Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
HELP!
Autor Wiadomość
Master 
light master

Dołączył: 19 Sie 2005
Posty: 58
Skąd: Katowice
Wysłany: 13-09-2005, 09:09   HELP!

Szanowni Państwo,


Uprzejmie informujemy, że w toku rutynowo wykonywanych czynności związanych z monitorowaniem sieci internetowej stwierdziliśmy, że w okresie bieżącego miesiąca wykorzystali Państwo 66 % ilości pobranych danych powodujących nadmierne obciążanie Sieci.

Przypominamy, że zgodnie z Parametrami technicznymi usług internetowych dla usługi internetowej chello light ilość pobranych danych powodująca nadmierne obciążenie Sieci wynosi 15 GB. W przypadku przekroczenia ww ilości danych Operator zgodnie z przysługującym mu uprawnieniem dokona ograniczenia przepływu danych poprzez obniżenie prędkości transferu do maksymalnej wartości 48/128 kb/s.

W celu zwiększenia ilości pobieranych przez Państwa danych zachęcamy do zapoznania się z ofertą wyższych usług chello:
* chello classic: prędkość do 2 Mbps/384 kbps, ilość danych powodująca nadmierne obciążenie Sieci od 25 GB
* chello plus: prędkość do 4 Mbps/512 kbps, ilość danych powodująca nadmierne obciążenie Sieci od 50 GB
* chello ultra: prędkość do 12 Mbps/1024 kbps brak ilości danych powodujących nadmierne obciążenie Sieci

Szczegółowe informacje mogą Państwo uzyskac pod numerem telefonu 94 95 (opłata jak za połączenie lokalne) lub na stronach internetowych www.chello.pl oraz www.upc.pl.

Z poważaniem
Dział Wsparcia Usług Internetowych


Rano dostałem takie coś. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt iż internet mi znacznie zwolnił...oto wyniki:


Prędkość Twojego łącza
103.2 kbps
Test rozpoczęty: 1126595012232
Test zakończony: 1126595043867
Czas pobierania: 31.635
Wielkość pliku w tysiącach bajtów: 400
Przepustowość lącza w kilobitach na sekundę (kbps): 103.2
Przepustowość w kilobajtach na sekundę (kB/s): 12.6


O co chodzi? Czyzby juz mnie przyblokowali? Mają do tego prawo? Z tego co się orientuję to w regulaminie było tylko 48kbps po 15gb, a predzej mialo smigać 1mega. Pomozcie plz...

[ Dodano: Wto 13 Wrz, 2005 ]
Warto dodac, ze przestal mi dzialac licznik pobierania danych na ich stronce i przez to takze nie uruchamia mi sie "chelloinfo"...
 
 
 
 
Anna 
Jr Admin



Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 23 Lis 2004
Posty: 317
Skąd: z dyrekcji
Wysłany: 13-09-2005, 09:43   

Po pierwsze: z tym prędkościomierzem to się nie sugeruj za bardzo, bo u mnie na chello plus zdarza mu się pokazywać 100-200kbps, a łącze działa normalnie.
Po drugie: wątpliwe, czy cię przycięli, skoro masz jakieś 100kbps - przycinają do 48kbps i nigdy na teście nie pokazało mi więcej, nić te 48-50 po przycięciu.
Po trzecie: prace modernizacyjne (lub, jak kto woli, planowane awarie) - zapowiadane są tutaj i jak widać, w ciągu najbliższych dni technicy będą trochę dłubać...
Po czwarte - strona z licznikiem wchodzi lub nie wchodzi wg własnego widzimisię, sprawdź jeszcze, czy aby masz wszystko w porządku - tutaj.


pozdrawiam
LadyRoot
 
 
Jacek 
Administrator


Pomógł: 45 razy
Dołączył: 31 Paź 2004
Posty: 1441
Skąd: Warszawa
Wysłany: 13-09-2005, 09:45   

Master, nie sądzę aby problemem było przysłanie listu czy przekroczenie innej wartości niż 100%.
Ale niedziałanie licznika, to już jest coś ciekawego. Możesz podać kod błędu i treść przyczyny? Być może on powie mi więcej...

Jacek
 
 
Master 
light master

Dołączył: 19 Sie 2005
Posty: 58
Skąd: Katowice
Wysłany: 13-09-2005, 10:37   

Przepiąłem z usb do sieciówki i wystartowalo :) Licznik tez dziala, sorry za zamieszanie...

PS; Działa wszystko prócz emule'a (rozłącza z kazdych serverow)...do tego przydzieliło mi nowe ip a nie takie jak kiedys mialem na sieciówce...
 
 
 
 
waldek238 
light master


Dołączył: 01 Sie 2005
Posty: 62
Wysłany: 13-09-2005, 11:46   

Podłącz powownie pod "sieciówkę" i będziesz miał stare ip
_________________
 
 
Master 
light master

Dołączył: 19 Sie 2005
Posty: 58
Skąd: Katowice
Wysłany: 13-09-2005, 12:18   

Emule działa...wyłączyłem proxy w3cache.icm.edu.pl
Co do IP to chybasię niedogadaliśmy...miałem 1 ip na sieciówce, 1 na usb, a teraz jak wrocilem na sieciówkę to już mam inne... :wink:
 
 
 
 
antoni555 
classic master


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 265
Skąd: Warszawa - Mokotów
Wysłany: 13-09-2005, 16:51   

Master, bo jest tak, że jak zmieniasz z sieciówki na usb, to dostajesz nowe ip i odwrotnie...
Nie masz się co przejmować, tylko cieszyć się z nowiutkiego ip-ka :D

Może się zdarzyć, że dostaniesz swój stary ip-ek, jak jest wolny :mrgreen:
_________________
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,22 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: