Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Drukarka Wifi a modem z routerem z UPC
Autor Wiadomość
micek 
Klikacz

Dołączył: 17 Lut 2015
Posty: 9
Wysłany: 17-02-2015, 23:03   

Ten program co podałeś miałem na oryginalnej płycie i właśnie screen nr.6 jest z tego programu. W czasie instalacji prosi o wciśniecie przycisku WPS ale ostatecznie nie łączy sie i nie da rady "przejść dalej".
 
 
eLO 
classic master


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Sty 2015
Posty: 227
Wysłany: 17-02-2015, 23:06   

Przycisk WPS trzeba wcisnąć w drukarce i w routerze.
Zobacz na poprzedniej stronie, napisałem ci jak sprawdzić adres routera
_________________
 
 
micek 
Klikacz

Dołączył: 17 Lut 2015
Posty: 9
Wysłany: 17-02-2015, 23:09   

Zmieniłem, nie wiem czy dobrze. Na liście wifi mam niby ciągle drukarke ale jak chce sie połaczyc to chce jakieś hasło. ew. mam wcisnac ten przycisk który nie działa.

55.png
Plik ściągnięto 170 raz(y) 39,23 KB

 
 
eLO 
classic master


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Sty 2015
Posty: 227
Wysłany: 17-02-2015, 23:13   

Teraz wpisałeś dobrze.
Pyta o hasło i to jest hasło do twojej sieci (jeżeli nie zmieniałeś, to hasło masz napisane na spodzie routera). To jest to samo hasło, które podałeś kiedy łączyłeś pierwszy raz laptop z "internetem" i to samo, które pokazałeś na obrazku 5.png (z tym, że zagwiazdkowane ;) )
_________________
 
 
Józek 
light master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 148
Wysłany: 17-02-2015, 23:20   

A czy jesteś pewny, ze dobrze wpisał maske podsieci? Tam jest "0" czy "D"
_________________
 
 
eLO 
classic master


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Sty 2015
Posty: 227
Wysłany: 17-02-2015, 23:22   

Józek napisał/a:
Tam jest "0" czy "D"

Zaraz się przekonamy... ;) Pewnie "0" tylko obrazek zmniejszony i zdeformowało czcionkę.
_________________
 
 
micek 
Klikacz

Dołączył: 17 Lut 2015
Posty: 9
Wysłany: 17-02-2015, 23:23   

Udało się coś wydrukować ale zeby działało musze połaczyc sie z wifi drukarki ale wtedy nie działa internet. Tak juz musi zostać?
 
 
eLO 
classic master


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Sty 2015
Posty: 227
Wysłany: 17-02-2015, 23:25   

micek napisał/a:
Udało się coś wydrukować


Czyli skonfigurowałeś poprawnie.

micek napisał/a:
zeby działało musze połaczyc sie z wifi drukarki ale wtedy nie działa internet.


Nie rozumiem o czym ty do mnie rozmawiasz... ;) Sprecyzuj.
_________________
 
 
Józek 
light master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 148
Wysłany: 17-02-2015, 23:26   

Idę spać. Przeczytam jutro :)
_________________
 
 
micek 
Klikacz

Dołączył: 17 Lut 2015
Posty: 9
Wysłany: 17-02-2015, 23:28   

W połączeniach wifi mam teraz upc1377808 i directdgm-2202 i zeby wydrukować musze połączyć sie z tym direct wtedy drukarka pojawia sie jako online i działa przez wifi ale w tym czasie niestety nie działa internet (przełączam połaczenia wifi)
 
 
eLO 
classic master


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Sty 2015
Posty: 227
Wysłany: 17-02-2015, 23:33   

Coś popierniczyłeś... ;) Obrazek 2.png. Tam masz "WiFiDirect Wł/Wył". Ustaw na wyłącz. Wyłącz i włącz drukarkę i wtedy zobacz czy jak się połączysz z upc137... drukarka pojawi się online.

[ Dodano: 17-02-2015, 23:48 ]
Odchodzę od kompa na 30 minut ;) Gdyby wszystko zawiodło, to ja proponuję, abyś zaczął wszystko od nowa. Na 2.png jest przycisk "Przywróć ustawienia domyślne" > "Ustawienia sieciowe" > "Wyczyść". To przywróci fabryczne ustawienia sieci.
Zaloguj się do rutera i w zakładce o nazwie w rodzaju: "Połączenie bezprzewodowe" znajdź opcję "WPS". Upewnij się, że jest włączona. Następnie odpal ten program, który masz na płycie i jak każe ci wcisnąć WPS to wciśnij na ruterze i na drukarce.
Powinno skonfigurować się automatycznie.
_________________
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 18-02-2015, 01:59   

Przecież drukarka nawet po wifi ma swoje IP (w sieci lokalnej), i ten adres z portem powinno się podać podczas instalacji sterownika.
Ja mam co prawda drukarkę po LAN (w całej sieci lokalnej), ale zasada ta sama (w dodatku w moim routerze przypisałem jej stałe IP po MAC-u karty sieciowej tej drukarki).
_________________
 
 
eLO 
classic master


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Sty 2015
Posty: 227
Wysłany: 18-02-2015, 02:37   

KOCUREK1970 napisał/a:
Przecież drukarka nawet po wifi ma swoje IP (w sieci lokalnej)

Po wyjęciu z pudełka nie ma (co widać na obrazku 1.png). A jeśli jakimś cudem ma to jakieś "dziwne", niekoniecznie należące do naszej sieci. I po to jest program na płytce dołączonej do drukarki aby dobrać się do ustawień i wybrać, czy chce się skorzystać z DHCP routera czy przypisać stałe IP. Albo pójść na skróty i użyć programu SetIP i adres ten przypisać.

Drugi warunek to taki, żeby nie odpalać WiFiDirect, bo wtedy drukarka tworzy własną sieć.

KOCUREK1970 napisał/a:
Ja mam co prawda drukarkę po LAN


No, i przypomnij sobie czynności jakie musiałeś wykonać po wyjęciu jej z pudełka. I nie chodzi mi o ustawienie na biurku i zamontowanie pojemników z tuszem ;)
Mam identycznie jak Ty podłączonego Brothera i pierwszą rzeczą jaką trzeba było zrobić to poustawiać sieć (niekoniecznie programem z płytki, u mnie można to zrobić na panelu/wyświetlaczu drukarki) - wybrać czy chce się po LANie czy WLANie, podać adres routera i ewentualnie hasło jeśli WLAN, DYNAMIC czy STATIC IP. I dopiero wtedy wyszukać drukarkę sieciową Windowsem i zainstalować sterownik, albo od razu odpalić płytkę ze sterownikiem.
I to w zasadzie robi się tylko raz, po zakupie nowej drukarki, pewnie zapomniałeś już ;)
No, chyba, że podłączasz ją w innej sieci, z inną pulą adresów, to trzeba znów ustawić IP - jeśli wybrany był adres STATIC.
A po reinstalacji Windowsa nie trzeba się już bawić, wystarczy sam sterownik, bo drukarka wciąż jest w sieci.

Pozdrawiam
_________________
 
 
PrezesOi 
plus master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Lip 2010
Posty: 481
Wysłany: 18-02-2015, 09:17   

micek napisał/a:
W połączeniach wifi mam teraz upc1377808 i directdgm-2202 i zeby wydrukować musze połączyć sie z tym direct wtedy drukarka pojawia sie jako online i działa przez wifi ale w tym czasie niestety nie działa internet (przełączam połaczenia wifi)

Podczas tych zmagań z adresami IP utworzyłeś dedykowaną sieć pomiędzy twoim komputerem a drukarką - ad hoc wifi. Wywal directdgm-2202 w cholerę I powolutku zacznij konfigurować tak żeby działało tak jak powinno, czyli z wykorzystaniem routera.
 
 
micek 
Klikacz

Dołączył: 17 Lut 2015
Posty: 9
Wysłany: 18-02-2015, 15:03   

Nie działa dalej, może ktoś to łopatologicznie wyjaśnic jak to zrobic?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,36 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: