Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Sygnał analogowy
Autor Wiadomość
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 29-09-2016, 17:47   

mates21 napisał/a:
Akurat Olkusz nie podlega w UPC pod Krakow, a Katowice
A faktycznie, Sorry, zmyliła mnie ta "małopolska".
Za instrukcją:
śląskie 2
2 dotyczy również Kędzierzyna Koźla, Olkusza i Bukowna k. Olkusza
_________________
 
 
BeeJay 
light master

Dołączył: 26 Sty 2011
Posty: 113
Skąd: Praga ;)
Wysłany: 22-10-2016, 13:22   

Dla zainteresowanych na pasku idzie info, że nowy termin zmniejszenia liczby kanałów telewizji analogowej w Warszawie to 2.11.2016.
 
 
italo2006 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Maj 2012
Posty: 192
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 07-02-2017, 20:39   

W Bydgoszczy znika z analogu Extreme Sports 20 lutego jest informacja na pasku.
_________________
  500
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 30-05-2017, 12:01   

A kiedy wyłączą analog w ogóle? Jest w ogóle możliwe, że w Kowalach szybciej wyłączą analog niż w Gdańsku (bo u mnie w Kowalach nie ma żadnych spółdzielni i nie kojarzę żeby gdzieś w jakimś bloku był azart)?
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 30-05-2017, 12:51   

Nie tak szybko, ludzie nadal to mają i za Pakiet Pełny płacą ok. 64 zł.
Mają też "Mini", widziałem też takie "kwiatki": Internet + TV Analogowa.

Wg UPC taki mam analog w Zielonej Górze:
:arrow: https://aplikacje.upc.pl/dostepne_kanaly2_pdf/pdf.php?city=ZIELONA+G%C3%93RA

Co za niesprawiedliwość:
:arrow: https://aplikacje.upc.pl/dostepne_kanaly2_pdf/pdf.php?city=KOWALE
_________________
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 30-05-2017, 12:57   

Pitrek napisał/a:
Nie tak szybko, ludzie nadal to mają i za Pakiet Pełny płacą ok. 63 zł.
Mają też "Mini", widziałem też takie "kwiatki": Internet + TV Analogowa.

Tak, ale u mnie większość (żeby nie powiedzieć wszyscy) posiada tv cyfrową i analog mają jako dodatek za który nic nie płacą więc nie wiem czy w Kowalach nie wyłączą analoga szybciej (bo dojdą do wniosku, że mało kto z niego korzysta i, że mało kto za niego płaci).
Pitrek napisał/a:
Wg UPC taki mam analog w Zielonej Górze:

Ty się tak nie śmiej, bo potem wyłączą u Ciebie analog stwierdzając, że:
"No, ale proszę Pana lista kanałów w analogu jest pusta i co Pan nam zrobi". :mrgreen:
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 30-05-2017, 13:02   

Faktycznie. Niedługo to mi całkiem wszystko wyłączą :twisted: bo Zielonej Góry nawet nie ma na mapie:
:arrow: https://www.upc.pl/telewi...izja-analogowa/
_________________
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 01-06-2017, 11:38   

U nas analog zostaje, a tymczasem u naszych zachodnich sąsiadów:
http://satkurier.pl/news/...uchomi-uhd.html
W sumie po likwidacji analogu będzie można się pozbyć wielu rozgałęźników (głównie tych tylko dla analogu jeśli ktoś taki ma).
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 01-06-2017, 12:12   

Te rozgałęźniki nie są "tylko dla analogu". Jeżeli myślisz o "zwrotnicach multimedialnych" np. TRIS-307P, to na ich wyjściu RTV jest pełny sygnał UPC, analogowy i cyfrowy bez "Kanału Zwrotnego", tam możesz mieć podłączony TV z DVB-C, bez MediaModułu CI+ będziesz miał "pseudo multiroom" z ~30 odkodowanymi programami.
_________________
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 01-06-2017, 12:18   

Pitrek napisał/a:
Te rozgałęźniki nie są "tylko dla analogu". Jeżeli myślisz o "zwrotnicach multimedialnych" np. TRIS-307P, to na ich wyjściu RTV jest pełny sygnał UPC, analogowy i cyfrowy bez "Kanału Zwrotnego", tam możesz mieć podłączony TV z DVB-C, bez MediaModułu CI+ będziesz miał "pseudo multiroom" z ~30 odkodowanymi programami.

To zdanie z rozgałęźnikami tylko do analogu to był Mój skrót myślowy. Chodziło Mi o takie instalacje jak:
Kabel UPC->zwrotnica->rozgałęźnik nr 1(tv cyfrowa, internet, analog)->rozgałęźnik nr 2 (2 analogi).
W takiej sytuacji po likwidacji analogu będzie można zostawić tylko zwrotnicę i rozgałęźnik nr 1 gdyż rozgałęźnik nr 2 nie będzie nam już przydatny.
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 01-06-2017, 12:24   

MrPepka napisał/a:
->rozgałęźnik nr 2 (2 analogi). ... po likwidacji analogu będzie można zostawić tylko zwrotnicę i rozgałęźnik nr 1 gdyż rozgałęźnik nr 2 nie będzie nam już przydatny.
Jeżeli ktoś nie ma tam TV z DVB-C w tym "pseudo multiroomie" to kupi sobie jakiś :arrow: tani tuner DVB-C i nadal będzie miał te same programy co w zredukowanym analogu.

W tej chwili mnóstwo ludzi korzysta tak z naziemnej TV w podobny sposób. Starsze (dodatkowe, np. w kuchni) TV z zewnętrznymi tunerami DVB-T.
_________________
Ostatnio zmieniony przez Pitrek 01-06-2017, 12:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 01-06-2017, 12:29   

Pitrek napisał/a:
kupi sobie jakiś :arrow: tani tuner DVB-C i nadal będzie miał te same programy co w zredukowanym analogu.

No OK, ale jak ktoś ogląda analog tak okazjonalnie tylko w nocy, to po wyłączeniu analogu stwierdzi, że woli oglądać filmy dvd niż płacić za multiroom (w pakiecie start nie ma ciekawych programów do oglądania).

[ Dodano: 01-06-2017, 13:30 ]
Pitrek napisał/a:
W tej chwili mnóstwo ludzi korzysta z naziemnej TV w podobny sposób. Starsze TV z zewnętrznymi tunerami DVB-T.

Co innego naziemna, a co innego kablówka.
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 01-06-2017, 12:41   

MrPepka napisał/a:
jak ktoś ogląda analog tak okazjonalnie tylko w nocy, to po wyłączeniu analogu stwierdzi, że woli oglądać filmy dvd niż płacić za multiroom (w pakiecie start nie ma ciekawych programów do oglądania).

O, przyzwyczaiłeś się do "pełnego" analogu, w wielu miejscach ludzie mają dodatkowy TV, w "pseudo multiroomie" już z zredukowanym analogiem, więc taki sam jak "Pakiet Start". Nie chcą płacić za prawdziwy multiroom. Skoro teraz oglądają "zredukowany" analog, to po całkowitym zlikwidowaniu analoga, jeżeli nadal będą chcieli tam mieć TV, a nie chcą kupować nowszego TV, to dokupienie zewnętrznego tunera DVB-C w jakiś sposób to rozwiąże.
MrPepka napisał/a:
Co innego naziemna, a co innego kablówka.

Niby czemu? TV naziemna jest od dawna, nie wszyscy mają TV z tunerem DVB-T, jako kolejny TV właśnie funkcjonują TV z zewnętrznym tunerem DVB-T, dlaczego w UPC nie miałoby być podobnie, kolejny TV z zewnętrznym tunerem DVB-C. Faktycznie drogie trochę są.
_________________
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 01-06-2017, 12:45   

Pitrek napisał/a:
O, przyzwyczaiłeś się do "pełnego" analogu, w wielu miejscach ludzie mają dodatkowy TV, w "pseudo multiroomie" już z zredukowanym analogiem, więc taki sam jak "Pakiet Start". Nie chcą płacić za prawdziwy multiroom. Skoro teraz oglądają "zredukowany" analog, to po całkowitym zlikwidowaniu analoga, jeżeli nadal będą chcieli tam mieć TV, a nie chcą kupować nowszego TV, to dokupienie zewnętrznego tunera DVB-C w jakiś sposób to rozwiąże.

Ci co będą chcieli dalej oglądać telewizję oczywiście tak zrobią, ale reszta zrobi tak jak napisałem.
Pitrek napisał/a:
Niby czemu?

Bo w naziemnej masz mniej programów i naziemna jest darmowa.
Pitrek napisał/a:
dlaczego w UPC nie miałoby być podobnie, kolejny TV z zewnętrznym tunerem DVB-C.

A gdzie Ja tak napisałem?
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 01-06-2017, 12:55   

Eeeeee, coś nie możemy się zrozumieć.
MrPepka napisał/a:
Bo w naziemnej masz mniej programów i naziemna jest darmowa.

Cały czas piszemy o dodatkowym TV z analogiem (pseudo multoroom), jeżeli już ktoś ma UPC to TV analogową i cyfrową odkodowaną ma też za darmo i oferta programowo jest taka sama, analog w UPC już prawie wszędzie zredukowano.
MrPepka napisał/a:
A gdzie Ja tak napisałem?
Przecież nic takiego nie twierdziłem, w końcu to są moje słowa.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,33 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: