Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Problemy z UPC Fiber 250 Kraków Mistrzejowice (SM Bienczyce)
Autor Wiadomość
max-bit 
Klikacz

Dołączył: 21 Paź 2015
Posty: 10
Wysłany: 21-10-2015, 20:59   Problemy z UPC Fiber 250 Kraków Mistrzejowice (SM Bienczyce)

Borykam się (no UPC też choć oni ten temat ciut zlewają) z dostępem do Internetu....
Od przeszło miesiąca ....
Mała Historia
Pod koniec września zaczęły występować problemy z dostępem do interentu .... długie ładowanie się stron itd .... mam UPC 250/20 MBps u nich to się nazywa fiber :) no choć z Fiber nic to wspólnego nie ma....
Wstępna analiza wskazywała problemy z wysyłaniem czyli kanałem upstream ... co ciekawe po kilku dniach stwierdziłem że te problemy występują głównie wieczorami a dokładniej pomiędzy g 18 - 23
W pierwszej kolejności padło na to że problem jest z przeciążaniem sieci ale tel do UPC (wg nich) wskazał że (tak twierdzi UPC) że problem leży że coś (ktoś) zakłóca ich transmisje ....
I tak zaczęły się jaja ..... temat badali naprawiali ja zgłaszałem ... oni naprawiali .... w 2 tyg października się poprawiło na tyle ... że było jako tako ... parametry praktycznie wróciły do pierwotnych może było to to co było ale troszkę mniej ach niech będzie ....
Jednak od od 19-10 problemy powróciły troszkę w zmienianej formie bo transfery znowu pospadały (powiedzmy o połowę lub więcej ) a pewne strony się w ogóle nie wczytywały choć inne robiły i owszem choć widocznie wolniej ....
Wieć telefon i do UPC pierwszy spec olał mnie totalnie i zaczął bredzić coś o tym jak to jest skomplikowane że nie ma CIR (a to spryciarz) i w ogóle abym się od... lił bo u niego wsio OK (nie no stwierdził że czasem jest coś nie tak ale tylko czasem wiec ... problemu nie ma) więc musiałem sie przełączyć do innego Pana i ten drugi .... okazał się na tyle kontaktowy ... i okazało sie że ten problem praktycznie w ogóle nie został rozwiązany a defacto UPC walczy z tym od tygodnia a przedmiotowe zakłócenia jak występowały tak występują.
Zauważyłem że podniesiono parametry sygnałów na moim modemie (podniosło to za tym SNR) co przypuszczalnie mogło częściowo rozwiązywać problem.
Ale problem jak był tak jest dalej i pojawia sie w dalszym ciągu.
Teraz pozostaje pytanie co problemem można tu tylko strzelać albo ktoś ma wpięte jakieś urządzenie które generuje jakieś potworne zakłócenia, labo jakiś modem sfiksował i robi to samo, albo .... popodpinali tyle urządzeń że nie radzą sobie z transmisją po kablu wiec sieć się zapycha w dodatku może sie nałożyć jakieś wadliwe oprogramowanie modemów tudzież dekoderów TV. Co też jest możliwe gdyż UPC ostatnio montuje u ludzi Horizony. Może problem jest mieszanką różnych problemów po trochu które powodują że sieć wariuje w momencie obciążenia, a może ktoś jeszcze coś włącza i to wszystko w końcu zdycha.....

Gdzie ten problem występuje ? Na Pewno Kraków os. Kombatantów (prawdopodobnie wszystkie lub prawie wszystkie bloki) ale co ciekawe znajmy z odległego o prawie km osiedla też zauważył podobne efekty a nie sądzę aby zakłócenia rozsiewały sie na takie odległości ...?
Jeśli ktoś ma podobne problemy lub je miał będę wdzięczny za informacje a zarazem ich zgłaszanie do UPC (oczywiście z innych lokalizacji również)
Finalnie jeśli UPC alej będzie walić w .... to sie trzeba będzie z nimi pożegnać bez żalu z miej strony ... oczywiście oni będą chcieli wymuszać kary .... ale nie ze mną te numery wszystko mam solidnie udokumentowane wiec jak co sprawa trafi do Sądu .....
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: