Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Horizon a router
Autor Wiadomość
dyzioo 
classic master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 270
Skąd: Wawa
Wysłany: 26-01-2015, 01:20   

flacha napisał/a:
Mam net 120. Warto wymieniać deokoder z nagrywarka na ten nowy? Można w ogóle zarzyczyć sobie wymiane? Płatne czy za darmo?


To popraw opis w profilu, bo tam masz coś innego.
  dyzioo
 
Afer 
light master

Dołączył: 14 Sty 2015
Posty: 59
Skąd: Kraków NH
Wysłany: 26-01-2015, 09:38   

vezimir napisał/a:
Nie ma w ogóle wymogu korzystania tylko z boxa.. Modem może zostać osobno i ustala się to w trakcie rozmowy.


No nie do końca.
Mnie się nikt nie pytał i zabrali mi Cisco.
Jak zaczęły sie kłopoty z telefonem i netem to poprosiłem o oddanie i... Na tym się skończyło bo miał się ze mną ktoś skontaktowac i nie skontaktował się.
Z netem nie mam w tej chwili żadnych kłopotów (podobno coś zmienili w oprogramowaniu) ale z telefonem niestety tak.
Podobno w tym tygodniu (wg tzw konsultanta) ma być nowe oprogramowanie a więc dam im szansę.
Jak nie to za tydzień zacznę toczyć boje, żądac rekompensaty itp.
 
 
vezimir 
light master

Dołączył: 03 Gru 2008
Posty: 108
Skąd: Tychy
Wysłany: 26-01-2015, 10:17   

No właśnie nie pytałeś i trafiłeś na sprzedawce który chciał jak najszybciej wystawić zlecenie ;) Na ten moment trzeba instalować modem tylko z FP250 co i tak w ciągu kilku miesięcy się zmieni( nowy box z 8 DS i 8 głowicami).
Jeśli nie minęło 14 dni od instalacji zadzwoń z prośbą o zmianę, konsultant miał obowiązek poinformować Cię o dwóch możliwościach podłączenia.
Możesz zapomnieć o zwrocie Cisco(chyba ze bedziesz się męczył 2 miesiące z reklamacją), ale od strzału umówią ponowną instalacją z Ubee + Horizon.
_________________
 
 
s.burczymucha 
classic master

Dołączył: 25 Mar 2014
Posty: 152
Wysłany: 26-01-2015, 11:52   

vezimir napisał/a:

Możesz zapomnieć o zwrocie Cisco(chyba ze bedziesz się męczył 2 miesiące z reklamacją), ale od strzału umówią ponowną instalacją z Ubee + Horizon.


Dlaczego 2 miesiące? Ja nie podpisałem przedłużenia (ale myślę, że taki sam efekt miałaby rezygnacja w ustawowym, 14 dniowym terminie), po wyjściu technika napisałem grzeczną reklamację przez formularz na stronie UPC (z powodów prawnych musi być to pismo reklamacyjne by w razie co pisać do UKE) gdzie wyjaśniłem, że chcę mieć publiczne IP (gwarantowane w parametrach usługi, są one załącznikiem do umowy), na swoim urządzeniu końcowym (to z kolei termin z regulaminu). Dodałem, że proszę o Cisco 3208 lub 3212.

Następnego dnia miałem telefon z prośbą o potwierdzenie tego co napisałem i dlaczego Cisco. Uzasadniłem to obawami o stabilność pracy Ubee w trybie bridge, mówiąc, ze bez sensu byłoby gdyby dali mi Ubee a ja znówm bym się z nimi szarpał i zajmował czas, lepszy chyba klient usatysfakcjonowany ;) . No to była zgoda na Cisco (oczywiscie z zaznaczeniem, ze teraz daja je tylko klientom biznesowym, chyba mialem poczuc sie nobilitowany).

Ale i tak następnego dnia rano był technik z Horizonem i Thomsonem. Telefon na infolinie, opcja 'instalacja nieprzeprowadzona', wieczorem byl technik z Horizonem i Cisco, UPC nie przekazalo firmie montujacej, ze ma byc Cisco.

Z UPC trzeba grzecznie, ale w sposob uparty, zadne tam krzyki na infolinii, ze kolejny raz ktos przyszedl nie z tym co trzeba. Technika zdartej plyty.
 
 
vezimir 
light master

Dołączył: 03 Gru 2008
Posty: 108
Skąd: Tychy
Wysłany: 26-01-2015, 12:31   

Oczywiście masz rację, że się da i te "2 miesiące" napisałem tak żeby wyolbrzymić :D Zresztą jak się źle trafi może to tyle trwać.. Szczególnie jak wynika z relacji znajomych z UPC faktycznie modemy cisco powoli znikają z magazynów i w ich "matrycy" nawet dla biznesu ich nie ma - jeśli jest jakiś w magazynie to za specjalną zgodą wymieniają.
_________________
 
 
sorvats 
easy master


Dołączył: 22 Sty 2015
Posty: 45
Skąd: Warszawa
Wysłany: 26-01-2015, 14:07   

vezimir napisał/a:
... ( nowy box z 8 DS i 8 głowicami) ....

Co miałeś na myśli pisząc nowy box z 8 DS i 8 głowic?
 
 
s.burczymucha 
classic master

Dołączył: 25 Mar 2014
Posty: 152
Wysłany: 26-01-2015, 14:20   

sorvats napisał/a:
vezimir napisał/a:
... ( nowy box z 8 DS i 8 głowicami) ....

Co miałeś na myśli pisząc nowy box z 8 DS i 8 głowic?


Zapewne to, ze bedzie Horizon z nowym modemem z wieksza liczba kanalow pracujacych w Channel Bonding pozwalajac na szybszy internet.

Ale dziwne, ze wprowadzaja 8DS zamiast 16DS czy 24DS jak to jest u konkurencji. Na 8DS nie zrobisz netu 500mbps.
 
 
vezimir 
light master

Dołączył: 03 Gru 2008
Posty: 108
Skąd: Tychy
Wysłany: 26-01-2015, 14:42   

s.burczymucha napisał/a:


Ale dziwne, ze wprowadzaja 8DS zamiast 16DS czy 24DS jak to jest u konkurencji. Na 8DS nie zrobisz netu 500mbps.


Może trochę źle napisałem, konsultant w rozmowie powiedzial" bedzie nowy horizon z obslugą FP250i 8 tunerami" więc na ilu DS faktycznie będzie się logował nie wiadomo. Jeśli są testy FP500 powinni o tym pomyśleć.
_________________
 
 
s.burczymucha 
classic master

Dołączył: 25 Mar 2014
Posty: 152
Wysłany: 27-01-2015, 20:12   

vezimir napisał/a:
Oczywiście masz rację, że się da i te "2 miesiące" napisałem tak żeby wyolbrzymić :D Zresztą jak się źle trafi może to tyle trwać.. Szczególnie jak wynika z relacji znajomych z UPC faktycznie modemy cisco powoli znikają z magazynów i w ich "matrycy" nawet dla biznesu ich nie ma - jeśli jest jakiś w magazynie to za specjalną zgodą wymieniają.


To co teraz dostaje biznes? Cisco z WiFi?!?

Moje EPC3212 dostało mi się używane, więc coś jest na rzeczy zatem
 
 
Maggot 
Klikacz


Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 4
Skąd: Warszawa
Wysłany: 27-01-2015, 22:57   

U mnie w firmie postawili EPC3925 (zbridgowany), jak się spalił (burza w czerwcu) wymienili na taki sam. Więc tak, Cisco z Wifi już kilka miesięcy temu było normą.
_________________
 
  maggot666pl@jabber.org
 
s.burczymucha 
classic master

Dołączył: 25 Mar 2014
Posty: 152
Wysłany: 27-01-2015, 23:40   

Maggot napisał/a:
U mnie w firmie postawili EPC3925 (zbridgowany), jak się spalił (burza w czerwcu) wymienili na taki sam. Więc tak, Cisco z Wifi już kilka miesięcy temu było normą.


Czyli da się EPC3925 przełączyć w Bridge? Samemu czy UPC po swojej stronie?
 
 
sorvats 
easy master


Dołączył: 22 Sty 2015
Posty: 45
Skąd: Warszawa
Wysłany: 28-03-2015, 12:41   

Jaki polecacie switch zamiast routera do Horizona który ma tylko dwa wyjścia lan.
Mam 3 usługi w dekoderze Horizon.
Jednym slowem chce WiFi z boxa i 4/5 połączenia kablowe.
Będę wdzięczny za wszystkie rady i sugestie.
 
 
s.burczymucha 
classic master

Dołączył: 25 Mar 2014
Posty: 152
Wysłany: 31-03-2015, 12:04   

sorvats napisał/a:
Jaki polecacie switch zamiast routera do Horizona który ma tylko dwa wyjścia lan.
Mam 3 usługi w dekoderze Horizon.
Jednym slowem chce WiFi z boxa i 4/5 połączenia kablowe.
Będę wdzięczny za wszystkie rady i sugestie.


Nie masz serwerowni w domu to kazdy gigabitowy styknie pod ktorym sie ktos podpisuje, moze byc tp-link

[ Dodano: 31-03-2015, 13:06 ]
BTW: Załatwiam przedłużenie umowy dla Mamy i poinformwoano mnie, że obecnie oferowane Horizon Boxy obsługują juz net 250mbps i szybsze (8x4 channel bonding)
 
 
Janina 
light master

Dołączyła: 21 Lut 2014
Posty: 86
Wysłany: 31-03-2015, 20:48   

s.burczymucha napisał/a:
sorvats napisał/a:
Jaki polecacie switch zamiast routera do Horizona który ma tylko dwa wyjścia lan.
Mam 3 usługi w dekoderze Horizon.
Jednym slowem chce WiFi z boxa i 4/5 połączenia kablowe.
Będę wdzięczny za wszystkie rady i sugestie.


Nie masz serwerowni w domu to kazdy gigabitowy styknie pod ktorym sie ktos podpisuje, moze byc tp-link

[ Dodano: 31-03-2015, 13:06 ]
BTW: Załatwiam przedłużenie umowy dla Mamy i poinformwoano mnie, że obecnie oferowane Horizon Boxy obsługują juz net 250mbps i szybsze (8x4 channel bonding)


A jak z tym multiroomem w tych nowych Horizon Boxach wiesz może kiedy bedzie
 
 
sirkubas 
classic master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Mar 2015
Posty: 226
Skąd: PL
Wysłany: 01-04-2015, 08:29   

U nas miesiąc temu mówili, że nowy m-room wejdzie najwcześniej pod koniec roku
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: