Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Compal CH7465LG
Autor Wiadomość
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 03-03-2018, 11:40   

czarek77 napisał/a:
Wiec na tą chwile jaki jest najlepszy sprzęt w UPC ???

Teraz to już żaden.
 
 
swat997 
plus master

Dołączył: 22 Lis 2014
Posty: 629
Skąd: 3City
Wysłany: 03-03-2018, 12:31   

czarek77 napisał/a:
A gówno prawda , ma chłopak racje że Compal nawala ,,,,, u mnie np. od rana po wifi 5ghz prawie na full było 220-230 Mbps a teraz ledwo 56 ..... i to też wina mojego okablowania i złącz ??? Cała ta siec to szrot i tyle w temacie .... no ale jak jednemu działa dobrze cały czas to całej Polsce też musi ????? UPC jak to mówi ? u nas wszystko w porządku.... ha ha ha ha ha a to że COMPAL nie pracuje na 40mhz tylko na 20mhz to też wina kientów i ich kabli ????? :mrgreen:
Nie ma powodu aby przeklinać.

Uważasz, że pingi i prędkosci zalezą tylko od modemu? No to trochę zbyt ubogie masz na ten temat pojęcie. Swego czasu dużo ludzi narzekało, że przy necie 120Mbps czy 250 Mbps mają transfery na poziomie 35-40Mbps. I że cały ten sprzęt jest do kitu. A potem okazywało się, że powodem tego była stara karta sieciowa typu n.

Dlatego sprawdź inSSIder'em co masz w okolicy, sprawdź kanały, może masz bajzel na swoim kanale, może ktoś sieje włączając jakieś urządzenie? Sprawdź okablowanie, szczególnie zewnętrzne, złączki, bo często jest to powód wadliwego sygnału. Częstotliwości pracy też można sobie samemu ustawić, więc to nie jest problem, tylko trzeba pokombinować.


Sprzęty na których odbieramy sygnał też moga być wadliwe, szczególnie słabej jakości sieciówki. W iPhonie 6s siedzi genialna karta, w noteboku Dell XPS 13 zamontowali chyba najlepszego w galaktyce Killera, z tym sprzętem nigdy nie miałem problemu ze stabilnością sygnału.

Inne urządzenia w sieci domowej też mają duży wpływ na nasze transfery.
Sam to ćwiczyłem, narzekałem na modemorutery, i dlatego jestem teraz taki "mądry".

Sam Compal też może się zepsuć, w ciągu roku wymieniałem już dwa razy, więc nie są najlepsze. Jednakże w porównaniu do poprzednich, no moe poza Cisco, są o niebo lepsze.

I wcale nie bronię UPC, bo tyle ile ja do nich pism z reklamacjami napisałem, ile walczyłem, ile bojów utoczyłem, czy to z Internetem, czy z TV, to głowa mała.
_________________
 
 
kranu 
light master

Dołączył: 16 Mar 2016
Posty: 62
Wysłany: 03-03-2018, 17:12   

Jako, że w bloku wiele osób ma UPC na 5Ghz, a dozwolone w Polsce są tylko pasma 36, 40, 44, 48 to jest w nich ciasno. Chętnie bym użył wyższych kanałów ale Compal grozi mechanizmem DFS.
Czy faktycznie jest on stosowany? Znajdę gdzieś w logach informację, że zostałem ograniczony?
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 03-03-2018, 19:11   

czarek77 napisał/a:
Wiec na tą chwile jaki jest najlepszy sprzęt w UPC ??? bo też mam Compala i chce go wymienić ...... ale na jaki ?????

Coś tu może zmienić Technikolor - ale to już stary sprzęt, działa tylko z netem DO 250 Mb, ma radio ALBO 2,4 GHz, ALBO 5 GHz (nie ma dual bandu).
_________________
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 03-03-2018, 19:12   

Przede wszystkim technicolor nie ma trybu bridge. Poza tym ma słabe dość wifi.
 
 
mat89 
light master

Dołączył: 13 Lut 2014
Posty: 59
Skąd: Szczecin
Wysłany: 03-03-2018, 20:40   

MrPepka napisał/a:
Przede wszystkim technicolor nie ma trybu bridge. Poza tym ma słabe dość wifi.
Wyłączyli ł bridge? Wydaje mi się że kiedyś miał taką opcję. Mogę się mylić bo miałem go parę lat temu przed Cisco.
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 03-03-2018, 20:44   

Technicolor? Nie miał.
 
 
ddos 
Klikacz

Dołączył: 03 Mar 2018
Posty: 7
Wysłany: 03-03-2018, 20:46   

Mój pierwszy post, więc witam wszystkich serdecznie. Dziś wymieniono mi Thompsona na Compala, konsulant twierdził, ze Bridge to "na pewno" się da, a jak wszedlem w konfig to taka sytuacja... Nie dość, że opcji zmiany trybu brak, to opcje sieciowe wykastrowane tak, że nie da sie zmienić nawet adresu sieci, o DMZ-ach i przekierowaniach portów(tak do czasu radziłem sobie na Thompsonie) też nie ma co mówić. Taka kastracja to standard i czy da się coś z tym zrobić?
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 03-03-2018, 20:52   

Poproś ich o wyłączenie IPv6 i włączenie IPv4.
 
 
ddos 
Klikacz

Dołączył: 03 Mar 2018
Posty: 7
Wysłany: 03-03-2018, 21:13   

Odblokuje to tylko możliwość zmiany trybu, czy inne bajery(DMZ, przekierowania portów) też?
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 03-03-2018, 21:14   

Jak :arrow: najbardziej.
_________________
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 03-03-2018, 23:44   

MrPepka napisał/a:
Poproś ich o wyłączenie IPv6 i włączenie IPv4.

Sam sobie to może zrobić:
https://forum.upc.eu/t5/lacznosc-i-konfiguracja/czy-da-sie-wylaczyc-ipv6-przez-asystenta-pomocy/m-p/6368#M240
_________________
 
 
czarek77 
classic master

Dołączył: 18 Lip 2017
Posty: 199
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: 05-03-2018, 14:36   

No i gdzie ten nowy soft do Compala mojego :mrgreen: bo jakoś leci przez łacze galaktyczne chyba - ziemia- mars-saturn-ziemia .....
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 05-03-2018, 15:37   

KOCUREK1970 napisał/a:
Sam sobie to może zrobić:
Aha, dobry pomysł, czyli to jest to samo co :arrow: tutaj.
(Asystent Pomocy
Pomoc uzyskasz w 3 minuty, bez kolejek, bez czekania.
Wsparcie także dla konfiguracji usług takich jak: VPN, Gry sieciowe)
_________________
 
 
zaq13 
light master

Dołączył: 17 Sty 2016
Posty: 103
Skąd: Wrocław/Gaj
Wysłany: 05-03-2018, 22:24   

czarek77 napisał/a:
No i gdzie ten nowy soft do Compala mojego :mrgreen: bo jakoś leci przez łacze galaktyczne chyba - ziemia- mars-saturn-ziemia .....


To samo pytanie zadałem panu z pomocy technicznej na upc.

powiedział, że nie będzie miał aktualizacji i bez problemu zaproponował nowy/stary wiec wybrałem ubee.

powiedział, że za 0pln
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,25 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: