Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Horizon i serwer FTP
Autor Wiadomość
maax990 
Klikacz

Dołączył: 02 Kwi 2009
Posty: 13
Wysłany: 12-09-2015, 09:40   Horizon i serwer FTP

Witam,poprzesiadce na horizona mam problem z serwerm ftp.Z sieci lokalnej wbijam na niego od razu,ale z zewnatrz niestety nie.Walcze juz z tym drugi dzien , bez skutku, telefon do upc tez nie wnosi nic ciekawego.Testowane na serwerze synology 215j oraz laptopie z xlight ftp serwer.Port na horizonie odblokowany ,proby dodania ip do dmz tez juz byly,po tych 2 dniach trace nadzieje ze to sie da zrobic.Gdzie moge popelniac blad??Na poprzednim routerku wszystko smigalo , ale to bylo z pol roku temu.Prosze o pomoc , i z gory dziekuje
 
 
backlit 
plus master


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Wrz 2011
Posty: 427
Skąd: Śląsk
Wysłany: 12-09-2015, 11:55   

Spwadź sobie np. tu LINK czy port na którym działa twój ftp jest otwarty na świat. Jesli nie jest zamkniety przekieruj go sobie prawidłowo Pokaż screen z opcji horizona.
 
 
trew 
classic master

Dołączył: 11 Mar 2010
Posty: 214
Wysłany: 13-09-2015, 16:44   

Jeden przekierowany port może nie wystarczyć a dodatkowe potrzebne porty mogą być losowane. Na początek proponuję przekierować duży zakres portów np. od 999 do 65000 a potem zmniejszaj zakresy.
 
 
maax990 
Klikacz

Dołączył: 02 Kwi 2009
Posty: 13
Wysłany: 14-09-2015, 18:42   

ok zrobilem kilka testow , synek jest na ip 192.168.1.10 Jesli na horizonie odblokuje mu np port 80 to na testerze z linka pisze ze mam ten port odblokowany.Jesli usune ta linijke to oczywiscie port jest zamkniety.Tyle ze dziala to tylko z portem 80 , obojetnie jaki inny wpisze za kazdym razem mam port is closed.Juz nie raz odblokowywalem porty i jakos nigdy nie mialem z tym problemu ....
 
 
gbbsoft 
plus master

Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 302
Wysłany: 14-09-2015, 21:10   

Możesz spróbować włączyć "tryb pasywny do transferu", wtedy klient z serwerem ftp inaczej się komunikuje i czasami pomaga to przejść przez routery, które nie potrafią obsługiwać poprawnie "starej" komunikacji ftp...
  gbbsoft
 
maciekkk 
Klikacz

Dołączył: 26 Sie 2015
Posty: 8
Wysłany: 15-09-2015, 11:11   

Widze, ze podobna sprawa jak byla u mnie z Ubee.

Otoz, mimo ustawienia DMZ Hosta, komputer w sieci lokalnej nie byl widoczny z zewnatrz. Nie pomagalo ani przekierowywanie portow, ani wlasnie DMZ (ktory to powinien byl zalatwic sprawe od razu).

Technicy UPC, ktorzy mnie odwiedzali byli niestety zieloni i nie rozumieli problemu.

Skonczylo sie tak:
- warunkowe wypowiedzenie umowy z terminem 10 dni (jestem akurat w okresie odstapienia od umowy bo niedawno podpisywalem nowa umowe)
- warunek to naprawa sprzetu (wymiana na sprawny) i nienaliczanie oplat abonamentowych (wszystkich, nie tylko internet) do momentu usuniecia usterki.

Jak na razie po 3 wizytach technikow, wymieniono mi w koncu Ubee na Cisco (ktorych to podobno juz nie instaluja, ale przez DUK da sie wszystko zalatwic). W miedzyczasie mialem jeszcze instalowane 2 inne Cisco, ktore to jednak w ogole nie dzialaly (nie logowaly sie do sieci albo wcale, albo tylko na 1 kanale). Tak wiec UPC ma troche wadliwego sprzetu ostatnio... U mnie dopiero 3-cia proba zadzialala.

Polecam podobnie postawic sprawe na ostrzu noza. Zamiast FTP mozna jeszcze probowac inne uslugi, np. RDP czy port 80 (strony internetowe / jak pisze trzy-literki-w to mi nie puszcza postow :/). Bedzie moze to prosciej diagnozowac, gdyz jak juz tu zauwazyli poprzednicy port FTP (21) sluzy jedynie do zestawienia polaczenia, a potem transfer odbywa sie na innych portach, stad moga byc klopoty z ich identyfikacja. Przy porcie 80 / RDP nie bedzie tego problemu.
 
 
maax990 
Klikacz

Dołączył: 02 Kwi 2009
Posty: 13
Wysłany: 15-09-2015, 11:53   

tylko ze ja poza portem 80 mam wszystko zablokowane.masakra jakas z tym upc , dodatkowo zlomowaty horizon musze wylanczac w odpowiedniej kolejnosci bo inaczej nie pusci sygnalu na tv , co za zlom
 
 
backlit 
plus master


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Wrz 2011
Posty: 427
Skąd: Śląsk
Wysłany: 15-09-2015, 13:05   

No to zonk. Najlepiej mieć osobny modem (ewentualnie router który można przełączyć w tryb bridge) oraz własny sprawdzony router i wtedy panujesz nad tym wszystkim.

P.S. Jak możesz pokaż ustawienia na horizonie bo może masz coś nie tak wpisujesz albo nie w te pole co trzeba. Ostatecznie ustaw adres wew IP na którym masz odpalone te FTP w DMZ (wcześniej wyczyść wszelakie przekierowania dla pewności - bo może się okazać że się to gryzie).
 
 
maax990 
Klikacz

Dołączył: 02 Kwi 2009
Posty: 13
Wysłany: 15-09-2015, 17:09   

juz pisalem ze dmz nie dziala... ,a wlasciwie nie pisalem ale to mi tez nie dziala.

[ Dodano: 17-09-2015, 20:16 ]
wlasnie jestem po odwiedzinach serwisanta,ktory sprawdzil ze wszystko mam dobrze odblokowane ale jakos nie dziala :) .Nastapila wymiana sprzetu na drugi horizon i ta sama sytuacja.Byl bardzo zdziwony bo pierwszy raz cos takiego widzial zeby dajmy na to dmz nie dzialalo badz przekierowanie portow.No coz pozostanie mi pisac reklamacje pisemna i meczarnia z systemem.na wychodne dodal ze sprzet robia goscie od ryzu i pewno cos skopane jest w oprogramowaniu.Tylko czemu j mam ten problem??????
 
 
dekiel 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Lip 2012
Posty: 199
Wysłany: 21-09-2015, 22:02   

A na tym horizonie to w ogóle w praktyce działa przekierowanie portów?
Bo może tylko wygląda na przekierowanie, a w praktyce w ogóle na docelową maszynę nie ma przekierowania? Bo wszystko poblokowane programowo?
Pod win prawidłowe przekierowanie sprawdzałem sobie najprościej za pomocą programu emule.
Klepnąłem w routerze odpowiednie porty TCP i UDP, które program potrzebuje do pełnego widzenia w świecie. Przy braku przekierowania osioł w tray-u będzie miał czarną opaskę na oczach - co oznacza, że nadal siedzi za NAT-em. W samym programie jest funkcja-przycisk testowania portów, która przy działaniu przekierowania na routerze wygeneruje nam stronę, która na zielono zaptaszkuje nam tcp i udp. W przypadku braku przekierowania otrzymamy czerwone iksy.

Swego czasu mając swój router odpalałem serwer ftp na jednym z kompów. I niestety większość programów odpalona na maszynie mającej IP wewnętrzne miała problem z byciem widzialnym ze świata.
Pod win działał mi dopiero program http://www.bpftp.com/ po odpowiednim skonfigurowaniu. Najprostsze programiki ftp miały problem z widzialnością ze świata.
Ale co do maca to nie podpowiem.
Do przekierowania na routerze wystarczyły tylko dwa porty TCP.
Nie było konieczności przekierowania grupy portów.
Czyli najczęściej 19 port - na którym ma być widziany nas serwer (ja uruchamiałem na 33, bo na 19 siedział już sprzętowy ftp z routera na gwizdku usb i się gryzły). W samym programie, w konfiguracji zawęziłem kanał zwrotny do jednego i ten jeden port przekierowałem także na routerze.
W samym programie była też konieczność wklepania w konfiguracji naszego publicznego adresu IP, bo bez tego serwer był martwy dla świata (działał tylko dla LAN-u) i nie dało się wejść. Połączenie realizowałem ze świata w trybie pasywnym.
Jeżeli przekierowania zawiodą to pozostaje jeszcze wypróbować serwery z funkcją upnp, dla win było ich kilka:
http://www.wftpserver.com/kb_upnp.htm
https://www.smartftp.com/support/kb/174
http://www.xlightftpd.com/tutorial/setup_uPnP.html
Zakładają, że w tym horizonie w ogóle działa upnp ;)
Przykre te routery są, że tam prawie nic nie działa... i potem kombinacje alpejskie trzeba wdrażać.
 
 
maax990 
Klikacz

Dołączył: 02 Kwi 2009
Posty: 13
Wysłany: 23-09-2015, 18:40   

a wiec tak 2 horizony wymienione i dalej ni szlo wbic na ftp,napisalem pismo reklamacyjne no i oddzwonili ze za 50zl oplaty moga zalozyc router ubee.Po zalozeniu ftp odplailo porty sa odblokowane i wszystko dziala.czy ja teraz moge zadac zwrotu tej jednorazowej oplaty ktora dolicza mi do rachunku?A tak od siebie to dodam ze ten dekoder to niezy szajs
 
 
GoRo 
classic master


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 30 Cze 2006
Posty: 169
Wysłany: 24-09-2015, 09:14   

Składaj reklamację na ta opłatę, skoro po założeniu modemu problem się rozwiązał to powinni Ci te 50zł anulować.
_________________
 
 
dekiel 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Lip 2012
Posty: 199
Wysłany: 27-09-2015, 16:47   

A na swojej umowie masz zapis o adresie publicznym? Na to bym się powołał. Nie było adresu publicznego, bo urządzenie od UPC go z siebie nie wypluwało więc to jest kluczem twojej reklamacji.
Wiadomo, że 90% klientów to oglądacze stron dla których wystarczy, że mają adres wewnętrzny, nic nie przekierowują, nie otwierają i dla nich wszelaki sprzęt od upc będzie wypas. A te kilka % to miłośnicy publicznego IP, bez którego net jest protezą.
Rozumiem gdyby montowane klientowi routery upc miały funkcjonalność zbliżoną do własnego, domowego routera zapiętego do modemu, gdzie sobie bez łaski możemy odpalić na gwidku usb swojego ftp - jak znajomym chcemy pchnąć plik większy niż mail jest w stanie łyknąć (bez bawienia się w jakieś głupkowate serwisy hostujące), porty można sobie do woli otwierać, przekierowywać, odpalić zdalny pulpit. Wtedy fizycznie niedostępny dla użytkownika publiczny adres można by było jeszcze jakoś przeżyć.
A w obecnych ich poblokowanych routerach to kaplica.
To nawet lipna neostrada nie ma problemu z dostępnością publicznego IP dla użytkownika końcowego, wstawiasz swój sprzęt (modem) i jazda.
 
 
maax990 
Klikacz

Dołączył: 02 Kwi 2009
Posty: 13
Wysłany: 28-09-2015, 10:30   

wiec tak:ubee podzialal cale kilka godzin i pozniej bylo to samo.CXale szczescie ze ten zlom ma funkcje modemu,teraz smiga na moim routerze juz kilka dni i jest ok.Co do reklamacji to napisze zobaczymy co z tym bedzie
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 01-10-2015, 01:27   

maax990 napisał/a:
ale szczescie ze ten zlom ma funkcje modemu,teraz smiga na moim routerze juz kilka dni i jest ok

A jaka wersja oprogramowania w tym Ubee - ponoć w wersji softu 1.0.20 - już nie ma trybu bridge - możesz to potwierdzić, zaprzeczyć?.

To ostatnia wersja, gdzie jeszcze ten tryb był
Wersja oprogramowania :EVW3226_1.0.16
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: