Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Netia GIgakablówka przedłużenie umowy
Autor Wiadomość
zdzisiek 
Klikacz

Dołączył: 30 Lip 2015
Posty: 1
Wysłany: 30-07-2015, 10:16   Netia GIgakablówka przedłużenie umowy

Witam,

W zeszłym roku Netia po przejęciu łączy Aster oferowała bardzo korzystne warunki internetu w nowej ofercie GIgakablówka, np. 39,90 za łącze 100/10 w umowie na rok. Od początku mówiono ( i pisano w umowie ), że jest to cena promocyjna, a po upływie roku będzie można podpisać nową umowę ale już np. za 59,90 za łącze 100/10.

Gdy umowa zbliżała się do końca, zadzwoniła do mnie pani z Netii usiłując wcisnąć za te 59,90 w ramach przedłużenia umowy internet 100/10 plus jakiś abonament telefoniczny. Odmówiłem, mówiąc że interesuje mnie tylko internet. Za jakiś czas oddzwoniła z propozycją samego internetu ale już za 49,90 oczywiście twierdząc, że cena promocyjna 39,90 to była cena poniżej ich kosztów.

Pytanie czy warto odmówić i liczyć na ofertę na poprzednich warunkach, czy jednak narażam się na odcięcie od usługi? Czy ktoś przeprowadzał z nimi negocjacje?
 
 
jutek 
easy master

Dołączył: 16 Kwi 2009
Posty: 26
Wysłany: 31-07-2015, 12:54   

Na nic się nie narażasz, jeśli to jest taka umowa: http://www.netia.pl/files...a_specjalna.pdf to zgodnie z jej postanowieniami jeśli nic nie zrobisz (nie podpiszesz nowej promocyjnej umowy), to po prostu umowa automatycznie przechodzi w umowę na czas nieokreślony z ceną 59,90zł i w tej wysokości powinni przysyłać rachunki. W końcu przestaną dzwonić i cokolwiek proponować - klient wybrał posiadanie umowy na czas nieokreślony i tyle. Możesz sobie siedzieć na takich warunkach "dożywotnio", nie wiem dlaczego tak wielu ludziom w Polsce się ubzdurało, że muszą być uwiązani na czas określony. Alternatywnie namawiają na podpisanie nowej lojalki pewnie aż na 24 miesiące za 49,90zł. Można też wysłać wypowiedzenie i liczyć, że utrzymaniowo zaproponują nową promocję z dotychczasową ceną 39,90zł, tylko jeśli się nie dogadacie lub nic nie zaproponują to wtedy jeśli nie cofniesz wypowiedzenia umowa zostanie rozwiązana.
 
 
kiniecki 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 227
Skąd: Warszawa
Wysłany: 11-11-2015, 14:18   

Ktoś może wie, W jakim czasie przed zakończeniem umowy Netia zaczyna proponować nowe warunki??
  kiniecki
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: