Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Sygnał analogowy
Autor Wiadomość
Tygrysek 
plus master

Dołączył: 22 Sie 2016
Posty: 367
Skąd: Chorzów ,Gdańsk
Wysłany: 26-09-2016, 23:16   

Pitrek napisał/a:
Tygrysek napisał/a:
... do analogu nie będzie dostępu.
Będzie. Tyle, że w nim będzie ok. 30 programów tych z DVB-T.
Ze strony UPC wynika, :arrow: że w Zielonej Górze taki mam Analog.


Tak ale zgodnie z aneksem /przedłużenie umowy nie będę miał dostępu do analogu, Mr też mam bezpłatnie teraz 10 zł

"Bardzo dobrze, że likwidują analog, będzie więcej miejsca na kanały i usługi cyfrowe." Tak jasne już w Upc coś Ci dodadzą ....
 
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 27-09-2016, 07:33   

A powiedzieli ci ze wytna pasmo analogu z sygnału?
ja przedłużalem umowe w maju i analog wciąż mam
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 27-09-2016, 09:20   

Pasma z programami analogowymi to nawet nie da się wyciąć żadnym filtrem. Dolne MUXy są na podobnych częstotliwościach co analog. Redukcja Analoga zwolniła ok. 13-18 (zależnie od lokalizacji) częstotliwości u góry dawnego analoga. Tylko co to dało? Nic, wszystko na MUXach zostało po staremu.
_________________
 
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 27-09-2016, 12:10   

Pitrek napisał/a:
Pasma z programami analogowymi to nawet nie da się wyciąć żadnym filtrem

no to tym bardziej się zastanawiam co znaczy
Tygrysek napisał/a:

Tak ale zgodnie z aneksem /przedłużenie umowy nie będę miał dostępu do analogu,
 
 
Robin 
ultra master

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 1465
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 27-09-2016, 12:34   

Pawop napisał/a:
Bardzo dobrze, że likwidują analog, będzie więcej miejsca na kanały i usługi cyfrowe.

Raczej powstanie kilkanaście nieobsadzonych częstotliwości, które będą sobie leżeć odłogiem. Miejsca na usługi cyfrowe jest już teraz aż nadto, które marnuje się w tzw. null packet'ach na poszczególnych MUX-ach.

GDA napisał/a:
mamy rok 2016
technika analogowa to przeżytek i niepotrzebnie utrzymywana infrastruktura - zamiast wyłączyć to całkowicie to się pierdzielą

Akurat u nas analog przesyłany jest światłowodem z centrali (tak samo jak i cyfra), więc tą samą infrastrukturą.
A jak komuś tak bardzo przeszkadza ten przeżytek, zawsze może go sobie wykasować z listy telewizora. Nie ma potrzeby czekać, aż operator to zrobi. Nie wiem lepiej ktoś się poczuje jak zobaczy kilkanaście wolnych (zamiast obsadzonych) częstotliwości, bo nie rozumiem w czym przeszkadza ten analog?
Ostatnio zmieniony przez Robin 27-09-2016, 12:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 27-09-2016, 12:38   

Formalnie dla nowych umów analog już nie istnieje, ale jest mnóstwo ludzi, którzy mają na to umowy, zawierane dawno temu. UPC ma także umowy z niektórymi spółdzielniami mieszkaniowymi na dostarczanie analogu. Więc analog trochę jeszcze pożyje, tyle, że go trochę zredukowali. Nawet jeżeli by chcieli odciąć komuś analog, to jest to w tej chwili niewykonalne.
Być może w przyszłości zrobią roszady częstotliwości tak, żeby analog i cyfrówka były od siebie na tyle oddalone, że da się zastosować filtry.
_________________
 
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 27-09-2016, 12:40   

Ale wciąż zajmuje zakres częstotliwości, co wpływa na jakość pozostałych kanałów, skoro ludzie przeżyli wyłączenie analoga w eterze to ja nie wiem na co czekają kablówki
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 27-09-2016, 12:42   

Istnienie analoga nie wpływa na jakość pozostałych kanałów. W tej chwili UPC mogłoby dołożyć ok. 60 programów w jakości HD bez jakiejkolwiek straty jakości.
_________________
 
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 27-09-2016, 12:57   

A to ciekawe
no to UPC chce "zmusić" na przejście na cyfrówkę tak ograniczając kanały w analogu
 
 
Robin 
ultra master

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 1465
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 27-09-2016, 13:22   

Oczywiście @Pitrek miał na myśli miejscowości, w których nastąpiła już redukcja analogu. ;) Do uruchomienia aż tylu kanałów HD potrzeba byłoby jednak odpalić nowe MUX-y. Co nie zmienia oczywiście faktu, że na aktywnych teraz 35 MUX-ach jest jeszcze sporo miejsca, więc pisanie, że analog wpływa na jakość obsadzonych tam kanałów cyfrowych jest nieprawdą.
 
 
beny8989 
ultra master

Pomógł: 12 razy
Dołączył: 08 Sty 2013
Posty: 901
Skąd: Szczecin
Wysłany: 27-09-2016, 13:33   

Robin, GDA, Pitrek, nawet bez usuwania analogu UPC ma za duże pustki w muxach. Popatrzcie jak nieraz technik ma przy sobie listę z kanałami ile muxy u nas mają miejsca. A niekiedy dokładają do obecnych pasma
_________________
 
 
Robin 
ultra master

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 1465
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 27-09-2016, 13:39   

Ja to wiem, wystarczy zrobić analizę danego MUX-a w programie komputerowym i od razu widać ile na nim jest tzw. null packet-ów (czyli wolnego miejsca do zagospodarowania). ;)
 
 
Tygrysek 
plus master

Dołączył: 22 Sie 2016
Posty: 367
Skąd: Chorzów ,Gdańsk
Wysłany: 27-09-2016, 13:40   

Od zaufanego technika pracującego dla upc ,ale jako zew. firma dowiedziałem się ,że jak wejdą nowe warunki dla mnie w życie to stracę dostęp do analogu, po podłączeniu się tak jak mam to obecnie nie będę miał wcale takiego sygnału,dlatego nie wiem jak oni to chcą zrobić.......

Do osób które na pw piszą ,nie mam analogu,mam select od zawsze,net i telefon....
_________________
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 27-09-2016, 13:49   

Tygrysek napisał/a:
...nie będę miał wcale takiego sygnału,dlatego nie wiem jak oni to chcą zrobić.......
Tygrysek, może uzupełnij: Skąd. (coś mi się kojarzy z Katowicami).

Są miejsca, gdzie UPC w ogóle nie ma Analogu, ale jeżeli jesteś w zasięgu Pełnego Analoga lub po redukcji, to też bardzo chciałbym wiedzieć jak pozbawią Cię sygnału analogowego.
_________________
 
 
Tygrysek 
plus master

Dołączył: 22 Sie 2016
Posty: 367
Skąd: Chorzów ,Gdańsk
Wysłany: 27-09-2016, 17:24   

Pitrek napisał/a:
Tygrysek napisał/a:
...nie będę miał wcale takiego sygnału,dlatego nie wiem jak oni to chcą zrobić.......
Tygrysek, może uzupełnij: Skąd. (coś mi się kojarzy z Katowicami).

Są miejsca, gdzie UPC w ogóle nie ma Analogu, ale jeżeli jesteś w zasięgu Pełnego Analoga lub po redukcji, to też bardzo chciałbym wiedzieć jak pozbawią Cię sygnału analogowego.


No masz rację obok Katowic dokładne Chorzów, obecnie mam umowę do listopada 2016 r., działa mi ok 40 kanałów analogowych....
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,22 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: