Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
HD, bardziej HD (?), 4k
Autor Wiadomość
PrezesOi 
plus master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Lip 2010
Posty: 481
Wysłany: 18-03-2015, 08:32   HD, bardziej HD (?), 4k

Znajomy przymierza się do zakupu telewizora i prosi o doradzenie, a ja nie specjalnie interesuje się TV, więc szukam rady specjalistów od znajdowania różnic w subatomowych pixelach.

HD od UPC - rozumiem że to HDTV 1080p 1920×1080 (16:9)?
Horizon - GDA, wspomniałeś że od czasu przesiadki na H-Boxa, odnosisz wrażenie lepszego obrazu. Czy ktoś jeszcze może to potwierdzić I jak możecie to podsumować-czym to jest spowodowane?
4K w UPC - czy jest szansa że w najbliższych latach pojawi się taki sygnał w UPC? Czy UPC coś zapowiadało w tym temacie? Czy ma sens ładować się w telewizory 4k?
_________________
 
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 18-03-2015, 09:38   

HD w UPC to wciąż 1080i bo tak nadają telewizje, ale skaler video w Horizon robi swoją robotę wypuszczając sygnał w 1080p

stając przed dylematem jaki TV kupić nigdy nie ma dobrej odpowiedzi - ostatnie lata była szał na TV 3D a kanałów z taką treścią brak, tak samo podejrzewam będzie z 4K - jeżeli ktoś chce przepłacać aby oglądać kilka sampli to jego pieniądze

ja mam 5 letnią plazmę Panasonica żrącą niemiłosierne ilości prądu ale nie zamieniłby jej na żaden LCD - nie ten obraz, nie ta jakość
 
 
Zygfryt 
plus master


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 472
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 18-03-2015, 18:57   

Trzeba wziąć pod uwagę, że na telewizorze 4K obraz nawet w prawdziwym Full HD nie wygląda już tak ciekawie. :) Oglądając TV może być to już nie do zaakceptowania dla wielu osób.
 
 
 
pawelcd 
light master


Dołączył: 12 Gru 2010
Posty: 81
Skąd: Wrocław
Wysłany: 18-03-2015, 20:14   

GDA napisał/a:
HD w UPC to wciąż 1080i bo tak nadają telewizje, ale skaler video w Horizon robi swoją robotę wypuszczając sygnał w 1080p

stając przed dylematem jaki TV kupić nigdy nie ma dobrej odpowiedzi - ostatnie lata była szał na TV 3D a kanałów z taką treścią brak, tak samo podejrzewam będzie z 4K - jeżeli ktoś chce przepłacać aby oglądać kilka sampli to jego pieniądze

ja mam 5 letnią plazmę Panasonica żrącą niemiłosierne ilości prądu ale nie zamieniłby jej na żaden LCD - nie ten obraz, nie ta jakość


całkowicie podzielam Twoja opinie :) Panas to Panas a wysokie rachunki zwalam na lodówkę :twisted:
_________________
 
 
Jaro10 
plus master

Dołączył: 24 Paź 2013
Posty: 312
Wysłany: 18-03-2015, 20:58   

Zgadzam się z opinią co do plazmy. Sam mam Samsunga i nie narzekam mimo wyższego poboru prądu. Mam jednak pytanie czy też zauważyliście straszną pikselozę podczas niektórych filmów, zwłaszcza na Canal +( głównie wtedy gdy akcja toczy się w mroku). W ogóle w C+ na życzenie np. mamy teraz filmy w HD ale ich jakość jest dużo gorsza od kanałów SD :?
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 19-03-2015, 00:50   

PrezesOi napisał/a:
4K w UPC - czy jest szansa że w najbliższych latach pojawi się taki sygnał w UPC? Czy UPC coś zapowiadało w tym temacie? Czy ma sens ładować się w telewizory 4k?

Co do 4K - na tą chwilę myślę, to dobrze wywalone pieniądze..... w błoto.
4K - jaki materiał chcesz na tym oglądać, skąd go weźmiesz...?.
Jeszcze BR się nie przejadło, w tv tego w ogóle nie ma.
3D - kolejny niewypał.

No chyba, że kogoś stać, bo nie ma już co z kasą robić - to popieram - kupić.
_________________
 
 
hsurim 
ultra master


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 04 Mar 2009
Posty: 1215
Skąd: Warszawa
Wysłany: 19-03-2015, 14:58   

Zygfryt napisał/a:
Trzeba wziąć pod uwagę, że na telewizorze 4K obraz nawet w prawdziwym Full HD nie wygląda już tak ciekawie.(...)

Hm ... myślałem ostatnio o 4k.
Czy mógłbyś nieco przybliżyć tę 'nieciekawość obrazu' ?
 
 
Darth Vader 
plus master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Paź 2007
Posty: 541
Skąd: Lublin City
Wysłany: 19-03-2015, 15:06   

Lata potrwa jeszcze w UPC włączanie kanałów w HD i wyłączanie dubli SD. O innych nowinkach typu 4K itp nie ma co marzyć. POki co HD zwykły to jest w UPC mega luksus...
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 19-03-2015, 16:06   

Zanim to wejdzie, zagości na dobre (jeśli w ogóle w telewizji się to pojawi - regularne transmisje, programy, filmy - a nie tylko testy), to minie moim zdaniem z 10 lat (w PL na pewno) - a do tego czasu, jeśli w ogóle ta technologia się przyjmie, to jej cena (mam nadzieję, że znacząco) spadnie (bo po prostu musi spaść).

Ale poza tym, to podtrzymuję to, co napisałem wcześniej:
"No chyba, że kogoś stać, bo nie ma już co z kasą robić - to popieram - kupić."
_________________
 
 
hsurim 
ultra master


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 04 Mar 2009
Posty: 1215
Skąd: Warszawa
Wysłany: 19-03-2015, 16:27   

Na YT są filmiki w 4k
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 19-03-2015, 17:02   

No i jak chcesz je oglądać w takim tv?.

Z komputera na takim tv?.
Czy może przez sam tv?.
I jak chcesz i czym sygnał (internetowy, albo audio-video) dostarczyć do takiego tv?.

Pytam nie dlatego, że nie wiem, tylko dlatego, że jest trochę ograniczeń z tym związanych.
_________________
 
 
hsurim 
ultra master


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 04 Mar 2009
Posty: 1215
Skąd: Warszawa
Wysłany: 19-03-2015, 17:47   

Możliwość oglądania YT na telewizorze, staje się jakby 'standardem'.
Jak dla mnie, to jednak najistotniejsza jest jakość obrazu na ekranie 4k przy źródle tylko HD.
Zygfryt coś wspominał, że obraz jest "nieciekawy" - rozumiem, że miał możliwość zaobserwowania tego.
Tylko na czym miałaby ta 'nieciekawość' polegać ?
Mam wyobrażenie, że 4 piksele na ekranie 4k, są wielkości 1 piksela ekranu 1080p - zakładając tę samą przekątną ekranu (?)
 
 
eLBeG 
chello master

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 30 Mar 2013
Posty: 1854
Wysłany: 19-03-2015, 18:05   

Przede wszystkim problemem jest przekazanie z zewnętrznych źródeł obrazu na tv, o czym pisał Kocurek. Poza tym na chwilę obecną nie da się uzyskać takiej płynności na matrycach 4k jak Full HD, oraz aby była zauważalna różnica w jakości wyświetlanego obrazu, to należało by oglądać 70 cali z 1,5 metra.
 
 
Zygfryt 
plus master


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 472
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 19-03-2015, 19:34   

Dynamiczne sceny na obecnych (nie widziałem jeszcze co potrafią najnowsze TV Samsunga z ostatnich dni) TV 4K wyglądają gorzej niż na TV Full HD. Po prostu ostrość obrazu spada.

Jeśli chodzi o YouTube, to ich materiały w 4K wyglądają nieco gorzej niż porządny materiał w Full HD.
Paradoksalnie lepiej jest oglądać materiały z YT w 4K na urządzeniu Full HD, bo dopiero wtedy mamy wrażenie, że oglądamy coś w prawdziwym FHD.
Gdy włączysz taki materiał na TV 4K, to jest sytuacja analogiczna do FHD z YT. Niby fajnie, ale jednak jakość nie ta. Bitrate robi swoje.

Co do UPC i w ogóle polskiej telewizji. Przecież aktualnie nie wykorzystujemy potencjału Full HD i zapewne nigdy nie wykorzystamy. Jestem pewien, że tak samo będzie z 4K. W Japonii były już testy transmisji w 8K, więc za jakiś czas pojawią się TV 8K/Extra Mega HD. A w tym samym czasie u nas kanały w 4K będzie można policzyć na palcach jednej ręki.

Podsumowując, na twoim miejscu wstrzymałbym się z kupnem telewizora 4K do momentu, gdy pojawi się w polskiej telewizji choć jeden kanał nadający w takiej (przynajmniej pozornie) rozdzielczości.
 
 
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 19-03-2015, 20:11   

hsurim napisał/a:

Mam wyobrażenie, że 4 piksele na ekranie 4k, są wielkości 1 piksela ekranu 1080p - zakładając tę samą przekątną ekranu (?)

nie bo 4K to nie 4 razy piksel
4K to 2160p i rzeczywiście taki obraz statyczny wygląda bajecznie np zdjęcia zrobione lustrzanką
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: