Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Compal CH7465LG
Autor Wiadomość
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 17-09-2017, 11:43   

mihail1 napisał/a:
czat w moim upc? jest w ogóle coś takiego? u mnie się nie pokazuje

Po wejściu w Moje UPC i zalogowaniu się trzeba chwilę odczekać i wtedy powinien wskoczyć chat.
 
 
daroslav 
easy master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Wrz 2009
Posty: 29
Skąd: Katowice
Wysłany: 17-09-2017, 12:08   

niko91 napisał/a:
Czyli nie da się przekierować portów?
Dzwoniłem, mają powrócić do IPv4..

dzięki


Przy IPv6 te opcje znikają, bo są w tej technologi po prostu niepotrzebne.

Dostając adres IPv6, masz własną podsieć i kazde urzadzenie ma własne zewnętrzne IP:

http://ip-people.net/inde...i-i-prefiks-127
http://www.elektroonline....charakterystyka
https://pl.wikipedia.org/wiki/IPv6

Ciekawostka - zaawansowanie u operatorów w stanach: http://www.worldipv6launch.org/measurements/
 
 
kelt 
classic master

Dołączył: 04 Cze 2006
Posty: 291
Skąd: Kraków
Wysłany: 19-09-2017, 00:10   

daroslav napisał/a:

Przy IPv6 te opcje znikają, bo są w tej technologi po prostu niepotrzebne.

Dostając adres IPv6, masz własną podsieć i kazde urzadzenie ma własne zewnętrzne IP:


Nie w UPC.
_________________
  kelt
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 19-09-2017, 10:44   

kelt napisał/a:
Nie w UPC.

Ale co nie w UPC? Na tym polega IPv6. Jak dostajesz adres ipv6 to zawsze jest on publiczny. Choć tak po prawdzie to nie jest zbyt bezpieczne.
 
 
Grzechooo 
light master

Dołączył: 18 Wrz 2008
Posty: 81
Skąd: Katowice
Wysłany: 19-09-2017, 20:03   

MrPepka napisał/a:
kelt napisał/a:
Nie w UPC.

Ale co nie w UPC? Na tym polega IPv6. Jak dostajesz adres ipv6 to zawsze jest on publiczny. Choć tak po prawdzie to nie jest zbyt bezpieczne.

ano to: https://forum.mediaswiat.pl/viewtopic.php?p=176614#176614
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 19-09-2017, 20:06   

No dobra, ale w dalszym ciągu adres ipv6 jest tylko publiczny w UPC. Więc dalej nie rozumiem.
 
 
januszmk 
plus master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 18 Cze 2016
Posty: 536
Wysłany: 20-09-2017, 04:30   

Grzechooo napisał/a:
MrPepka napisał/a:
kelt napisał/a:
Nie w UPC.

Ale co nie w UPC? Na tym polega IPv6. Jak dostajesz adres ipv6 to zawsze jest on publiczny. Choć tak po prawdzie to nie jest zbyt bezpieczne.

ano to: https://forum.mediaswiat.pl/viewtopic.php?p=176614#176614

część z tego postu jest nie do końca prawdą - może gość z tego postu miał coś nie tak, upc daje /64, wiem to na innych przykładach i normalnie możesz mieć ipv6 na każdym urządzeniu
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 20-09-2017, 12:08   

Włączyli mi IPv6 mimo iż compal cały czas był w trybie modemu. Jak widać nie ma na to reguły i każdego może to spotkać. Ogólnie wiem co mam robić (bo już to radziłem innym), ale mam inne pytanie. Jak już mi zmienią na IPv4 to czy da się uniknąć ponownego włączenia IPv6? Jakieś opcje w modemie da się włączyć, żeby to IPv6 nie zaskakiwało? Mogą być też sposoby nieoficjalne.

[ Dodano: 20-09-2017, 13:13 ]
A i przy okazji. W routerze asus przy pozycji IPv6 jakie ustawienie wybrać?
 
 
kvs 
Moderator


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 09 Mar 2005
Posty: 1586
Skąd: Mokotów / Białołęka
Wysłany: 20-09-2017, 14:43   

Nie da się uniknąć migracji do IPv6 w żaden sposób bo nie zależy to od ustawień w modemie a od pliku konfiguracyjnego (inaczej pliku wsadowego) plik jest podmieniany z automatu w systemie provisioningu i po herbacie.
Czy da się tego uniknąć na przyszłość? Dobre pytanie, sam jestem ciekawy. Można mieć nadzieję że w bazie danych odnotowują fakt powrotu do IPv4 i potem takie konto abonenckie nie będzie brane pod uwagę przy masowej migracji ale czy tak jest naprawdę... ?
_________________
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 20-09-2017, 15:20   

kvs napisał/a:
Czy da się tego uniknąć na przyszłość? Dobre pytanie, sam jestem ciekawy. Można mieć nadzieję że w bazie danych odnotowują fakt powrotu do IPv4 i potem takie konto abonenckie nie będzie brane pod uwagę przy masowej migracji ale czy tak jest naprawdę... ?

Dzięki. A jakieś nieoficjalne sposoby (tak jak kiedyś było z bridge na epc3925 i TC7200)? Wiesz jak skonfigurować ipv6 w routerze asus?
 
 
kvs 
Moderator


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 09 Mar 2005
Posty: 1586
Skąd: Mokotów / Białołęka
Wysłany: 20-09-2017, 15:56   

Kiedyś próbowałem kilka różnych routerów podłączyć pod modem pracujący w IPv6, routery niby miały obsługiwać IPv6, ale efekt był taki że internet działał tylko po IPv4 zza routera, jakoś nie chciało mi się w to bawić więc dałem sobie z tym siana. Zresztą tak właściwie to jaki sens używać własny router jeśli prosto z modemu można dostać wiele adresów IPv6?
_________________
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 20-09-2017, 15:59   

Cytat:
Zresztą tak właściwie to jaki sens używać własny router jeśli prosto z modemu można dostać wiele adresów IPv6?

Taki, że łączę się z serwerem VPN w routerze jak jestem poza domem więc sorki, ale skończmy już ze stereotypami o publicznym IP bo póki co nic mi nie pomagają. A wiesz jak się dostać do strony modemu będąc na ipv6?
 
 
kvs 
Moderator


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 09 Mar 2005
Posty: 1586
Skąd: Mokotów / Białołęka
Wysłany: 20-09-2017, 18:27   

MrPepka napisał/a:
łączę się z serwerem VPN w routerze jak jestem poza domem


Jak znajdziesz taki router który będzie działał w IPv6 to dostaniesz się przez VPN ale przez IPv6. Niestety adres IPv4 jest natowany i z zewnątrz niedostępny.

MrPepka napisał/a:
jak się dostać do strony modemu będąc na ipv6?

normalnie, tak samo jak zwykle, najczęściej 192.168.100.1 w niektórych modemach trzeba użyć adresu takiego jak domyślna brama ipv4
_________________
Ostatnio zmieniony przez kvs 20-09-2017, 18:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 20-09-2017, 18:31   

Cytat:
normalnie, tak samo jak zwykle, najczęściej 192.168.100.1 w niektórych modemach trzeba użyć adresu takiego jak domyślna brama ipv4

U mnie to nie działa.
 
 
kvs 
Moderator


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 09 Mar 2005
Posty: 1586
Skąd: Mokotów / Białołęka
Wysłany: 20-09-2017, 18:33   

to nie możliwe, miałem przez pewien czas na compalu IPv6 i u mnie działało. Może w takim razie spróbój wpisać jako adres modemu IP bramki, to musi działać - nie ma opcji.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,33 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: