Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pikseloza na co drugim kanale
Autor Wiadomość
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 26-11-2016, 13:55   

A widziałeś inne audycje tego kanału narodowego?
rano szukałem transmisji i trafiłem na pytanie na śniadanie - szybko przełączylem dalej bo nie chciałem sobie oczu psuć - masakra czym oni tam kręcą w tych studiach - betacamem jeszcze?
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 26-11-2016, 14:32   

Chodziło mi głównie o transmisję sportową. Fiński producent robi to w HD. Nie wiem z jakiego powodu TVP tak nadaje. Za gorszą jakość tańsze opłaty? :mrgreen:
Dzisiaj też o 15.45 będą skoki narciarskie i na TVP 1 hd, i na Eurosporcie. Ciekawe czy to się powtórzy.
_________________
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 26-11-2016, 14:48   

Wychodzi na to, że eurosport jest bogatszy od tvp.
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 26-11-2016, 18:58   

Pitrek napisał/a:
Dzisiaj też o 15.45 będą skoki narciarskie i na TVP 1 hd, i na Eurosporcie. Ciekawe czy to się powtórzy.
Oba programy były w HD, czyżby to z powodu TVP 2. Jutro będzie okazja to sprawdzić na "Biegi narciarskie: Puchar Świata w Ruce" o 9.25.

[ Dodano: 27-11-2016, 11:57 ]
Dzisiaj 27.11.2016 r. na TVP 2 HD, podczas transmisji biegów narciarskich było "prawdziwe" HD.
_________________
 
 
jarul777 
classic master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 291
Skąd: Warszawa
Wysłany: 28-11-2016, 10:05   

Ja oglądam na stałe te biegi i jest taki myk ze sportem na TVP: studio jest realizowane w SD a większość transmisji w HD. Jeżeli ktoś przełączy na studio a potem na transmisję live bez przerwy reklamowej i zapomni zmienić rozdzielczość to leci taka piękna transmisja w SD. Co prawda nie zaobserwowałem tego w momencie gdy jest przerwa reklamowa, ale cóż, może się rozwijają :)
_________________
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 28-11-2016, 10:22   

To o czym piszesz to jest trochę dziwne. Wszystko idzie w rozdzielczości 1080. Ja mam TV nie dekoder. Raczej coś im w tym TVP 2 HD się porąbało.
Faktycznie studio cały czas szło z upscalowanego SD i to w sobotę i w niedzielę. Reklamy szły w HD. W sobotę przekaz z biegów był w upscalowanym SD, a w niedzielę w HD, pomimo, że ze studia szło w upscalowanym SD.
_________________
 
 
jarul777 
classic master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 291
Skąd: Warszawa
Wysłany: 28-11-2016, 13:19   

Ja nie mówię, że to się dzieje lokalnie na dekoderze. To coś u nich, przecież nie zmieniają dynamicznie rozdzielczości nadawania, zawsze jest 1080 a co idzie w środku to inna para kaloszy. To ich studio nie ma kamer HD, kilka dni po starcie TVP Sport HD było, ale widać gdzieś indziej były im potrzebne i sobie poszły :D
_________________
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 28-11-2016, 13:31   

jarul777 napisał/a:
Ja nie mówię, że to się dzieje lokalnie na dekoderze.

Dobrze Cię zrozumiałem, tyle że chyba zbyt chaotycznie w jednym zdaniu wszystko napisałem. Dziwne dla mnie jest, że w sobotę leciało tak: studio (SD), transmisja (SD), reklamy (HD) i tak kilka razy. W niedzielę leciało tak: studio (SD), transmisja (HD), reklamy (HD) itd. Wiadomo, że ze studia jest upscaling SD, chodzi o to, że fiński materiał był w HD, a oni nadawali kiepskiej jakości. Może to wcale nie był upscaling SD, tylko zbyt mały bitrate, że tak kiepsko wyglądało. I nie chodzi mi o bitrate nadawany przez TVP 2, tylko materiału z Finlandii.
_________________
 
 
jarul777 
classic master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 291
Skąd: Warszawa
Wysłany: 28-11-2016, 13:40   

Ludzie tam pracujący po prostu nie do końca ogarniają swoje zadania :)
Tak w ogóle to ja to oglądałem na telewizorze kineskopowym, więc nie miałem szansy zobaczyć tego przypadku, ale widziałem już coś takiego kilka razy wcześniej i raz na jakiś czas coś takiego im się zdarza. Ostatnio też wywiady były w rozciągniętym 4:3...
_________________
 
 
razor1995 
Klikacz


Dołączył: 24 Lis 2016
Posty: 17
Skąd: Będzin
Wysłany: 28-11-2016, 15:45   

Pitrek, takie rzeczy na TVP widziałem w przypadku transmisji ze Skoków narciarskich w Ruce - realizacja z ich studia pod skocznią (wywiady itp.) - upscalling z SD dodatkowo lekkie klatkowanie. Natomiast sama transmisja była HD, ale sygnał niezależny od TVP. Późniejsza transmisja ze studia w Warszawie - już w HD.
_________________
 
  razor1995@jabster.pl
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 28-11-2016, 16:00   

Chodziło mi o to, że w sobotę właśnie transmisja biegów narciarskich nie była w HD. Ze studia i tak cały czas leciał upscaling SD.
Początek tego wątku :arrow: http://forum.mediaswiat.p...=asc&start=149.
W niedzielę transmisja biegów narciarskich była już w HD.
_________________
 
 
zaq13 
light master

Dołączył: 17 Sty 2016
Posty: 103
Skąd: Wrocław/Gaj
Wysłany: 07-01-2017, 10:53   

Tak się zastanawiam.
Dlaczego we Wrocławiu tyle razy w miesiącu występują problemy z odbiorem telewizji. Co chwile tvp 1, tvp 2, tvn, i inne które sa na częstotliwościach 1XX000KHz siatkują czyli wyskakują artefakty co chwile na ekranie. Pozostałe kanały nie mają takiego problemu.
W boku pojawia się informacja:
"Przerwa w świadczeniu usług
Szanowni Państwo,
w chwili obecnej w Waszym miejscu zamieszkania występuje awaria następujących usług:

Telewizja cyfrowa.

Planowany termin usunięcia awarii to: 09.01.2017 13:00. Serdecznie przepraszamy za niedogodności."

I co podstawowych kanałów w ofercie nie da się oglądać a płacić trzeba normalnie bo tu problemów nie ma.

czy w innych rejonach polski też tak macie?
 
 
pabloskrak 
classic master

Dołączył: 13 Lut 2010
Posty: 234
Wysłany: 07-01-2017, 14:10   

U was też co jakiś czas wywala kanały z dolnego MUX-a tj ten co jest TVP 1 HD, TVP 2 HD TVN HD zarówno na Module jak i na dekoderze inne kanały na innych MUX-ach chodzą jak żyleta a na w/w okresowy brak sygnału


Czyżby niska temperatura wpływała na działanie elementów sieci jeśli chodzi o niskie częstotliwości ? Rejon Kraków
 
 
Markam 
Klikacz

Dołączył: 11 Sty 2017
Posty: 1
Skąd: Chorzów, Śląskie
Wysłany: 11-01-2017, 10:32   

U mnie też problemy z TVP 1 HD, TVP 2 HD TVN HD na module CI+. Mam od czerwca zeszłego roku telewizję od UPC i od początku występują tam artefakty, zwłaszcza przy transmisji w HD. Był technik z UPC, podłączył jakiś miernik i stwierdził, że wszystko z ich strony jest ok i to pewnie wina dekodera DVB-C w telewizorze. Już miałem reklamować TV ale jak czytam w necie o problemie wychodzi na to, że ściemniał.
 
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 11-01-2017, 11:04   

kanał zwrotny musisz wyciąć, dzwoń do UPC niech jeszcze raz przyjeżdżają i albo wymienią zwrotnicę albo założą ci tłumik - u mnie było to samo
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,48 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: