Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
UPC MEDIABOX brak dubli a opcja "ulubione" -PROBLE
Autor Wiadomość
swat997 
plus master

Dołączył: 22 Lis 2014
Posty: 624
Skąd: 3City
Wysłany: 25-10-2015, 22:13   

eLBeG napisał/a:
Tłumaczyłem to już na forum, aby wybierając z klawiatury cyfrowej lista nie wracała do "wszystkich" należy ustawić w ulubionych numery kanałów od 1 do 10.
Takie kombinacje z zachowaniem ulubionych, jak na obecną powszechną zaawansowaną technikę XXI wieku, są trochę drewniane. Dlaczego w ulubionych mam mieć programy których nie chcę? Na przykład nr 6 gdzie jest marketingowa sieczka za dodatkowe pieniądze abonenta?

Czy jest to problem nie do obejścia przez speców UPC?
A może jest to działanie umyślne abyśmy za wszelką cenę musieli mieć programy reklamowe? :twisted:

Nie wiem jak wy ale ja będę pisał reklamacje, ponieważ nie zostało to naprawione.
Ja nie godzę się na ulubione których nie chcę.
_________________
 
 
MaxiGdansk 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Mar 2014
Posty: 228
Wysłany: 02-03-2016, 18:33   

U rodziny i u mnie po tych całych zmianach wywaliło znów wszystkie ulubione. Pytanie czy tylko w Trójmieście jest z tym problem czy cała Polska dostąpiła tego zaszczytu?
 
 
Fornacis 
ultra master


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 21 Lis 2013
Posty: 822
Skąd: Szczecin
Wysłany: 02-03-2016, 18:35   

Całość poleciała? U mnie tyko nowe musiałem zaznaczyć, reszta ok.
_________________
 
 
matek3265 
plus master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 24 Lis 2014
Posty: 397
Wysłany: 02-03-2016, 18:41   

Problem powraca jak bumerang i zaczął się już rok temu dokładnie w lutym 2015r. kiedy to upc zaczął "mieszać" w LCN'ach i usuwać "na raty" duble SD kanałów których wersje HD były dostępne symultanicznie. Tak naprawdę dotyczy wszystkich dekoderów MediaBox i nigdy nie udało się go rozwiązać.
Tymczasowo pomaga tzw. "clear reset" dekodera czyszczący także pamięć podręczną (nie usuwa jedynie nagrań) jednakże po kilku dniach lub tygodniach problem powraca, zwykle z listy "ulubionych" znikają niektóre programy nie zaś wszystkie, ale zdarzają się przypadki, że dekoder potrafi "wywalić" wszystko co było na tej liście :(

Sądząc po tym, że już od roku temat jest znany w UPC i do dziś nie został rozwiązany to najprawdopodobniej nic w tym temacie nie zmieni się w najbliższym czasie.
Poza tym opcja "ulubione" nie jest uważana przez UPC za "usługę" tym samym reklamacje jako takie nie są uwzględniane w tym temacie. Można co prawda zgłaszać usterkę, ale kończy się to tym, że po kilku tygodniach otrzymamy SMS, że usterka została usunięta, po czym stwierdzamy, że nadal istnieje, zgłaszamy więc ponownie i... koło się zamyka i "kręci się" już rok.
U niektórych konsultantów można dowiedzieć się że "problem jest znany i trwa próba jego usunięcia". Szkoda tylko, że próba ta trwa już rok.
 
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 02-03-2016, 19:01   

Nic nie zostanie usunięte
soft do mediaboxow nie jest już rozwijany - cała para poszła w horajzona
 
 
matek3265 
plus master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 24 Lis 2014
Posty: 397
Wysłany: 02-03-2016, 19:12   

GDA napisał/a:
Nic nie zostanie usunięte
soft do mediaboxow nie jest już rozwijany - cała para poszła w horajzona


mnie do dekodera Horizon nikt nie przekona, te "wodotryski" w menu są zupełnie zbędne - w końcu chodzi o oglądanie kanałów tv a nie zabawę 24h na dobę "ładnym menu", poza tym każda oferta jaką mi przedstawiają z dekoderem horizon kończy się tym, że cena ma mi wzrosnąć o ponad 60 lub 70 złotych w stosunku do obecnej.
Poza tym dekoder Horizon oferowany w Polsce i Czechach różni się zdecydowanie jakością jak i niezawodnością softu w stosunku do tego znanego z rynku w Niemczech (UPC Unitymedia), Szwajcarii (UPC Cabelcom), Irlandii (UPC Virgin) czy też wreszcie Holandii (Ziggo) - tam oferuje się sprzęt firmy Samsung, chociaż bez problemów również się nie obywało.
 
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 03-03-2016, 22:27   

matek3265 napisał/a:

mnie do dekodera Horizon nikt nie przekona, te "wodotryski" w menu są zupełnie zbędne - w końcu chodzi o oglądanie kanałów tv a nie zabawę 24h na dobę "ładnym menu"

przecież nie chodzi o menu

jedyna zaleta niepodważalna to jest możliwość nagrywania do 4 programów na raz - ten kto ogląda telewizję tradycyjnie nie zrozumie tej zalety i bagatelizuje ta możliwość

oglądasz na żywo TV pozostań przy Cisco - nie chcesz być niewolnikiem ramówki i reklamożercą? wybierz Horizon
 
 
LNR 
chello master


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 28 Wrz 2012
Posty: 1508
Skąd: Warszawa
Wysłany: 03-03-2016, 23:32   

Jedynie kogoś kto rzeczywiście potrzebuje tyle nagrywać zrozumiem że wybrał Horizon. Zapewne głównie robią to fani serialowych tasiemców. A tak to poza 'ładnym menu' chyba to cacko nie oferuje zbyt wiele zabawy. Lepiej kupić tv z androidem, albo podpiąć do tv mini pc z androidem/windowsem i mieć zabawkę z prawdziwego zdarzenia ;)
_________________
 
 
matek3265 
plus master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 24 Lis 2014
Posty: 397
Wysłany: 04-03-2016, 00:07   

Cytat:
jedyna zaleta niepodważalna to jest możliwość nagrywania do 4 programów na raz - ten kto ogląda telewizję tradycyjnie nie zrozumie tej zalety i bagatelizuje ta możliwość

oglądasz na żywo TV pozostań przy Cisco - nie chcesz być niewolnikiem ramówki i reklamożercą? wybierz Horizon


To chyba zapomniałeś, że niektórzy mają jeszcze dekodery Mediabox made by PHILIPS, które mają 3 głowice i pozwalają na nagrywanie 3 kanałów jednocześnie, lub oglądanie jednego i nagrywanie jeszcze dwóch innych ;p

Poza tym każdy kanał w UPC posiada w swojej ramówce tak rozbudowany system powtórkowy, że nie umknie Ci na pewno nagranie żadnej pozycji nawet przy dekoderze Cisco. W ciągu tygodnia dla przykładu FOX powtarza każdy odcinek serialu zwykle około 4 do 5 razy (!), podobnie jest z innymi kanałami. Nie wspominając o tych stacjach które posiadają opcję "na żądanie" wtedy praktycznie większa część co ważniejszych pozycji jest dostępna i tam.

PS osobiście od niedawna posiadam Cisco (przedtem właśnie Philips). Bałem się ze właśnie nie zdołam nagrać tego na czym mi zależy bo zwykle nagrywałem 2 kanały "w tle" oglądając inny, ale, jak przejrzałem ramówki to nic mi nie umyka.

Swoją drogą co do Horizon'a dodam tylko, że dekodery Horizon produkcji Samsunga (dostępne w Szwajcarii, Niemczech i Holandii) posiadają wbudowanych 6 głowic. Natomiast jedna z sieci w USA posiada w ofercie Cisco 12 głowicowe i dysk 2 TB
 
 
enigma 
light master

Dołączył: 17 Lut 2016
Posty: 143
Wysłany: 04-03-2016, 11:49   

Czy ktoś ma podobny problem do mojego? Odkąd jest ten cały problem z "ulubionymi" jeden z moich dekoderów ma nie tylko problem z tą funkcją, ale i z reakcją na pilot. Ostatnio już przez długi czas było ok, ale teraz gdy znów coś namieszali w kanałach, jak były te usunięcia problem powrócił. Na 100% nie jest to problem z pilotem tylko problem z dekoderem - bo sprawdzałem 2 pilotami i oba działają na jednym, a na multiroomie już nie bardzo, dodatkowo sprawdziłem apką na smartfonie. Są dłuższe przerwy kiedy wszystko wraca do normy i jest ok, a niedługo potem znów brak reakcji na pilot.
 
 
tomzetec 
Klikacz

Dołączył: 21 Sty 2017
Posty: 1
Skąd: Gdynia
Wysłany: 21-01-2017, 16:30   

GDA napisał/a:
Nic nie zostanie usunięte
soft do mediaboxow nie jest już rozwijany - cała para poszła w horajzona


Cześć drodzy forumowicze!!

Pragnę się przywitać i od razu zadać pytanie, odświeżyć temat.
Od roku jestem posiadaczem dekodera Horizon, zmieniłem wspomnianego MediaBox Cisco na Horizon właśnie z uwagi na ciągle nie działającą listę ulubionych i brakiem możliwości usunięcia tego problemu przez wsparcie UPC od dłuższego czasu.
Szczerze to chyba zamieniłem siekierkę na kijek :(
Mój Horizon został przez okres 1 roku wymieniony dwukrotnie, aczkolwiek problem nie pobierania listy programów w małym menu (strzałki góra dół lub CH up/down), nie gasnącego menu, czarny ekran z widocznym tylko pasem teraz/następny zaraz po uruchomieniu, itp itd powraca niczym bumerang i średnio co 2-3 dni muszę go zrestartować. Fajnie, że ma 4 głowice, ale cała reszta wydaje mi się być nieco zbędna, My Prime - totalny kanał, Horizon GO jakoś specjalnie nie używany przeze mnie. Nie wspomnę o kilku godzinach rozmów telefonicznych z pomocą techniczną i restartowaniem na ich prośbę, wgrywaniem nowszego oprogramowania i całą tą "pierdologią" z tym związaną.

Pytanie, jak wygląda obecnie sytuacja z listą kanałów ulubionych w dekoderze Cisco - starczyło im pary i zostało to naprawione czy nadal nie działa? Jeżeli poprawili to spróbuję odkręcić tego bubla na ciscacza poprzez reklamację ewentualnie inny abonament.

Z ciekawości czy ktoś z użytkowników Trójmiasta mógłby się podzielić opinią jak u niego wygląda sytuacja z Horizonem i jego bolączkami?

Czy ktoś reklamował Horizona z oczekiwanym dla niego skutkiem np. poprzez obniżenie abonamentu, zmiana na mediaboxa itp ?

Dziękuję za wszelkie odpowiedzi i sugestie.
 
 
pioter111 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Maj 2012
Posty: 72
Wysłany: 21-01-2017, 16:53   

Lista ulubionych w mediaboxie działa bez zarzutu .
 
 
swat997 
plus master

Dołączył: 22 Lis 2014
Posty: 624
Skąd: 3City
Wysłany: 23-03-2017, 11:14   

Tak, ulubione w MB w końcu działają i nie wyskakują. Jest to niewątpliwie wielki sukces po tylu latach. Szkoda tylko, że dziury w EPG jak były, tak są nadal. Ale w Horajzonie też słodko ponoć nie jest.
_________________
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 27-03-2017, 15:46   

:twisted: Znowu się zaczyna temat nagrywania na TV z MediaModułem CI+ :?:

Żeby uciąć dalsze dyskusje, zapraszam do zapoznania się z tym:
:arrow: http://forum.mediaswiat.p...grywania#180873
:arrow: http://forum.mediaswiat.p...grywania#172704

Każdy będzie wiedział co można, a co nie i jakie są ograniczenia.
Nie warto o tym niepotrzebnie dyskutować.
_________________
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 03-04-2017, 22:10   

Powracam do tego tematu. Stacje nie wypadają z ulubionych, ale dalej został jeden problem nie rozwiązany od lat. Gdy dodam do ulubionych stacje o pozycjach 121-150 to po przełączeniu na którąś z tych stacji dekoder przełącza mi listę z ulubionych na wszystkie. Ten problem istnieje od samego początku i nigdy nie został naprawiony. Pomaga albo:
-Wywalenie problemowych stacji z listy ulubionych
-Dodanie do ulubionych kanałów serwisowych UPC (11,12,15,19,873)
Ten problem chyba już nigdy nie zostanie naprawiony :sad:
Dodam, że żeby przełączyło listę trzeba problematyczne kanały wybrać numerycznie (czyli wklepać ich pozycję do dekodera) żeby był ten bug
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,97 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: