Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kabelek
Autor Wiadomość
brak danych 
light master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Sie 2005
Posty: 60
Skąd: StolicaPolski-Szczecin;)
Wysłany: 20-09-2005, 00:38   Kabelek

Mam takie pytanie.. ten kabelek co mi prowadzi internet z modemu czelowego do karty sieciowej, czemu po jego zamianie na kabelek inny (inny - tj. nie ten dolaczony do modemu co dostalem od czelo) internet nie dziala ?

I drugie... czy zwykly switch podzieli sygnal czelo [oczywiscie czelo plus czy tez ultra ] a jak nie to jaki router jest do tego najbardziej odpowiedni w kategorii cena/jakosc.

pozdrawiam.
_________________
 
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 20-09-2005, 02:56   

1 Pewnie wymieniłeś kabelek zwykły na scrosowany (albo ten drugi kabelek jest uszkodzony)
2 Switch wystarczy
  marekd@jabberpl.org
 
brak danych 
light master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Sie 2005
Posty: 60
Skąd: StolicaPolski-Szczecin;)
Wysłany: 20-09-2005, 09:05   

Marek napisał/a:
1 Pewnie wymieniłeś kabelek zwykły na scrosowany (albo ten drugi kabelek jest uszkodzony)
no, na scrosowany... to jaki to jest ten od czelo ?

i jeszcze mam takie pytanie... czy ktos tak jak ja dostal tylko jeden kabelek do usb czy tez tylko do sieciowki.
_________________
 
 
 
Jacek 
Administrator


Pomógł: 45 razy
Dołączył: 31 Paź 2004
Posty: 1441
Skąd: Warszawa
Wysłany: 20-09-2005, 09:49   

brak danych napisał/a:
no, na scrosowany... to jaki to jest ten od czelo ?

Kabel sieciowy łączący modem kablowy z komputerem jest kablem zwykłym - bez przeplotu (wgzlędnie: jeden-do-jednego). Na innych nie będzie działać.


brak danych napisał/a:
czy ktos tak jak ja dostal tylko jeden kabelek do usb czy tez tylko do sieciowki.

Dostajesz tylko 1 kabelek. W zależności od tego jak chcesz mieć modem podłączony. Jeśli będziesz chciał przełączyć, to musisz sam dokupić drugi kabelek.

Jacek
 
 
dizel 
light master

Dołączył: 11 Kwi 2005
Posty: 129
Skąd: Lublin
Wysłany: 20-09-2005, 10:27   

Jacek napisał/a:
brak danych napisał/a:
czy ktos tak jak ja dostal tylko jeden kabelek do usb czy tez tylko do sieciowki.

Dostajesz tylko 1 kabelek. W zależności od tego jak chcesz mieć modem podłączony. Jeśli będziesz chciał przełączyć, to musisz sam dokupić drugi kabelek.


To zależy mi na przykład z modemem dali kabel i na usb i na sieciówke.Jak chciałem przełączyć na sieciówke to nic nie trzeba było dokupować.
 
 
kamson 
Klikacz


Dołączył: 26 Wrz 2005
Posty: 12
Skąd: Warszawa
Wysłany: 26-09-2005, 14:17   

Jacek napisał/a:
Dostajesz tylko 1 kabelek. W zależności od tego jak chcesz mieć modem podłączony. Jeśli będziesz chciał przełączyć, to musisz sam dokupić drugi kabelek.


TO wcale nie prawda:) z Arisem czy tez z nowymi Thompson'ami dostajesz w komplecie 2 kabelki :
- RJ 1-1
- USB

taka jest zawartosc pudelka i tak tez napewno masz zaznaczone w protokole wydania sprzetu ktory zapewne podpisales zaraz po instalacji.

A jesli monter powiedzial ze jest tylko jeden a jesli chcesz drogi to prawdopodobnie powiedzial tak bo chcial go samemu sprzedac i naciac klienta na pare drobnych.
Swoja droga czesty manewr w celu oszukania nieswiadomego klienta :|
_________________
 
 
Jacek 
Administrator


Pomógł: 45 razy
Dołączył: 31 Paź 2004
Posty: 1441
Skąd: Warszawa
Wysłany: 26-09-2005, 16:41   

kamson,
1. "dostawałem" Arrisa, dostawałem Motorole - bez kabelków.
2. zawartość pudełka... jak mi zmieniali modem, to już nie dostałem żadnego pudełka; a protokołu żadnego (wymiany modemu) też nie było.
3. piszesz o chello, a masz neostradę - gdzie tu sens?

Jacek
 
 
ulisses 
Klikacz


Dołączył: 27 Lip 2005
Posty: 17
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 26-09-2005, 20:46   

kamson napisał/a:
TO wcale nie prawda:) z Arisem czy tez z nowymi Thompson'ami dostajesz w komplecie 2 kabelki :
- RJ 1-1
- USB

Zgadza sie 2 kabelki sie dostaje;]
_________________
 
 
  ulisses@chrome.pl
 
kamson 
Klikacz


Dołączył: 26 Wrz 2005
Posty: 12
Skąd: Warszawa
Wysłany: 26-09-2005, 21:03   

Jacek napisał/a:
1. "dostawałem" Arrisa, dostawałem Motorole - bez kabelków.
2. zawartość pudełka... jak mi zmieniali modem, to już nie dostałem żadnego pudełka; a protokołu żadnego (wymiany modemu) też nie było.


1. przy instalacji musiales dostaj protokolik wydania sprzetu ( jest to wlasnosc UPC wiec napewno cos tam musiales podpisac ) na tym protokole jest zaznaczona zawartosc miedzy innymi:
-modem
-zasilacz
-instrukcja
-plyta cd
-kabel rj
-kabel usb

jesli przy pierwszym modemie na protokole masz oba kable a nie dostales ich to byl szfindel

2. przy wymianie pudelko i protokolik tesh powinien byc a dlaczego nie bylo to niewiem jak to chlopaki zrobili .... manterzy nie sa zatrudnieni w UPC sa tylko firma podwykonawcza i sa dokladnie rozliczani ze wszystkiego. Nastepny szfindel 8)


Jacek napisał/a:
3. piszesz o chello, a masz neostradę - gdzie tu sens?


Pisze o chello :arrow: moj podpis
a mam neo bo mieszkam na przedmiesciach gdzie infrastruktura UPC jest zbyt slaba by chello smigalo

pozdro
_________________
 
 
Jacek 
Administrator


Pomógł: 45 razy
Dołączył: 31 Paź 2004
Posty: 1441
Skąd: Warszawa
Wysłany: 26-09-2005, 22:57   

kamson napisał/a:
przy instalacji musiales dostaj protokolik wydania sprzetu

Obawiam się, iż nie dostałem. Trzymam całą dokumentację w 1 miejscu.
Jedyne co dostałem, to "Umowa Abonencka o świadczenie usług telekomunikacyjnych".
Rzeczywiście §3.4 mówi:
Cytat:
Operator powierzył mu Sprzęt wymieniony w dokumencie "Zlecenie wykonania instalacji"

Ale na tym się kończy. Ale już mniejsza o to.
Przy instalacji (pierwszej) dostałem: pudełko, modem, instrukcję i chyba CD i RJ45 (tylko).
Przy drugiej "instalacji", czyli wymianie modemu: dostałem modem i CD (sterowniki wypalone na jakiejś płycie noname). Nic więcej. Mało tego - mam jeszcze oryginalne pudełko od poprzedniego modemu :lol:
kamson napisał/a:
jesli przy pierwszym modemie na protokole masz oba kable a nie dostales ich to byl szfindel

Cholera! Szwindlem jest tutaj brak protokołu! :D
Ale ponieważ sprawa była zgłaszana do UPC na piśmie, stąd mam podkładkę iż modem został wymieniony (co oni mi sami piszą w późniejszej korespondencji).

A wniosek z tego wątku niech pozostanie jeden - niech osoby nowo przyłączane wiedzą co powinny dostać.

PS: co do podpisu - widziałem. Ale dopiero jak wysłałeś tego posta. Ok.

Jacek
 
 
kamson 
Klikacz


Dołączył: 26 Wrz 2005
Posty: 12
Skąd: Warszawa
Wysłany: 26-09-2005, 23:55   

Po instalacji urzytkownik winien dostac ( i podpisac )

- protokolik instalacji
- zlecenie instalacji i zamowienie
- umowe abonecka
- regulamin
- protokolik wydania sprzetu ( z numerami modemu )

sporo papierkow :D a wszystko z numerami dowodu peselami itd.... ok 20 min wypelniania :|
_________________
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 27-09-2005, 01:04   

Cytat:
- protokolik instalacji
- protokolik wydania sprzetu ( z numerami modemu )

Ja tego nie dostałem (a regulamin dostałem ale nie podpisałem), był tylko jakiś tam protokół dotyczący złomiastego dekodera hbo który szybko im oddałem, za to na umowie (tej starej która już się skończyła) mam napisane, że sprzęt otrzymany od nich w promocji mam zwrócić w przypadku zerwania umowy przed upływem 15mieś potem przechodzi on na moją własność (czyli modem, zasilacz do modemu, tandetną drukarkę z dodatkami, oraz wedle regulaminu również kawałek skrętki łączący modem z komputerem traktuję jako sprzęt otrzymany od upc czyli obecnie moją własność)
Ale się zdziwią gdy kiedyś będę rezygnował (pewnie ich zdziwienie będzie jeszcze większe niż w momencie zmiany classic na light kiedy to myśleli, że obowiązuje mnie 30dniowy okres wypowiedzenia, bo przecież wszyscy mają tak w umowie, jak się okazuje nie wszyscy :D ja miałem tylko o tym, że o rezygnacji z hbo musze powiadomić z wyprzedzeniem o internecie najprawdopodobniej zapomnieli)

Inna sprawa, że podczas instalacji monterzy byli mocno wystraszeni początkowo debianem później jeszcze moimi pytaniami z serii dlaczego ginie 30% pakietów w drodze do komputera który znajduje się raptem 5km stąd. Może uciekli zanim załatwili wszystkie formalności ?
  marekd@jabberpl.org
 
kamson 
Klikacz


Dołączył: 26 Wrz 2005
Posty: 12
Skąd: Warszawa
Wysłany: 27-09-2005, 10:57   

:) hehe moze i tak byle tego nie wiadomo:) moze kiedys byly troszke inne zasady traz tych papierow jest tyle ze glowa mala a bez wszystkich papierow niema co sie w siedzibie UPC pokazywac :wink:

jednym slowem oni gmatwaja to tak ze nawet sami nie wiedza dokladnie co wymyslili :twisted:
_________________
 
 
mizuk 
plus master


Dołączył: 06 Mar 2005
Posty: 378
Skąd: Warszawa
Wysłany: 27-09-2005, 16:22   

ja przy instalacji modemu dostałem komplet papierków, w pudle był modem, kabelki 2, płytki 2, instrukcja;
do dekodera dołączony był tylko pilot, okablowanie ekstra, bo potrzebowałem rozgałęźnik i więcej kabla, no i warunki umowy/protokół przejęcia; po 2 tygodniach
wymienili dekoder na inny, bo coś w 1 szwankowało i zrywało połączenie.
jestem jednak rozczarowany hbo, mam umowę do grudnia, kiedy mam powiadomić ich
o rezygnacji (październik? listopad?)?
_________________
 
 
Chrzciciel 
easy master

Dołączył: 28 Wrz 2005
Posty: 47
Wysłany: 28-09-2005, 17:48   

Ja przy pierwszym modemie dostalem tylko kabelek do sieciowki. Kiedy teraz mi wymieniali musialem upomniec sie o kabelek USB bo juz byl zapakowany do zabrania przez montera. Zlodziejaszki... :(
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: