Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Światłowodowy internet "Supernova"
Autor Wiadomość
kiniecki 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 227
Skąd: Warszawa
Wysłany: 03-12-2015, 17:45   

U mnie w bloku już mam 3 dostawców...
UPC, NETIA (były ASTER) i Orange ze światełkiem.

Kończy mi się umowa z Netią i jakoś się zbytnio nie przejęli informacją, że OPL weszło, mam nadzieje z lepszą ofertą.

Po roku w Netii zmienię na OPL mam nadzieje, że TV będzie działać lepiej niż w NETII.

W poniedziałek maja instalować.
  kiniecki
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 05-12-2015, 05:56   

skreem napisał/a:
Tylko w 2015 Orange inwestuje 450 mln PLN w FTTH

Podzielmy to przez 12 mc i wychodzi jedna wielka kupa a nie inwestycje - tyle powinno być inwestowane miesięcznie, by te wszystkie zaniedbania i dziesięciolecia braku inwestycji a tylko dojenie klientów nadgonić.
_________________
 
 
Opiu 
plus master


Dołączył: 30 Cze 2015
Posty: 342
Wysłany: 05-12-2015, 12:33   

ja w bloku mam UPC(250 mb/s) ,Toya(150 mb/s max) i orange(zabójcza prędkość w bloku 10 mb/s) a z tych dostawców najtaniej wychodzi oferta UPC więc nie mam za dużego wyboru :cry:
  Opiu
 
MariuszHL 
classic master

Dołączył: 23 Lis 2015
Posty: 216
Skąd: Wrocław
Wysłany: 05-12-2015, 18:05   Orange lokalizację przeanalizował...

dlatego nie wybrał Poznania do dalszych inwestycji FTTH gdyż jest już tam INEA. Ale jak wziąłem pod uwagę swoją lokalizację gdzie na 4000m2 jest ponad 800 mieszkań a w dodatku jest u Nas infrastruktura przygotowana pod kładzenie nowych światłowodów (osobne studzienki pod kable- nowe budynki) nie dziwię się i zarazem Mnie to cieszy bo konkurencji nigdy za mało.U Mnie oferta SUPERNOVA ma być dostępna od 25 grudnia 2015.

INTERNETIA 2015-12-05 17_39_15-.png
Plik ściągnięto 121 raz(y) 20,39 KB

 
 
skreem 
classic master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 172
Skąd: Wawa
Wysłany: 05-12-2015, 21:11   

KOCUREK1970 napisał/a:
skreem napisał/a:
Tylko w 2015 Orange inwestuje 450 mln PLN w FTTH

Podzielmy to przez 12 mc i wychodzi jedna wielka kupa a nie inwestycje - tyle powinno być inwestowane miesięcznie, by te wszystkie zaniedbania i dziesięciolecia braku inwestycji a tylko dojenie klientów nadgonić.


Dzielenie przez 12 jest bez sensu, bo inwestycje nie zaczęły się w styczniu tylko później. Poza tym porównaj sobie z tym ile w tym roku w światełko zainwestuje np. UPC... To jest dopiero "kupa". Orange dopiero od tego roku zaczyna rozkręcać FTTH, dajmy im rok-dwa i wtedy będzie można oceniać efekty. Na wioski może z tym nie dotrą w najbliższym czasie, ale przynajmniej w dużych miastach już wkrótce będzie jakaś konkurencja dla kablówek (u mnie np. jest UPC, Vectra i Gigakablówka a i tak ucieszę się, jak wejdzie jeszcze Orange z Supernova).
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 05-12-2015, 22:33   

skreem napisał/a:
Poza tym porównaj sobie z tym ile w tym roku w światełko zainwestuje np. UPC... To jest dopiero "kupa".

Przecież UPC do każdego bloku już dawno położyło światłowód, tylko ze skrzynki rozdzielczej masz koncentryk do mieszkania.
Nie porównuj UPC do Orange, bo biorąc pod uwagę, że w mieszkaniu mam koncentryk (miedziany), to z czym do ludzi wyskakujesz?.
UPC standardowo WSZĘDZIE dostępne 250 Mb po koncentryku - Orange/Netia standardowo 10 Mb po miedzi - co chcesz tu porównywać?.
_________________
 
 
skreem 
classic master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 172
Skąd: Wawa
Wysłany: 06-12-2015, 11:45   

Chyba sam nie wiesz o czym chcesz pisać. Najpierw chcesz porównywać wartość tegorocznych inwestycji dwóch operatorów (i to per miesiąc - sam zaproponowałeś "dzielenie przez 12") a gdy okazje się że to nie był najlepszy pomysł, bełkoczesz coś o "światłowodzie do każdego bloku" położonym przez UPC. Każdego, naprawdę? To podaj przykład jednego miasta, gdzie UPC ma kable doprowadzone do KAŻDEGO bloku (a przynajmniej do większej liczby bloków niż Orange - niezależnie od technologii)...

Druga bzdura, to że w UPC "tylko ze skrzynki rozdzielczej masz koncentryk do mieszkania" - u mnie na całym osiedlu piony idące do skrzynek na piętrach (do których podpinane są poszczególne mieszkania) to także koncentryk. A jeśli już chcesz porównywać technologie - Orange w Supernova prowadzi światło bezpośrednio do lokalu, to trochę bardziej zaawansowana i przyszłościowa technologia niż kabel koncentryczny, nieprawdaż?

KOCUREK1970 napisał/a:

Nie porównuj UPC do Orange, bo biorąc pod uwagę, że w mieszkaniu mam koncentryk (miedziany), to z czym do ludzi wyskakujesz?.

A tu już w ogóle nie wiadomo co chciałeś przekazać, nie wiadomo czy pytasz czy stwierdzasz (jakiś dziwny twór "?.", nieistniejący w języku polskim, na końcu zdania). Co mnie obchodzi, co masz w mieszkaniu? Jaki to ma związek z tym o czym ja napisałem i do czego Ty się odniosłeś, czyli do wartości tegorocznych inwestycji Orange w FTTH?
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 06-12-2015, 13:08   

skreem napisał/a:
Najpierw chcesz porównywać wartość tegorocznych inwestycji dwóch operatorów (i to per miesiąc - sam zaproponowałeś "dzielenie przez 12") a gdy okazje się że to nie był najlepszy pomysł, bełkoczesz coś o "światłowodzie do każdego bloku" położonym przez UPC.

A czego nie zrozumiałeś w tym co napisałem - UPC światłowód położyło u mnie w mieście do skrzynki przed naszym blokiem, z tej skrzynki do mieszkania idzie kabel koncentryczny - więc tylko na tym odcinku "nie ma światła" - nie rozumiesz tego, nie chcesz zrozumieć, czy nie potrafisz tego zrozumieć?.
skreem napisał/a:
To podaj przykład jednego miasta, gdzie UPC ma kable doprowadzone do KAŻDEGO bloku

Moje miasto - a publicznie nie mam ochoty, zamiaru gdzie to jest tutaj pisać.
skreem napisał/a:
nieprawdaż?

Tylko, że Orange robi to dopiero teraz, a UPC zrobiło to już lata temu - i jedyna różnica to praktycznie tylko zakończenie danego odcinka (skrzynia -> mieszkanie).
skreem napisał/a:
Jaki to ma związek z tym o czym ja napisałem i do czego Ty się odniosłeś, czyli do wartości tegorocznych inwestycji Orange w FTTH?

Kłania się czytanie ze zrozumieniem.
skreem napisał/a:
nie wiadomo czy pytasz czy stwierdzasz (jakiś dziwny twór "?.", nieistniejący w języku polskim, na końcu zdania).

Gdybyś tylko pomyślał, a nie toczył pianę - to chyba samo się rozumie - UPC kabel miedziany, Orange kabel miedziany - co chcesz tu porównywać? - UPC 250 Mb na takim kablu realne, i 10 Mb w Orange na swoim kablu na papierze - tylko to najpierw trzeba włączyć myślenie.

Na tym kończę dyskusję z Tobą.
_________________
 
 
skreem 
classic master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 172
Skąd: Wawa
Wysłany: 06-12-2015, 21:15   

KOCUREK1970 napisał/a:
A czego nie zrozumiałeś w tym co napisałem - UPC światłowód położyło u mnie w mieście do skrzynki przed naszym blokiem, z tej skrzynki do mieszkania idzie kabel koncentryczny - więc tylko na tym odcinku "nie ma światła" - nie rozumiesz tego, nie chcesz zrozumieć, czy nie potrafisz tego zrozumieć?.

W dużych miastach, gdzie bloki mają powyżej 4 pięter - skrzynki są na klatkach. Do tych skrzynek z węzłów gdzieś w piwnicach idzie koncentryk. Odgałęzienia ze skrzynek do mieszkań - koncentryk. Czyli całe okablowanie bloku opiera się na kablu koncentycznym. To że gdzieś w studzienkach leży światłowód nikogo nie obchodzi - ostatnia mila jest najsłabszym ogniwem i dlatego nie ma szansy na prędkości typu 600/60 Mbps w ofercie UPC.

KOCUREK1970 napisał/a:
Moje miasto - a publicznie nie mam ochoty, zamiaru gdzie to jest tutaj pisać.

Tak bardzo wstydzisz się tego swojego Mińska czy innego Leszna? Przecież to żaden wstyd...

KOCUREK1970 napisał/a:
Tylko, że Orange robi to dopiero teraz, a UPC zrobiło to już lata temu - i jedyna różnica to praktycznie tylko zakończenie danego odcinka (skrzynia -> mieszkanie).

Faktycznie, niewielka różnica - 250/20 vs. 600/60 Mbps. (4 razy większy download, prawie 2,5x większy upload)
KOCUREK1970 napisał/a:
Kłania się czytanie ze zrozumieniem.
KOCUREK1970 napisał/a:
nie potrafisz tego zrozumieć?.

No właśnie. Dodatkowo kłania się znajomość interpunkcji, bo kolejny raz używasz nieistniejącego znaku interpunkcyjnego "?." w swoim poscie...
KOCUREK1970 napisał/a:
Gdybyś tylko pomyślał, a nie toczył pianę - to chyba samo się rozumie - UPC kabel miedziany, Orange kabel miedziany - co chcesz tu porównywać? - UPC 250 Mb na takim kablu realne, i 10 Mb w Orange na swoim kablu na papierze - tylko to najpierw trzeba włączyć myślenie.

No właśnie szkoda, że toczysz pianę nie mając racji, bo cały wątek jest o FTTH w ofercie Supernova a Ty wyskakujesz tutaj z jakimiś smutami o sieci w kablu miedzianym, co to kogo interesuje? Supernova to nie miedź tylko światłowód do mieszkania, kapiszi? I nie żadne "10 Mb na papierze" tylko opcje 100/300/600 Mbps w światłowodzie doprowadzonym do mieszkania. Dalej nie rozumiesz?
 
 
taggan 
plus master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 04 Lip 2010
Posty: 428
Skąd: Warszawa
Wysłany: 06-12-2015, 22:25   

^^ Kolego skreem, poczytaj o możliwościach standardu DOCSIS stosowanego w sieciach kablowych.
https://en.wikipedia.org/wiki/DOCSIS
W skrócie - maksimum obecnego standardu to 2 razy więcej downloadu niż Orangowe 600 Mbps i analogicznie 4 razy tyle uploadu.

Na dzień dzisiejszy światłowód do każdego mieszkania to przerost formy nad treścią. A w wykonaniu Orange, z tak spieprzonym routingiem - to już całkowita porażka.
 
 
skreem 
classic master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 172
Skąd: Wawa
Wysłany: 06-12-2015, 22:43   

Ale piszemy tu o faktycznej komercyjnej ofercie a nie o teoretycznych możliwościach różnych technologii, prawda? W teorii FTTH da więcej niż 600 Mbps, ale dla mnie ma to nikłe znaczenie, skoro nie jest oferowane klientom w Polsce - tak samo jak nie jarają mnie teoretyczne maksymalne możliwości EuroDOCSIS.
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 07-12-2015, 00:06   

Miałem nie odpisać - ale wywołano mnie do tablicy - rzuconą rękawicę podnoszę.
skreem napisał/a:
dlatego nie ma szansy na prędkości typu 600/60 Mbps w ofercie UPC.

Spokojnie - jest już standard EuroDocis 3.1 - kabel miedziany w mieszkaniu też da radę.
skreem napisał/a:
Faktycznie, niewielka różnica - 250/20 vs. 600/60 Mbps. (4 razy większy download, prawie 2,5x większy upload)

W UPC 250 Mb może mieć KAŻDY, gdzie docierają ICH usługi - o tym mitycznym internecie Orange krążą tylko legendy - praktyka UPC i teoria Orange - nadal chcesz to porównywać?.
Cytat:
No właśnie. Dodatkowo kłania się znajomość interpunkcji, bo kolejny raz używasz nieistniejącego znaku interpunkcyjnego "?." w swoim poscie...

Zdanie kończymy kropką - i nie ucz mnie interpunkcji, bo daleko Ci do tego - popraw najpierw Swoje błędy.
Ale widzę, że nerwy puszczają - bo już osobiste wycieczki zaczynasz - standardowo... jak każdy, kto nie ma nic ciekawego do powiedzenia.
skreem napisał/a:
Ty wyskakujesz tutaj z jakimiś smutami o sieci w kablu miedzianym, co to kogo interesuje?

Jakie smuty człowieku - piszę wszędzie, że UPC daleko w tyle zostawiło Orange nawet na kablach miedzianych (biorąc pod uwagę to wąskie gardło ich sieci) - wspomniałem tylko o mizernych inwestycjach w Orange.
skreem napisał/a:
I nie żadne "10 Mb na papierze" tylko opcje 100/300/600 Mbps w światłowodzie doprowadzonym do mieszkania. Dalej nie rozumiesz?

To Ty nie rozumiesz - 10 Mb odnosiło się do OBECNYCH papierowych możliwości Orange na kablu telefonicznym, miedzi (i każdy to zrozumiał, tylko nie Ty - jak zwykle) - jak nie rozumiesz, to Ci kawałek takiego kabla przyśle do domu?.
Cytat:
Ale piszemy tu o faktycznej komercyjnej ofercie

Komercyjna oferta na terenie góra 10% powierzchni Polski - no komercja jak się patrzy - raczej chyba test laboratoryjny na szczurach z ludzi.
Co do dalszej części Twojego wpisu, to się nie odniosę - szkoda mi tłuc kamienie z Tobą

Taki jesteś widzę wściekły - a może Ty "naganiacz", albo nawet PR tej świetnej firmy - gdzie wystarczy poczytać Elektrodę - to suchej nitki na nim (Orange) ludzie nie zostawiają.
_________________
 
 
MariuszHL 
classic master

Dołączył: 23 Lis 2015
Posty: 216
Skąd: Wrocław
Wysłany: 07-12-2015, 00:39   Dla Mnie Supernova ...

prezentuje się bardziej przyszłościowo jednak jest okazja skorzystać bez lojalki z UPC internetu więc przetestuje czy łącze poprawiło się pod względem pingów dla gier online bo co mi po szybkim łączu gdy granie online będzie udręką.Szkoda że tutaj nie ma osób , dla których parametr czasu opóźnień w grach online jest ważny na równi ze stabilnością i szybkością samego łącza oraz bez awaryjne.
Pozdro.

INTERNETIA porównanie 2015-12-05 18_16_21-Speedtest.net by Ookla - Wyniki.png
Plik ściągnięto 189 raz(y) 48,4 KB

 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 07-12-2015, 00:55   

MariuszHL napisał/a:
Szkoda że tutaj nie ma osób , dla których parametr czasu opóźnień w grach online jest ważny na równi ze stabilnością i szybkością samego łącza oraz bez awaryjne.

Powiedz mi gdzie i na jakim etapie Ty zwykły klient masz na to wpływ?.
Ping operatora nie interesuje, bo nie ma na niego wpływu.
_________________
 
 
kiniecki 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 227
Skąd: Warszawa
Wysłany: 07-12-2015, 10:52   

KOCUREK1970 napisał/a:
Przecież UPC do każdego bloku już dawno położyło światłowód

No i co z z tego, jak UPC nie może sobie poradzić z ciągłymi pikselami na kanałach HD czy ciągłym restartowaniem się ich modemu??
OPL zaczęło świadczyć tą usługę komercyjnie kilka tygodni temu, daj może trochę czasu na rozbudowę sieci...
UPC też zasięgiem nie jest takie cudowne jak Ci się wydaje... jest dużo miejsc gdzie ich nie ma i ich nigdy nie będzie.
  kiniecki
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,27 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: