Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Thomson TWG870U- dziwne działanie
Autor Wiadomość
swat997 
plus master

Dołączył: 22 Lis 2014
Posty: 624
Skąd: 3City
Wysłany: 11-07-2015, 19:15   Thomson TWG870U- dziwne działanie

Mam pewien problem z routerem Thomson TWG870U połączonym z Edimax BR-6288ACL

Ostatnio pomyślałem, że przejdę na pasmo 5GHz, bo na osiedlu robi się spory tłok. Mam tez parę urządzeń działających w tym pasmie. W związku z tym zakupiłem router dual band Edimax BR-6288ACL AC 600 WiFi.

Urządzenie bardzo łatwo skonfigurowałem w trybie Access Point łącząc kablem z routerem UPC ( Thomson TWG 870U).

Wszystko po WiFi świetnie działało.

Laptop, 3 telefony, sprzęt Bose, NAS WD My Book Live. Na 2,4GHz pracowała drukarka i wspomniany NAS, na 5GHz pozostałe urządzenia. Spokojnie można było wyłączyć WiFi w routerze UPC. Działanie bez problemu. Każde urządzenie skonfigurowane.

W czym problem?

Niestety, co ciekawe, nieoczekiwanie problem, pojawił się z komputerem stacjonarnym który wcześniej był połączony kablem do gniazda LAN - do routera Thomsona UPC.

Od czasu gdy podłączyłem dodatkowy router Edimaxa w czasie gry np. w sieci regularnie "pingowało"- co chwilę dochodziło do zacinania połączeń. Działo się to co kilkanaście , kilkadziesiąt sekund, i tak w kółko. Również następowały opóźnienia, gdy rozmawiało przez komunikatory. Włączenie czy wyłączenie WiFi w Thomsonie nie miało wpływu na zacinki.
Gdy router Edimaxa odłączę i powrócę do dawnych ustawień ( sam Thomson) znowu jest wszystko w porządku.

Edimax działać może w 5 trybach:
1. router
2. access point
3. range extender
4. WISP
5. WiFi Bridge

http://edimax.pl/edimax/m...600/br-6288acl/

Jak myślicie, czy coś jest uszkodzone, Edimax lub Thomson, czy raczej to ja coś źle podłączyłem?

[ Dodano: 12-07-2015, 20:01 ]
Chciałbym dodać, że sprawdzałem działanie Routera Edimax gdy działał w sieci bez modemu Thomsona ( bez sieci UPC) i wszystko było w jak najlepszym porządku. To naprawdę bardzo dobre urządzenie, nie zrywa połączeń, działa stabilnie, ma spory zasięg, nawet przez ściany.

Tak więc problemu należy raczej szukać w Thomsonie TWG870U , jego wadliwym działaniu lub konfiguracji.
Obecnie czekam na odpowiedź z UPC.

[ Dodano: 20-07-2015, 22:04 ]
Sprawa wyjaśniona.

Okazało się, że wadliwie działał modem Thomsona.
Po wymianie na Ubee EVW3226 wszystko działa prawidłowo.

Temat do zabicia.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: