Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
po co limity
Autor Wiadomość
seth 
Klikacz

Dołączył: 21 Wrz 2005
Posty: 3
Wysłany: 21-09-2005, 15:53   po co limity

tak sie zastanawialem i doszedlem do jednego wniosku... po coz sa te limity ..przecierz to nie stanowi zadengo problemu...dac ludziom nielimitowany dostep do internetu.... 25gb,,, przecierz to da sie sciagnac w 4 dni:(takie rozwiazanie <bez limitow>zachecilo by wielu uzytkownikow do zakladania chello:] na ultre malo osob stac ....
 
 
Jacek 
Administrator


Pomógł: 45 razy
Dołączył: 31 Paź 2004
Posty: 1441
Skąd: Warszawa
Wysłany: 21-09-2005, 16:33   

seth, po to są limity, aby sieć jakoś (raz lepiej, raz gorzej) ale działała.
Niektórzy nie ściągają nawet 7GB miesięcznie (mimo iż mają limit 25 lub 50GB), a są i takie osoby, co w chello light (przy limicie 15GB) potrafią pobrać i 60GB miesięcznie.

I właśnie dla takich ssaczy (bo inaczej tego określić nie można) jest chello ultra. Nie stać ich? Bardzo dobrze - nie będą aż tak sieci obciążać. Stać? Mogą bez ograniczeń pobierać dane.

Jacek
 
 
xaero 
easy master

Dołączył: 06 Wrz 2005
Posty: 48
Skąd: wawa
Wysłany: 21-09-2005, 18:37   

i tu sie nie zgodze bo siec Aster na zadnym poziomie i w zadnym pakiecie nie ma limitow a działa naprawde bardzo stabilnie (ja narzekam raczej na maxymalna predkosc niz na jakiekolwiek problemy techniczne, które wystepuja raz do dwoch razy na rok i trwaja okolo 15minut). Limity sa po to aby uniemozliwic pobieranie duzej ilosci danych programami p2p bo tylko tak mozna limit 25gb np zapchać..a z praca sieci ma to zwiazek ale bardzo niewielki ( o czym swiadczy chello ultra, jak sie chce to może :)
 
 
mizuk 
plus master


Dołączył: 06 Mar 2005
Posty: 378
Skąd: Warszawa
Wysłany: 21-09-2005, 19:18   

xaero zgoda jeśli chodzi o aster (nie znam bo nie korzystam) ale tu mówimy o łączu
chello, skoro ogórnie ustalono, że m.in. powodem ograniczeń jest wydolność łącza, to trzeba się z tym zgodzić, wybrać dla siebie optymalny pakiet i po bólu. Trudno oczekiwać
jednak aby upc znormalizowała pakiety do wielkości ultra, za cenę easy czy light. :wink:
_________________
 
 
Oakhallow 
light master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Lut 2005
Posty: 59
Skąd: Warszawa
Wysłany: 21-09-2005, 19:52   

Zgadzam się z przedmówcą. Być może w Aster są takie małe prędkości właśnie dlatego, że nie ma żadnych limitów. Tam ograniczeniem jest prędkość. chello jest szybkie... coś za coś.

Ja miałem lighta i nie przekraczałem nigdy 10GB. Zwiększyłem pakiet bo potrzebowałem podłączyć drugi komp.
Dla mnie lepiej by było jakby upc dawało stałe ip niż likwidowało limity.
Z drugiej strony, skoro są tacy ludzie jak ja, którzy mają nadmiar, to fjanie by było móc "odsprzedać" częśćswojego limitu. Taka giełda, jak w przypadku energii. Z tego co widzę, to na poczatku miesiąca ceny byłby raczej niskie, ale pod koniec... każdy gigabajt na wagę złota dla niektórych.
_________________
 
 
fellipe
easy master

Dołączył: 07 Gru 2004
Posty: 33
Wysłany: 21-09-2005, 20:07   

Dodam ze cos takiego jak streaming[radio :) ] bardzo latwo nadwyreza limit. Nie trzeba do tego p2p
_________________
 
 
m2m 
light master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Lip 2005
Posty: 66
Skąd: Katowice
Wysłany: 21-09-2005, 20:49   

a ja dodam ze limity to bardzo dobra rzecz ktora moze zatrzymac tych co maja po pare tygodni wlaczonego mula i sciagaja non stop ;/ a jest ich duzo i mula siec ze ja pie#)$%(^ ja bym zmienil limity dla light 10g i dla tych innych opcji tez i dla ultra tez ;s np 50 - 60 g Q:
bo granie w godzinach popolodniowych jest\bylo niemozliwe ;q
_________________
 
  lol
 
Bodzio 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Kwi 2005
Posty: 51
Wysłany: 21-09-2005, 20:58   

nie wiem jak ty grasz ale ja moge miec zapuszcone sporo na laczu i gram bez problemow w zyciu nie mialem laga na chello a jak byl to nie tylko u mnie ale u wszystkich [ czyli byla wina serwera] a limity sa ok na najtansze opcje ale najdrozsze powinny byc bez i u;tra powinno byc dostepne wszedzie a nie to ze zamawiam mam pare dni a potem wracam na plusa bo chwilowao nie moga swiadczyc uslugi ;/ w koncu che plaic o 100 zl wiecej to powinni mnie po nogach calowac
 
 
xaero 
easy master

Dołączył: 06 Wrz 2005
Posty: 48
Skąd: wawa
Wysłany: 21-09-2005, 21:38   

m2m napisał/a:
a ja dodam ze limity to bardzo dobra rzecz ktora moze zatrzymac tych co maja po pare tygodni wlaczonego mula i sciagaja non stop ;/ a jest ich duzo i mula siec ze ja pie#)$%(^
bo granie w godzinach popolodniowych jest\bylo niemozliwe ;q


To powiedz mi jakto mozliwe ze w asterze jest masa ludu co tak wlasnie pobieraja i w sumie bez ustanku (ja w 90 dni pobrałem w rózny sposób 212gb dokladnie i w miedzy czasie gram w fpp po sieci i mam 10 pingu zawsze na polskich i nic nie muli...poza tym zakladam ze takich jak ja jest wiecej wiec zależnosc :

ludzie pobierają = zamulona sieć

świadczy wylacznie o marności takiej sieci i slabej jej wydolności..
 
 
grimmey 
light master

Dołączył: 03 Wrz 2005
Posty: 85
Skąd: Warszawa
Wysłany: 21-09-2005, 21:53   

lol , ja gram w americas army albo cs source i sciagam cos bittorrentem albo z ftp'ow i do tego czesto slucham winampa i nie mam zadnych lagow , a czesto gram w godzinach rannych 9 - 14 bo pozniej nie mam czasu
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 21-09-2005, 21:57   

Samo pobieranie raczej nie zamula sieci (no chyba, że jakiś nagły wysyp wyjątkowo źle skonfigurowanych programów p2p), limity mają za zadanie zmusić do wykupienia droższego pakietu. Przyznaję nie jest to najlepiej rozwiązane zazwyczaj sporo mi zostaje niewykorzystanego ale kilka razy jedynie cudem uniknąłem przycięcia i jeszcze te głupawe zapisy w regulaminie, zupełnie jak by Ci co masowo rozsyłają robaki (a jak się niedawno okazało jest mnóstwo takich osób w chello) nie obciążali sieci dużo bardziej niż ci co ściągną o te kilka MB za dużo. Mimo wszystko wolał bym tak jak Oakhallow, stałe ip niż powiększanie limitu a pod koniec miesiąca mógł bym odsprzedawać niewykorzystany limit.
  marekd@jabberpl.org
 
Bodzio 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Kwi 2005
Posty: 51
Wysłany: 21-09-2005, 22:09   

ja obstaje przy tym ze najwyzsza opcja jest nielimitowana i to jest ok bo jesli chcesz ciagnac bez limitu to plac wiecej ale skoro nie jest dostepne wszedzie to powinni ludziom bez mozliwosci ultra za dodatkowa oplata np. 20-30 zl sciagac limit ;] I wtedy chello bylo by piekne ;]
 
 
grimmey 
light master

Dołączył: 03 Wrz 2005
Posty: 85
Skąd: Warszawa
Wysłany: 21-09-2005, 22:13   

w innych krajach gdzie jest chello , najwyzsze opcje nie maja limitu czesto plus - ultra - extreme a czasami nawet classic nie maja limitu , jak dla mnie to kazda opcja nie powinna miec limitu
 
 
m2m 
light master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Lip 2005
Posty: 66
Skąd: Katowice
Wysłany: 21-09-2005, 22:21   

omfg ;s jak gracie i scigacie rownoczesnie np emule jest normalny ping tez to mam ale jak ustawie updownload powyzej 5kb\s zaczynaja sie problemy :Q ping 300 - 700 i przy odpalonym sciaganiu itp jest problem z ms i z fps ;/ i widac roznice w grze a co do

zamulenia sieci

w sierpniu i na poczatku wrzesnia siec byla na maksa zamulona od godziny 14 do rana byly wyjatki od 16 -.- i teraz wez przychodzisz do domu ze szkoly\z pracy w godzinach 15 i chcesz sie zrelaksowac przed jakas sieciowka a tu lipa nie pograsz bo nawet jak chcesz sie podlaczyc z serwerem to wyskakuje komunikat ZE MASZ ZBYT DUZYM PING ABY WEJSC NA SERW no dobra ok jutro tego nie bedzie nastepny dzien zas ZE MASZ ZBYT DUZYM PING ABY WEJSC NA SERW i tak przez pare dni ... narescie sie podlaczasz patrzysz ping 30 i jest git pograsz eee po 3 min nagle wzrasta stopniowo z 100 do 800 ;/ i cie krew zalewa bo jakies ziomy ciagna przez tydzien bez przerw dvd ( filmy np ) dzwonisz do chello i pytasz sie co jest grane ?!? przepraszamy ale siec jest przeciazona ;/ ok piszesz na forum i pisza ze ping poprawi sie jak polaza grubsz kabel ;-0 no to cie na maksa krew zalewa brak relaksu itp no lipa ;q ale tera jest good ;s zawsze na poczatku nowego miesiaca sa duze pingi(100 - 300) tak z tydzien potem jest git mam ping 19 - 33 =P wiadomo dlaczego jak im wstawia limit to siec jest cacy ale w tydzien jakis debil targa i targa te 15g to jest chore ;/ i jeszcze dalej jedzie na 33kb\s nawet nie wie ze ma jakis limit itp :P juz byly takie przypadki ;D siec nie jest tylko dla SSACZY 8)

a co do astry nie wiem nie znam predkosci moze nie nadaje sie do Bittorentowcow i Osiolkowcow =P i nie ma limitu moze jak duzo ssiesz z neta to masz gorszy obraz w tv :p nie wiem mnie to wali chello jest luzzz tylko zbyt duzo osob posiada chello light i plus i strasznie muli siec ;s

ide kozystac bo za pare dni nowy miesiac i przerwa w dostepnosci dobrego pingu :wink:

PaPas :wink:

btw. nastepny badziewny referacik ;D

NDST + :lol:
_________________
 
  lol
 
Jacek 
Administrator


Pomógł: 45 razy
Dołączył: 31 Paź 2004
Posty: 1441
Skąd: Warszawa
Wysłany: 21-09-2005, 22:44   

xaero napisał/a:
To powiedz mi jakto mozliwe ze w asterze jest masa ludu co tak wlasnie pobieraja i w sumie bez ustanku

A Ty możesz mi powiedzieć jaki zasięg ma Aster a jaki chello? Do tego dolicz klientów, których ma jedna i druga firma.
PS: w Aster też nie zawsze jest tak pięknie.
PPS: pobierają p2p (bo rozumiem, że o tym piszesz?), ale co jakiś czas dostają ostrzeżenie od providera o tej działalności i "prośbą" zaprzestania tych praktyk. Chociaż osoba, która ma już dłużej Astera lepiej zna ten problem.

Jacek
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,23 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: