłany: 09-10-2018, 17:30   

Ktoś mi może wytłumaczyć o co chodzi w tym routerze?Przełączam go w trym modemu i podłączam własny router asus bo ostatnio strasznie zaniżony jest internet.Na Asusie osiągam pełne 250 ,na Compalu mam max 160.Po przełączeniu router się loguje i tyle , wifi się wyłączyło to wiadomome,lecz kontrolki lan się świecą ale nie ma internetu , urządzenie nie daje ip, nie można także wejść w ustawienia.Jakieś rady ?
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,32 sekundy. Zapytań do SQL: 15
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: