Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Horizon a router
Autor Wiadomość
Shishak 
classic master


Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 202
Skąd: Banino
Wysłany: 27-05-2015, 00:12   

Heja, mam jedno pytanie, montują mi Horizona w ramach usługi Multi Room, ponieważ kupiłem sobie TV do pokoju, tylko ja chce żeby Horizon stał w moim pokoju, gdzie jest przeciągnięty tylko kanał do telewizora który odbierał sygnał analogowy. Czy mogę wykorzystać ten kabel? Czy jakieś dodatkowe przeciąganie kabli będzie potrzebne. Konsultant powiedział mi że również wymienią mi modem na ten z wifi bo usługę muszą do 60 mb/s przyśpieszyć, w ramach Horizona. Czy będzie problem z własnym routerem?
_________________
 
 
RadkoR
[Usunięty]

Wysłany: 27-05-2015, 15:26   

Shishak napisał/a:
Czy mogę wykorzystać ten kabel?

Oczywiście. Kwestia sprawdzenia tylko czy nie jest w nim zablokowany kanał zwrotny, czyli czy nie jest wpięty w gniazdo RTV w zwrotnicy multimedialnej, ale to zrobi już technik.
 
 
Shishak 
classic master


Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 202
Skąd: Banino
Wysłany: 27-05-2015, 17:14   

Czy rozumiem technik może go odblokować i zostawić stary kabel? Nie chce nic ciągnąć po mieszkaniu.
_________________
 
 
RadkoR
[Usunięty]

Wysłany: 27-05-2015, 18:53   

:) Pisząc "zablokowany kanał zwrotny" miałem na myśli to, że ten kabel jest najprawdopodobniej wpięty do gniazda RTV w zwrotnicy multimedialnej, które ma za zadanie tłumić kanał zwrotny aby nie wpuszczać zakłóceń z TV do kanału zwrotnego. Technik po prostu przepnie ten kabel do gniazda DATA w zwrotnicy lub zrobi jakieś rozgałęzienie.
 
 
Shishak 
classic master


Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 202
Skąd: Banino
Wysłany: 27-05-2015, 19:02   

Ok super, bo chodzi mi o to żeby nieciągnąć dodatkowych kabli.
_________________
 
 
maryś 
light master


Dołączył: 27 Sty 2007
Posty: 86
Skąd: Katowice
Wysłany: 16-11-2015, 21:54   

Susane napisał/a:
Bridge ma Ubee, są jeszcze modemy Cisco, ale trudno dostępne. Możesz podłączyć do Horizona swój router, będzie podwójny NAT, ale poza tym Internet będzie działał.

[ Dodano: 09-05-2015, 21:28 ]
Nie ustawiaj adresu 192.168.100.1 bo on jest zarezerwowany jako zapasowy dla modemów i routery z UPC w niektórych przypadkach potrafią się pod nim zgłaszać. NAS będzie widoczny, trzeba użyć opcji DMZ lub przekierowania portów.


Jak zrobić ten DMZ.
Mam Horizon i mój dodatkowy router Netgear WNR3500L podłączony przez LAN
IP Horizon 192.168.1.1
IP WNR3500L 192.168.2.1 (zmieniłem i teraz sieć domowa działa)
Jest jeszcze HDD320GB USB na WNR3500L i postawiony serwer FTP.
Chodzi mi o dostęp "ze świata" na FTP ?
_________________
 
 
Pior_L 
Klikacz

Dołączył: 19 Kwi 2012
Posty: 19
Wysłany: 19-11-2015, 13:10   

Maryś, wybacz ale, masz router na Tomato i nie ogarniasz? (sam wgrywałeś Tomato?)
Idź lepiej na forum openlinksys.info tam szybciej Ci pomogą. Naprawdę.
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 05-04-2016, 04:48   

Czy na dzień dzisiejszy zmieniło się cokolwiek z dekoderem Horizon - pytam o opcję bridge (mostu) w tym dekoderze - może coś tu drgnęło... - mam swój własny router i chciałbym go wykorzystać (a nie interesuje mnie opcja DMZ w dekoderze - jeśli w ogóle tam jest).
_________________
 
 
aster 
classic master


Dołączył: 03 Maj 2016
Posty: 226
Wysłany: 04-05-2016, 10:47   

Obecnie standardowo chcą ludziom dawać tylko dekoder Horizon przy prędkości netu 250mbps, czyli trzeba w trakcie ustalania umowy wyszczególnić to by modem był osobno?

Czy trzeba im coś jeszcze powiedzieć aby dostać np. lepszy modem? Zaznaczyć jakiś bridge mode czy coś takiego?

Które w ogóle modemy dają w takim przypadku: zmiana dekodera na Horizon i przyspieszenie netu z 120 do 250 (obecnie mam modem Thomsona)? Thomson zostaje czy przy wyższej prędkości muszą go zamienić na coś innego?
 
 
gregi1 
light master

Dołączył: 21 Cze 2012
Posty: 86
Wysłany: 10-06-2016, 12:22   

Mam pytanie, otóż mam dostać horizona (FP60) czy warto skorzystać z wbudowanego w nim routera, czy lepiej podpiąć swój?

Jeśli chodzi o mój router to... mam go w pokoju gdzie nie będzie horizona i tam chciałbym aby pozostał, rozumiem że tak się da, tylko mam zaznaczyć sprzedawcy aby dali mi dodatkowo modem?
_________________
 
 
aster 
classic master


Dołączył: 03 Maj 2016
Posty: 226
Wysłany: 19-06-2016, 13:42   

Czy tam gdzie stoi obecnie router jest też modem od UPC? Biorąc Horizona nie musisz się godzić na rozwiązanie "jednoskrzynkowe" tylko zaznaczasz, że chcesz mieć Horizon do tv oraz osobny modem do internetu.
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 19-06-2016, 21:14   

gregi1 napisał/a:
mam dostać horizona (FP60) czy warto skorzystać z wbudowanego w nim routera, czy lepiej podpiąć swój?

Lepiej swój własny.
gregi1 napisał/a:
Jeśli chodzi o mój router to... mam go w pokoju gdzie nie będzie horizona i tam chciałbym aby pozostał, rozumiem że tak się da, tylko mam zaznaczyć sprzedawcy aby dali mi dodatkowo modem?

A osobny modemorouter od UPC gdzie chcesz mieć?
_________________
 
 
gregi1 
light master

Dołączył: 21 Cze 2012
Posty: 86
Wysłany: 21-06-2016, 13:51   

Wszystko jest już podłączone.
Horizon w jednym pokoju (jest z wyłączonym wifi), w drugim mój router i modem z upc
_________________
 
 
Alex147 
easy master


Dołączył: 12 Wrz 2016
Posty: 47
Skąd: 3-city
Wysłany: 11-04-2017, 12:55   

Jakie są wasze przemyślenia po dłuższym okresie użytkowania? Aktualnie zastanawiam się nad przejściem na dekoder Horizon, ale ma kilka wad i zalet (teoretycznych) w stosunku do osobnego modemu z routerem na openwrt:
+ jeden sprzęt zamiast dwóch (obecnie modem z routerem w innym pomieszczeniu, brak możliwości przeciągnięcia kabla do salonu z TV, mediacenter i NAS)
+ dwa porty eth i urządzenie pod TV gdzie mam własny media center i konsolę, którą mogę spiąć kablem
+ lepszy rozwój od mediabox
+ lepsze wifi z racji położenia
- brak ustawienia dns (korzystam z openDNS)
- brak pełnego filtrowania ruchu i firewall względem openwrt (szczególnie przy własnym NAS z wybranymi usługami działającymi w WAN)
- brak możliwości wgrania filtrów typu adblock
- brak zegara
+/- co z tematem 4K?

Jakieś sugestie/porady?
 
 
Atlas334 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Maj 2016
Posty: 250
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 11-04-2017, 14:04   

Horizon jako router to bardzo słaby pomysł. Nic nie zbliży się do jakości rozwiązania modem + własny router.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: