Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Cisco EPC 3212 umiera...? Resety urządzenia
Autor Wiadomość
Maciej 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Lis 2013
Posty: 241
Wysłany: 08-08-2015, 10:24   Cisco EPC 3212 umiera...? Resety urządzenia

Hejka szanowni,

od kilkunastu tygodni, w bardzo różnych porach i w bardzo różnych odstępach czasu pomiędzy nimi, doświadczam samoistnych resetów mojego wywalczonego w bólach Cisco EPC 3212.
Po prostu, nagle, ni stąd, ni zowąd - pstryk - połączenie z internetem utracone, diody zaczynają migać, a urządzenie rozpoczyna procedurę resetu i ponownego podpięcia się do sieci UPC.

"No to co ty tu jeszcze, stary, robisz - won do telefonu i zgłaszaj temat do UPC!"

No pewnie, że tak! ;) Zgłaszałem już 2 razy. Jasne, wymiana urządzenia, po potwierdzeniu występowania problemu.
Nie muszę chyba mówić, że żaden technik nie pojawił się z Cisco 3212/3208? :P

"Męcz ich dalej, masz prawo, bądź wytrwały!"

No, cholercia, niby tak, ALE...
W końcu mogą mnie skasować za nieuzasadnione wezwanie technika. Pierwszy to chociaż sygnał wyregulował, więc niby pitu litu, ale niech Panu będzie. Drugi po prostu wszedł, usłyszał, że jak ma Ubee albo inny syf to żeby się nie kłopotał, bo wyraźnie w rozmowie z centralą zaznaczałem jakie urządzenie chcę. Wszedł, popatrzył smutnym wzrokiem na sygnał, stwierdził, że jest OK no i w sumie to tyle. Poszedł sobie. W centrali usłyszałem, że nie mają możliwości dosłania urządzenia do magazynu w moim mieście, mogą jedyne dodawać te nic nieznaczące (imiesłów przymiotnikowy dodany przeze mnie ;) ) dopiski o wymogu klienta co do konkretnego modelu sprzętu, ale to tyle...

Do tego dochodzi jeszcze kwestia utylizowania Ciskaczy (Panie świeć nad ich diodami...!) po rozwiązaniu umowy z UPC - ergo -> nie przyjmują ani nowych, ani starych urządzeń do magazynu... To boli, ale i jest potwierdzeniem tego, że faktycznie im się ilość kurczy. Może nie na taką skalę, ale... kto ich tam wie?

Poziomy sygnału po moim ręcznym (przyciskowym, prądowym, a czasami wymuszonym twardym) resecie: http://i.imgur.com/5iV7piN.png
Czasem się, bidulek, resetując sam, zaloguje tylko na jeden kanał upstream, więc mu pomagam w tych trudnych i beznadziejnych dla niego sytuacjach... ;)

Nie wiem co może być przyczyną takiego stanu rzeczy (ironicznie napomknę - gorąc...? ;) a może zbyt duże obciążenie łącza? dużo połączeń wchodzących i wychodzących w mojej sieci (bo - przyznaję - jest ich dużo)?). Fakt faktem - jak "pozwalniam" trochę łącze wstrzymując intensywny ruch - Cisco chyba daje radę i nie chce się zbytnio wykładać i resetować. No ale - kurczę - bez przesady. Po to mam taki sprzęt, żeby pozwalał mi na maksymalne wykorzystanie łącza. Z resztą - nie jest to też znów na tyle ogromne wysycenie sieci, żeby mogło powodować jakieś czkawki...



Macie jakieś swoje przemyślenia, rady, ochrzany? Chętnie przyjmę, a co!

Nie chcę się rozstawać z ukochanym Cisco. Nie widzi mi się zmiana na Ubee w trybie mostka - meh...
_________________
 
 
zenon 
light master

Dołączył: 09 Maj 2014
Posty: 76
Wysłany: 08-08-2015, 10:49   

Podmień zasilacz na inny o odpowiednich parametrach. Jeśli nie pomoże, pozostaje wymiana na ubee.
 
 
Karol 
plus master

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 21 Sty 2007
Posty: 673
Skąd: Gdynia
Wysłany: 08-08-2015, 14:06   Re: Cisco EPC 3212 umiera...? Resety urządzenia

Maciej napisał/a:
To boli, ale i jest potwierdzeniem tego, że faktycznie im się ilość kurczy.

To oczywiste, że się ilość kurczy skoro nie przyjmują nawet urządzeń po rozwiązanych umowach.

Maciej napisał/a:

Nie wiem co może być przyczyną takiego stanu rzeczy (ironicznie napomknę - gorąc...? ;) a może zbyt duże obciążenie łącza? dużo połączeń wchodzących i wychodzących w mojej sieci (bo - przyznaję - jest ich dużo)?).

Liczba połączeń czy obciążenie nie powinny mieć znaczenia. Cisco ma sporo zapasu w stosunku do tego co oferuje UPC - wg danych producenta jest to 440 Mb/s download i 120 Mb/s upload.

Wymień zasilacz i sprawdź czy jest jakiś efekt, jeśli nie będzie to znaczy, że niestety Cisco skończył swój żywot :sad:

Ewentualnie skontaktuj się z kimś z Twojej okolicy kto ma inny modem i spytaj czy nie ma podobnych problemów - być może jest jakiś problem z sygnałem w całym rejonie.
_________________
 
 
swat997 
plus master

Dołączył: 22 Lis 2014
Posty: 624
Skąd: 3City
Wysłany: 17-08-2015, 19:07   Re: Cisco EPC 3212 umiera...? Resety urządzenia

Maciej napisał/a:

od kilkunastu tygodni, w bardzo różnych porach i w bardzo różnych odstępach czasu pomiędzy nimi, doświadczam samoistnych resetów mojego wywalczonego w bólach Cisco EPC 3212..
Czy na pewno jest to wina routera? Na przykład wczoraj przez kilka godzin mój Ubee resetował się co 5 minut. Byłem pewien, że padł nieborak. W końcu wyłączyłem go i gdy rano włączyłem z powrotem to wszystko było już OK. Działa dziś już cały dzień.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,34 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: