Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pikseloza na co drugim kanale
Autor Wiadomość
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 05-02-2017, 16:52   

lukasgta napisał/a:
Jakość sygnału (jego poziom) jest najważniejszym parametrem sygnału cyfrowego. To ona odpowiada za poprawne wyświetlenie obrazu.

Co ma wspólnego poprawne wyświetlanie obrazu (z poziomem i jakością dostarczanego sygnału do odbiornika) a jakością wyświetlanego obrazu na tv?
lukasgta napisał/a:
Post użytkownika prezy z forum HDTV com pl

Mogę mieć mocy sygnału 50%, jakości sygnału 30% i będę miał piękny obraz full HD 4K, 3D i co tam sobie jeszcze zamarzysz.
Kolega nie odróżnił jakości wyświetlanego obrazu na tv (obrazu audycji na którą patrzę), z jego fizycznym brakiem z powodu wymienionych przypadłości.
Jeśli nadawca/operator "da" przepływności na kanał 2 MB, to nawet sygnał 100 na 100 nie poprawi wrażenia, że mam kaszę na ekranie, a zawodnicy grający w piłkę są z klocków Lego.
A mogę mieć 50 na 30 , ale operator "daje" narzutu na kanał 10 MB i masz piękny i krystaliczny obraz.
_________________
 
 
wazyniak
[Usunięty]

Wysłany: 05-02-2017, 18:15   

kriss napisał/a:
Kilka stron wcześniej kolega GDA zalecał aby przy CI+ wpiąć filtr kanału zwrotnego. Tak też zrobiłem. Kupiłem za 12 zł taki tłumik i od 7 dni zero pikseli!!!


Z tego co widzę to takie filtry mam pozakładane. U mnie zwykle pikselizacja trwała ok 30 minut ale dziś cały dzień same zacinki.[/quote]
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 20-02-2017, 16:40   

A oto ciekawostka z moje upc:

Wiadomości.png
Plik ściągnięto 120 raz(y) 15,55 KB

 
 
beny8989 
ultra master

Pomógł: 12 razy
Dołączył: 08 Sty 2013
Posty: 901
Skąd: Szczecin
Wysłany: 20-02-2017, 16:43   

wisi to od piątku
_________________
 
 
kulek79 
Klikacz

Dołączył: 26 Sty 2015
Posty: 12
Wysłany: 20-02-2017, 23:50   

GDA napisał/a:
kanał zwrotny musisz wyciąć, dzwoń do UPC niech jeszcze raz przyjeżdżają i albo wymienią zwrotnicę albo założą ci tłumik - u mnie było to samo


Gdzie się wpina ten tłumik? przy karcie CI+ czy przy rozgałęźniku/zwrotnicy ?
Znalazłem na All..ro takie coś: DVB-C DSE HPF-85A 5-65 MHz. Będzie OK?
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 21-02-2017, 07:36   

Będzie OK.
Wkręca się go przy rozgałęźniku/zwrotnicy.


Tak trochę żartem :P (wybacz), to ciężko byłoby go podłączyć "przy karcie CI+" (wiadomo, Twój skrót myślowy, chodziło Ci o gniazdo antenowe "RF" w TV). Teoretycznie można go wpiąć w dowolnym miejscu na drodze do TV. Ale tłumik jest właśnie przystosowany do podłączenia przy wszelakim wyjściu zakończonym gniazdem "F". Tłumik ma z jednej strony złącze męskie "F", a z drugiej żeńskie "F", to wymusza już prawidłowe podłączenie.
Na siłę można by go podłączyć przy gnieździe antenowym "RF" w TV, ale ile z tym byłoby zachodu. Przejściówka z przewodu antenowego "RF" żeńska<>złącze żeńskie "F", tłumik, przejściówka "F" męska<>"RF" męski. Ciężar tego wszystkiego :mrgreen: nieźle by ciągnął TV.
_________________
 
 
mario1974 
easy master

Dołączył: 16 Lip 2015
Posty: 36
Wysłany: 21-02-2017, 16:15   

Witam jestem po drugiej wizycie technika z UPC zgłaszałem pikselozę na module CI. Pierwszy technik zmienił gniazdko i końcówkę przy wejściu antenowym niby działało ok technik poszedł i piksele wróciły Dzwoniłem ponownie przyszedł drugi tym razem z miernikiem wkręcił kabel antenowy do miernika wyszło za słaby sygnał ,mówi może coś z kablem do tv wkręcił za gniazdkiem miernik to samo czyli kabel do tv ok ,odkręcił kabel dochodzący do mieszkania od gniazdka tam to samo słaby sygnał już myślałem ze będzie trzeba cały kabel od skrzynki do mojego mieszkania wymieniać ,ale mówi żeby iść z nim do skrzynki i tam zmierzy sygnał po odpięciu mojego kabla od skrzynki i wpięciu miernika wyszło że słaby sygnał wychodzi ze skrzynki. To było w sobotę dziś dostałem sms że coś tam było robione jak na razie wszystko ok zero pikselozy , to mnie cieszy :mrgreen:
_________________
 
 
npdnl 
plus master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Wrz 2013
Posty: 391
Wysłany: 21-02-2017, 17:02   

u mnie też jakiś czas temu był duży problem z pikselozą i na końcu się okazało że na cały budynek wchodzi słaby sygnał i co najlepsze na cały budynek tylko ja zgłaszałem problemy a UPC ma tu prawie każdy. Wniosek jest z tego prosty - ludzie nic nie zgłaszają, chyba że całkowicie stracą dostęp do usług. Może dlatego UPC tak opieszale działa w wielu kwestiach bo po prostu ludziom się nawet nie chce zgłosić problemu, płacą za byle co i są zadowoleni więc kto słucha garstkę narzekaczy?
 
 
lukasgta 
easy master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Gru 2016
Posty: 43
Wysłany: 21-02-2017, 18:06   

mario1974 i npdnl Mam pytanie do was obydwu. Jak technik z UPC zmierzył jakość sygnału i wykazał, że jest słaby?
 
 
beny8989 
ultra master

Pomógł: 12 razy
Dołączył: 08 Sty 2013
Posty: 901
Skąd: Szczecin
Wysłany: 21-02-2017, 19:04   

jak mierzył na tapach to serwis liniowy mógł olać zgłoszenie. Na kablu dochodzącym do skrzynki powinien to zrobić na każdym muxie. lukasgta, Wejdź nawet na modem i zobacz jakie masz wartości sygnału na nim. I będziesz wiedział czy się mieścisz w normie.
_________________
 
 
lukasgta 
easy master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Gru 2016
Posty: 43
Wysłany: 21-02-2017, 21:24   

beny8989 napisał/a:
lukasgta, Wejdź nawet na modem i zobacz jakie masz wartości sygnału na nim. I będziesz wiedział czy się mieścisz w normie.
Chodzi o te wartości co w załączniku?

kanal.png
Plik ściągnięto 217 raz(y) 30,56 KB

 
 
beny8989 
ultra master

Pomógł: 12 razy
Dołączył: 08 Sty 2013
Posty: 901
Skąd: Szczecin
Wysłany: 21-02-2017, 21:32   

tak o to i własnie widać jak ci zrobili regulacje sygnału. nic nie zrobili sygnał za niski. Powinien być do -9. A najlepiej w okolicach 0 i snr do 36 a masz 32.
_________________
 
 
lukasgta 
easy master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Gru 2016
Posty: 43
Wysłany: 21-02-2017, 21:47   

beny8989 A z jakiego źródła wziąć wartości normatywne sygnału i tolerancje dla niego? Chciałbym się powołać na jakieś źródło pisząc do supportu technicznego UPC.
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 21-02-2017, 21:57   

Stąd:
http://forum.mediaswiat.pl/viewtopic.php?t=1468
 
 
mario1974 
easy master

Dołączył: 16 Lip 2015
Posty: 36
Wysłany: 22-02-2017, 06:53   

lukasgta napisał/a:
mario1974 i npdnl Mam pytanie do was obydwu. Jak technik z UPC zmierzył jakość sygnału i wykazał, że jest słaby?

Rozmawiał z kimś z technicznego chyba, wiem że mówił do -5 do-6 do -7 było max co mówił na różnych częstotliwościach bo zmieniał w mierniku
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: