Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Sygnał analogowy
Autor Wiadomość
agrezt 
Klikacz

Dołączył: 04 Lip 2016
Posty: 6
Wysłany: 05-11-2023, 10:09   

Cześć, taką sprawę mam - wyłączyli mi ostatnio sygnał analogowy, a że jeden telewizor mam już leciwy, to kanały cyfrowe mam zakodowane. Teraz pytanie, czy gdy podłączę niezależny zewnętrzny dekoder do odbioru naziemnej tv do kabla i potem hdmi do telewizora, to będę te 30 bodajże kanałów widział, czy będą one dalej zakodowane? Jeśli nie da się tak tego podpiąć, to po ile teraz chodzi Multiroom w Play? I czy warto się w to bawić, gdy jestem obecnie na umowie bezterminowej z dawnego UPC. Z góry dziękuję za wszelkie sugestie!
 
 
ogromny 
chello master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Wrz 2016
Posty: 1656
Wysłany: 05-11-2023, 10:33   

Żeby te 30 kanałów od upc oglądać to tuner musiał by miec DVB- C i wtedy wszystkie programy by łapał oczywiście dostępne były by tylko te pakietu start. Ewentualnie przystawka android tv i przez neta można oglądać upc tv go
_________________
  ogromny
 
pioter111 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Maj 2012
Posty: 72
Wysłany: 05-11-2023, 11:13   

agrezt napisał/a:
Cześć, taką sprawę mam - wyłączyli mi ostatnio sygnał analogowy, a że jeden telewizor mam już leciwy, to kanały cyfrowe mam zakodowane. Teraz pytanie, czy gdy podłączę niezależny zewnętrzny dekoder do odbioru naziemnej tv do kabla i potem hdmi do telewizora, to będę te 30 bodajże kanałów widział, czy będą one dalej zakodowane? Jeśli nie da się tak tego podpiąć, to po ile teraz chodzi Multiroom w Play? I czy warto się w to bawić, gdy jestem obecnie na umowie bezterminowej z dawnego UPC. Z góry dziękuję za wszelkie sugestie!


Jeżeli wyszukałeś kanały i są ale zakodowane to znaczy że twój telewizor ma tuner DVB-C, więc wśród tych kanałów odszukaj kanały niekodowane czyli np; TVP,TVN,POLSAT, u Mnie pierwszy odkodowany kanał był na pozycji 312 , a jeżeli nie wyszukuje kanałów cyfrowych to trzeba kupić dekoder, może być naziemny ale musi mieć oznaczenie DVB-C , jest sporo takich dekoderów np Ferguson, i wyłącznie do odbioru telewizji kablowej DVB-C Opticum AX C100 tani i ma dobre opinie, cena około 130 zł. Na takich dekoderach te 30 programów darmowych Będziesz Miał.
 
 
agrezt 
Klikacz

Dołączył: 04 Lip 2016
Posty: 6
Wysłany: 05-11-2023, 11:32   

Dzięki! No właśnie wszystkie kanały mam zakodowane. Telewizor jest z 2008 i bankowo nie ma dvb-c, dekoder już zamówiłem i będę sprawdzał.
 
 
Ksszyssiek 
Klikacz

Dołączył: 16 Sty 2019
Posty: 10
Skąd: Warszawa
Wysłany: 18-11-2023, 15:15   

mam powiazane pytanie - jak podłączyć telewizor do sygnału analigowego? czy wystarczy zrobić rozdzielnik kabla koncentrycznego przed routerem/dekoderem i koncentrykiem podpiąć pod telewizor? czy w jakiś inny sposób to dziala?
_________________
 
 
MAVERIC 
plus master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 24 Lis 2018
Posty: 348
Wysłany: 18-11-2023, 15:24   

Takie połączenie działałoby gdyby był sygnał analogowy a ten wyłączany jest sukcesywnie. Czy warto więc kombinować?
_________________
 
 
Karol 
plus master

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 21 Sty 2007
Posty: 673
Skąd: Gdynia
Wysłany: 18-11-2023, 16:27   

@Ksszyssiek
A jest u Ciebie jeszcze sygnał analogowy? Z tego co pisali, to UPC, tj. Play miał go już wyłączyć.
 
 
Ksszyssiek 
Klikacz

Dołączył: 16 Sty 2019
Posty: 10
Skąd: Warszawa
Wysłany: 20-11-2023, 09:48   

Kiedyś tak, a teraz przyznam że stąd moje pytanie jak to podłączyć aby sprawdzić. Nie miałem świadomości, że analog juz nie działa u nich. Za to na stronie widzę"Odkodowane cyfrowe kanały telewizyjne"przy wykorzystaniu telewizora z wbudowanym tunerem cyfrowej telewizji kablowej DVB-C w standardzie MPEG-4 (kanały SD i HD). Pytanie czy to prawda? czy dekoder dodakowy (niewbudowany) dekoder dvb-c nie da rady?



www .play.pl/pomoc/upc/telewizja/zarzadzanie-kanalami
_________________
 
 
Szary5757 
Klikacz

Dołączył: 14 Lis 2023
Posty: 13
Wysłany: 20-11-2023, 13:02   

Ksszyssiek napisał/a:
Kiedyś tak, a teraz przyznam że stąd moje pytanie jak to podłączyć aby sprawdzić. Nie miałem świadomości, że analog juz nie działa u nich. Za to na stronie widzę"Odkodowane cyfrowe kanały telewizyjne"przy wykorzystaniu telewizora z wbudowanym tunerem cyfrowej telewizji kablowej DVB-C w standardzie MPEG-4 (kanały SD i HD). Pytanie czy to prawda? czy dekoder dodakowy (niewbudowany) dekoder dvb-c nie da rady?



www .play.pl/pomoc/upc/telewizja/zarzadzanie-kanalami



Mam stary 20-sto letni TV 19 ' SAMSUNG w przedpokoju i i daje rade.....Odbiera okolo 25-ciu programow ( i tak leca na zmiane tylko 2 :) )
 
 
Karol 
plus master

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 21 Sty 2007
Posty: 673
Skąd: Gdynia
Wysłany: 20-11-2023, 16:46   

@Ksszyssiek
1. Aby sprawdzić czy są jeszcze programy analogowe to podłącz kabel bezpośrednio do TV z tunerem analogowym (może to być nawet TV typu CRT) i zobacz czy coś znajdzie.

2. Każdy dekoder DVB-C w standardzie MPEG-4, niezależnie czy wbudowany w TV czy osobny powinien odbierać odkodowane kanały.
 
 
weesmu 
Klikacz

Dołączył: 08 Sty 2017
Posty: 11
Wysłany: 06-12-2023, 21:15   

a wiadomo czy w końcu ten analog do końca roku wyłączają czy się rozmyślili? Niewiele czasu zostało a u mnie nadal gra.
 
 
piter7790 
light master

Dołączył: 22 Lip 2020
Posty: 106
Wysłany: 08-12-2023, 11:40   

Na pewno stopniowo zwijają analog...

https://www.wirtualnemedi...owiedziec-umowa
_________________
 
 
ogromny 
chello master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Wrz 2016
Posty: 1656
Wysłany: 08-12-2023, 15:17   

Cięcie kosztów i tyle w temacie, o ile upc by może coś zainwestowało to Play wątpię
_________________
  ogromny
 
weesmu 
Klikacz

Dołączył: 08 Sty 2017
Posty: 11
Wysłany: 09-01-2024, 20:47   

Jednak nie wylaczyli analogu.

EDIT: juz wylaczyli :mrgreen:
 
 
grzegorzcze 
classic master

Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 254
Skąd: Tychy
Wysłany: 22-01-2024, 03:53   

Horizon k.237 . 238 , 240 kolejno C+SPORT 3 , 4 , NOW już świecą :mrgreen: na tą chwile testowo
_________________
Ostatnio zmieniony przez grzegorzcze 22-01-2024, 04:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,44 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: