Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Compal CH7465LG
Autor Wiadomość
ogromny 
chello master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Wrz 2016
Posty: 1654
Wysłany: 22-12-2017, 09:11   

Ja mam skoki czasami większe, nigdy nie miałem ip v6.
_________________
  ogromny
 
Skreedi 
light master

Dołączył: 09 Mar 2013
Posty: 59
Wysłany: 22-12-2017, 10:48   

Hm, a można przejść z IPv6 na IPv4? Z tego co widzę w panelu konfiguracyjnym urządzenia mam IPv6 i zastanawiam się czy zrobiłoby mi to jakąś różnicę.

Jeśli chodzi o strony internetowe to faktycznie teraz się przyjrzałem lepiej i jest wolniej, tzn. przez dłuższy czas jest biało i dopiero po paru sekundach zalapie o wczyta 100% strony. Nie zawsze się to dzieje ale jednak widać różnicę...

Co do tego pingu w grach, ściągnę w niedzielę jeszcze parę gier online i zobaczę co tam się będzie działo.

Czemu zmiana sprzętu w UPC zawsze musi nieść ze sobą konsekwencje testów, dyskusji na forach i wydzwanianie do działu obsługi klienta... Zastanawiam się czy prosić w ogóle o zmianę sprzętu w wersji 5.01.
Ostatnio zmieniony przez Skreedi 22-12-2017, 10:51, w całości zmieniany 1 raz  
  Skreedi
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 22-12-2017, 10:50   

Zadzwonić lub "czat" z konsultantem, powinni zrobić od ręki IPv4.
_________________
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 22-12-2017, 10:51   

Skreedi, A w jakie gry grasz? Bo jak w przeglądarkowe to nie wyczujesz w nich różnicy.
Cytat:
Hm, a można przejść z IPv6 na IPv4?

Można. Trzeba zadzwonić do UPC ewentualnie mając konto na społeczności UPC napisać do Kamila na priv z prośbą o przełączenie na IPv4.
 
 
Skreedi 
light master

Dołączył: 09 Mar 2013
Posty: 59
Wysłany: 22-12-2017, 10:58   

Głównie w strzelanki online - BF1 aktualnie, do tego najbardziej podatna gra na ping - Tibia, dziadki pewnie pamiętają jak ważny tam jest niski ping żeby nie paść ;)

Dociągnę jak będę miał wolne jeszcze CS:GO, tam też ładnie wszystko widać jeśli jest jakiś zgrzyt z połączeniem ale jak pisałem wcześniej w Tibii bez zmian, ping taki sam jak był, zero skoków, lagów, freezów kompletnie nic się na szczęście nie dzieje.
_________________
  Skreedi
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 24-12-2017, 04:14   

Skreedi napisał/a:
Czemu zmiana sprzętu w UPC zawsze musi nieść ze sobą konsekwencje testów, dyskusji na forach i wydzwanianie do działu obsługi klienta...

To się ciesz, że to w ogóle robią - bo większość formy by Ci powiedziała "u nas problemów nie ma to coś z pańskim sprzętem".
_________________
 
 
ml 
Klikacz

Dołączył: 26 Gru 2017
Posty: 3
Wysłany: 26-12-2017, 13:30   

Witam,

przy okazji przedłużania umowy z UPC w tym m-cu poprosiłem o wymianę modemu z Thomsona na Compala licząc na to, że załatwi mi problem pokrycia siecią w mieszkaniu (dość szerokie mieszkanie, Compal w jednym z kątów, sporo sieci wifi w bloku). W szczególności telefony komórkowe od połowy mieszkania mają słaby zasięg i przełączają się na sieć operatora. Wymiana na Compala nie do końca pomogła, także postanowiłem odgrzebać stary ruter TL-WR1043ND i użyć go jako repeatera sygnału.

Chciałbym, żeby:
- Compal dalej był ruterem dla sieci nazwijmy ją 'SSID1' 2.4GHz,
- TL-WR1043ND był zbridge'owany z Compalem, ale miał własną sieć o 'SSID2' - Android z tego co czytałem nie obsługuje automatycznego przełączania w przypadku różnych punktów sieci o tym samym SSID.

Teoretycznie wszystko mam skonfigurowane wg instrukcji na stronach TPLinka, tylko DHCP włączone, bo jeżeli dobrze rozumiem to w SSID2 IPki powinny być automatycznie nadawane.

I teraz tak:
- Compal (192.168.0.1) widzi TL-WR1043ND (192.168.0.2) jako urządzenie podłączone, ale nie jest w stanie go spingować,
- TL-WR1043ND widzi Compala i jest w stanie go spingować, jest też w stanie spingować np. drukarkę podłączoną w SSID1, ale nie ma dostępu do netu,
- komputer podłączony do SSID2 jest w stanie spingować TL-WR1043ND (192.168.0.2), ale nie jest w stanie spingować Compala.

Ktoś ma pomysł co robię źle?
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 26-12-2017, 17:43   

ml napisał/a:
ruter TL-WR1043ND i użyć go jako repeatera sygnału

A ten router może w ogóle pracować jako wzmacniacz/repeater?

Wzmacniacz/repeater - najgorsze rozwiązanie z możliwych.
_________________
 
 
ml 
Klikacz

Dołączył: 26 Gru 2017
Posty: 3
Wysłany: 26-12-2017, 19:46   

Może pracować jako WDS (Wireless Distribution System) i w ten sposób staram się go skonfigurować.
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 26-12-2017, 19:50   

Ale tego WDS nie masz w Compalu więc jak go chcesz skonfigurować z TP-Linkiem?
 
 
ml 
Klikacz

Dołączył: 26 Gru 2017
Posty: 3
Wysłany: 27-12-2017, 12:58   

Dzięki za odpowiedź, może rzeczywiście głupota z mojej strony... A jest jakaś możliwość konfiguracji Compala, żeby pozwolił się wpiąć innemu ruterowi, który byłby dodatkowym access pointem o innym SSID?
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 27-12-2017, 13:02   

Normalnie. Łączysz Compala ze swoim routerem skrętką i tyle. Co ty chcesz wykombinować?
 
 
swat997 
plus master

Dołączył: 22 Lis 2014
Posty: 624
Skąd: 3City
Wysłany: 29-12-2017, 14:08   

Po kilkunastu miesiącach bezproblemowej pracy mój Compal zaczyna świrować. W ciągu dnia ( od około tygodnia) wyłącza i samoistnie włącza się kilka razy dziennie. Czy to oznacza jego kres, czy jest jeszcze jakaś rada?

Resety widoczne są gdy słucham radia internetowego ( Bose Soundtouch20), bo czasami nie łapie stacji przy przełączaniu, ja pacze, a tu światełka na routerze jak na choince mrygają.
_________________
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 29-12-2017, 14:10   

A zaloguj się do Compala i spójrz na jego sygnał.
 
 
swat997 
plus master

Dołączył: 22 Lis 2014
Posty: 624
Skąd: 3City
Wysłany: 29-12-2017, 14:30   

A dokładnie gdzie to mogę znaleźć, bo szukam i nie widzę :shock:
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: