Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
UPC 250 mbit, a bardzo niestabilne transfery...
Autor Wiadomość
Spekulant 
Klikacz

Dołączył: 05 Paź 2015
Posty: 14
Wysłany: 18-10-2015, 22:25   

KOCUREK1970 napisał/a:
Może sieć wifi zawalona w miejscu gdzie jest Mac...

Sprawdz telefonem, albo padem.


No ale z wszystkich 3 urządzeń korzystam w tym samym miejscu... na łóżku :)

W tym samym momencie testowałem i wygląda to tak jak poniżej (Speed test Ookla):

rMBP - Ping: 11 , DL: 21.68 UL: 10.89
iPhone 6 Plus: Ping: 13 , DL: 86.07 UL: 18.64
Ipad Mini 3: Ping: 12 , DL: 141.97 , UL: 19.82

Dziwne, nie?
 
 
max-bit 
Klikacz

Dołączył: 21 Paź 2015
Posty: 10
Wysłany: 22-10-2015, 07:50   

Duzo osób zauważa problemy z 250 Mbps
Ja swoją wiedza mogę obstawiać problemy ze stabilnością zapchanej sieci ....
Cieżko powiedzieć co się konkretnie dzieje
Ja obstawiam dość zawiłą sytuację ze kupa modemów wpiętych dodatkowo horizony i wszelkie inne badziwie i modemy (lub jakaś grupa ich) głupieje i zaczyna rozpieprzać sieć
Ja problemy z 250 MBps zauważam w godzinach wieczornych
Na początku myślałem (zresztą też tak twierdziło UPC) że coś zakłóca ich kanał zwrotny, bo faktycznie z nim były problemy (upstrem). Może jakiś TV lub modem jest pieprzniety i zakłóca to było czy jest możliwe.
Ale czytając tutejsze wpisy oraz informacje od znajomych, zaczynam obstawiać sytuacje że problemem jest samo UPC i oni po prostu walą w pręta :)
Na ten temat popełniłem oddzielny wpis.

Jakie jest rozwiązanie
Ano proste gnębić UPC, zawalać reklamacjami, i ewentualnie zagrożeniem zerwania umowy oczywiście z winy UPC bo ci oczywiście będą kombinować że kara umowna żadne takie jak tak to im że UOKiK i sąd
A przy zgłaszaniu reklamacji brac nr reklamacji nazwiska osób z którymi się rozmawiało itd. wszelkie informacje (w tym godziny rozmów i czas ich trwania)
 
 
sleepgd 
Klikacz

Dołączył: 28 Lut 2013
Posty: 9
Wysłany: 23-10-2015, 14:49   

Po wszystkich moich zgłoszeniach, skargach i telefonach dostałem dziś maila od UPC, że planowany czas zakończenia prac w moim rejonie to 27.10 i od tego właśnie dnia będę się cieszyć szybszym internetem. Dodatkowo "z uwagi na czas oczekiwania na poprawę jakości usługi internetowej" dostanę rabat 50% do rachunku za okres 21.09.15 - 27.10.15 :shock: Aż mi się smutno zrobiło bo straciłem powód by do nich pisać :D Teraz nic tylko czekać do przyszłego wtorku :twisted:
 
 
max-bit 
Klikacz

Dołączył: 21 Paź 2015
Posty: 10
Wysłany: 23-10-2015, 23:01   

Może jedynym plusem jest ten rabat ale ostrożny bym był z tym terminem zakonczenia prac :)

Tak naprawdę pytaniem jest co jest prawdziwym problemem owych problemów ....

Pozostaje pytnie ile tak naprawdę można przepchnąc przez kalel koncentryczny ?
Bo nie jest też tak że można uzyskać np 100 x 250 MBps gdyż oznaczało że tani baziewny koncentryk ma przepustowość 25 000 Mbps a to z góry nie jest możliwe ....
Osobiście obstawiam że ta sieć juz jest zapchana plus jakieś problemy z sprzętem i już to nie wyrabia .....
I żadne tu prace specjalnie nie pomogąchyba ze ułożenie nowych instalacji (czytaj kabli)
Dlatego Orange inwestuje w światłowody gdyż jedynie to medium zapewnia dość tanie dostarczenie w miarę przypustowych instalcji
Dla przykładu 24 włókna zapewniają 12 pełnych kanałów 10 GBps co daje 120 GBps ....
A ile na pojedyńczym koncentryku można wyciągnąc ? No ile ?
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 24-10-2015, 00:03   

max-bit napisał/a:
Pozostaje pytnie ile tak naprawdę można przepchnąc przez kalel koncentryczny ?

Koncentryk masz tylko do mieszkania ze skrzynki dystrybucyjnej obok bloku - do niej sygnał idzie światłowodem.
_________________
 
 
max-bit 
Klikacz

Dołączył: 21 Paź 2015
Posty: 10
Wysłany: 24-10-2015, 06:24   

nie niestety nie... kabelek kolego .....
tez tak mi sie wydawało .....
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 24-10-2015, 18:26   

To teraz pomyśl - jakie tłumienia ma koncentryk (nawet najlepszy i najdroższy na świecie), potem pomnóż to przez KILOMETRY takiego kabla - i Ci wyjdzie, że to nie ma prawa działać.
Bo były by potrzebne wzmacniacze sygnału co 200/300 metrów - a zasilanie do nich jak podprowadzisz? - i dodatkowe tłumienia od nich też jest wprowadzane.
A do jednej nitki koncentryka ile jesteś w stanie podłączyć klientów - nawet stosując rozgałęźniki - a jeszcze tym kablem miałby iść internet...
_________________
 
 
max-bit 
Klikacz

Dołączył: 21 Paź 2015
Posty: 10
Wysłany: 24-10-2015, 18:40   

Jak widać nie masz pojęcia o tym za co cię można winić
Kabel no to ci powiem ze jest gruby .... bardzo gruby .... 1 i 2 cale
No oczywiście powiesz a ile tam jest miedzi :) itd ....
Mało bo kabel głównie jest z alu i tylko powleczony miedzią

Ale z regóły nie mają izolacji juz piankowej tylko powetrzą z specjalnymi dystansmi z plastiku :)

Jak nie wierzysz popytaj technika :)
 
 
sirkubas 
classic master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 30 Mar 2015
Posty: 226
Skąd: PL
Wysłany: 24-10-2015, 18:52   

Światłowody kończą się w tzw. nodach, a od nich idą już do budynków koncentryki, po drodze znajdzie się jeszcze wzmacniacz. Dopiero od niedawna w nowo przebudowywanych sieciach stosuje się technologię ze światłowodem do budynku, co pozwala m.in wyeliminować wzmacniacz. Ten drugi sposób jest tańszy i podobno zmniejsza ryzyko poważniejszej awarii. W sumie już samo wyeliminowanie wzmacniacza w budynku sugeruje, że pewnie tak jest. Z tego co wiem, to od tego roku przebudowy są/były prowadzone właśnie tym drugim sposobem, a może i w minionym roku już tak robili.
Muszę się przyznać, że przez te kable zgubiłem sens poruszanego tutaj głównego wątku :o
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 24-10-2015, 19:26   

max-bit napisał/a:
Jak widać nie masz pojęcia o tym za co cię można winić

Ależ ja się nie obrażam - po prostu wiem co jest przed moim blokiem (w skrzyni metalowej) i wiem co jest w środku.
_________________
 
 
sleepgd 
Klikacz

Dołączył: 28 Lut 2013
Posty: 9
Wysłany: 29-10-2015, 18:52   

Żeby nie było, że temat rozbija się tylko i wyłącznie o kable, mały update mojej sytuacji: szybszego internetu wciąż nie mam choć minęło 40 dni od podpisania umowy i tyle samo czasu od kiedy UPC walczy z awarią infrastruktury. Po moim dzisiejszym pochwalnym mailu w którym opisuje jak to bardzo jestem szczęśliwy, radosny i zadowolony oraz podziękowaniach za możliwość korzystania z ich fenomenalnych usług zadzwonił do mnie pan technik informując, żebym uzbroił się w cierpliwość bo szacowany termin w którym będę mieć 250 Mbit to 03.11.15 r. ;)
 
 
RadkoR
[Usunięty]

Wysłany: 08-11-2015, 11:09   

sleepgd, napisałeś oczywiście reklamację żądając obniżenia abonamentu za czas awarii?
 
 
Mordimer 
light master

Dołączył: 08 Kwi 2011
Posty: 84
Wysłany: 17-11-2015, 23:41   

A transfer lokalnie między dwoma komputerami jaki jest?
 
 
san_chez 
light master

Dołączył: 19 Lip 2009
Posty: 126
Skąd: W-wa
Wysłany: 04-05-2016, 18:58   

Pozwolę sobie odkopać ten temat. Mam bardzo podobny problem do tutaj opisywanego. Internet na papierze to 250 Mb/s, w praktyce co najwyżej 150 Mb/s, a często sporo poniżej tego. Np. dzisiaj rano było... 9 Mb/s. Generalnie transfery bardzo skaczą, niezależnie od pory dnia. Sytuacja ma miejsce od tygodnia, wcześniej przez miesiąc (czyli od podpisania nowej umowy z UPC) było wszystko w porządku, wyniki w speedtest.net oscylowały zawsze w granicach 230-250 Mb/s. Gdy miałem poprzednio FP 120, to w ciągu 2 lat nie zdarzyło się, żeby speedtest.net pokazał wynik niższy niż 110 Mb/s. Wiem, że te wszelkie "speedtesty" nie są w 100% wiarygodne, ale wydaje mi się, że np. taki ftp.atman.pl jest dobrym miernikiem łącza, no i teoretycznie powinienem mieć te 20-parę MB/s przy pobieraniu. Oczywiście połączenie jest po kablu, modem to Technicolor. Czy ktoś, kto miał ten sam problem mógłby napisać czy udało się (i w jaki sposób) rozwiązać tę kwestię?
 
 
projupisi 
plus master


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 12 Lut 2016
Posty: 576
Skąd: Śląsk
Wysłany: 04-05-2016, 20:18   

Sprawdz sobie, czy modem ma dobry sygnal na wszystkich kanalach.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,26 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: