Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pikseloza na co drugim kanale
Autor Wiadomość
Zioma 
Klikacz

Dołączył: 26 Lut 2017
Posty: 6
Wysłany: 26-02-2017, 19:22   

Piksele to złożony problem, a powód zależy od tego, czy występuje na dekoderze Pace (lub Cisco z nagrywarką to w zasadzie to samo), czy dotyczy Horizona, a czy na karcie Ci+. Jeżeli na dekoderach, to może być: za mocny lub za słaby sygnał, uszkodzona zewnętrzna powłoka przewodu, stara instalacja, grzebanie w instalacji przez amatorów i zakładanie nierekomendowanych rozdzielaczy... Jeżeli na Ci+, to wina może być po stronie beznadziejnego kabla, złych styków, awaria rozdzielacza, przebicie na rozdzielaczu, uszkodzenie w skrzynce UPC lub nawet na wzmacniaczu między blokami.
 
 
wazyniak
[Usunięty]

Wysłany: 27-02-2017, 22:18   

U mnie siła i jakość sygnału po 100, odczyty z routera też wysokie, a piksele prawie cały dzień. Chyba będę reklamował tv u Samsunga bo Horizonu nie chcą dać żeby rozwiązać problem.
 
 
dzesio 
Klikacz

Dołączył: 24 Lut 2017
Posty: 10
Wysłany: 21-03-2017, 10:25   

rozwiązałem problem pikselizacji w Sony KDL-43W755C. walczyłem z tym od listopada. miałem raz wizytę technika z UPC, który poprawił moc sygnału wymieniając złącza i rozdzielacze, miałem 2 razy zmienianą płytę główną w TV przez serwis Sony, wstawiłem filtr kanału zwrotnego i nic.
siła sygnału w telewizorze na poziomie 90%, C/N 38-40

oto rozwiązanie problemu: regulowany tłumik sygnału
ja zastosowałem akurat tłumik TRA-03

okazało się, że sygnał jest zbyt silny i przesterowuje tuner telewizora. jakoś nikt na to nie wpadł przede mną, przynajmniej przy kablówce, bo problem jest znany z sygnałem naziemnym u ludzi którzy mieszkają blisko nadajników.
teraz moc sygnału mam na poziomie ok. 60% i jest super, a przedtem ciągła pikselizacja

powodzenia :-)
 
 
kriss 
classic master

Dołączył: 10 Cze 2013
Posty: 165
Skąd: Tychy
Wysłany: 21-03-2017, 20:26   

Witam
Mam pytanie jak ten tłumik działa w tv bez zasilacza bo w opisie jest że przepuszcza napięcie?
_________________
Ostatnio zmieniony przez kriss 21-03-2017, 20:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 21-03-2017, 20:45   

Tłumik przepuszcza prąd jeżeli mamy zasilany wzmacniacz antenowy (zamontowany przy antenie naziemnej), zasilaczem podłączonym do przewodu antenowego. W tym przypadku to wszystko jest bez znaczenia.
_________________
Ostatnio zmieniony przez Pitrek 21-03-2017, 21:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kriss 
classic master

Dołączył: 10 Cze 2013
Posty: 165
Skąd: Tychy
Wysłany: 21-03-2017, 20:51   

Ok
Przepraszam za cytat.
Dzięki za odp.
_________________
 
 
reggie02 
easy master

Dołączył: 31 Mar 2015
Posty: 39
Wysłany: 27-03-2017, 19:29   

U mnie problem "pikselozy" pojawił się po wymianie Kaona na Mediaboxa.
W końcu wezwałem serwis i Pan stwierdził, że wystarczyło cytuję "zacieśnić końcówkę w dekoderze" i problem ma zniknąć. Pomierzył parametry sygnału i tutaj było wszystko w porządku. Przy okazji poinformował, że powinien to zrobić już majster z UPC, który dekoder wymieniał, a teraz musi po nim poprawiać. Zobaczymy, czy to pomoże - najwyżej znowu będą kogoś wysyłać.
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 07-05-2017, 21:22   

Czy u was kanał atm rozrywka odbiera? U mnie pikseloza, a teraz jest tylko czarny ekran.

[ Dodano: 07-05-2017, 22:43 ]
Już jest OK ;)
 
 
Robin 
ultra master

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 1465
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 07-05-2017, 22:38   

Biorą sygnał tego kanału z satelity i coś im się sypie. Dość często trafiałem na chwilową pikselozę, jak jeszcze emitowany był "MacGyver". Od kiedy wróciły odgrzewane polsatowskie kotlety, nic tam sensownego nie znajduję.
 
 
Pawop 
ultra master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Cze 2012
Posty: 956
Skąd: Warszawa
Wysłany: 08-05-2017, 00:25   

Od ok 16 były burze nad Warszawą
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 28-05-2017, 10:18   

Mam taki jeden problem z pikselozą. Jak przełączam się na kanał SD z kompresją MPEG-4 to mam pikselozę przy ruchach kamery. Żeby to wyeliminować muszę przełączyć na inny kanał i z powrotem wrócić na ten z pikselozą i wtedy tej pikselozy już nie ma. Też tak macie?
 
 
Robin 
ultra master

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 1465
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 28-05-2017, 10:33   

Na jakim odbiorniku obserwujesz to zjawisko i konkretnie na których kanałach? Jeśli na Mediaboxie lub Horizonie to skąd wiesz, które kanały SD nadawane są w kompresji MPEG-4, a które w MPEG-2? 8)
Ja u siebie tego nie zaobserwowałem. Skoro jednak przełączenie kanału i powrót do wcześniej oglądalnego pomaga, obawiam się, że problem może leżeć po stronie odbiornika (prawdopodobnie procek). :sad:
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 28-05-2017, 10:56   

Robin napisał/a:
Na jakim odbiorniku obserwujesz to zjawisko i konkretnie na których kanałach?

Na mediaboxie Pace DCR7111
Robin napisał/a:
Jeśli na Mediaboxie lub Horizonie to skąd wiesz, które kanały SD nadawane są w kompresji MPEG-4, a które w MPEG-2?

Ktoś podawał listę kanałów SD przełączonych w UPC do kompresji MPEG-4
Robin napisał/a:
Skoro jednak przełączenie kanału i powrót do wcześniej oglądalnego pomaga, obawiam się, że problem może leżeć po stronie odbiornika (prawdopodobnie procek).

Tylko, że problem pojawia się raz na jakiś czas i bardziej wygląda na zwiechę dekodera.
 
 
Robin 
ultra master

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 1465
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 28-05-2017, 12:08   

MrPepka napisał/a:
Ktoś podawał listę kanałów SD przełączonych w UPC do kompresji MPEG-4

Daj linka do tej listy. No chyba, że opierasz się na tym, co kiedyś sam napisałem :P , ale to dotyczyło tylko kanałów z pakietu Start. Zresztą od tego czasu sporo się zmieniło. Może kiedyś w wolnej chwili zrobię pełną listę kanałów SD - tych nadawanych jeszcze w MPEG-2 i tych już w MPEG-4.

Napisz konkretnie, na których kanałach zaobserwowałeś opisane problemy, to zweryfikuję czy te kanały faktycznie idą w MPEG-4. :)

MrPepka napisał/a:
Tylko, że problem pojawia się raz na jakiś czas i bardziej wygląda na zwiechę dekodera.

Tak czy siak problem leży po stronie dekodera. :sad: Spróbuj przywrócić ustawienia fabryczne, odłącz go na 30 min od prądu niech trochę odpocznie. Jeśli nie pomoże, to ja bym zgłosił go do wymiany. To nie jest PVR więc nawet nie będzie problemu z ewentualną utratą nagrań. ;)
Ostatnio zmieniony przez Robin 28-05-2017, 12:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 28-05-2017, 12:16   

Robin napisał/a:
Napisz konkretnie, na których kanałach zaobserwowałeś opisane problemy, to zweryfikuję czy te kanały faktycznie idą w MPEG-4.

TV 6, ATM Rozrywka, a dzisiaj to nawet na Polsat Romans.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,74 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: