Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Compal CH7465LG
Autor Wiadomość
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 16-02-2018, 05:09   

Pytanie za 100pkt, po co ci na telefonie antywirus? A w szczególności taki, którego nie potrafisz skonfigurować do działania? Pewnie nawet w jego opcjach nie grzebales.
 
 
gofer102 
Klikacz

Dołączył: 15 Lut 2018
Posty: 11
Wysłany: 16-02-2018, 08:13   

Internet mam w pakiecie na 3 urządzenia. Wcześniej wszystko działało ok, ale od dwóch tygodni jest masakra. Gdy przełączam na internet komórkowy (play) wszystko działa ok. Może wina ipv6? Wczoraj resetowałem compala oraz wyczyszczony telefon i bez zmian.

[ Dodano: 16-02-2018, 08:23 ]
po rozmowie z DT z UPC przywrócą ipv4, wieczorem sprawdzę czy się coś zmieni...
_________________
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 16-02-2018, 08:29   

gofer102 napisał/a:
Może wina ipv6?
Najprawdopodobniej.
_________________
 
 
gofer102 
Klikacz

Dołączył: 15 Lut 2018
Posty: 11
Wysłany: 16-02-2018, 08:29   

co do modelu to compal CH7465CE
_________________
 
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 16-02-2018, 17:08   

Oni sobie jaja robią z tym ipv6, powinni włączać IPv4 i dopiero po rozmowie jakiejś przełączać na testy ipv6 jak ktoś się zgodzi, powinni opisać jakie niedogodności z tym są z tym związane, a nie testują bez wiedzy użytkowników, internet komuś źle chodzi i potem nie widzą od czego.
 
 
aster 
classic master


Dołączył: 03 Maj 2016
Posty: 226
Wysłany: 17-02-2018, 02:00   

KOCUREK1970 napisał/a:
Po raz enty powtarzam - żaden speedtest nie jest wyznacznikiem niczego.


W różnych krajach używałem speedtesta i doskonale się sprawdza. Oczywiście w celu przetestowania łącza po kątem technicznym powinno się robić ten test z serwerem własnego ISP, wtedy wiadomo że jak prędkość jest według planu to łącze jest 100% sprawne i wszelkie spowolnienia z innymi stronami/serwisami już tylko zależą od drugiej strony (lub wyjścia na świat własnego prowidera).

Z tym Compalem natomiast jest coś dziwnego bo strasznie słabo sobie radzi jeśli chodzi o wifi, przynajmniej z urządzeniami Apple - telefony, tablety, stare, nowe, wszystko daje strasznie dziadowski wynik. Jeszcze kompa muszę przełączyć na Compala bo na razie idzie przez własny router, który jest kablem podpięty pod Compala (i tu prędkości śmigają).

Tak czy owak marny ten sprzęt, co akurat w przypadku UPC nie dziwi.
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 17-02-2018, 19:44   

aster napisał/a:
W różnych krajach używałem speedtesta i doskonale się sprawdza.

Tylko, że w PL droga u tego samego ISP potrafi iść różnymi hopkami w zależności gdzie jest abonent.
Pójdzie przez nieobciążone węzły będzie ok, pójdzie przez kiszkę i będzie kiszka.

Z tym wifi w Compalu - MrPepka zauważył, że w 5 GHz jest MASAKRA.
Jak łączysz w 5 GHz więcej niż 3-4 sprzęty, pobierasz torrenty przez wifi to wifi się zatyka.
_________________
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 17-02-2018, 20:27   

KOCUREK1970 napisał/a:
Z tym wifi w Compalu - MrPepka zauważył, że w 5 GHz jest MASAKRA.
Jak łączysz w 5 GHz więcej niż 3-4 sprzęty, pobierasz torrenty przez wifi to wifi się zatyka.

Zauważył to Kolega biorek, a ja podchwyciłem ten temat. Ale tak, problem jest.
 
 
aster 
classic master


Dołączył: 03 Maj 2016
Posty: 226
Wysłany: 18-02-2018, 21:07   

KOCUREK1970 napisał/a:
Tylko, że w PL droga u tego samego ISP potrafi iść różnymi hopkami w zależności gdzie jest abonent.
Pójdzie przez nieobciążone węzły będzie ok, pójdzie przez kiszkę i będzie kiszka.

Z tym wifi w Compalu - MrPepka zauważył, że w 5 GHz jest MASAKRA.
Jak łączysz w 5 GHz więcej niż 3-4 sprzęty, pobierasz torrenty przez wifi to wifi się zatyka.


Ciekawe, to u nas może wyjść mniej na bezpośredniej linii ISP-klient? W Singapurze kilka lat temu wziąłem światłowód 1gbps i nie było możliwości by speedtest bezpośrednio do ISP nie wykazał za każdym razem maks. prędkość reklamowaną przez ISP. Inaczej nie mogliby sprzedawać usługi pod hasłem 1GB. A z kolei z wyjściem na świat to wiadomo - różnie bywa.

No właśnie nie wiem czy z Compala idzie mi 2.4 czy 5GHz, ale zakładam to drugie po tym co napisałeś o prędkościach przy 5GHz. Mimo iż mam pakiet 250mbps to iPhone - nawet jeśli jest jedynym urządzeniem aktywnym w danej chwili (wszystkie inne urządzenia w stanie spoczynku) - wyciąga zaledwie 26mbps. Dramat. To już komp podłączony do routera Asus daje ponad 2x tyle... na 2.4GHz.

Czy ten problem dotyczy tego modemu na wszystkich rynkach? Aż nie chce się wierzyć by Virgin Media w UK miało ten sam problem bo klienci by ich pogrzebali...
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 18-02-2018, 21:27   

aster napisał/a:
W Singapurze kilka lat temu wziąłem światłowód 1gbps i nie było możliwości by speedtest bezpośrednio do ISP nie wykazał za każdym razem maks. prędkość reklamowaną przez ISP. Inaczej nie mogliby sprzedawać usługi pod hasłem 1GB. A z kolei z wyjściem na świat to wiadomo - różnie bywa.

UPC NIE oferuje internetu 120/250/500 Mb, oferuje internet DO 120/DO 250/DO 500 Mb.
Ma narzut minimalny który musi utrzymać i tylko to jest u nich ważne - minimum 40% łącza musisz mieć non stop.
aster napisał/a:
Czy ten problem dotyczy tego modemu na wszystkich rynkach? Aż nie chce się wierzyć by Virgin Media w UK miało ten sam problem bo klienci by ich pogrzebali...

Na wszystkich runkach gdzie Compal vel ARRIS vel Super HUB 3 był pod daną nazwą oferowany.
_________________
 
 
aster 
classic master


Dołączył: 03 Maj 2016
Posty: 226
Wysłany: 19-02-2018, 00:09   

KOCUREK1970 napisał/a:
UPC NIE oferuje internetu 120/250/500 Mb, oferuje internet DO 120/DO 250/DO 500 Mb.

Jak wszędzie są to limity prędkości, za które się płaci.

Natomiast do własnego ISP przez 24/7/365 powinno być 100%. Oczywiście mówimy o technicznej stronie a nie to czy ISP może według prawa dziadować czy nie...
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 19-02-2018, 05:56   

aster napisał/a:
Natomiast do własnego ISP przez 24/7/365 powinno być 100%. Oczywiście mówimy o technicznej stronie a nie to czy ISP może według prawa dziadować czy nie...

Nie jest to nigdzie prawnie umocowane.
Jedynie masz podaną prędkość minimalną i średnią dobową i nie wiedzę tam wzmianki, jakiej części szkieletu sieci operatora to dotyczy - więc należy rozumieć, że całej:
https://www.upc.pl/pdf/up..._neutrality.pdf
_________________
 
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 19-02-2018, 10:39   

Proponuję zakończyć ten głupi temat, bo w większości przypadków, operator wywiązuje się z deklarowanej prędkości max. Jeżeli takiej prędkości ktoś nie uzyskuje, to coś się dzieje w sieci w okolicy kogoś. Mam od ponad roku UPC i nigdy nie miałem mniej jak w umowie do. Tzn standardowo w UPC, trochę mniej od deklarowanej na speedtestach, czyli 58,5Mb/s na 60Mb/s, ale takie ustawienie dają. Jak załączę pobieranie przez ftp, to idzie te 60Mb/s.
 
 
gofer102 
Klikacz

Dołączył: 15 Lut 2018
Posty: 11
Wysłany: 19-02-2018, 20:59   

Pitrek napisał/a:
gofer102 napisał/a:
Może wina ipv6?
Najprawdopodobniej.



Problem rozwiązany, zmiana na ipv4 i po problemie.
_________________
 
 
mat89 
light master

Dołączył: 13 Lut 2014
Posty: 59
Skąd: Szczecin
Wysłany: 20-02-2018, 06:57   

Pytanie z innej beczki. Czy u was tez tak się wolno buforują filmy na openload ? U mnie tak się często się zawiesza i powoli buforuje a według speedtest prędkość jest ok.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,39 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: