Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wybór dostawcy
Autor Wiadomość
tomek987 
Klikacz

Dołączył: 24 Lut 2015
Posty: 4
Wysłany: 24-02-2015, 15:33   Wybór dostawcy

Czeac. Otóż moja sprawa wygląda nnastępująco kończy mi się umowa z UPC i nie wiem co robić. Z jednaj strony wszystko jest OK- internet stabilny , brak usterek itp z drugiej przeszkadza mi dość wysoki ping - 50-60 ( wiem ze dla kogoś to może być wystarczające ale skoro może być lepiej to czemu nie sprobowac. Dlatego tez zastanawiam się na Vectra. ma kktoś może jakieś doświadczenia z tym operatorem właśnie z okolic Wilanowa? Dodam tez odrazu ze Netia odpada - juz z ADSL miałem dużo problemów i nie chce nawet to tego wracać. Prosze o jakieś rady. Z gory dzięki.
 
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 24-02-2015, 18:27   

Parametr ping nie występuje w umowie u żadnego dostawcy więc nie ma gwarancji że w Vectrze będzie niższy albo się nie pogorszy się z czasem. Co do innych rzeczy jako ich była klientka mogę poradzić, aby się zorientować, czy można się dodzwonić do lokalnego BOK oraz serwisu, bo tak się ciekawie składa, że w moim wcale niemałym mieście owszem jest ich biuro, ale w Internecie brak aktualnych telefonów, a dział serwisu jakby w ogóle nie istniał. Z innych minusów, awarie przynajmniej raz w miesiącu (nic nie działa, chyba prace konserwacyjne, sytuacja taka trwa od wielu lat nie tylko na moim osiedlu), brak dostępu do panelu routerów (żeby klient nie popsuł), na reklamacje odpowiadają chyba zwykli pracownicy, bo nie umieją podać podstawy prawnej dla odmowy. Nic dziwnego, że UOKiK ostatnio wlepił im sporą karę za łamanie praw konsumentów. Z plusów - dają modemy jeśli ktoś ma życzenie lub przełączą router do trybu bridge. Nie nadają po kryjomu odpowiednika Wi-Free. Można wykupić dodatkowy lub stały adres. Bywają ciekawe oferty w regionach, gdzie mają konkurencję, ale najbezpieczniej brać umowę bezterminową, na którą też są zniżki tylko trzeba zaznaczyć, że masz dostęp do UPC.
 
 
omufo 
plus master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 11 Maj 2008
Posty: 318
Skąd: Warszawa
Wysłany: 24-02-2015, 18:49   

Uważam podobnie jak Susane...

Można psioczyć na UPC za brak niektórych kanałów w ofercie telewizyjnej, kiepsko działające dekodery czy wciskanie na siłę modemo-routerów, ale jeśli chodzi o jakość samego internetu to są IMHO bezkonkurencyjni (biorąc pod uwagę oferty w rozsądnych cenach).

Sam mieszkałem na Muranowie, teraz Ursynowie, mam też znajomych w kilku innych dzielnicach Warszawy (w tym jeden na Wilanowie) i wszyscy podzielają moje zdanie. Pingi są niskie, prędkości praktycznie non stop maksymalne, nie ma żadnych problemów z blokowaniem portów, a awarie występują bardzo rzadko (i są szybko usuwane, a kontakt z serwisem nie jest jakoś strasznie kłopotliwy). Na plus UPC zaliczyć trzeba też to forum, nie znam żadnego innego providera który miałby tak zorganizowaną społeczność w necie.

Jeśli masz problemy z wysokim pingiem, to w pierwszej kolejności poszukałbym problemu u siebie (tym bardziej, że nikt inny z forumowiczów nie zgłasza żadnej lokalnej awarii na Wilanowie). Może jakiś syf na kompie? Może korzystasz z Wifi, które nie wyrabia? A może po prostu łączysz się ze słabymi serwerami? Podaj ich ip, to sprawdzimy jak sytuacja wygląda u innych...
 
 
 
tomek987 
Klikacz

Dołączył: 24 Lut 2015
Posty: 4
Wysłany: 24-02-2015, 19:23   

Dzięki za odp. Tzn przez wysokie rozumiem 50-60 co dla pozostałych jest normą. Może źle nie jest ale właśnie znajomy z okolic Warszawy ma vectre i ping ~ 30 + bardzo sobie chwali dlatego zacząłem zastanawiać się nad zmianą. W upc i tak jestem na umowie bezterminowej ( nie dostane na pewno lepszych warunków ) więc myślę że wypróbuje vectre przez 14dni a najwyżej potem wrócę do UPC. Będzie ewentualnie troche papierkowej roboty, ale może warto zaryzykować...
 
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 24-02-2015, 19:36   

Spróbować zawsze można, ale jak wejdziesz w umowę promocyjną, a popsuje się później to może być różnie. Jednak w UPC serwis działa, przyjmują zgłoszenie późnym wieczorem i w niedzielę, a awarie są sporadyczne (moje wieloletnie doświadczenie). Ale tu też nie ma róży bez kolców - streaming (YouTube i różne "kamerki"), problemy z przycinaniem, buforowaniem wcale nie są wydumane, to się jednak zdarza, podobnie jak wysokie pingi po protokole TCP i UDP (VoiP, gry online). W Vectrze jest lepiej pod tym względem, ale wiele zależy też od lokalizacji i sprzętu więc trzeba się samodzielnie zorientować.
 
 
beny8989 
ultra master

Pomógł: 12 razy
Dołączył: 08 Sty 2013
Posty: 901
Skąd: Szczecin
Wysłany: 24-02-2015, 19:37   

to ci powiem tak nie patrz na kolegę ani na inną osobę. Ja mam znajomych w swojej okolicy co mają pingi nawet po 5ms. Wszystko zależy od obłożenia i zajętością sieci w danej chwili. Sam niedawno miałem ping w okolicach 50. Teraz max jaki osiągam to 20 w porywach do 28. Wszystko przez modernizację sieci, którą UPC u mnie przeprowadziło. A zdarzają się nawet w ciągu roku 3. Więc napisz do nich i się dowiedz o obciążenie łącza w twojej okolicy bo może być na wysokim poziomie i będziesz miał takie pingi. A sam słyszałem że Vectra olewa takie sprawy jak ping
_________________
 
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 24-02-2015, 19:38   

Ping 50-60 ms jest wartością akceptowalną, ale kluczowe będzie to co pokazują wyniki przy użyciu protokołów transmisyjnych, a nie tylko diagnostycznych więc jeśli wszystko inne działa prawidłowo nie ma co się przejmować pingiem ze speedtestów.
 
 
omufo 
plus master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 11 Maj 2008
Posty: 318
Skąd: Warszawa
Wysłany: 24-02-2015, 19:39   

Podaj ip serwerów, na których Ty masz pingi ~60, a Twój kolega z Vectry ~30. Zobaczymy czy to UPC ma gorszy routing od Vectry, czy gorzej jest tylko u Ciebie.

Kilka ładnych lat temu grywałem w różne gry online i z tego co pamiętam na większości serwerów pingi miałem jedne z niższych (albo przynajmniej podobne do reszty, bardzo rzadko wyższe). Powtórzę to co już napisałem, moim zdaniem UPC ma jedne z lepszych "wyjść na świat" i aż ciężko mi wierzyć by Vectra miała lepsze.

Nawet teraz, po awarii związanej z mostem Łazienkowski w zasadzie nie odczułem żadnego dyskomfortu i gdyby nie media (i zwiększone korki na Czerniakowskiej oraz okolicach Siekierek) to nie wiedziałbym że "był jakiś problem". Pingi nadal mam niskie, a transfery maksymalne...
 
 
 
beny8989 
ultra master

Pomógł: 12 razy
Dołączył: 08 Sty 2013
Posty: 901
Skąd: Szczecin
Wysłany: 24-02-2015, 19:41   

oj spójrz na serwery niemieckie a sam zobaczysz skoczki pingu jakie tam są. Problem nie jest ze strony UPC lecz od osób, które mają wiele gorsze parametry niż ty. Np. w css spróbuj przejść koło kolesia co ma ping 120-250 to zobaczysz co to są klateczki i lagi bo blokuje ciebie on
_________________
 
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 24-02-2015, 19:54   

omufo napisał/a:
Powtórzę to co już napisałem, moim zdaniem UPC ma jedne z lepszych "wyjść na świat" i aż ciężko mi wierzyć by Vectra miała lepsze.
To zależy, choćby od IP, z jakiej jest puli. Trasa może być szybka i krótka (6 lub 7 urządzeń po drodze) albo długa, czasami 15, a bywa, że pakiety w ruchu krajowym idą na przykład przez Austrię. Niestety w UPC też wiele zależy od lokalizacji i innych czynników, stąd różne opinie.
 
 
kotlet 
light master


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 23 Gru 2004
Posty: 149
Skąd: Warszawa
Wysłany: 24-02-2015, 20:03   

Mialem upc i teraz mam vectre. Roznicy nie czuje. Dostalem modem cisco epc3010, swoj router mam tp-link WR941ND i wszystko ladnie smiga. Upc daje swoj sprzet na ktorym nie idzie osiagnac maxa na wifi tylko po kablu.
Zawsze mozesz wziac vectre na probe i zobaczyc.
 
 
tomek987 
Klikacz

Dołączył: 24 Lut 2015
Posty: 4
Wysłany: 24-02-2015, 21:07   

Wątpię czy to moja wina, bo inny znajomy ma upc i taki sam ping na tym serwerze.
IP : 91.198.152.211 , vectra tutaj osiąga ~ 30, ja w granicach 50 na upc. Na polskich serwerach wypada to w miarę tak samo, ale niestety ja głównie grywam na niemieckich i holenderskich. Już sam nie wiem. Niby w ciągu tych 14 dni umowę moge zerwać ale dużo się już naczytałem jak to dostawca jest fajny przez ten okres a potem po kolei wszystko siada. Sam już nie wiem ..

[ Dodano: 24-02-2015, 21:09 ]
Ps. @Kotlet jakbyś mógł to spinguj też ten sv podany przeze mnie.
 
 
omufo 
plus master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 11 Maj 2008
Posty: 318
Skąd: Warszawa
Wysłany: 24-02-2015, 21:52   

U mnie (na FB250) proste komendy "ping" i "tracert" pokazują na tym serwerze wyniki jeszcze gorsze od Twoich, bo ok. 70ms.

Jeśli koledzy z Vectry mają tam mniej, na tym serwerze grasz najwięcej, a nieco wyższy (ale w dalszym ciągu dobry; 70ms na zagranicznym serwerze w "godzinach szczytu" jest IMHO niezłym wynikiem) ping aż tak strasznie Ci przeszkadza to zmieniaj na Vectrę. Tylko nikt Ci nie zagwarantuje, że skoro koledzy mają mniej to Ty po zmianie operatora osiągniesz ich wynik, zbyt wiele czynników ma na to wpływ. Tak samo zresztą jak tego, że na innych niemieckich/holenderskich serwerach wyniki również będą lepsze.

Ja w dalszym ciągu uważam, że UPC ma bardzo dobre wyjście na świat. Zawsze znajdzie się taki czy inny serwer, gdzie ping może być wyższy niż np. w Vectrze, Netii albo Orange. W każdym razie wykluczyliśmy "problem" u Ciebie.
 
 
 
tomek987 
Klikacz

Dołączył: 24 Lut 2015
Posty: 4
Wysłany: 24-02-2015, 22:04   

Ok dzięki za test. Poczekam jeszcze na odpowiedzi innych, w szczególności Kotleta. Wiem również, że taka zmiana to może być loteria, dlatego jeszcze to przemyśle.
 
 
Maciej 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Lis 2013
Posty: 241
Wysłany: 25-02-2015, 00:13   

Ach te trasy przez niemieckie serwery... :roll:

_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: