Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Generowanie "pustego" ruchu przez windows XP
Autor Wiadomość
brak danych 
light master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Sie 2005
Posty: 60
Skąd: StolicaPolski-Szczecin;)
Wysłany: 20-09-2005, 10:43   

no tak... rzeczywiscie, wszystko sie zgadza :mrgreen: ... ale zauwazylem dziwna rzecz w moim modemie, bo jak tak przelaczalem, te kabelki to teraz caly czas sciaga mi cos z internetu z rowna predkoscia 5kB/s( a wszystkie sciagawki, gadu-gadu i inne mam wylaczone)... juz wczesniej mialem ten problem i dopiero po reinstalce minal...
_________________
 
 
 
Jacek 
Administrator


Pomógł: 45 razy
Dołączył: 31 Paź 2004
Posty: 1441
Skąd: Warszawa
Wysłany: 20-09-2005, 11:46   

brak danych napisał/a:
ale zauwazylem dziwna rzecz w moim modemie, bo jak tak przelaczalem, te kabelki to teraz caly czas sciaga mi cos z internetu z rowna predkoscia 5kB/s

Też coś takiego zauważyłem, ale tylko na windows XP (wersja SP1 lub SP2 - obu używam i nie wiem dokładnie na której). Ale dzieje się to tylko czasami i wystarczy restart systemu aby wszystko wróciło do normy.
Podejrzewam, że to może być jakaś transmisja windowsa do M$ albo jakiś inny program w systemie coś wysyła (u mnie trojana na 100% nie ma, więc to nie on).

Jacek
 
 
Michal 
Jr Admin



Pomógł: 40 razy
Dołączył: 05 Lis 2004
Posty: 1332
Skąd: Warszawa
Wysłany: 20-09-2005, 11:49   

to moze ktos namiezy jak to zauwazy np programem netpeeker
 
 
brak danych 
light master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Sie 2005
Posty: 60
Skąd: StolicaPolski-Szczecin;)
Wysłany: 20-09-2005, 12:48   

resety nic nie daly... nawet modem wylaczylem na okolo 30minut i nic.

Zainstalowalem netpeeker i tak to wyglada:

P.S moze modemy czelo specjalnie sa zrobione z takim defektem ? zeby szybciej limit lecial....

slabo.jpg
strasznie mnie to denerwuje...
Plik ściągnięto 423 raz(y) 105,59 KB

_________________
 
 
 
cOOkie 
easy master


Dołączył: 01 Sie 2005
Posty: 30
Skąd: Warszawa-Ursynów
Wysłany: 20-09-2005, 15:05   

Mam identyczny problem. Z tym ze jak nic nie robie (czyt. wszystkie programy powylaczane typu gg, emule itp) to transferek leci sobie pomiedzy 1-2 kilo. a Jak uploaduje cos na torrencie to leci juz miedzy 5-6 kilo :) rzecz jasna mowie caly czas o downloadzie.
_________________
 
 
 
Michal 
Jr Admin



Pomógł: 40 razy
Dołączył: 05 Lis 2004
Posty: 1332
Skąd: Warszawa
Wysłany: 20-09-2005, 15:38   

cOOkie, jak cos uploadujesz to jasne ze, jest ruch bo musi tez sciagac dane o osobach do ktorych wysylasz itp ale, w przypadku braku jakichkolwiek dzialan to jest dziwne , no i to ze programy typu netpeeker nic nie wykazuja ktory to proces
 
 
Jacek 
Administrator


Pomógł: 45 razy
Dołączył: 31 Paź 2004
Posty: 1441
Skąd: Warszawa
Wysłany: 20-09-2005, 16:03   

No to ok - na razie widzę, że wszystkie osoby zgłaszające się mają XP. W tej chwili jak na złość nie jestem w stanie zmusić systemu do generowania ruchu. Ale trzeba sie przyjrzeć temu dokładniej.

PS: w tej chwili mam SP1 i generowanie ruchu na razie nie występuje. Możecie dopisać którego używacie XP? Z którą poprawką: bez poprawki (SP0), SP1, SP2 - być może to coś ułatwi.

Jacek

[ Dodano: 2005-09-20, 17:06:33 ]
I jeszcze podzieliłem temat, bo nie ma się on nijak do "kabelków" ;)
 
 
m_arti21
light master


Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 63
Wysłany: 20-09-2005, 16:30   

a nie wydaje wam sie ze to sa pakiety dhcp ? spooro ich lata po naszej sieci :)
i duuzo innych pakietow se lata...
_________________
 
 
brak danych 
light master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Sie 2005
Posty: 60
Skąd: StolicaPolski-Szczecin;)
Wysłany: 20-09-2005, 16:42   

Windows XP, Professional, Wersja 2002, Servcie Pack 2, a zrobilo mi sie to wlasnie po grzebaniu w tych nieszczesnych kabelkach... znajac moje nerwy to pewnie i tak wieczorem skonczy sie na formacie systemowej...
_________________
 
 
 
kvs 
Moderator


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 09 Mar 2005
Posty: 1586
Skąd: Mokotów / Białołęka
Wysłany: 20-09-2005, 19:03   

Głupoty wypisujecie, to nie ma związku z WinXP, na win98 będzie to samo, ten mimowolny transfer to arpy, broadcasty i inne podobne pakiety, nie są one wliczane w posiadany pakiet i nie da się tego w żaden sposób zablokować, w niczym to nie przeszkadza, należy się do tego poprostu przyzwyczaić i koniec.
_________________
 
 
m_arti21
light master


Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 63
Wysłany: 20-09-2005, 19:15   

no tak jak mowie :) wystarczy sobie poprzegladac te pakiety i juz wszystko wiadomo ...
_________________
 
 
Jacek 
Administrator


Pomógł: 45 razy
Dołączył: 31 Paź 2004
Posty: 1441
Skąd: Warszawa
Wysłany: 20-09-2005, 19:59   

m_arti21 napisał/a:
a nie wydaje wam sie ze to sa pakiety dhcp ?

Na 100% nie są to te pakiety.

kvs napisał/a:
to nie ma związku z WinXP, na win98 będzie to samo, ten mimowolny transfer to arpy, broadcasty i inne podobne pakiety

Obawiam się iż jesteś w błędzie. Przynajmniej tym razem.
Dlaczego? Z tego powodu iż u mnie windows XP nie jest bezpośrednio wpięty do sieci chello. Podłączam go tylko do testów.
Arpy ani broadcasty w lokalnej sieci (gdzie są 2 komputery) nie latają, więc znowu na 100% nie jest to tego sprawa.

Prędzej podejrzewałbym to, iż jakiś syf MS/Windowsa próbuje łączyć się z ich serwerem i coś wysyłać/ściągać.

Jacek
 
 
kvs 
Moderator


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 09 Mar 2005
Posty: 1586
Skąd: Mokotów / Białołęka
Wysłany: 20-09-2005, 20:35   

Jacek napisał/a:
Obawiam się iż jesteś w błędzie. Przynajmniej tym razem.
Dlaczego? Z tego powodu iż u mnie windows XP nie jest bezpośrednio wpięty do sieci chello. Podłączam go tylko do testów.
Arpy ani broadcasty w lokalnej sieci (gdzie są 2 komputery) nie latają, więc znowu na 100% nie jest to tego sprawa.

Prędzej podejrzewałbym to, iż jakiś syf MS/Windowsa próbuje łączyć się z ich serwerem i coś wysyłać/ściągać.


Kolego drogi, zapewniam cię że mam rację, odpal sobie iptraf na kompie bezpośrednio podłączonym do chello to sobie zobaczysz. A w sieci lokalnej jak podłączone jest pare komputerów na krzyż to niby skąd się mają brać takie ilości arpów i broadcastów aby można ten ruch było zmierzyć ??? Pozatym Ci powiem że taki mimowolny transfer występuje we wszystkich przypadkach gdy jest się podłączonym do modemu kablowego. Ja mam ASTERA i u mnie taki ruch oczywiście też występuje, nieraz nawet przekracza 10 kB/sek i widzę to na moim mrtg w momencie gdy nie korzystam z łącza, np jak jestem w pracy czy w nocy jak śpię, nie powiesz mi chyba że Linux się gdzieś łączy tak jak w/g Ciebie ma to miejsce w przypadku Windowsa ;]]] Dołączam screena z mojego iptrafa dla niedowiarków.

arpy.JPG
Plik ściągnięto 344 raz(y) 129,29 KB

_________________
 
 
dizel 
light master

Dołączył: 11 Kwi 2005
Posty: 129
Skąd: Lublin
Wysłany: 20-09-2005, 21:44   

zgadzam się z Jackiem że w tym przypadku to nie są pakiety.Sprawdziłem u siebie(winxp sp2) i przy włączonym gg itd. ruch wynosi ok.0,1-0,9kB/s.Natomiast podczas rozmowy na skype wynosi ok 5kB/s.Może to być jakiś trojan lub jakaś usługa ms.Zainstaluj sobie xp antyspy i przeskanuj programem hijack this może coś znajdzie.No i powyłączaj niepotrzebne usługi w XP(Opis większości usług znajdziesz w googlach). W ostateczności pozostanie tylko przeinstalować system :mrgreen:
 
 
Jacek 
Administrator


Pomógł: 45 razy
Dołączył: 31 Paź 2004
Posty: 1441
Skąd: Warszawa
Wysłany: 20-09-2005, 22:33   

kvs napisał/a:
odpal sobie iptraf na kompie bezpośrednio podłączonym do chello

Czytaj dokadniej - pisze, ze komputer NIE jest podlaczony do chello, tylko pracuje w sieci LAN.
kvs napisał/a:
A w sieci lokalnej jak podłączone jest pare komputerów na krzyż to niby skąd się mają brać takie ilości arpów i broadcastów

Ja nie pisze, ze to sa arpy i broadcasty - wrecz temu zaprzeczam.
kvs napisał/a:
taki mimowolny transfer występuje we wszystkich przypadkach gdy jest się podłączonym do modemu kablowego.

Ale w sieci LAN nie mam modemu kablowego. A router (moge Cie zapewnic), ze nie generuje takiego ruchu do drugiego komputera (generuje ruch 1 pakiet na okolo 15 sekund), wiec ciaglu ruch na windowsie rzedu 2KB/s nie stad sie bierze.
kvs napisał/a:
nie powiesz mi chyba że Linux się gdzieś łączy tak jak w/g Ciebie ma to miejsce w przypadku Windowsa

Pisze chyba wyraznie, ze ruch generuje WINDOWS XP a nie linuks.

Jesli nie wiesz, to nie pisz. A pisac tylko po to aby sie klocic, mozesz sobie odpuscic.

Jacek
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 15
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: