Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
UPC - notoryczne gubienie pakietów
Autor Wiadomość
Bochen 
Klikacz

Dołączył: 04 Sty 2012
Posty: 7
Wysłany: 28-12-2015, 13:56   UPC - notoryczne gubienie pakietów

Witam!

Problemy z UPC ciągną mi się od ładnych paru miesięcy. Zaczęło się od periodycznego zrywanie neta o pewnych godzinach. Najpierw była to godzina 19.03 następnie bodajże 00.03 a potem przez pare miesięcy godzina 3.03 nad ranem. Mówiąc periodycznie mam na myśli to, że internet codziennie o tej samej godzinie na pare sekund tracił absolutnie łączność. Wszystkie pingi dostawał timeouta, rozłączało wszelkie serwisy itd. Jest to dla mnie o tyle ważne, ponieważ posiadam w domu 4 komputery stacjonarne i laptop które z powodów pracy muszą utrzymywać łączność 24/7 (w wypadku najmniejszego rozłączenia muszę przestawiać i poprawiać mnóstwo rzeczy). UPC najpierw wymieniło mi modem (thomsona na tego samego thomsona tylko nowego) co absolutnie nic nie dało. Po dłuższym czasie wykonałem twardy reset modemu (również na ich życzenie) internet przestał się rozłączać o stałej porze dnia natomiast zaczął gubić pakiety co paręnaście (czasem parędziesiąt minut). W ciekawszych sytuacjach mój ping wygląda w ten sposób.

[Oj niestety forum nie pozwoliło mi wrzucać linków do posta więc wrzuciłem niżej paczkę z paroma testami z WinMTRa do tego pingplotter, upstream downstream routera i przykładowy ping w cmd przepraszam za problem :P )

Co może być przyczyną ? Dodam, że czasem, ale nie zawsze, przy zaniku internetu miga lampa US na modemie. W ramach testu, żeby odciążyć Thomsona podłączyłem później jakiegoś starszego linksysa który przejął 3 komputery, aczkolwiek nic to nie zmieniło. Nawet przy jednym podłączonym PC problemy są takie same.

Na chwilę obecną jestem bliski rozwiązania umowy z UPC (wolałbym uniknąć zamieszania ale kosztuje mnie obecna sytuacja za dużo nerwów). Bardzo ładnie proszę o pomoc sam już nie wiem co może być nie tak.

UPC.rar
Pobierz Plik ściągnięto 2606 raz(y) 294,32 KB

 
 
MariuszHL 
classic master

Dołączył: 23 Lis 2015
Posty: 216
Skąd: Wrocław
Wysłany: 28-12-2015, 16:05   Hejka.

Widzę ,że nie tylko ja miałem problem z gubieniem pakietów jednak jak patrzę na Twoje zrzuty testów to u Ciebie wygląda bardziej na zaniki internetu.Dostałem dobrą propozycję podpisania umowy jednak u Mnie ze względu na te chwilowe występowanie straty pakietów może nie tak duże ale 15% to jest dla Mnie za dużo więc zrezygnowałem.Jedno mogę dodać że 6 lat temu miałem większe problemy z łączem UPC więc tu się sytuacja poprawiła.Korzystałem z modemu Technicolor 7200U i dziwię się tak dużej firmie bo jeżeli większość tych problemów jest spowodowana właśnie przez ten modem a dają go właśnie na umowy bez zobowiązań to jeżeli dla kogoś tak jak ja PING w grach online jest ważny to na pewno te urządzenie nie pomoże i nie przekona do siebie.Co z tego ,że zostało mi zaoferowane nowe urządzenie firmy Compal jeżeli miałbym do niego dostęp dopiero po podpisaniu umowy.Pewnie jakbym nie miał do wyboru innych usługodawców internetu to bym skorzystał z tej oferty bo TELEWIZJA MAX HD + INTERNET 250MBits za 70 złotych miesięcznie było łakomym kąskiem.Szkoda że łącze jest tak nie stabilne dla Mnie.
 
 
Bochen 
Klikacz

Dołączył: 04 Sty 2012
Posty: 7
Wysłany: 28-12-2015, 16:36   

Oferta faktycznie ciekawa :P Mam możliwość wzięcia Multimedii na podobnych warunkach i mimo wszystko na to się będe musiał zdecydować jeżeli nic się tutaj nie poprawi, aczkolwiek wolałbym tego uniknąć. Zastanawiałem się również czy wina wyżej wymienionego problemu nie leży w zasilaczu do modemu. Nie wiem jakieś delikatne skoki napięcia czy coś :/ Modem jakiś czas temu został wymieniony na nowy, natomiast zasilacz został stary. Tak czy inaczej proszę o dalsze pomysły / sugestie :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 15
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: