Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Lista kanałów select HD - a minimalna ilość!
Autor Wiadomość
marcinosr
[Usunięty]

Wysłany: 01-11-2015, 19:15   

GDA, czyli jednak pracownik :) proszę jaka prosta sprawa
 
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 01-11-2015, 19:20   

pracownik to za dużo powiedziane
jestem cieciem na dyżurce na Czyzewskiego w Gdańsku - wpadnij na herbatę po cmentarzu - to po sąsiedzku jest
 
 
marcinosr
[Usunięty]

Wysłany: 01-11-2015, 19:27   

Nie wysilaj się, wszystko co napisałeś mi wystarcza. Mam nadzieje że ludzi czytający forum sami wyciągną wnioski.
 
 
omufo 
plus master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 11 Maj 2008
Posty: 318
Skąd: Warszawa
Wysłany: 01-11-2015, 19:32   

Ja tylko dodam, że podobne stanowisko (=zbijanie z tropu forumowiczów) GDA zajmował w temacie dotyczącym pakietu Canal+. Tam też twierdził, że UPC bez przeszkód może wycofać jeden kanał, a klient ma obowiązek nadal płacić starą kwotę abonamentu bez możliwości wcześniejszego rozwiązania umowy. Ja od początku stawiałem sprawę jasno, w korespondencji z UPC twardo broniłem swoich racji, używałem mocnych argumentów i w jednym z maili wprost stwierdziłem, że w razie ewentualnego sporu jestem gotów bronić ich w sądzie. Efekt? Pakietu nie mam od ponad miesiąca, kary żadnej nie płaciłem...

Na koniec odpowiem jeszcze na postawione przez GDA pytanie: dlaczego operatorzy wciąż "bezkarnie" stosują klauzule niedozwolone?

Otóż dopóki sprawą nie zainteresuje się UOKiK (i nie dowali porządnej kary), dopóty w zasadzie jedyną "dolegliwością" dla UPC (i nie tylko) za stosowanie tych postanowień jest ich nieważność. Mało kto jednak jest na tyle zdeterminowany, by konsekwentnie bronić swoich praw. Większość nieświadomych klientów odpuści, gdy usłyszy od konsultanta, że "nie ma podstaw do rozwiązania umowy" lub podobną informację (napisaną przez podstawione osoby) wyczyta na forum. I na tej niewiedzy żerują operatorzy. Nawet jeśli zapłacą jakąś karę (lub po dłuższej wymianie maili rozwiążą umowę z kilkunastoma klientami), to odbiją to sobie finansowo na pozostałych 99.9 procentach. Tak zawsze było, jest i będzie (i to nie tylko w tej branży, co już zresztą pisałem). Podobne praktyki stosują choćby firmy ubezpieczeniowe, zaniżając np. pierwsze wyceny napraw (i tylko nieznacznie korygując je po otrzymaniu odwołania). Po co te podchody? Bo mało kto zdecyduje się na "walkę do końca"...
 
 
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 01-11-2015, 19:34   

Ale mnie przeswietliles - szacun
jutro mam dywanik u prezesa i pewnie dyscyplinarke za to ze nie potrafiłem przekonać do racji UPC i kilka milionów wydane na listy z nowym OWUA trzeba będzie zmielic bo znalazłeś lukę w przepisach

ROTFL
 
 
marcinosr
[Usunięty]

Wysłany: 01-11-2015, 19:34   

omufo, dokładnie tak jak piszesz...

[ Dodano: 01-11-2015, 19:37 ]
GDA, napisałem już powyżej nie wysilaj się. Twoje działania pokazują jak piękną dywersję to robisz.
Jedno muszę ci przyznać - pięknie napisana postać. Były klient nc+, niezadowolony (a całkiem przypadkiem jak ktoś tu wspomina o zmianie dostawcy usług to nc+ często jest wymieniane), niby pomocny a jednak po cichu dający ludziom do zrozumienia że to co robi UPC to jedyna słuszna decyzja i tak musi być....jak to ująłeś aaaaaa szacun ;)
 
 
eLBeG 
chello master

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 30 Mar 2013
Posty: 1854
Wysłany: 01-11-2015, 19:43   

GDA napisał/a:
eLBeG napisał/a:
Tak i po przyjęciu wykazać, że zapisy w nowym regulaminie nie są zgodne z prawem.

no i?
:roll: Cóż... pozostaje jedynie współczuć... Nie prezentujesz żadnych merytorycznych argumentów, jedynie korporacyjna paplaninę.

[ Dodano: 01-11-2015, 19:46 ]
Pochwal się GDA chociaż jakie stanowisko? Z tym cieciem, to chyba ciulasz... chyba stać cię było na więcej.

[ Dodano: 01-11-2015, 19:59 ]
marcinosr napisał/a:
po cichu dający ludziom do zrozumienia że to co robi UPC to jedyna słuszna decyzja i tak musi być...
Jedyna słuszna opcja. :P
 
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 01-11-2015, 20:13   

odpowiedz mi na pytanie
co zrobisz uzbrojony w ta wiedzę ze UOKIK kwestionuje takie zapisy w umowach a pomimo to są stosowane?

co zrobisz? zażądasz upustu do abonamentu? będziesz się upierał ze jednak wypowiesz umowę jak zniknie jakiś kanał?
 
 
eLBeG 
chello master

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 30 Mar 2013
Posty: 1854
Wysłany: 01-11-2015, 20:20   

Ty na serio jesteś niereformowalny. Jeżeli będę miał taką potrzebę, to rozwiążę umowę bez konsekwencji jeżeli będę miał taki zapis w umowie i nie zapłacę kary. Rozumiesz, jeżeli nie, to poproś przełożonego o wyjaśnienie. A już kolega omufo wyjaśnił Ci jeden z powodów dlaczego stosują takie praktyki.
Dla Twojej wiadomości wyślę także w swoim czasie zapytanie do odpowiednich instytucji o wprowadzone zmiany w umowach, aby pomóc w walce o przestrzeganie prawa kolegom z forum i żaden pracownik UPC mnie od tego nie odwiedzie.
 
 
marcinosr
[Usunięty]

Wysłany: 01-11-2015, 20:31   

GDA, już ci mówię co zrobię bo w mojej intencji nie jest zadyma czy też pokazywanie kto wie lepiej a jedynie dbanie o swój portfel i tym samym o portfele nas wszystkich.

Właśnie skończyłem pisać zgłoszenie do prezesa UOKiK które wyślę w środę. I będę się starał nagłośnić tą sprawę i przekonać jak najwięcej ludzi do zrobienia podobnie, tak by prezes UOKiK zajął się sprawą. Tym samym UPC będzie zmuszone do wycofania się z tych list i powrotu do starych a znając działania UOKiK dostaną do tego mały bodziec w postaci kilkuset złotowej kary.

Zapytasz zapewne dlaczego w środę - a dlatego że jak otrzymałem pismo z FK od razu zacząłem rozmowy z UPC. Po co, a po to że liczy się osiągnięcie efektu czyli braku tych list z podziałem na grupy i minimalną ilością kanałów, a myślę że prawnicy w UPC są na tyle mądrzy że wiedzą iż UPC przegrywając z UOKiK zapłaci nie małą karę i dobrze przemyślą dalsze działanie w tym kierunku. Poinformowałem ich że na odpowiedź czekam do wtorku i stąd termin środowy.
 
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 01-11-2015, 20:45   

ok i to jest konkret

czekam na rezultaty i mam nadzieje ze nie skończy sie to tylko na bunczucznych zapowiedziach jak to było w temacie o paczce Canal+ mamy koniec października UPC wciąż nie pozwala wypowiadać umów z powodu zmian

idę bronić UPC w innych tematach
 
 
petro 
classic master


Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 180
Skąd: Kraków
Wysłany: 01-11-2015, 21:38   

Od 26 października jest to i dla pakietu MAX.
Co ciekawe w tym wypadku dotyczy to dekoderów UPC Mediabox, czyli użytkownicy Horizonów nie mają takich "kwiatków" od UPC. Wydaje mi się, że może "Karczoch" chce skłonić klientów na przesiadkę na to ich horizonowe cudo.
 
 
eLBeG 
chello master

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 30 Mar 2013
Posty: 1854
Wysłany: 01-11-2015, 21:43   

Marcinosr ma w stopce Horizon i listę liczbową dostał.
 
 
marcinosr
[Usunięty]

Wysłany: 01-11-2015, 21:54   

petro, tak dla jasności taka lista obowiązuje przy nowych umowach z horizon http://www.upc.pl/pdf/upc...ernika_2015.pdf
 
 
petro 
classic master


Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 180
Skąd: Kraków
Wysłany: 01-11-2015, 22:53   

Fakt, nie zauważyłem.
W każdym razie nieźle polecieli w kulki z gwarancją minimalnej ilości kanałów, bez słowa o jakości (czyt. konkretnych programach). Do tej pory wydawało mi się, że jednym z podstawowych kryteriów wyboru danego dostawcy telewizji jest jego oferta programowa. Ale teraz UPC pokazuje tą zmianą, aby przy wyborze ich firmy się tym nie kierować, bo w trakcie umowy mogą sobie prawie dowolnie żonglować oferowanymi kanałami tv. Ja się pytam, kto wpadł na taki pomysł i co ta osoba zażywa, że ma takie chore pomysły?
marcinosr, trzymam za ciebie kciuki, abyś wspólnie z UOKiK skutecznie wyjaśnił im idiotyzm i bezczelność jaką pokazują abonentom, wprowadzając takie pomysły w życie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: