Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Usługa Vectra, jaki wybrać modem
Autor Wiadomość
lyzwa 
Klikacz

Dołączył: 29 Wrz 2015
Posty: 4
Wysłany: 29-09-2015, 16:15   Usługa Vectra, jaki wybrać modem

Witam w lokalu który wynajmuje mam włączoną usługę Vectra największy pakiet + internet lecz nie mogę się dogadać z właścicielem i chciałbym żeby działał mi chociażby internet.
Dodam że jest to pakiet Platynowy + 100mb/s
Wiem że modemy kablowe podłączone pod RJ 6 powinny się aktualizować i bez problemu działać lecz jaki modem wybrać żeby był kompatybilny oraz działał bez problemów i z duża prędkością.
Strony olx gumtree i inne mają mase takich urządzeń od użytkowników którzy dostali nowe modemy czy tam dekodery.
Chyba że macie jakieś ciekawe rozwiązanie dekodera który będzie działał bo w niedalekiej przyszłości zamierzam kupić jakiś Smart TV bo aktualnie go nie mam.
Pozdrawiam

[ Dodano: 29-09-2015, 17:48 ]
Albo co będzie lepsze
Scientific Atlanta EPC2203
MOTOROLA Model: SB5101E
ARRIS CM550B
 
 
vito007 
classic master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 178
Skąd: Warszawa
Wysłany: 29-09-2015, 20:19   

Najlepsze będzie to, co da Ci Vectra.
Żaden "cudzy" modem/modemorouter nie będzie działał.
_________________
 
 
lyzwa 
Klikacz

Dołączył: 29 Wrz 2015
Posty: 4
Wysłany: 29-09-2015, 20:52   

A jaki modem polecacie który będzie dostępny na olx gumtree allegro ? jakie polecacie do vectry?
 
 
vito007 
classic master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 178
Skąd: Warszawa
Wysłany: 29-09-2015, 21:54   

Jeszcze raz:
żaden modem, który NIE POCHODZI od Vectry NIE BĘDZIE działał!
_________________
 
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 29-09-2015, 21:59   

Musisz zawrzeć odrębną umowę z Vectrą na Internet, dostaniesz od nich modem.
 
 
lyzwa 
Klikacz

Dołączył: 29 Wrz 2015
Posty: 4
Wysłany: 29-09-2015, 22:23   

Czyli nie da się zakupić żadnego sprzętu z rynku wtórnego który umożliwi mi połączenie się z operatorem?
W mordę marnuje się 120zł miesięcznie które ktoś musi bylić a nie chce udostępnić urządzenia.
dobra dzięki za poradę.
 
 
vito007 
classic master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 178
Skąd: Warszawa
Wysłany: 30-09-2015, 07:14   

Jeśli była zawarta umowa na internet, to Vectra MUSIAŁA DAĆ modem.
Jeśli go nie ma, to pewnie właściciel go schował.
NIC INNEGO NIE PODŁĄCZYSZ. Czy to tak trudno zrozumieć.
_________________
 
 
lyzwa 
Klikacz

Dołączył: 29 Wrz 2015
Posty: 4
Wysłany: 30-09-2015, 14:56   

Rozumiem nie da się połączyć innym urządzeniem z usługą która nie wygasła. Trudno poszukam alternatywnej drogi do internetu.
 
 
clf 
classic master

Dołączył: 06 Lip 2009
Posty: 279
Wysłany: 05-02-2016, 13:57   

Szukam wykazu sprzętu w Vectrze. Jakie modemy czy routery? Niestety strona Vectry jest biedna i nie zawiera takich informacji. Czy ktoś ma internet od nich?
 
 
pabloskrak 
classic master

Dołączył: 13 Lut 2010
Posty: 234
Wysłany: 05-02-2016, 14:19   

lyzwa napisał/a:
Rozumiem nie da się połączyć innym urządzeniem z usługą która nie wygasła. Trudno poszukam alternatywnej drogi do internetu.


teoretycznie jeśli np weźmiesz i pożyczysz od kogoś modem na którym działa usługa internetu i przeniesiesz do innego lokalu w którym jest np sama TV analogowa pełny pakiet to internet powinien działać ale to tez kwestia konfiguracji szkieletu sieci po stronie operatora.

Np w UPC jak opinałem u siebie w domu gdzie mam TV cyfrowa dekoder HORIZONA od kumpla który mieszka kilka osiedl dalej to działało bez problemu.
 
 
hsurim 
ultra master


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 04 Mar 2009
Posty: 1215
Skąd: Warszawa
Wysłany: 05-02-2016, 14:24   

clf napisał/a:
Szukam wykazu sprzętu w Vectrze. Jakie modemy czy routery? Niestety strona Vectry jest biedna i nie zawiera takich informacji. Czy ktoś ma internet od nich?

Znalazłem na ich stronie i do Internetu dają ... http://biznes.vectra.pl/pakiety/internet
 
 
sirkubas 
classic master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Mar 2015
Posty: 226
Skąd: PL
Wysłany: 06-02-2016, 17:42   

To jest biznes, ale nie widać co dają indywidualnym. Jeszcze rok temu były u nich twg870 i technicolory, bez możliwości wejścia w panel konfiguracyjny.
 
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 06-02-2016, 22:18   

Dają co się chce, negocjacje wyglądają mniej więcej tak: "przyszły klient: niech pani wpisze na zleceniu modem Cisco w bridge. Konsultantka: oczywiście, choć nie wiem co to jest". Technik przynosi Cisco, jeśli to router trzeba sprawdzić, czy w bridge, bo z tym jest różnie, ale na miejscu da się przełączyć. Najlepiej brać jakikolwiek Cisco: EPC3208, EPC3212, EPC3928, EPC3928S, EPC3925. W ogóle każdy router na żądanie przełączają do bridge i dorzucają zazwyczaj dwa publiczne IP więc nawet znane nam Thomsony, czy Technicolory nie są takie straszne. W trybie router nie ma dostępu do panelu, kanał i hasło do Wi-Fi można zmienić przez coś w rodzaju znanego nam jako MOJE UPC. Jest też inna możliwość, odpięcie kabla koncentrycznego, potem twardy reset, logowanie na pusty login i hasło i mamy dostęp do większości opcji, można zmienić hasło admina, ale nie we wszystkich przypadkach. Zmiany w opcjach Wi-Fi i niektóre inne po ponownym zalogowaniu modemu zostaną zachowane.

[ Dodano: 06-02-2016, 22:25 ]
Perełką jest modem Arris TG862, dzięki temu generatorowi haseł można zalogować się na niego z prawami admina i zmieniać nawet dość zaawansowane funkcje: http://www.borfast.com/pr...rator/generator
Na cudzego Arrisa po Wi-Fi też to działa. Nie napiszę jak to zrobić, ale to dziecinnie proste więc jak ktoś dostanie Arrisa niech każe wyłączyć to ich Wi-Fi albo niech zmieni hasło z domyślnego na swoje.
 
 
hsurim 
ultra master


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 04 Mar 2009
Posty: 1215
Skąd: Warszawa
Wysłany: 07-02-2016, 14:53   

Susane napisał/a:
(...)
W trybie router nie ma dostępu do panelu, kanał i hasło do Wi-Fi można zmienić przez coś w rodzaju znanego nam jako MOJE UPC. Jest też inna możliwość, odpięcie kabla koncentrycznego, potem twardy reset, logowanie na pusty login i hasło i mamy dostęp do większości opcji
(...)

Jako, że Vectra ma niedługo wejść na mój budynek - jako drugi operator kablowy, po UPC - robiłem wstępne rozeznanie cenowe i ... jestem potencjalnie zainteresowany.
Nawet nie podejrzewałem, że będą jakiekolwiek ograniczenia w konfiguracji routera - tak jak jest to w Multimedia ;)
Zatem jest to bardzo cenna uwaga - DZIĘKUJĘ :)

Suzane, a wiesz czego nie daje się ustawić ?
 
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 07-02-2016, 16:20   

hsurim napisał/a:
Nawet nie podejrzewałem, że będą jakiekolwiek ograniczenia w konfiguracji routera
Chyba nigdzie o tym nie ostrzegają, klient po pewnym czasie zauważa, że nie może wpiąć więcej niż dwa urządzenia, bo tylko tyle może mieć równoczesny dostęp do Internetu, do tego z IP z puli prywatnej. Są wyjątki, zależy od lokalizacji, pakietu, ale dla pewności trzeba negocjować na wstępie, żeby nie było takich ograniczeń. Danych do logowania do panelu już nikomu nie dają więc tym bardziej posiadanie modemu w trybie router nie ma większego sensu.

hsurim napisał/a:
Suzane, a wiesz czego nie daje się ustawić ?
Po podpięciu kabla koncentrycznego i restarcie brak już większości zakładek nawet po zalogowaniu się ze zmienionym hasłem admina. Reszta zapisanych ustawień działa, z pewnością te najpopularniejsze: LAN, DNS, Wi-Fi, DHCP, firewall, przekierowania portów, DMZ, tiggering, filtry TOD, kontrola rodzicielska itd. Bardziej zaawansowanych nie sprawdzałam, a jest tam na przykład VPN, DynDNS, opcje IPv6 itp. Z tego co zauważyłam to w mojej okolicy najwięcej dają Technicolorów (te brać tylko z bridge) oraz Cisco (skaner Wi-Fi wykrywa je również pod nazwą Pegatron). Podejrzewam, że nowy klient ma największe szanse na Cisco EPC3928S więc daję screeny z panelu dla ciekawych.

PS. Ostrzegam też przed pułapką w umowie i ukrytymi kosztami, a są nimi program antywirusowy zwany Bezpieczny Internet Vectra i usługa muzyczna MOOD. Jak ktoś bierze przy okazji telewizję to warto spytać o opłatę za dzierżawę dekodera.

cisco2.jpg
Cisco EPC3928S, widok panelu po zalogowaniu się na admina z wcześniej zmienionym mu hasłem oraz do sieci Vectry.
Plik ściągnięto 687 raz(y) 77,97 KB

cisco.jpg
Cisco EPC3928S, widok panelu po zalogowaniu się przy odłączonym koncentryku.
Plik ściągnięto 594 raz(y) 88,77 KB

arris.jpg
Arris TG862S, po zalogowaniu się na uprawnienia admina. Nie trzeba odłączać kabla koncentrycznego.
Plik ściągnięto 458 raz(y) 92,38 KB

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 15
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: