Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pikseloza na co drugim kanale
Autor Wiadomość
Tobi 
light master

Dołączył: 12 Kwi 2011
Posty: 64
Skąd: Katowice
Wysłany: 29-10-2015, 22:58   

No u mnie pierwszym "winowajcą" były luźne kable. :P Chyba robią wszystko, żeby jak najszybciej skończyć usługę, szkoda że bez efektów i dokładnej diagnozy.
 
 
 
goryczka 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Mar 2013
Posty: 79
Skąd: Kraków
Wysłany: 30-10-2015, 10:00   

GDA, nie uwierzyłem ale co mialem mu zrobić?

sprawdzę na dekoderze i zgłoszę znowu. On nie miał STB ze sobą zeby coś sprawdzać. Poczekam też jak będzie z Internetem po wymianie modemu.
  goryczka
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 30-10-2015, 10:07   

nie sprawdzaj szkoda czasu i zachodu

pikseloza w UPC to prawa globalna a nie jednostkowa
 
 
ATS 
light master


Dołączył: 02 Lis 2011
Posty: 117
Skąd: Wrocław
Wysłany: 30-10-2015, 20:23   

Po dwóch wizytach techników i wymianach dwóch rozdzielaczy kablowych przez kilka dni było ok. Dziś piksele powróciły - na TVP1 HD, TVP2 HD, TVP Info (masakra), od czasu do czasu zaobserwowane na TV4 i TVN HD. Na pozostałych kanałach jest ok. Wymianą dekodera na odczepnego problemu nie rozwiążą - sprawdzone na innym mediaboxie. Problem nadal występuje. Pogonię ich do centrali.
 
 
janusz_monter2 
Klikacz

Dołączył: 28 Paź 2015
Posty: 5
Wysłany: 31-10-2015, 19:11   

Ja nie zauważyłem żadnej pixelozy na kanałach (może dlatego że nie oglądam akurat TVP lub mega żadko ). Mam za to problem z opcją "ON DEMAND". Ustawiam sobie na życzenie program Planete+ lub National i jakość programów jest przetragiczna. Najbardziej to widać jak w obrazie danego filmu coś się rusza dość szybko. Mam 2 telewizory na dekoderach PACE i Cisco identyczna tragedia.

Mam prośbę czy możecie sprawdzić u siebie czy też tak macie ? Chcę dojść czy Planete nadaje w takiej jakości (240p?) czy to u mnie taka lipa. :sad:
 
 
Tobi 
light master

Dołączył: 12 Kwi 2011
Posty: 64
Skąd: Katowice
Wysłany: 06-11-2015, 06:09   

janusz_monter2, ja też nie oglądam TVP ale problem nie dotyczy TVP. Wczoraj znowu pikseloza przez cały wieczór, na różnych kanałach. Zgłosiłem po raz trzeci, zobaczymy co tym razem wymyślą.
 
 
 
Robin 
ultra master

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 1465
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 06-11-2015, 19:03   

Na poprzedniej stronie pisałem, że pikselozy nie zauważyłem. Otóż tak właśnie było na oglądanych przeze mnie najczęściej kanałach TVP 1 SD i TVP 2 SD, które odbierałem na własnym sprzęcie DVB-C. 3 listopada to się zmieniło, gdy UPC bez żadnej informacji skasowała te kanały razem z TVN SD. Od tej pory oglądam te kanały w wersji HD i POTWIERDZAM występuje na nich pikseloza! Kanały te (TVP 1 HD, TVP 2 HD, TVN HD) znajdują się na jednym MUX-ie i problem leży ewidentnie po stronie UPC (w ich studiu centralnym). Na własnym sprzęcie mogę sprawdzić poziom sygnału na każdym MUX-ie i jeśli przy jakości 100% występuje pikseloza, to jest to chyba oczywiste, że parametry sygnału mam OK i problem nie leży po mojej stronie. Jak zwykle w studiu centralnym mają problemy z poprawnym skonfigurowaniem enkoderów i pewnie nawet nie mają monitoringu sygnału. Gdyby mieli, nie dochodziłoby do takich sytuacji. A problem z pikselozą występuje nie po raz pierwszy - powtarza się w kółko na różnych MUX-ach. I to ma być ta "wysoka jakość" na tle konkurencji, o której opowiadają konsultanci?
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 07-11-2015, 01:04   

Robin napisał/a:
jeśli przy jakości 100% występuje pikseloza, to jest to chyba oczywiste, że parametry sygnału mam OK i problem nie leży po mojej stronie

Niekoniecznie to ich wina - załóż jakiś splitter (bez znaczenia jaki), i "zbij" trochę w % jakość sygnału - optymalnie jest, gdy jest 80, góra 85% jakości sygnału.
Czasami zbyt mocny sygnał "zatyka" głowicę w dekoderze.
_________________
 
 
Robin 
ultra master

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 1465
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 07-11-2015, 01:40   

Nieprawda! Jakość sygnału 100% jest prawidłowa. Właśnie w przypadku mniejszej wartości mogą pojawiać się nieskorygowane błędy. Co innego poziom sygnału - tutaj faktycznie zbyt duża wartość może powodować przester, ale wtedy przy poziomie (sile) 100% spada jakość sygnału (nawet do 0%), więc to doskonale widać. A skoro siłę na poszczególnych MUX-ach mam w granicy 85-95% i jakość 100%, więc NIE MA MOWY O ŻADNYM PRZESTERZE!
Aha, pomijając już fakt, że problem zgłasza jak widać wielu abonentów, dodam jeszcze, że w analogu mam TVP 1 HD i TVP 2 HD, a sygnał brany jest przez techników z DVB-C UPC i skoro tam również występuje pikseloza, to co ja mam tu jeszcze udowadniać?
 
 
paul klacska 
light master

Dołączył: 05 Lip 2010
Posty: 69
Skąd: Szczecin
Wysłany: 07-11-2015, 13:49   

Kolega Kocurek1970 może mieć racje. Ja osobiście używam własny sprzęt do oglądania tv.
Mam dwie głowice dvb-c,wbudowana i na usb. Na głowicy usb mam troszeczkę słabszy sygnał,
pewnie to jest związane z jakością głowicy jak i sposobem jej używania.
Ostatnio miałem w/w problem na polsacie hd, zrobiłem taki myk.
Włączyłem nagrywanie z głowicy wbudowanej(domyślnej) kanał inny niż polsat hd, przełączyłem z powrotem na polsat hd, wtedy już zadziałała głowica na usb. Problem w postaci pikselozy nie powrócił.
Po niedzieli jak nie zapomnę to zamówię tłumik sygnału i skręcę go ze 100 % na 90% , zobaczymy co wtedy będzie.
http://www.dipol.com.pl/t...m_dc_R50155.htm
 
 
 
Robin 
ultra master

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 1465
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 07-11-2015, 15:05   

@paul klacska: Odnoszę wrażenie, że nie przeczytałeś dokładnie mojego powyższego postu. Przytaczasz swój indywidualny problem, a nie podajesz nawet parametrów sygnału (siła/jakość), przy którym ten problem występował.
A i jeszcze jedno - na dekoderze DVB-T mam poziom sygnału 100% i jakość sygnału 100% i wszystko hula bez żadnych błędów. Natomiast jak stłumię sobie splitterami sygnał, że spadnie siła i jakość wynosi około 90% - właśnie wtedy co jakiś czas błędy wyskakują. Tak więc proszę, nie piszcie pierdół.
Ponadto pikseloza, o której jest mowa w tym wątku nie występuje cały czas, tylko okresowo! Gdyby głowica przytykała się zbyt mocnym sygnałem, problem występowałby praktycznie cały czas.
 
 
paul klacska 
light master

Dołączył: 05 Lip 2010
Posty: 69
Skąd: Szczecin
Wysłany: 07-11-2015, 20:08   Sygnał

Nie będę się kłócił ale sygnał i jakość 99% pikseloza jest, sygnał 35% brak.
Zdjęcia powinny być czytelne.

zrzut.jpg
Plik ściągnięto 82 raz(y) 101,86 KB

głowica D.jpg
Plik ściągnięto 93 raz(y) 123,92 KB

Głowica c.jpg
Plik ściągnięto 79 raz(y) 104,76 KB

Głowica .jpg
Plik ściągnięto 87 raz(y) 59 KB

 
 
 
Robin 
ultra master

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 1465
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 07-11-2015, 21:01   Re: Sygnał

paul klacska napisał/a:
Nie będę się kłócił ale sygnał i jakość 99% pikseloza jest, sygnał 35% brak.

Przy poziomie sygnału 35% jaką masz jakość sygnału? 35% to bardzo mało, no chyba że ten dekoder ma jakoś dziwnie skalowane paski poziomu i jakości sygnału. Wówczas przy poziomie 99% możesz mieć faktycznie przesterowany sygnał, ale wtedy jakość powinna już spadać (<100%) i powinieneś to widzieć (zbijając sygnał tłumikiem jakość powinna iść w górę).
U mnie przykładowo tuner komputerowy DVB-C podaje siłę sygnału identycznie jak Mediabox, czyli około 90%. Tuner stacjonarny DVB-C z kolei na tym samym MUX-ie pokazuje już siłę w granicy 65%. Dodatkowo pokazuje on paski poziomu/jakości sygnału w kolorach - czerwony, żółty i zielony. I tak przy wartości 65% poziom sygnału wyświetlany jest na zielono - czyli OK. Przy wartości 70% pasek przybiera już kolor żółty (czyli ostrzeżenie, że sygnał zaczyna być przesterowany).

paul klacska napisał/a:
Zdjęcia powinny być czytelne.

Tylko w sumie czego te zdjęcia dowodzą?
 
 
paul klacska 
light master

Dołączył: 05 Lip 2010
Posty: 69
Skąd: Szczecin
Wysłany: 07-11-2015, 21:30   

Przy 35% mam 0%, nie wiem czemu tak jest ale jest.
Zrzut ekranu dowodzi że nie piszę bzdur i za jakiś czas powiem ,że nie wiem widziałem u kolegi albo sąsiada itp.
 
 
 
Robin 
ultra master

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 1465
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 07-11-2015, 21:36   

Nie zrozumieliśmy się. Nie chodziło mi o to, że piszesz nieprawdę, tylko o to, że na tych zrzutach mogłeś uchwycić parametry sygnału (siłę/jakość) podczas występowania pikselozy i podczas jej braku - bo to jest istotne. ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: