Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pikseloza na co drugim kanale
Autor Wiadomość
colin23 
classic master


Dołączył: 25 Sty 2008
Posty: 170
Wysłany: 25-10-2015, 12:06   

U mnie od kilku dni masakra na TVP Info i Polsat Sport News. Pikseloza + niebieski ekran co chwila. Dziś dzwoniłem rano. Oczywiście na początek rada o przywrócenie ustawień fabrycznych ;) Pani jednak powiedziała że wszystkie te kanały lecą na tej samej częstotliwości wzywa technika. Ciekawe co wymyśli. Ma być dziś. Raczej nie dam sobie wmówić że coś z kablami u mnie skoro nic nie ruszałem :)
 
 
sirkubas 
classic master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Mar 2015
Posty: 226
Skąd: PL
Wysłany: 25-10-2015, 22:20   

Tyle wymyśli, że poprawi złącza lub wymieni jakiś rozgałęźnik. Ewentualnie jak się pojawi to jak na złość wszystko będzie działać i zakończy serwis mandatem niedzielnym, bo zawsze do niedzielnych klientów jedzie się z założeniem, że jak będą podstawy do mandatu to takowy się wystawia ;)
 
 
ManiusNG 
Klikacz

Dołączył: 07 Cze 2014
Posty: 7
Skąd: Kraków
Wysłany: 26-10-2015, 15:08   

Ja wezwałem technika, bo wieczorami już się niektórych kanałów oglądać nie da (nie pamiętam który MUX - ten z TVN na pewno). Jutro przyjedzie, zobaczymy co poradzi.
_________________
 
 
Tobi 
light master

Dołączył: 12 Kwi 2011
Posty: 64
Skąd: Katowice
Wysłany: 28-10-2015, 08:40   

U mnie to samo (Katowice). Podwójna wizyta technika. Za pierwszym razem podokręcał złącza. Za drugim wymienił mediashit na nowy. Dalej występuje pikseloza i chwilowe zaniki kanałów, głównie wieczorami jak dekoder dłużej popracuje. Diagnoza technika - pewnie mam przewody w ścianie naruszone (tereny górnicze, co chwilę tąpnięcia).
Nie wiem co o tym myśleć.
 
 
 
eLBeG 
chello master

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 30 Mar 2013
Posty: 1854
Wysłany: 28-10-2015, 10:40   

Niech nie pieprzy, bo u mnie to samo w Tychach, na bank mają jakiś problem i kity wciskają.
 
 
jedrek 
ultra master


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 12 Maj 2006
Posty: 786
Skąd: Ursynów
Wysłany: 28-10-2015, 11:13   

Nie mieszkam na Śląsku tąpnięć nie mam chyba jak puszczę bąka :) a pikseloza jest.
_________________
  jedrek
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 28-10-2015, 11:37   

Nie mieszkam na Śląsku, tąpnięć nie mam ale za to mam sztorm co powoduje pikselozę na kanałach
 
 
petryk 
ultra master

Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2005
Posty: 830
Wysłany: 28-10-2015, 13:03   

Mieszkam w Warszawie Pikseloza jest u mnie bardzo dawno zgłaszam do upc a nie potrafi tego naprawić mam i vectre i takich cudów nie nie ma jak w upc
 
 
Robin 
ultra master

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 1465
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 28-10-2015, 19:08   

Proponuję pisać na jakich MUX-ach (kanałach) występuje pikseloza. Ja co prawda oglądam tylko kanały główne, ale póki co nie zaobserwowałem na nich pikselozy. Pamiętam jednak jak dwa lata temu długo walczyłem z nimi z lekką pikselozą pojawiającą się na kanałach podstawowych znajdujących się na jednym MUX-ie. Mimo iż miałem potwierdzenie od kolegi z drugiego końca Polski ściemniali, że u nich wszystko jest OK. W końcu jednak zmienili ustawienie enkodera i problem ustąpił. Trwało to niestety prawie pół roku. :sad:
Tak więc jeśli ktoś ma mega pikselozę i w dodatku na większości/wszystkich MUX-ach, to raczej będzie problem lokalny (kable, złącza, przesterowany sygnał na wzmacniaczu budynkowym - temperatura obecnie spada i sygnał rośnie!), ale jezeli pikseloza jest nieduża i występuje tylko na kilku MUX-ach, to problem może leżeć w centrali (źle skonfigurowane enkodery).

Mam pytanie - jaki jest czas odpowiedzi UPC na pytanie zadane za pomocą formularza? W potwierdzeniu dostarczenia wiadomości jest info, że do 10 dni, a ja czekam już na odpowiedź blisko 3 tygodnie. Ile czekaliście na odpowiedzi jak reklamowaliście problem z "ulubionymi" w Mediaboxach czy problemy z Horizonem?
 
 
eLBeG 
chello master

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 30 Mar 2013
Posty: 1854
Wysłany: 28-10-2015, 19:12   

30 dni mają czas, po tym czasie brak odpowiedzi, to reklamacja uznana.
 
 
Robin 
ultra master

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 1465
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 28-10-2015, 19:15   

Sęk w tym, że ja pytałem ich tylko o podanie terminu usunięcia usterki, nie pisałem nic o roszczeniach. Widać trzeba było to zrobić, to by się pospieszyli z odpowiedzią. ;)
 
 
Tobi 
light master

Dołączył: 12 Kwi 2011
Posty: 64
Skąd: Katowice
Wysłany: 28-10-2015, 21:26   

Ja na zgłoszenie przez formularz miałem odpowiedź telefoniczną prawie natychmiast - tego samego dnia.
 
 
 
goryczka 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Mar 2013
Posty: 79
Skąd: Kraków
Wysłany: 29-10-2015, 20:49   

ja też - zgłaszalem przerwy w internecie i pikseloze - kontakt telefoniczny tego samego dnia.
Technik przyszedl wymienil modem (podobno wariował w upstreamie i mocno rosło tlumienie na chwile).
objaw byl taki ze zrywalo polaczenie, laczyl sie na nowo i dzialalo. Inni klienci w bloku mieli ok.
dostalem Ubee zamiast thomsona.

Co do pikselozy to technik stwierdzil ze mam ruchome gniazdo w telewizorze (mam modul CAM) i ze sa zimne luty i dlatego...

zamienię na dekoder i podlaczę po HDMI i zobaczymy czy dalej będzie problem
  goryczka
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 29-10-2015, 20:58   

goryczka napisał/a:

Co do pikselozy to technik stwierdzil ze mam ruchome gniazdo w telewizorze (mam modul CAM) i ze sa zimne luty i dlatego...

przepraszam i Ty mu uwierzyles? to są juz totalne jaja aby zwalac winę na zimne luty
 
 
Robin 
ultra master

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 1465
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 29-10-2015, 21:18   

@Tobi, @goryczka: Po dniu czy dwóch od zgłoszenia do mnie także zadzwonił konsultant, ale powiedział tylko tyle, że sprawę przekazuje na dział techniczny do weryfikacji i że wróci z odpowiedzią. No to ile mam czekać na tę weryfikację i odpowiedź? Miesiąc, rok? A konkretnie to zgłaszałem im problem ze zmianą proporcji obrazu (letterbox - 4:3 - 16:9) na Mediaboxach na kanałach SD przełączonych 1.10 do kompresji MPEG-4. Oczywiście moje zgłoszenie było rzekomo pierwsze. :lol:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,41 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: